Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 2800X'i sona saklıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AMD'nin Pinnacle Ridge kod adlı yeni Ryzen ailesi önümüzdeki ay bizlerle olacak. Dolayısıyla şu günlerde yeni modellere dair detaylar gün geçtikçe açığa çıkıyor. Tahminlere göre AMD Ryzen 7 2800X işlemcisini duruma göre piyasaya sürülecek bir model olarak saklıyor olabilir.

Geçtiğimiz günlerde 4 modelle geleceğini aktardığımız yeni yongaların arasında Ryzen 7 1800X'in yerini alacak bir modelin yokluğu sizlerin de dikkatini çekmiştir. Her ne kadar Ryzen 7 2700X performans kanadında Ryzen 7 1800X'i oldukça büyük bir farkla geride bıraksa da AMD'nin Pinnacle Ridge yongalarının Intel'in Coffee Lake işlemcilerine karşı konumlandırdığı düşünüldüğünde firmanın Intel'in kısa vadedeki cevabına karşılık olarak Ryzen 7 2800X modelini hazırda beklettiği düşünülebilir.

Ryzen 7 2800X gelirse şaşırtıcı olmaz

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl da Intel'in 2. nesil Ryzen'lara Core i7-8720K modeliyle karşılık verebileceği iddiaları ortalıkta dolaşmıştı. Benzer bir durumun AMD için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Şu an için bir şeyler söylemek için henüz erken ancak teknoloji dünyasında bu tür hamleler daha önce de görülmüştü. Dolayısıyla muhtemel bir Ryzen 7 2800X şaşırtıcı olmayacaktır. 19 Nisan'da satışa sunulacak işlemcilerle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

• Iyisiniz iyi...

Is yukleri bu denli artmisken 4 degil 8+8 ayak ustune dustunuz..

Amd nin kiymetini bikin..

Intele kalsa ayni sure icin min 1000usd talep eder gucude 202x den once masaustune getirmezdi.

Bende bu oyuncakllarla vakit gecirmekten hoslanirdim ama bir suredir ilgimi cekmiyor.

Yakin zamanda celeronlu sistem toplayip ozletme seanslarina baslayacam.

Arada aziyla yetinip vogun kiymetini anlamak iyi geliyor..
  • Türkiyede ne zaman satışa çıkar arkadaşlar

• semih_avcı S kullanıcısına yanıt
    "19 Nisan'da satışa sunulacak işlemcilerle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz."
  • abddgr kullanıcısına yanıt
    Ulan hem güldüm hemde baktım son satırı bende okumamışım. Haberde o kadar mış muş var ki sonunu getirmek gelmiyor insanın içinden...

• deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Haberi yazan kişi bu yorumundan ders cikarirsa ne ala :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 19 Nisan'dan kısa bir süre sonra ülkemizde de stoklara girer diye düşünüyorum.
  • AMD'nin Ryzen 7 2xxx serisinde de dahili grafik yongası olacak mı ? Ryzen 3,5 2000 serisinde mevcut ben bununla ilgili bir ibare görmedim haberler de belki gözümden kaçmıştır diye soruyorum.

• 3d max cilere amd kiyagi diyelim.

Binlerce dolarlik xeon almaktan insanlari kurtaran amd ye koca bi alkis..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek612

AMD'nin Ryzen 7 2xxx serisinde de dahili grafik yongası olacak mı ? Ryzen 3,5 2000 serisinde mevcut ben bununla ilgili bir ibare görmedim haberler de belki gözümden kaçmıştır diye soruyorum.

Apu disindaki modeller dahili gpu olmadan uretilmeye devam edilecektir.

Mantiksiz gibi dursa da dahiki gpu hem maliyeti hemde ariza ihtimalini arttirmaktadir.

Dolayisi ile ust seviye ana akim islemcilerde gpu olmamasi kayip degildir.

Orta ve alt sevide gerekli diyecek olursak orda zaten apu var.

Ust seviyedeki mantiksizlik yillardir intelin kullanmasindan dolayi alisik olmamizdir.

O seviyede islci alip dahiki gpu ile kullanan yuzde azdir zaten.

