Şimdi Ara

## Apple TV'de Intel ve Nvidia gücü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Apple TV'de Intel ve Nvidia gücü ##

Apple'ın duyurusunu yaptığı son göz bebeği olan iTunes ile TV'yi birleştirecek Apple TV'ye Intel ve Nvidia güç verecek. Gelen bilgilere göre, cihaz içerisinde Intel'in düşük güç tüketimine sahip ULV (Ultra Low Voltage) Pentium M (Dothan) 1GHz (400MHz FSB ve 2MB L2 ön bellek) işlemcisi ile birlikte bu işlemciye yataklık yapmak üzere yine firmanın Mobile 945G yongası kullanılacak. Apple'ın yeni multimedya aygıtının grafik ve video işlemlerinden ise Nvidia'nın 90nm üretim teknolojisine sahip olan GeForce Go 7300 (G72) çözümü üstlenecek.

Broadcom'un kablosuz bağlantı için gerekli yongayı sağlayacağı Apple TV için Marvell'in de katkıda bulunacağı belirtilirken ağ ve ses yetenklerinin sorumluluğunu ise Realtake üstleniyor. Zira cihaz üzerinde Realtake'in ALC885 ses yongası ile birlikte 10/100 destekli RTL8100C ağ kontrolcüsü bulunuyor. Trendlerin yaratıcısı olan Apple'ın yeni çoklu ortam kutusunun bellekler ise, genel sistem için, 256MiB Nanya DDR2 ve 64MiB GDDR3 bellek kullanılacak. Genel bileşenleri itibariyle aslında PC de diyebileceğimiz Apple TV için, sahip olduğu düşük güç tüketimi, genel kullanım amacı ve diğer nitelikleri ile açıkçası gömülü sistem kategorisine de girmekte ki bakalım Apple bu cihza oturma odalarına sokabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 31 Mart 2007; 18:42:15 >

• Şekli çok güzel duruyor ayrıca beyaz apple ile bütünleşti çok yakışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 31 Mart 2007; 15:13:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

Şekli çok güzel duruyor ayrıca beyaz apple ile bütünleşti çok yakışıyor

+1
  • şekli güzellikten ziyade daha çok sade ve zarif görünüyor
  • NVİDA BU ARALAR İNTELLE PEK YAKINLAŞIYORR...AMD ATİYİ SATIN ALDIKTAN SONRAA TABİİİ...İNTELE NVİDA YAKIŞMIYORR AMD DAHA İYİ YAKIŞIYOR BENCEE NVİDİAYA...
  • quote:

Orjinalden alıntı: GURKAN2005

NVİDA BU ARALAR İNTELLE PEK YAKINLAŞIYORR...AMD ATİYİ SATIN ALDIKTAN SONRAA TABİİİ...İNTELE NVİDA YAKIŞMIYORR AMD DAHA İYİ YAKIŞIYOR BENCEE NVİDİAYA...

güzel bir benzetim
  • intel de nvidia yı alırmıs
  • quote:

Orjinalden alıntı: FeNoMeNMaN

intel de nvidia yı alırmıs

İşte o biraz zor.Nvidia okadarda kolay lokma değil.
  • katılıyorum arkadaşım...Nvdia çok küçümsenecek bir firma değil...
  • apple da bu "i...." işinin mokunu çıkaracağa benziyor. daha neler çıkacak bakalım i ile başlayan.
  • evet nvidia inteli alır
    quote:

Orjinalden alıntı: hkacmaz

quote:

Orjinalden alıntı: FeNoMeNMaN

intel de nvidia yı alırmıs

İşte o biraz zor.Nvidia okadarda kolay lokma değil.

• Intel nvidia rahatlıkla alır. Ama intel kendi grafik işlemcisini yapacağını duyurduktan sonra kendi işine bakar.
  • Pc bileşenlerinden oluşmuş bir Apple concepti bilemiyorum eskiden bir Gizemi vardı Apple'ın şimdi resmen Pc'leştirildi yavaş yavaş ;)
  • oturma odalarımıza biraz zor girer diyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.