Şimdi Ara

Kalite güvence testlerini geçen LG artık Apple'ın ikinci OLED ekran tedarikçisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güney Kore merkezli ET News gazetesinin haberine göre 2018 model iPhone'ları birkaç gün önce duyuran Apple, ikinci OLED ekran tedarikçisi olarak LG Display'i seçti. ET News, ismi açıklanmayan bir kaynağa dayandırdığı haberinde LG tarafından üretilen son OLED panellerin Apple’ın sıkı kalite güvence testlerini geçtiğini belirtti.

Ayrıca Bkz.Yeni iPhone'ları 3 boyutlu olarak birbirleriyle ve diğer modellerle karşılaştırın
    Daha önce Apple'ın ölçek ve kalite gereksinimlerini karşılayan tek OLED ekran üreticisi Samsung'du. Bu nedenle Güney Koreli şirket iPhone'larda kullanılan OLED panellerin tek tedarikçisi oldu.

Apple, LG kozu ile Samsung'u sıkıştıracak

Bununla birlikte Cupertinolu teknoloji devi LG Display'i aylardır potansiyel ikinci bir tedarikçi olarak görüyor. Hatta Apple, istikrarlı bir şekilde OLED ekran tedarik etmesi için LG'nin ekran üreten bölümüne 2.24 milyar dolar gibi büyük bir yatırım teklifi sunacak kadar ileriye gitti.

LG, üretimi artırdığında Apple bu kozu Samsung ile pazarlık yaparak OLED ekran birim fiyatını düşürmek için kullanacak. Analistlerin tahminine göre iPhone X’da kullanılan en pahalı bileşen o dönem birim fiyatı 65.50 dolar olan OLED ekrandı.

• Ekran yanığı hayırlı olsun

• LG panel kullanan Macbooklarda ghost screen vardı.

• Ekran yanığı OLED’in fıtratında var -Tim Cook

Super Amoled Plus ekranlarda da çok gördük ekran yanığı beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Ghost screen elbette olacak. Raflardaki sürekli açık olan iPhone X,Samsung telefonlara dikkat ederseniz ekranı kullanılmayacak haldedir. Bence sıkıntı hangisinde daha hızlı olduğu.

Ghost screen kaçınılmaz oled ürünlerde. iPhone Xr tercih etmek için bir neden olabilir aslında. Tabi Türkiye için konuşmuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maliyeti 65$ olan ekranın değişim ücretinin ise 2500₺ olması da ayrı bir ironiymiş gerçekten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zaten Sony de XZ3 ile P-OLED'e geçti.
    Geriye bir Poco F1 kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

Ekran yanığı hayırlı olsun
    Haber editörü böyle yanlı taraflı yorum yapamaz.Hiç yakıştıramadım.
  • Samsun = LG
    Ben aralarında gerçek bir rekabet olduğunu hiç düşünmedim :)

• Samsung ile lg nin hacimli üretim kapasitesini bilmeden atıp tutmak kolay seversiniz sevmezsiniz o ayrı ancak samsung oled panel işine uzun yıllarını verdi ve tonla para akıttı.Panel için bugün yapacağın yatırımın olgun ürünlerini alman yıllarını alır

• Ghost screen problemleri başlar artık. Mi telefon alalım dedik, ilk deneyimimiz nasıl olur falan dedik LG ekranı yüzünden 1. ayın sonunda ghost screen geldi başıma, ekranda bulaşmayın... TVleri de beş para etmez.

• Applenin zararı olmaz.öyle bir anlaşma yapmıştırki lg sarrığına pişman olur bence.faturayı lg ye keser.lg kendi tlf larında kullanmıyor sadece amoled led v.s diğer tüm firmalara satıyor.

• Her ne kadar testlerde geçse illa ki kalite farkı oluyor. Kullanıcılara bu nasıl yansır ona bakmak lazım.

• Desenize iphoneların ekranı sararcak veya yanacak vs vs

• sonuda kaliteli bir ekran geldekmdesinize

• ben bagzi insanlari anlamiyorum aplle kotuluyor yok iphoen x gotumus filan ilk aldim beri kunlaniyorum hic bir hata yok milet kunlanmayi bilmiyor yoksa karalamak icin öi yapti

• Şu oled bi yayılmadı gitti.

• iPhone XS Max Turkiye resmi fiyati suan 16 bin TL ( 1 TL dusun ama ) . Bu kadar para verip te Samsung panel yerine LG panelli Apple urunleri cikanlar iade edebilme imkani da bu haberle kalkmis olmakta. Isiniz sansa kalmis ...

Apple OLED den vagecse Micro LED ile ...

Ayrica 120 Hz li LCD li Iphone modelinin ekran renk derinligi acaba 10 bit mi yoksa OLED / AMOLED telefon ve tabletlerindeki gibi 8 bit lik ve pentile mi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.