Şimdi Ara

Samsung Galaxy S8 için Oreo güncellemesi Ocak sonuna kadar gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy S8 ve S8+ modelleri için Android 8.0 Oreo güncellemesi beta test aşamasında. Son olarak Beta 6 yayınlanmıştı ve bu da güncellemenin iyi ilerlediğini gösteriyor. Samsung henüz S8 için Android Oreo güncellemesinin ne zaman yayınlayacağını açıklamadı ancak bununla ilgili ipuçları gelmeye başlamış durumda.

Ayrıca Bkz.Intel'in Meltdown ve Spectre yamaları eski PC'lerde sorun çıkarıyor
    Geçtiğimiz günlerde Samsung'un beta test cihazlarına gönderdiği açıklama, güncellemeyi Ocak ayı sonuna kadar hazır hale getirmeyi umduğunu ortaya koyuyor. Cihazlarda görüntülenen mesajda "Resmi S/W sürümünün Ocak ayı içerisinde dağıtılması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" şeklinde bir ifade var. Elbette gerçekleşeceğine dair garanti yok ama en azından Samsung'un tüm çabalarının bu yönde olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

Beta test süreci iyi ileriyor

Şirket ne kadar yayınlamak istese de bu beta testin nasıl gittiğine bağlı. Ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde yayınlanması planlanıyorsa güncelleme iyi yolda demektir. Tabii ki kullanıcıların güncellemeyi operatör onayı ve yaşadıkları bölgeye bağlı olarak diğerlerinden daha erken veya daha geç alması da söz konusu olacak. Detayların önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

• Note8 o halde kesin daha da gec alaaktir! Onceki yillarda S seri ilk guncellemeyi almaktaydi.

Rezalet. Hic olmazsa Android 8.1 ile ciksaydi madem bu kadar gec cikacak...

• Dun kurdum.Cok stabil hicbir problemi yok.Tum S8'lere kurulabilir.

hr]
    Rootsuz TWRP'siz Orjinal Şekilde OREO 6 Beta Kurulumu

SADECE S8(G950F)İÇİNDİR.S8 PLUS İÇİN DOSYA BULUNMAMAKTADIR.

Öncelikle yanlış birşeyde sorumluluk kesinlikle kabul etmem.Korkacak tabiki birşey yok yinede ben yazayım.Fazla uzatmadan adım adım nasıl Oreo 6 Beta'yı nasıl kuracaksınız aşağıda anlatıyorum.2 türlü dosyayı indirebilirsiniz.Mega yada Google Drive olarak

BURADAN 2.YAZILAN YORUM @firefds NİCKLİ ÜYENİN VERDİĞİ LİNKTEN DOSYAYI İNDİRİN

Alternatif Drive Link İçin Tıklayınız.@kronikzll Teşekürler.

-Dosyayı indirdikten sonra SD Karta kopyalayın.

-Recovery Mode Açın(Bixby+Güç+Ses Açma Tuşu)

-Gelen menüden install from external SD'yi şeçin ve indirdiğiniz uptade.zip klasörünü şeçin şeçtikten sonra kurulum otomatik başlayacak.

-Kurulum 15 DK sürüyor.Şarjınız %50 olsun.Formata gerek yok normal şartlarda veri kaybı olmaz ben direk 7.0'in üstüne kurdum.İlk açılışta telefon 10-15 DK yavaş sonradan kendine geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• samsung j5 prime güncelleme geldi notudmudur nedir o :D:D:D

• Ben bu güncelleme konusunda en çok s6 serisi ve note 5'in kaderinin ne olacağını merak ediyorum. Eğer 8'i verirse Samsung için bir ilk olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Note8 o halde kesin daha da gec alaaktir! Onceki yillarda S seri ilk guncellemeyi almaktaydi.

Rezalet. Hic olmazsa Android 8.1 ile ciksaydi madem bu kadar gec cikacak...

Hocam merak etmeyin Samsung yaptığı romla Android 8.1'in eksikliğini hissettirmeyecek. Bu haliyle bile aosp romlardan fersah fersah önde Samsung.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zahmet olacak samsung.

• Kaç ay oldu 8 kullanıyorum sony de. Samsung bayağı uzattı bu işi.

• samsungun artık amiral gemisi modellerine ayrıcalık göstermesi lazım. yani yeni android sürümü gelince vakit kaybetmeden 1 ay içinde s8, s7, s6, note 8 vs. neyse alayına aynı anda vermeli güncellemeyi. topu topu 10, 15 model. geri kalan zibilyon çeşit için de en azından 1 - 2 güncelleme verilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Ben bu güncelleme konusunda en çok s6 serisi ve note 5'in kaderinin ne olacağını merak ediyorum. Eğer 8'i verirse Samsung için bir ilk olacak.

