Şimdi Ara

7 nm Vega 20 bu sene sonuna geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son zamanlarda Nvidia cephesi bir hayli hareketli. RTX teknolojisiyle önümüzdeki dönemde çıkacak oyunlara dair büyük bir beklenti içine girmemizi sağlayan firmaya AMD’nin cevabı da haliyle merak edilir oldu.

7 nm yakın

Son gelen raporlara göre AMD 7 nm süreci için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Hem işlemcilerde hem de GPU’larda kullanılacak üretim tekniği ile Rome kod adlı işlemciler ve Vega 20 kod adlı GPU’lar karşımıza çıkacak. İşlemci tarafında 7 nm ile gelecek Zen 2 mimarisinin 2. nesil EPYC işlemcilerinde de kullanılacağını hatırlatalım.

Vega 20 aktarılanlara göre 7 nm sürecinin getirdiklerinin yanı sıra daha 32 GB’a kadar ulaşan HBM 2 bellekleri de beraberinde getirecek. Ek olarak daha geniş bellek arayüzüne de sahip olacak kartlar iddialara göre aralık ayında gelbilir.

• Nvidiaya karşı adam akıllı bişey çıkarsalar bari.

• Ryzen'de yaptıkları gibi sağlam bir şey çıkartırlarsa piyasayı darmaduman edebilirler. Nvidia'nın fiyatları kendi söylediklerine göre Amerikalılar için bile olması gerekenden pahalı.

• Nvidia 1200$ kazığı biz oyunculara batırmanın peşinde iken, AMD yi en son tercih olarak gören beni bile merak ile bekletip üstüne de tercih ettirecek kart çıkarsa bari.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslında suankı vega 24 ler 1060 ayarı bu 20 de 50watt tdp de 1050ti 1060 arası performans verırse ve tbıkı 1050 fiyatına yada daha altına alınası urun olur bızım ıcın

• Amd vega kartlar 1080 bile kafa tutamıyorlar, kaldıki 1080 ti ye cevap bile veremediler. Nvidia rakipsiz kalınca da istediği fiyatı uyguluyor. Rtx kartların oyun performans testleri bakalım aradaki farkı ne ölçüde etkileyecek.

Kısacası rekabet olmasa olan bizlere olacak ????

• Umarım görseldeki gibi 6+8 pin çift güç girişiyle gelmez. Biri AMD'ye verimlilik nedir, ekran kartıyla elektrikli ısıtıcının farklı şeyler olduğunu anlatmalı.

• Tanitim ne zaman acaba.??daha dogrusu amd lasmani ne zaman.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 22 Ağustos 2018; 21:40:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha piyasada uygun fiyata Vega 56 sunamıyorlar boş laf bunlarınki insanları boşa umutlandırıyorlar bence.
  • tahir40 kullanıcısına yanıt
    merak etme gelmez, görseldeki 8+8 :D
  • Vega oyunculara gelmeyecek.Oyunculara 250 dolara 1080 performanslı NAVI kartların gelmesi daha muhtemel.
  • 7 nmde 400 watt güç çekerek rekor kıracak
  • kunglao1 K kullanıcısına yanıt
    üst segmentte rakip olmak istemiyor zaten amd, orta-dusuk segmentte geçen jenerasyon bayağı iyi bir iş çıkarmıştı, 1050 ti gelene kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 serisine rakip gelsin ona bile şükür.
  • Vega 56-64 gibi rakip karttan 300W fazla çekip aynı performansı verecekse hiç gelmesin.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    vega 64 295w tdp, 1080 180w tdp. yazdıklarını bir daha oku
  • baya alışmışlar ucuza almaya gelsinler birde buraya 10 milyar kartı görsünler şükrederler
  • Hbm 2yi gördum ve haberden usulca cikiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

vega 64 295w tdp, 1080 180w tdp. yazdıklarını bir daha oku
    Okudum ve check yaptım doğru 300 değil sadece 250W fazladan tüketiyormuş.

7 nm Vega 20 bu sene sonuna geliyor

Hiç bir 1080'i kolay kolay oyunlarda 150W'dan fazla çektiremezsin.

• İntele yaptığının bir benzerini de Nvidiaya yaparsa helal olsun. Adamlar dünyanın 2 tepe firmasıyla aynı anda mücadele ediyorlar. Keşke bizim de böyle bir firmamız olsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.