Şimdi Ara

Güney Koreli Daewoo'nun televizyonları Vestel City'de üretilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güney Koreli elektronik üreticisi Daewoo, üretim, Ar-Ge ve Avrupa’daki varlığını genişletmek için Vestel ile yaptığı anlaşmanın kapsamını genişletti. Daewoo marka pek çok ürün Türkiye’de üretilecek.

Vestel ve Daewoo arasındaki yeni anlaşmaya göre Daewoo markalı televizyon, buzdolabı, bulaşık makinesi ve kombiler bundan sonra Vestel City’de üretilecek. Taraflar arasındaki anlaşmaya göre 2015 yılından beri Daewoo marka çamaşır makineleri Vestel City’de üretiliyor ve buradan Avrupa’ya gönderiliyor.

Manisa'dan 155 ülkeye ihracat

Daewoo, bu anlaşma ile Avrupa pazarında daha sağlam bir konum elde etmeyi hedefliyor. Türkiye’den 155 ülkeye ihracat yapan Vestel, böyle anlaşmalar ile hem adını dünyaya duyuruyor hem de üretim başına önemli miktarda gelir elde ediyor. Daewoo ayrıca Avrupa pazarında satışa sunmak üzere premium sınıfa yönelik elektrikli ev aletleri geliştirmek için Vestel ile birlikte çalışmayı planlıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City
    Vestel City

• Vestel City'i gezmiş birisi olarak bi konuya değineyim: Orada sadece Vestel marka ürünler üretilmiyor. Birçok bilindik (samsung lg gibi markalar hariç) firma için televizyon üretimi yapıyor zaten. Dolayısıyla anormal bir anlaşma değil bu. Hangi kalitede hangi fiyata ürün üretmelerini istiyorlarsa montaj hattında çatçut koyuyor robotlar parçaları, iş bitiyor. Zaten geçen sene gittiğimde daha monitör camı ve entegre işlemcisi gibi kritik parçalar hala ithal geliyordu.
    “X marka yerli mi sanki, içindeki ürünler yabancı bi kere” diyenler için önemli olanın hammadde değil katma değerli servis olduğunu hatırlatırım. Mesela keşke fındığı İtalya’dan alsaydık da Nutella’yı biz üretseydik.

Şunu hala anlatamadık. %100 yerlilik dünya üzerinde olamaz. Bu küresel sisteme kafa tutmaktır. Yerli otomobil üzerinde çalışıyoruz denildi adamlara bi ana avrat sövülmediği kaldı. Ben otomobil dünyasından anlamam. Gösterilen araba zaten var olanın boyanmışı olabilir. Böyle yaparak mühendisin şevki kırılıyor.

Tamam firma sütten çıkmış ak kaşık değil fakat sürekli eleştirmek sadece cahiliyeti gösterir. Kendi halkı markasına güvenmezse işler büyümez ve kalite ilerlemez. Bkz. Beko, Arçelik. En azından bunlar yurtdışında bir beyaz eşya reyonuna gidince karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde bu kafalar olduğu sürece ne startup görürüz nede farklı bir girişim.

Üç cümlesinden biri erdoğan, çomar olan kişinin psikolojisinden şüphe ederim ayrıca. Eleştirmeninde bir adabı var. Bu konuda bile olay oraya bağlanmış şaka gibi.
  • Kendine hayrı olmayanın başkasına ne hayrı olur orası muamma.

• Vestel City'i gezmiş birisi olarak bi konuya değineyim: Orada sadece Vestel marka ürünler üretilmiyor. Birçok bilindik (samsung lg gibi markalar hariç) firma için televizyon üretimi yapıyor zaten. Dolayısıyla anormal bir anlaşma değil bu. Hangi kalitede hangi fiyata ürün üretmelerini istiyorlarsa montaj hattında çatçut koyuyor robotlar parçaları, iş bitiyor. Zaten geçen sene gittiğimde daha monitör camı ve entegre işlemcisi gibi kritik parçalar hala ithal geliyordu.

• daewoo müşteri şijayetleri tavan yapacak desene..

• Anladım.
    Bu markayıda listeden çıkardım.
    Bilgi için sağolun. 😂😂😂

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kore kalitesi gidecek vestel kalitesi gelecek :D:D:d:D

• Haber için sağol bundan sonra Daewoo gördüm mü yolumu değiştiririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz7

Vestel City'i gezmiş birisi olarak bi konuya değineyim: Orada sadece Vestel marka ürünler üretilmiyor. Birçok bilindik (samsung lg gibi markalar hariç) firma için televizyon üretimi yapıyor zaten. Dolayısıyla anormal bir anlaşma değil bu. Hangi kalitede hangi fiyata ürün üretmelerini istiyorlarsa montaj hattında çatçut koyuyor robotlar parçaları, iş bitiyor. Zaten geçen sene gittiğimde daha monitör camı ve entegre işlemcisi gibi kritik parçalar hala ithal geliyordu.