Bahsettigin cihazlara yazık olur 8 verilirse. Tamamen ticari amaclı bir hamle olur.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Ok,2-3 yıla google playdan bir şey indiremeyince görürüm sizi

AOSP adamdır

• DarkBlue23 kullanıcısına yanıt
    Yazık olur derken dalga geçiyorsun herhalde,S6 ve note 5 her android sürümünün üstünden geçer

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkBlue23

quote:

Ben bu güncelleme konusunda en çok s6 serisi ve note 5'in kaderinin ne olacağını merak ediyorum. Eğer 8'i verirse Samsung için bir ilk olacak.

Bahsettigin cihazlara yazık olur 8 verilirse. Tamamen ticari amaclı bir hamle olur.

Yazık olmaz hocam bunlar iPhone mu ki geri donemesinler.

Android 8'in sistem sürüm düşürmeme özelliğini kapatması yeni telefonları etkiliyor. Bootloader'ı, Android 8 sürümü ile piyasaya surulen yeni telefonların kapatıyorlar. Eski telefonların bootloaderi guncellenmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Kaç ay oldu 8 kullanıyorum sony de. Samsung bayağı uzattı bu işi.

Bir eksikliğini hissetmiyoruz ki hocam hissetsek zaten kavga dövüş çıkardı. Her ay güvenlik güncellemesini eksik etmiyor Samsung rom olarakta aosp'den çok önde kullanışlılık olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gece Koklayıcısı

Ok,2-3 yıla google playdan bir şey indiremeyince görürüm sizi

AOSP adamdır

İniyor hocam iniyor Android 5 te olan Android'in çekirdeğinde büyük değişim ileriki sürümlerde olmadığı sürece inmeye devam eder.

Geçen sene s7'me Android 7 beklerken Google'ın yeni sürümde ne getireceğini değil Samsung'un note 7 verdiği yazılımsal yenilikler bize de gelecek mi diye bekliyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

samsungun artık amiral gemisi modellerine ayrıcalık göstermesi lazım. yani yeni android sürümü gelince vakit kaybetmeden 1 ay içinde s8, s7, s6, note 8 vs. neyse alayına aynı anda vermeli güncellemeyi. topu topu 10, 15 model. geri kalan zibilyon çeşit için de en azından 1 - 2 güncelleme verilebilir.

Hocam samsung aosp romu direk verse zaten 1-1,5 ay sürer. Samsung ağır özelleştirme yapıyor kolay değil hemen çıkması. Ama haklısınız kasim Aralık gibi dağıtılmış olmalıydı. Ocak şubata sarkması çok bekletiyor.

• quote:

quote:

Bir eksikliğini hissetmiyoruz ki hocam hissetsek zaten kavga dövüş çıkardı. Her ay güvenlik güncellemesini eksik etmiyor Samsung rom olarakta aosp'den çok önde kullanışlılık olarak.

Şöyle düşünün, s7 kullananlar da eksikliğini hissetmiyoruz diyebilir, s8 kullananlara oreo geldi de noldu diyebilirler.

Önemli olan telefonu güncel tutmak, bunun eksiğini hissetmesi olanla yetinmedir sadece.

Amacım arayüz tartışması çıkarmak değil, benim kriterlerime sony uydu onu aldım. S8 daha uygun fiyatlı olsa alacaktım, ama arayüz hızı beni etkileyince daha ucuza daha iyi performans görerek almış oldum.

Android ics ye çok az uygulama iniyor,hatta google uygulamaları 4.0 a olan desteği kesmiş 4.1 istemeye başlamış.4.4 e bile inmeyen uygulamalar var

Aynı kaderi en fazla 5-6 yıla oreo da yaşayacak.Çare ya yeni telefon almak yada aosp reyizlerle 5 yıl sonraki androide güncellemek

Haa 5 yıl sonraki android çıkar mı derseniz Tab 2 nougat romu aldıysa S7 ye hayli hayli çıkar

• quote:

quote:

quote:

Şöyle düşünün, s7 kullananlar da eksikliğini hissetmiyoruz diyebilir, s8 kullananlara oreo geldi de noldu diyebilirler.

Önemli olan telefonu güncel tutmak, bunun eksiğini hissetmesi olanla yetinmedir sadece.

Amacım arayüz tartışması çıkarmak değil, benim kriterlerime sony uydu onu aldım. S8 daha uygun fiyatlı olsa alacaktım, ama arayüz hızı beni etkileyince daha ucuza daha iyi performans görerek almış oldum.

Hocam bende arayüz tartışması yapmıyorum merak etmeyin Samsung aylık güvenlik güncellemelerini veriyor o yüzden benim bir korkum yok. Android 8 gelince şuan ki Android 7 sürümü ile arasinda 7 fark goremiycem bir Samsung kullanıcısı olarak. Ben Samsung romundan memnunum s4 zamanini da biliyorum kağnı arabası gibiydi ama şimdi artık öyle değil.

Ben hiç samsung kullanmadım, bir tek bakalım s3 ve s7 modellerinden bilirim.

İyi telefondu "babamın kullanımına göre".

İhtiyaç meselesi farklı işte telefonda, insan telefonun versiyon olarak da güncel olmasını istiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.