Şimdi Ara

## ATi R600 Serisinin Güç Tüketim Değerleri Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Evet arkadaşlar ATi'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı merakla beklenen yeni nesil DirectX 10 destekli grafik işlemcilerin güç tüketim değerleri de artık hemen hemen netleşti diyebiliriz. Vakit kaybetmeden hemen R600 ve kardeşlerinin güç tüketim değerlerine bakalım,

Performans Segmenti

R600

- 1GB GDDR4 Bellekli Model: 240 watt
    - 512MB GDDR3 Bellekli Model: 200 watt

Orta Segment

RV630XT

- RV630XT / 256/512MB GDDR4 Bellekli Model: 125 watt
    - RV630XT / 256MB GDDR3 Bellekli Model: 93 watt
    - RV630Pro/ 256/512MB DDR2 Bellekli Model: 75 watt

Giriş Sınıfı

RV610

- RV610PRO / 256MB GDDR3: 35 watt
    - RVPRO/LE / 256MB GDDR3 LP (Düşük profilli): 25 W/35 watt
    - RV610LE / 256MB DDR2: 25 watt

• Yav hani 300W harcayacaktı millet bas bas bağırıyordu bir de güç kaynağı alın diye o da yalan oldu demek saol fx57
  • Verdiğim rakamlar söylenti değil sağlam bir kaynaktan gelen bilgiler. R600 serisinin güç tüketim değerleri çok büyük bir ihtimalle yukarıdaki gibi olacak
  • R600'ün 8800GTX'ten farkı olan 40Watt fazlanın GDDR4 bellekler olduğu anlaşılıyor...RV630XT de bu görülebiliyor...Demek ki atinin mühendislik bakımından nVidiadan aşağı kalır bir yanı yokmuş..Güç değerleri dengeli...
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_MAD

R600'ün 8800GTX'ten farkı olan 40Watt fazlanın GDDR4 bellekler olduğu anlaşılıyor...RV630XT de bu görülebiliyor...Demek ki atinin mühendislik bakımından nVidiadan aşağı kalır bir yanı yokmuş..Güç değerleri dengeli...

• Ayın 24 ünde Tunus tanıtımında Testlerde ortaya çıkar artık ta söylentilerden kurtuluruz.
  • gayet harika bence süper hatta....
  • r600 genede az güç tüketiyor. yüksek gpu hızı yüksek memory hızı ve yüksek bit sayesinde rakiplerini ezip geçecektir........
  • Tabi 8800GTX i çıkardığından beri yarım yıldır harıl harıl nefes almadan çalışan nVIDIA anında cevabı yapıştırmazsa ezip geçer ati doğru
  • sagol bilgiler icin
  • GDDR 4 belleklerin daha az güç tüketmesi gerekmiyor mu
  • "GDDR 4 belleklerin daha az güç tüketmesi gerekmiyor mu "

Bu ancak GDDR3 ve GDDR4 belleklerin aynı frekansta ve timinglerde çalıştırılması durumunda mümkün...Yani ikisinide 1600mhz de çalıştırırsan GDDR4 daha az güç tüketecektir....Yüksek mhz lerde ve düşük timinglerde güç tüketimide artacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_MAD -- 11 Nisan 2007; 21:21:57 >
  • 8800gtx 135 watt civarı çekiyor.
    R600 ise 512 mb lik olanı 200 watt.
    1 gb olanı 240 240 watt.
    bayağı fark var.
    orta segment olanı düşük.
  • OKADAR ASTIK KESTİK 250 WATT I GEÇMEDİ GÜÇ TÜKETİMİ
  • Beyler benim 500 watt silverstone r600 ü çalıştırırmı acaba?
  • Havada karada
  • bal gibi çalıştırır
  • Hız aşırtmalı versiyonları 240W i gecer.

Evde kendimiz hız aşırtma yaparken de,240W ı rahat rahat gecer.
  • 240W !!! Masallah camasir makinasi gibi

Artik ayri bir psu alirsiniz.

Boyle giderse oyun oynarken saat tutmaya basliycak millet, elektrik parasindan dolayi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

Tabi 8800GTX i çıkardığından beri yarım yıldır harıl harıl nefes almadan çalışan nVIDIA anında cevabı yapıştırmazsa ezip geçer ati doğru

Bunu idrak edebilmek o kadar zormu yav
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.