Şimdi Ara

## Çiklet Boyutunda Tam Donanımlı Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Çiklet Boyutunda Tam Donanımlı Anakart ##

Gelişen teknoloji ile birlikte donanımlar da küçülmeye devam ediyor. Bu konuda alışık olduğumuz Via EPIA serisi gibi komplike sistemlerin dışında farklı firmalarda farklı kullanım alanları için alternatif çözümler üretmeye devam ediyor. Yurt dışında minyatör PC'ler üzerine çalışma yapan firmalardan Gumstix, yeni mini-anakartını duyurmuş durumda. Son derece küçük olan anakart donanımları ile de dikkat çekiyor. Firmanın Verdex serisinin en hızlı anakart modeli olan Verdex XL6P'nin bazı özellikleri şu şekilde,

- İşlemcisi: Marvell PXA270 CPU (Bilindiği gibi Marvell geçen sene Intel'in taşınabilir cihazlara yönelik Xscale işlemci departmanını satın almıştı)
    - Bellek: 128MB RAM + 32MB Flash bellek
    - Genişleme için: 60-pin (Hirose), 24-pin (flex) ve 120-pin (MOLEX) btb (Board to Board) konnektörleri
    - Ek özellikler: USB host, CCD kamera desteği, Wi-Fi ve Bluetooth uyumluluğu
    - İşletim sistemi: Ön hazırlıklı: Linux 2.6 ve ek olarak Windows CE 5.0 ve Windows Embedded CE 6.0
    - Boyut: 80mm x 20mm

Firmanın ürettiği en azından şimdilik en hızlı anakart modeli olan Verdex XL6P $169'lık fiyatı ile satılmakta. Ürün hakkıında daha detaylı bilgi almak için,
    http://www.gumstix.com/store/catalog/product_info.php?products_id=178

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 3 Nisan 2007; 20:09:53 >

• yaşşa len via
     ## Çiklet Boyutunda Tam Donanımlı Anakart ##
  • ağzım açık okudum.tabiki içimden okudum.Dışımdan ağzım açık okuyamam zaten
  • Evet arkadaşlar yine anakart değiştirme vaktidir,kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtiTNG1 -- 3 Nisan 2007; 19:25:43 >
  • bilmeyen biri ram sanır bunu. donanımlar bu kadar ufalırsa yakında laptop tarih olur.
  • ccd kamera neresinde onu çözemedim. .
  • o ne laaa..çinliler kendileri ait olan birşeyden örnek almışlar...ufacık laaa...
  • İsmi cep anakartı olsa daha güzel olurdu
  • buna x1950 pro taksam nası olur?? (al ekmeğe sür o derece yani)
  • VAY BEEEEEEEEEEE
  • bi R600 yakışır bu anakarta.....
  • vay be ramden daha küçük.

eskiden kasamın içi çok kötü anakart çok ısınıyor diyordum.Şimdi bunu alınca

buna bi tane 8mm lik fan alıcaksın.boyundan 2 kat daha büyük buz gibi yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 3 Nisan 2007; 22:22:55 >
  • ilk okuduğumda ram sandım ama okuduğumda çok şaşırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ufo

ccd kamera neresinde onu çözemedim. .

üstünde bulunanları yazmıyor destekleyebileceği teknolojilerden bahsediyor.
  • anakartı ekran kartına monte etcez yakında
  • donanımları buna mı takıyoruz yoksa donanımlara bunu mu takıyoruz ben anlayamadım kafam karıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husNUKE -- 4 Nisan 2007; 0:34:18 >
  • Tasarımı çok hoşuma gitti, çok sade.
  • Olay budur işte cep telefonunun biyere tıkıştırsınlar süper olur...
  • bune ya şakamı
  • sik sik anakart alirken eve zor sokuyordum kocaman paketleri ,evdekiler gormesin diye artik bunu alirsam eve elimi kolumu sallaya sallaya rahat girerim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.