Şimdi Ara

Skoda, Karoq'a gelen yoğun talebe yetişemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
6.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Skoda tarafından satışa sunulduğundan bu yana büyük beğeni toplayan Kodiaq ile başlayan SUV atağı, geçtiğimiz mart ayında Türkiye’de satışa sunulan Karoq ile devam ediyor. Markanın kompakt SUV segmentinde daha güçlü olmasını sağlayan Karoq, kısa süre önce satışa sunulmasına rağmen yarışa hızlı başladı.

Çek üreticinin kompakt SUV segmentindeki temsilcisi Karoq, geçtiğimiz mart ayında 121 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Aracın satışlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yüce Auto Genel Müdürü Zafer Başar, “Henüz mart ayında satışa sunulmasına rağmen Karoq modelinden 400 adetlik teslimat gerçekleştirdik. 300 müşterimiz de araçlarını teslim alabilmek için haziran ayını beklemek zorunda kaldı. Yıl sonuna kadar 2.500 adet Karoq teslimatını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Skoda’nın yoğun talebi karşılayabilmek için çözüm arayışında olduğunu belirten Başar, geçtiğimiz haftalarda Skoda’nın üst düzey yöneticilerinden Alain Favey’in Türkiye’yi ziyaret ettiğini hatırlattı. “Favey, talebi karşılayabilmek için vardiya sayısını artırıp Volkswagen’in boş kapasitesini kullanmayı planladıklarını, yeni yatırım için Türkiye’nin de gündemdeki ülkelerden biri olduğunu belirtmişti.” açıklamasında bulundu.

2.638 mm aks mesafesine sahip olan araçta arka yolcular için 69 mm’lik diz mesafesi sunuluyor. 521 litrelik bagaj kapasitesi, arka koltuklar yatırıldığında 1.630, koltuklar çıkarıldığında ise 1.810 litreye ulaşıyor. Türkiye’de iki benzinli ve bir dizel motor seçeneğiyle satışta olan Karoq’ta, 1.0 litre (115 PS) ve 1.5 litre (150 PS) benzinli, 1.6 litre (115 PS) dizel ünite yer alıyor.

1.0 litre benzinli ve 1.6 litre dizel seçenekler 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG ile tercih edilebiliyor. 1.5 litre TSI motorda ise DSG sunulurken, aynı zamanda düşük yakıt tüketimi için silindir kapama teknolojisi bulunuyor. Ayrıca, tüm motor seçeneklerinde start-stop ve fren enerjisi geri kazanım teknolojileri sunuluyor. Karoq’un 1.5 litre motor seçeneğine kasım ayından itibaren 4x4 seçeneği de eklenecek.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Skoda Karoq resmi olarak tanıtıldı

• normal bir durum. 1.6 dizel otomatik seçeneği olunca. rağbet olur
  • bu araba nasıl 120.000 tl aklım almıyor arabalar çok pahalı arkadaş geçen ticari araç baktım 112.000 tl olmuş araba yenileceğim bu fiyatlar yüksek ee clio bile 100 bin tl olmuşken galiba insanlara normal geliyor

• demek ki millet zengin.
  • Gereksiz araba. 3008 alınır.
  • paramız yok ama gönlümüz zengin :)

• yine de az fiyatlar böyleyken . bi de kamiq modeli geliyor. Sanki kodiaq karoq cok satıs yapmis gibi. Aynı fiyata 2.el tiguan daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkamber -- 30 Nisan 2018; 16:6:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Demek ki tutmamış, reklam verme gereksinimi duymuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 30 Nisan 2018; 21:15:34 >
  • seat arona daha ucuz, daha geniş bagaj hacmi var. ve satılmıyor. bu mu satılcak?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir araç ve en full'ü 170 bin bandında. (dizel+otomatik+sunroof vb)
  • Passat alacağıma bunu alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan aklım almıyor ya haber gerçekse aklım almıyor
    vergi geliyor zam geliyor ona rağmen satışlarda patlama oluyor ne saçma sapan bir milletiz lan

• Donanımhaber Skoda reklamlarını sundu

Gerçi sadece skoda değil vw grubu desek daha doğru olur. Geçen editörün biri de volvo haberi paylaşmış ancak distronic görselinde vw golf vardı

Doğuş dh ye talip sanırım

• Bu VAG grubu Türkiye'ye dünya kadar araç satıp dünya kadar kâr elde ediyorlar fakat hala tek bir kuruş bizim ülkemize yatırımları yok. Rezalet resmen. Trump gibi biri lazım bunlara.

• "Yüce Aut Genel Müdürü" xD sanki imparator

• oquzdag O kullanıcısına yanıt
    Düzeltmek istedim sanirim karıştirdiniz bagaj boyutlari asagidaki gibidir.
    Seat arona 400 lt ve B-suv
    Seat ateca 510 lt ve C-suv
    Skoda karoq 526 lt C-suv
    Skoda kodiaq 700 lt D-suv

Karoq ile Ateca ayni sınıftalar, bir qashqai sahibi olarak kesinlikle bu ikisi arasinda Karoq tercihim olurdu.

• Lafa gelince de ülkede kriz var derler. Millette para su gibi maşallah.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 18 Nisan 2021; 18:49:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musetea

...
    Bende test ettigimde.ayni seyi soylemistim

• Çok değil 2013 de full 09 tce clio 38 e el sıkıştım opsiyonlu iç döşemeler dahil

arkadaşım ise 2012 de 42 bine full 1.5 dci black line laguna satın aldı sunroof lu

yine aynı yıllarda kendim teklif alayım dedim RENO GRAND SCENIC FULL CAM TAVAN VS DAHİL 1.5 dci için 55 bin lira fiyat aldım pazarlık dahi etmemıstım cunkı scenıc dusunmuyordum..

80 liradan ise c180ler başlıyordu 150 civarlarına 0 520d ler vardı

şimdi ise basit teneke dacia 108 binlira olmuş ful dizeli... 5.20 desen 300 bin üstü en boşu başlıyor ekonomisi iyi olan ülkede herşeyin fiyatı düşer ve üstüne devlet vatandaşa artan parayı verir....

burada ekonomi iyimi kötümü karar verin hiç birşeyin fiyatı düşmediği gibi herşey %200 artmış yakıtı peyniri ekmegı söylemiyorum bile artık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.