- x
Passat 1.6 FSI Nasıl Bilirsiniz ?
14 Cevap20877 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

305 Mesaj
3 Nisan 2007; 14:06:13 

Sevgili Arkadaşlar ,
Geçenlerde yine bir topicte 35-40.000 YTL arası " 0 " sedan aile tipi araç için tavsiye yorumlarınızı almıştım ama
şu anda önümde yeni bir seçenek olarak 2.El temiz bir Passat 1.6 FSI var.
Bu araç için sizin değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.
Sanırım 42.000 YTL ye kadar çıkabilirim , sizce temiz iyi bir 2.El Passat 1.6 FSI bulabilirmiyim ?
Ve bu aracın performansı nasıldır , BG yeterli midir ?
Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EximeR -- 3 Nisan 2007; 14:39:12 >

2011 SPORTAGE 1.6 GDI BEYAZ

621 Mesaj
3 Nisan 2007; 14:54:12 

Ben sana verilecek cevapları önceden söyleyebilirim...

"
Bu araba gitmez...
1,6 motor koskoca passat ı kaldırmaz...
Onun yerine gider 2000 model xxxx alırım, hemde bastınmı gider... vs...vs...
"

Benim görüşüme gelince;
Sonuç olarak bir aile arabası istiyorsan performans ikinci sırada olmalı (hatta en son sıralarda) çünkü "bu araba gitmez" diye bir şey yoktur, basınca gayet güzel gider, eğer gitmeseydi VW o araca o motoru koymazdı... ama küçük bir araç kadar hızlanmaz, birileriyle kapışamazsın falan... ama passat deyince konfor ve kalite çok çok iyidir... aile arabası için ideal... naçizane görüşümdür...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Nisan 2007; 15:00:57 

0-100 hızlanması 11 sn gibi bir şeydi sanırım. Hiç fena değil. Bastın mı çok da güzel bence. Alınabilir bir araç.

2821 Mesaj
3 Nisan 2007; 15:08:01 

Alınır hocam o fiyata 2006 passat alabilirsiniz.Gayette iyi olur.Bence 0 arbaya para vermektense d segmenti ikinci el almak daha mantıklı.Tabi bu benim görüşüm katılmayabilirsiniz.

VW Golf 1.6 Fsi Comfortline
Opel Vectra 2.0 CD
İPhone 4s 16gb White---Xbox 360 Arcade Pack---Sony PS3 320 gb---Logitech Z5500---Sony a290 dSlR

3323 Mesaj
3 Nisan 2007; 15:16:04 

http://forum.donanimhaber.com/m_12223906/tm.htm

bu topigi incele.
topik 1.6 otomatik icin acildi fakat alt taraflarda manuelle ilgili yorumlarda bulunuyor.
ilginize...

İnsanlar bir gün sonra unutulacak şeylerin hafifliği ile meşguller...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Nisan 2007; 23:06:19 

Güzel araç alırsanız pişman olmazsınız ancak tavsiyem manuel vites almanız yoksa hızlanmada sıkıntı yaşayabilirsiniz.

4107 Mesaj
3 Nisan 2007; 23:38:17 

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

Güzel araç alırsanız pişman olmazsınız ancak tavsiyem manuel vites almanız yoksa hızlanmada sıkıntı yaşayabilirsiniz.

kslkle ktlyrm

2001 Megane Coupe 1.6
2004 Golf Pasific 1.6

2125 Mesaj
3 Nisan 2007; 23:38:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

"
Bu araba gitmez...
"

Benim görüşüme gelince;
Sonuç olarak bir aile arabası istiyorsan performans ikinci sırada olmalı (hatta en son sıralarda) çünkü "bu araba gitmez" diye bir şey yoktur, basınca gayet güzel gider, eğer gitmeseydi VW o araca o motoru koymazdı... ama küçük bir araç kadar hızlanmaz, birileriyle kapışamazsın falan... ama passat deyince konfor ve kalite çok çok iyidir... aile arabası için ideal... naçizane görüşümdür...

Arkadaş doğru söylüyor. benim de 1.6 otomatik passatım var.

