Şimdi Ara

YouTube'un iOS uygulaması artık dikey videoları tam boy oynatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YouTube'da dikey video izlerken sıkıntı yaşayan iOS kullanıcılarına sevindirici haber var. YouTube ekibi sonunda bu deneyimi iyileştirecek bir adım atıyor.

Oynatıcı artık videonun yönüne göre otomatik olarak yeniden boyutlandırılacak. Yani artık dikey videolar orijinal ebatlarında gösterilerek ekranı kaplayacağı için kenarlarındaki siyah şeritleri görmek zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca Bkz.Opera 50'ye kripto para madenciliğini engelleyecek NoCoin özelliği geldi
    iOS platformundaki YouTube uygulamasının bundan böyle izlediğiniz videoların formatına otomatik olarak uyum sağlayacağı resmen doğrulandı. Bu müjde bizzat ekibin kendisi tarafından Twitter üzerinden duyuruldu.

Siyah şeritler ortadan kalkıyor

Instagram ve Snapchat gibi uygulamaların popülerliği sayesinde son birkaç yıldır dikey video çekmek ve izlemek yaygınlaşmış durumda. YouTube'un en popüler çevrimiçi video sitesi olması nedeniyle bu siyah şeritlere katlanmak zorunda kalan kişi sayısı hiç de az değil.

Uygulamadaki oynatıcı artık izlediğiniz videonun ebatına uyum sağlayacağı için artık siyah şeritler de ortadan kalkmış olacak. Video dikey çekilmişse oynatıcı otomatik olarak dikey, kare çekilmişse kare hale gelecek. Güncelleme henüz yayınlanmış gibi görünmüyor ancak kısa süre içerisinde kullanıma sunulacağını belirtelim.

• iOS farkı ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catology

iOS farkı ;)

İğneleme mi yaptın bilemiyorum ama. Yapmadıysan ben android de uzun zamandır dikey video oynatabiliyorum.

• Yazık ya daha yeni gelmiş bu özellik

• İyi de bu zaten vardı ios’da.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

iOS farkı ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X etkisi desek daha yerinde olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay anası sayın seyirciler dik video oynatamıyormuş daha önceden

• Ya nolur dikey video çekmeyin :( Dikey video mu olur :(

• quote:

Orijinalden alıntı: MPT-76

quote:

iOS farkı ;)

İğneleme mi yaptın bilemiyorum ama. Yapmadıysan ben android de uzun zamandır dikey video oynatabiliyorum.

Yalnız bu güncelleme iOS'a daha önce geldi. Birde ben daha önceden de oynatabiliyordum anlamadım güncellemeyi sanırım.
  • Sanki önceden de vardı bu özellik

• quote:

Orijinalden alıntı: pastadanadam

Ya nolur dikey video çekmeyin :( Dikey video mu olur :(

Dikey video denilen bu saçmalık, kamera kullanma alışkanlığı olmayan ve video estetiğinden bihaber insanların tembellikleri sonucunda türemiştir. Kamera kullanma eğitimi şart bu insanlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 25 Aralık 2017; 8:13:16 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.