"Monitör camı ve entegre işlemcisi" (artık ne demekse) genelde ithal ve dünya üzerindeki üreticiler bellidir. Öyle 1 yılda değişecek şeyler değil.
  • Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    keske senin gibiler icin de bir liste olsa da muhattab olmadan ne oldugunu anlasak.

yazik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bide senin gibileri türedi kendi memleketinin malını kötüleyenler. Keşke sen ve senin gibileri toptan ülkeden çıkarsak, sanarsın evde atomu parçalıyor gelmiş burada Vestel'e laf atıyor. Ülkene bir faydan yoksa faydası olanada karışma.

• Anakart vesteli her modele koyduğu klasik anakart oluyor genelde. Görüntü kaliteleri leş.

Bende 2ü12 toshiba tv var içindeki her komponent toshibaya ait birde 2018 model toshibalara bakıyorum görüntü kalitesi evdeki eskisine göre solda sıfır kalıyor. Arka etiketine baktığımda vestel yazıyor.

Yerli firmalardan beyaz eşya alırım ama tv almam. O ayrı bir dünya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 28 Ağustos 2018; 22:59:59 >
  • Bakalım yine ithal ürünlerin vergisini artıracak mı yerse .
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

bide senin gibileri türedi kendi memleketinin malını kötüleyenler. Keşke sen ve senin gibileri toptan ülkeden çıkarsak, sanarsın evde atomu parçalıyor gelmiş burada Vestel'e laf atıyor. Ülkene bir faydan yoksa faydası olanada karışma.

Aaaa tabii ki beyefendi bakın ülkemize o kadar çok faydamız oldu ki iktidar partiye oy verdik tişörtler ile tankları durdurduk dindarlık ile Avrupaya ABD ye savaş açtık Suriyeli mültecileri koynumuzda besleyerek ülke ekonomisine katkı sağladık doların 7₺ olmasına sebep olduk ki sonra iPhone kırarak ABD yi boykot ettik millet olarak turistlerden para koparmaya çalıştık. Ne demezsiniz 2023 yılında bor maden ekmek yiyeceğiz bor suyu içeceğiz Coca Cola almayacağız.
    Gavurlar kudurun dindarlar mutlu olun.
    Yaşasın HZ.Erdoğan .

Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum ama zamanında yerli otomobil ürettik diye reklam yaparak ortalığı ayağa kaldıran TOFAŞ Fiat ın arabalarını makyajladı sattı üstelik insanımız kazalarda savruldu onca insanımız bu arabalar ile öldü veya sakat kaldı.

Yerli teknolji gururu Vestel dost teknoloji olduğu için yürüyen koşan zıplayan hiperaktif çamaşır makinelerini yıllarca sattı.

Yerli ya güya Arçelik Beko yıllarca Siemens Bosch dan ithal beyaz eşyaları sattı.

Ha şu an bu iki marka tü kaka mıdır hayır diyorum. Ama zamanında yerli ürün yerli mal adı altında hileleri lütfen unutmayın ithal ürünleri boykot edip eleştirdiğiniz gibi.

Belki de normal liseler fen liseleri yerine dindarlık düşüncesi ile imam-hatip liseleri açılmasaydı mültecileri beslemeseydik ABD ile bir dost düşman karışık ülke ilişkilerimiz olmasaydı Türkiye nin hali çok çok daha güzel olurdu. Klavye üzerinden ülkücü hürriyetçi olmak kolay daha dün internette gördüm biz Türkler tatil yaptığımız yazlık yerleri çöp yığınına çevirmişiz. Böyle bir davranışı yapan biz milletimiz Avrupaya savaş açıyoruz.

Yerli düşmanı da değilim evime de Rinso Torku Ülker Bingo Arçelik Beko gibi yerli firmaların ürünlerini de aldım tabii.

Konuya gelince de marka için hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Sana nane yemek düşer ezo.
    Ben vesteli yıllardır bilirim.
    1984 yılından beri hiçbir teknolojisi yok.
    Yurt dışından ithal et burada vidala.
    Birde sizin gibi echeli cühelalar çıktı Venüs telefonu Türk malı sanıyor.
    Burada tek yerli mal var oda sen.
    Ben gerçek Türküm sen sektör git.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint Ralph -- 29 Ağustos 2018; 0:38:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DreamSs

keske senin gibiler icin de bir liste olsa da muhattab olmadan ne oldugunu anlasak.

yazik...

Türkçe özürlüsü velet.
    Sana o kazık.
    Ben senin gibi alelade biri değilim ki sıradan 10 kalite ürün kullanayım.
    Çakma çomar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint Ralph -- 29 Ağustos 2018; 0:36:02 >
    İktidara oy verelim 2023 ü bekleyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

İktidara oy verelim 2023 ü bekleyelim

Dabi dabi.
    Valla emekliyim dünya kazan ben kepçe geziyorum.
    Hiçbir şeyide düşünmüyorum çünkü echeli cühelâlar için üzülmeye değmez.
    Para var huzur var. 😂😂😂
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.