Şimdi Ara

Tesla Model S 'uçuşa' geçti: İşte o ilginç görüntüler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kanada'nın Ontario eyaletindeki eğimli bir hemzemin geçitine çok yüksek hızla giriş yapan bir Tesla Model S, uçuşa geçti. Onlarca metre havada kalan araç, iniş sonrasında ise kontrolden çıkıp ağaçlara çarptı. İşte güvenlik kameraları tarafından görüntülenen o ilginç anlar:

Şehir polisi tarafından yapılan açıklamalara göre iniş sonrasında aracın ön tekerlerinden birisi fırlamış ve sürücü tamamıyla kontrolü kaybetmiş. Bu şekilde bir süre sürüklenen araç sonunda bir park alanına giriş yaparak oradaki ağaçlardan birisine çarpmış.

46 yaşındaki Model S kullanıcısının "tehlikeli sürücülük" nedeniyle yargılanacağını belirten Barrie Polisi,
    video hakkında,"Filmlerden çıkmış 'havalı' bir görüntü olduğunu düşünebilirsiniz, ancak sürücü yapmış olduğu bu hareketle aslında hem kendisinin hem de birçok insanın hayatını tehlikeye atıyor. Ekim ayında hakim karşısına çıkacak." ifadelerini kullanıyor.

Videonun bir diğer ilginç kısmı ise Tesla araçların normal bir otomobile göre çok daha zor havalanıyor olması. Zira bu araçların zemin kısmı tamamıyla batarya paketleriyle dolu. Dolayısıyla ağırlık merkezleri de epey aşağıda yer alıyor. Böylece arabaların takla atması ve havalanması da zorlaşıyor.

• Geleceğe dönüş filmindeki Delorean gibi uçtu valla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 30 Ağustos 2018; 2:53:24 >
  • stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    İçerideki hissiyat nasıldı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uçuşa geçti diyince mecazi anlamda sandım ama harbiden uçuşa geçmiş

• Kemerlerinizi bağlayın. Tesla Airlines ı seçtiğiniz için teşekkürler..

• Benim dikkatimi çeken öyle bir zıplayış sonrası Tesla aracın ön tekerleğinin çıkması. Yani tamam şiddetli bir iniş olmuştur ama yinede bilemedim.

• Yer uçağı

• Çok ilginç bir haber gerçekten.

• Musk yakında bir tweet atar: "Uçan aracımızın denemelerine başladık. İki sene sonra piyasaya sürecez."

• Tesla AİR

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Benim dikkatimi çeken öyle bir zıplayış sonrası Tesla aracın ön tekerleğinin çıkması. Yani tamam şiddetli bir iniş olmuştur ama yinede bilemedim.
    2500 kilo arabadan bahsediyoruz. Bence çok anormal değil kopması.

• DH isi iyice geyik cevirdikleri videolar hazirlamaya yada bunun gibi hurriyet haber tarzi kolayciliga verdigi icin kalite oldukca dustu, emek verilerek hazirlanan yayinlar yok artik..

• aynı bizim ekonomi gibi uçmuş
  • Yerli Tesla göklerde

• Hayatımda hiç bu kadar kaliteli ve çeşitli açılardan kayıt alan güvenlik kamerası kaydı görmedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nedense aklıma Back to the Future geldi. Hele arabanın parlaması...
  • vakti zamanında bi belgeselde izlemiştim !
    sanırım 1970 ler de yapılan denemeleri gösteriyordu
    bu alçak basınçta uçuş daha doğrusu yere yakın süzülüş olayı !
    belli bir eğim ve havayı alta alan belli bir açı ile
    hız teknesi misali bir mimari ile bu şekilde gitmek mümkün
    özetle adamların elinde teknoloji var ama tekelleşme teknolojinin
    kar kazanmayı düşürdüğü için dandik teknolojiler daha fazla
    kaynak israfı ve haliyle daha fazla kar bıraktığı için.
    alın size son teknoloji !

• şimdi her hafta sonu
    aynı model arabayla
    buradan uçuş denemesi yapan
    youtuberların videolarını heyecanla bekliyoruz :)

• Ulan başta anlamadım. Yıldız kayması gibi bir şey geçti, dedim o değildir herhalde. Sonra ağır çekimde gördüm ????

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.