Ayrıca arama motorunu kullanırsanız bu konuda çok bilgi bulursunuz.

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

2784 Mesaj
4 Nisan 2007; 9:36:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

"
Bu araba gitmez...
"

Benim görüşüme gelince;

Hehe arakadaş çok güzel açıklamış, kalite konfor yavaş yavaş giderim çok benzin yakarım olsun konfor önemli dersen iyi seçim, yok ben yerimde duramam performansı severim, uzun yolda sollamada strese düşürmesin, verdiği perf. yakıt makul olsun dersen 1999-2002 1.8T derim...

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

1597 Mesaj
4 Nisan 2007; 9:57:39 

http://www.skoda-auto.c...a/exterior/exterior.htm

Yeni Octavia Ambiente 1.6 115 HP FSI 33.730 YTL

Yeni Octavia Ambiente 1.9 TDI 105 HP 44.796 YTL

Eğer marka takıntınız yoksa bu aracı bir incelemenizi tavsiye ederim, passat ile karşılaştırmıyorum fakat fiyat/performans oranı çok yüksek bir araç. Aracın içi,motoru ve daha bir çok şeyi vw.

Passat konusuna gelince eğer triptronik şanzuman seçeneğini tercih etmeyecekseniz ve 3000 d/d den sonra motorun çıkarttığı ses sizi rahatsız etmeyecekse ve özellikle şehir içinde kullanıp çok km yapmayacaksanız (yakıt tüketimi) gayet yeterli bir motor'a sahiptir.

Ayrıca fsi olmayan düz vitesli modelleri fsi olan triptronik vitesli modelinden daha fazla yakıt tüketir.

Şimdiden hayırlı olsun

‘Yâ Hû!’ hitabı
‘Hû’ya aşina olana yapılır, O’nu bilen O’nun edebini bilir

1563 Mesaj
4 Nisan 2007; 11:14:52 

passat gibi bi araçta kalite konfor güvenlik gibi unsurları pek de tartışmayız diye düşünüyorum 1.6 fsi da genel endişeler yakıt ve performans yönünde oluyor
öncelikle 0-100 11.4 sn ve max hızı 200km/s
bu değerlerle bu araba gitmez diyen arkadaşların gider dediği araçlardan çok daha iyi gittiğini söyleyebiliriz
yakıt konusuna gelirsek gazı köklemene rağmen az yakan araba var mı bilmiyorum ama sakin kullanırsan sınıf ortalamalarında yakar diye düşünüyorum ki test ortalaması 8lt gayet iyi bi değer http://arabam.e-kolay.net/testDetay.aspx?id=355
bence alınası bi araç kolay gelsin

we are just a moment in time
agiegas

151 Mesaj
4 Nisan 2007; 11:46:46 

Satılık araç istiyorsan şu ilanı bir incele sanırım fiyatı uygun.

http://arabam.e-kolay.n.../detail.aspx?sid=889094

1 Mesaj
18 Ağustos 2010; 14:13:46 

passat fsı 2007 1.6 115 hp 156 trk comfortline modelıne sahıptım arabaya konfor acısından pek fazla soylenecek soz yok kalıtelı ama fsı motor kendı basına bır rezalet yokuşlarda hıc gıtmez bır araba sollarken 3 vıtes degıstırırsın yakıt desen cabası yakamadıgını uzerıne dokunur bence hıc yuksekten ucmayıp clıo sembol dci almak lazım doldur depoyu gez suanda passat tsi 2010 1.4 122hp 200trk

24 Mesaj
18 Ağustos 2010; 15:03:49 

hocam passsatı tercih ederim sizin için daha kullanışlı olur ..

cougar

3963 Mesaj
18 Ağustos 2010; 15:32:58 

@hguvencc
Fsi motor hakkındaki yorumlarına katılıyorum.
Amcamda fsi passat var.Gerçekten sağır bir araba.120den sonra birşey oluyor arabaya ve motor sesi çok.İmkanın varsa tsi al.Ben passat 1.4 tsi kullanıcısıyım,fsi hiç hoşuma gitmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250