Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 8 için Oreo güncellemesi Türkiye’de yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçtiğimiz günlerde Fransa’daki Note 8 sahipleri Android Oreo güncellemesine kavuşmuştu. Bu sabah da ülkemizdeki Note 8 sahipleri de güncelleme yayınlandı.

Galaxy Note 8, Oreo güncellemesi

Samsung Türkiye garantili Note 8 sahipleri, telefonun Ayarlar menüsü üzerinden Android Oreo 8.0 güüncellemesini yükleyebilir. İthalatçı garantili telefon sahipleri, ürünün ithal edildiği ülkedeki Samsung ofisinin güncelleme yayınlamasını bekleyecek. Şuanda yaklaşık 15 ülkede Android Oreo güncellemesi yayınlanmış durumda.

Oreo güncellemesi ile gelen yenilikler

Oreo güncellemesi ile birlikte telefonun arayüzü Samsung Experience 9.0’a yükseltiliyor. Oreo ile birlikte uygulama simgelerine basılı tutarak bildirimleri görüntüleyebiliyor ve uygulama ile ilgili kısayollara ulaşılabiliyor. Ayrıca bildirim çubuğundaki bildirimler ile uygulama simgesindeki bildirimler de eşleştirildi.

Samsung Klavye, Always On Display, kilit ekranı, Edge ekranı, Samsung Cloud, Samsung Health güncellendi. Performansı ve pil ömrünü iyileştiren geliştirmeler yapıldı.

Galaxy Note8 (SM-N950F), Yapı Numarası: N950FXXU3CRC1, Android sürümü: Oreo (Android 8.0.0), Yayın Tarihi: 2018-03-23

• Fiyat/Güncelleme hızı tutarsızlığı örneği resmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Klasik yine gec dagitilmaya baslandi...

Android 8.1 ile gelmesini beklerdim esasli iyilestirme ve hizlanma Android 8.1 de idi ..

Artik Note 9 ciktiktan 3 ay sonrasina Android 9.0 i bekleriz tabi Note9 Android 8.1 ile satisa cikarsa ! :D

• En iyisi s serisi s8 plus var bende 1 ay önce geldi zaten değişen bişey varmı desen yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Batarya konusunda iyileşme gördüm,2 gün çnce yükledim

• Xiaomi mi max 1 bile güncelleme alalı iki aydan fazla oldu :)

• Neden Samsung almamalıyız sorusunun cevabı niteliğinde bir haber.

5.000 TL veriyorsun, güncelleme yok.

Bir de yeni tipler türedi. Neymiş, güncelleme almasa da olurmuş, zaten yeni ne geliyormuş, Samsung'un kendi arayüzü süpermiş, gerek yokmuş. Bunlara ne desen az. Müstahak.
  • 5000 lira fiyat seviyesinde artık tüm telefonlar çok iyi kalitede ben Android kullanıcısı olarak 5000 lira seviyesinde telefon alacaklar için Apple tercih etsinler diyorum yazılım güncellemesi geliyor en azından.

• Baya erken olmuş ya
    Klasik samsung işte android 9.0 da verilir sonra destek kesilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asıl sorun bu güncellemeden sonra böyle bir cihaza resmen haksızlık yapacaklar. Android 9.0 alması bile en az 1 sene sürecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tanreall T kullanıcısına yanıt
    Coguda yenisine gecer ... Misal ben ...

Ama tek farkla yeni seyler inatla yazilimsal gelmemesine ses cikartiyorum... ZatenAndroid major surumlerde aylik guvenlik guncellemelerde muntazaman vermiyorlardi bu sefer arayuz yazilimsal olan imojiler vs gelmemesi Note8 ve S8 lere kaygi verici ...
  • Samsung gene iyi. Htc için hala gelmedi güncelleme

• Boragungoren kullanıcısına yanıt
    Hocam geliyor gelmesine de ios un ilk 2-3 ayı sürekli sıkıntı. iOS un yeni sürümünü geldikten bir kaç ay sonra yüklemek mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim note 5lere de bi el ataydılar iyiydi. Yeni arayüzdeki kısa yollar güzel çünkü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu güncelleme telefonu mahvetti galiba.

Güncelleme öncesi ve sonrası geekbench testi.

Wipe cache yaptıktan sonra geekbench.

Güncelleme öncesi 198k olan antutu testim güncelleme sonrası 168k

Bilen biri yardımcı olabilir mi ne yapmalıyım?

• 30 Mart 2018'de Note 8 telefonuma Oreo geldi..

• quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

Neden Samsung almamalıyız sorusunun cevabı niteliğinde bir haber.

5.000 TL veriyorsun, güncelleme yok.

Bir de yeni tipler türedi. Neymiş, güncelleme almasa da olurmuş, zaten yeni ne geliyormuş, Samsung'un kendi arayüzü süpermiş, gerek yokmuş. Bunlara ne desen az. Müstahak.

Android cihazlar güncelleme almadan 5 yıl hatta 6 yıl daha kullanılabilir. Whatsapp gibi kritik uygulamalar halen android 2.3.7 ye destek veriyorken sizin bu güncelleme açlığınızı anlamak mümkün değil. Appleda tek bir güncelleme dahi alamayan cihazına uygulama yüklemesine dahi izin vermiyorken cihazı çöpe atmaktan başka çare bırakmıyor insanlara. Bu sizin appleın eko sistemi ? Bu mu senin güncelleme anlayışın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.