Şimdi Ara

Akıllı telefon alırken en çok dikkat ettiğiniz kriter nedir? [Anket #1]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
2.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Günümüzde akıllı telefonlar yanımızdan hiç ayırmadığımız elektronik aletlerin başını çekiyor. Durum öyle bir hal aldı ki telefonlarımız hayatın eksilmez bir parçası oldu. Dolayısıyla doğru telefon seçimi de bir hayli önem kazandı. Piyasada çeşitli fiyat aralığında birçok telefon alternatifi bulunduğu gibi birçok üretici de rakipleriyle kıyasıya mücadele ediyor. Kimi telefon, yüksek pil kapasitesiyle öne çıkarken kimisi de yüksek performansıyla ortalığı kasıp kavuruyor lakin kullanıcılar bir türlü istediğini bulamıyor. 

İşte tam da bu noktada size sormak istiyoruz: "Akıllı telefon alırken (fiyatına bakmaksızın) en çok hangi kriteri göz önünde bulunduruyorsunuz?" Elbette bu soruya verilecek cevap, kişinin istek ve ihtiyacına göre değişecektir ancak genel geçer istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda sorunun yanıtını hep birlikte belirleyelim.    

• Akıllı telefon alırken en çok dikkat ettiğiniz kriter nedir? [Anket #1]

Edit: Forum arayüzünde sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 25 Mart 2018; 13:11:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabah kalkmamak için 10 dk daha diye ağlayan beni milisaniyelik hızlanmalarla artık kandıramadıkları için üst kesim telefonlar ilgimi çekmiyor. İnstagram falan kullanmıyorum. Resim çekmeklede öyle pek aram yok. Benim kıstaslarım şöyle;
    5+ inç ekran boyutunda 1080p çözünürlük,
    olabildiğince büyük pil,
    orta sınıf Snappdragon işlemci (MTK evlerden uzak. Redmi note2 kullanıyorum.)
    ve XDA konusunda çok yorum olup olmadığına bakıyorum. Ona göre sıkıntı olunca yazılımsal müdahale çok daha hızlı oluyor ama miui arayüzüne çok alıştım. Şöyle azıcık para çıkaracak gücüm olsa hollandadan 2 aya gelecek kuzene satışa açılırsa ya da açıldıysa bir Xiaomi Redmi Note 5 (Redmi 5 Plus) göndertirdim ama o da yok. Hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 25 Mart 2018; 13:16:25 >
  • Hepsine bakarım. 1500 liradan fazla vermem. Bir de 3.5 kulaklık girişi olmalı.

• Android olmaması

• Satarken bana para kazandırır mı ona bakıyorum Anto kardeş .

• Fiyat da olsa iyi olurdu tercihlerde: Ben önce fiyatına ,sonra bataryasına, sonra da performansa bakarım, tek bir şeye göre alan varsa geçmiş olsun :D

• Kimse böyle belirlemiyor alacağı telefonu. Daha doğrusu bilinçli tüketici dışında kimse. Genelde arkasında elma işareti olması yeterlidir. Ya da Samsung ve Huawei popüler tarafta, onlar da olur. Google Pixel 2 ile hava atamazsınız mesela. Zira kimse tanımıyor. Iphone'un arkasından elma işaretini çek % 80 azalma olur satışlarda. Zira kimse sizin yukarıda yazdığınız kriterlere göre almıyor, bilinçli tüketiciler dışında. Onlar da zaten çok az bir kesim. Henüz marka bağımlısı olmamışlar.

• ikinci el olması , imei ve custom rom yüklenebilmesi , XDA ve DH kullanıcı desteği , Çift sim kart ve aynı anda hafıza kartı desteği ( 3 slot ) , mümkünse pil çıkartılabilir olması , 5.5" ve 3 adet kapasitif ışıklı tuşları olan , Nfc desteği ( Sıcak fırsatçılar için önemli ) , 2 yıldır Lenovo k3 note kullanıyorum. ( Fm radyo mevcut ) . yanında Ulefone power var .

• Mobil de tam gözükmüyor

• Seçeneklerde nasıl fiyat olmaz?

Çok kötü bir telefon bile olsa fiyatı rakiplerinin yarısı olunca gider onu alırsın.

Çok mu meraklıyız Xiaomi, Meizu, OnePlus gibi markalara sanıyorsunuz? Samsung Note, S ve Apple iPhone serisi Xiaomi ile aynı fiyat olsa kim gider Xiaomi ile uğraşır...

• Bukalemun kullanıcısına yanıt
    Öyle bi telefon yokk :)

Şaka bir yana k5 plusımda çıkan pil,çiftsim, sdcard yuvası ayrı. En önemli özellik kartın çıkmasıydı benim için

Alırken hep 2. El mi alırsınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke 2 tane seçebilseydik.

> Hız ve performans
    > Kamera performansı

• O kadar seçenek arasına fiyatı eklemeyi akıl edemeyenlere sevgilerimi iletiyorum

• Şu seçenekler eksik:

-Marka algısı

-Fiyat

• -Hız ve performans
    -Uzun pil ömrü

İkisi de benim için önemli ama ankette Hız ve Performans yaptım

Düzenleme: yazıdaki anlamsızlık önlendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuyu Hortlatan Adam -- 25 Mart 2018; 13:52:14 >
  • Anketi bu şekilde değil de en azından 2-3 soruluk yaparak ya da 2 şık seçtirerek yapsaydınız daha verimli olurdu. İstatistikçi olarak söylüyorum bunu

• Apple olması
  • En az iki seçenek olmalıydı

Benim için, tasarım ve pil önemli.

• Mobil cihazdan anketin tamamı görülmüyor.!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.