• bizzat bu kişilerdenim :)
    ev ve işyerinde cihazlarda aynı sahnenin temiz kurulmuş sistemlerde test amaçlı renderini aldığımda;

4790K 4.60ghz : 7dk14sn
    5960x 3.70ghz : 3dk6sn
    1800x 3.90ghz : 1dk30sn
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

bizzat bu kişilerdenim :)
    ev ve işyerinde cihazlarda aynı sahnenin temiz kurulmuş sistemlerde test amaçlı renderini aldığımda;

Iyisiniz iyi...

Intele kalsa ayni sure icin min 1000usd talep eder gucude 202x den once masaustune getirmezdi.

Bende bu oyuncakllarla vakit gecirmekten hoslanirdim ama bir suredir ilgimi cekmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 28 Mart 2018; 11:27:49 >

• Hocam ben de zaten dahili grafik olmaması taraftarıyım. Ama dediğim gibi herhangi bir ibare görmeyince sormak istedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 cümlelik haberi uzat"mış" da uzat"mış" editör arkadaş. Başınıza silah dayayıp "uzun yazacaksın uleyn" diyen mi var? Intel'in muhtemel 8 çekirdekli i7 8720K modeline rakip olarak AMD de 2800X çıkarabilir yazmak çok mu zor? Sonuna da 19 Nisan'da satışa sunulacak de bitsin gitsin işte. İki cümlelik şey için bunca şey yazmaya gerek yok.
  • ben de öyle düşünüyordum intelin hamlesine göre bir tık daha iyi 2800x i verecekler geçmişten ders almıştırlar sanırım.
  • Çıksa ne olacak? Kağıt üstünde yüksek frekans ama overclockladığında aynı işlemci. X işlemcilerden hiçbirini almanın mantıklı bir tarafı yoktu 1. nesilde. Bir tek 1400 ile 1500x arasında gerçekten bir fark var. Yine aynı saçmalığı yapıyorlar. Amaçları herhalde overclock yapmaktan ve donanımdan anlamayan adamları kandırıp pahalıya işlemci kakalamak. Onun dışında a320 anakart kullanıcısı dışında kimseye yaramaz. O kullanıcı da zaten x işlemci alacağına aynı fazla parayı b350 anakarta yatırıp x olmayan işlemciyi alır ucuza daha iyi performans elde eder.
  • Ryzen 1400 aldım işlemci maximum %20 çalıştırabildim. Gayet verimli bir çip.

• quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

3d max cilere amd kiyagi diyelim.

Binlerce dolarlik xeon almaktan insanlari kurtaran amd ye koca bi alkis..

O örneklerden biriside benim :) bütün gün max, unreal engine :)))
  • Bir tahmin: 2700X 4.3e falan gelebiliyorsa gerçekten arada bazı çipler 4.5e 4.6ya gelebilir olarak çıkacaktır üretimden. Bu çipler ayrılır. En üst seviyeye çıkabilen bu binned/sınıflandırılmış çipler bir köşede biriktirilir. 6 ay içinde 12nm teknolojisi olgunlaşında bu sınıflandırlmış çiplerin sayısı ciddi artmaya başlar. İntel tarafından bir atak gelirse 2800X piyasaya çıkar...

Yinede ben 2700 ve 2700Xli kalacağını düşünüyorum. Böyle daha sade daha güzel müşteri için. Yukarıdaki teori gerçeğe dönüşürse adı belki 2720X falan olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

bizzat bu kişilerdenim :)

Iyisiniz iyi...

4790k ve 5960x hariç bugüne kadar hep AMD taraftarıydım hem cpu hem gpu'da. athlon serilerinde sırayla 1600, 3200, 4200, x4 640,x4 845, FX8300, FX8320 ve FX8350 işlemcilerini kullandım. daha sonra da 4790K ve 5960x, şimdi yeniden 1800x ile devam. gönül 1950x almak istiyor ama ülkemiz şartlarında maliyet aşırı artıyor

• umarım birinci nesilde olduğu gibi max oc potansiyeli en hızlı turbo saat hızı ile aynı olmaz.4.5 görürse işte o zaman olay tamam olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.