Şimdi Ara

iOS 11.2 yayınlandı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
2.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iOS 11'in ikinci büyük güncellemesi olan iOS 11.2; 6 adet Beta sürecini başarıyla tamamlayarak an itibariyle indirilmeye sunuldu. Yaklaşık olarak 420 MB boyutunda olan güncelleme birçok hata düzeltmesi ve birtakım yenilikler ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor.

iOS 11.1'in yayınlanmasından tam bir ay sonra gün yüzüne çıkan iOS 11.2 ile birlikte iOS 11 daha stabil çalışan bir işletim sistemine dönüşüyor. Görünen o ki Apple, kullanıcılardan aldığı geribildirimler üzerinde iyi çalışmış. 

Güncellemenin kullanıcılara sunmuş olduğu en büyük yenilik ise iMessage uygulaması üzerinden istediğiniz herhangi bir kişiye direkt uygulama üzerinden para transferi yapabiliyor olmanız. 

iOS 11.2 ile Birlikte Gelen Yenilikler

iOS 11.2, dilediğiniz kişilere Apple Pay ile para göndermek, onlardan para istemek ve almak için Apple Pay Cash'i sunmaktadır. Bu güncelleme aynı zamanda hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler de içermektedir.

İyileştirmeler ve Hata Düzeltmeleri

• iPhone 8, iPhone 8 Plus, ve iPhone X'un uyumlu üçüncü parti aksesuarlarla daha hızlı kablosuz şarj edilmesi desteğini ekler.
    • iPhone X için üç yeni Live duvar kağıdı sunar.
    • Video kamerası kararlığı iyileştirmesi.
    • Aynı şovdaki bir sonraki bölümün otomatik olarak oynatılması için Podcast'lerde destek ekler.
    • Veri türü olarak iniş disiplinli kar sporları mesafesi için HealthKit'te destek ekler.
    • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra bile Mail'in yeni ileti olup olmadığını denetliyor olarak görünmesine neden olabilen bir sorunu düzeltir.
    • Exchange hesaplarından gelen silinmiş Mail bildirimlerinin yeniden görünmesine neden olabilen bir sorunu düzeltir.
    • Takvim'de kararlılığı iyileştirir. 
    • Ayarlar'da boş bir ekranın açılmasına neden olabilen bir sorunu çözer.
    • Kilitli Ekran'dan kaydırarak Bugün Görünümü'ne veya Kamera'ya geçilmesine engel olabilen bir sorunu düzeltir.
    • Müzik denetimlerinin Kilitli Ekran'da görüntülenmesine engel olabilen bir sorunu ele alır.
    • Uygulama simgelerinin Ana Ekran'da hatalı şekilde düzenlenmesine neden olabilen bir sorunu düzeltir. 
    • iCloud saklama alanı aşıldığında kullanıcıların son fotoğrafları silmesine engel olabilen bir sorunu ele alır.
    • iPhone'umu Bul uygulamasında bazen haritanın görüntülenmesine neden olan bir sorun düzeltilir.
    • Hesap Makinesi'nde sayılar hızlı tuşlandığında hatalı sonuçlara yol açabilen bir sorunu düzeltir.
    • Klavyenin yavaş yanıt vermesine neden olabilen bir sorunu ele alır.
    • İşitme engelliler ve işitme zorluğu olan kişiler için gerçek zamanlı metin (RTT) özellikli telefon araması desteği ekler. 
    • Mesajlar'da, Ayarlar'da, App Store'da ve Müzik'te VoiceOver kararlılığını iyileştirir.
    • VoiceOver'ın gelen bildirimleri duyurmasına engel olan bir sorunu çözer.

Şimdilik iMessage ve Siri üzerinden para transferi desteği, yalnızca ABD için sunulmuş durumda. Bu özelliğin ara güncellemelerle birlikte diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor. Güncellemeyle birlikte duvar kağıtlarına iPhone 8 duvar kağıtlarının da eklendiğini söyleyelim.

iOS 11 ilk yayınlandığı zaman Wi-Fi ve Bluetooth'un, denetim merkezinden tam olarak kapatılmadığı fark edilmiş ve bunun yazılımsal bir hata olduğu düşünülmüştü ancak bu durumun bir hata olmadığı ve Apple'ın bilinçli olarak yaptığı ortaya çıkmıştı. iOS 11.2 ile birlikteyse denetim merkezinden Wi-Fi ve Bluetooth’un neden tamamen kapatılamadığını açıklayan iki bildirim metni geliyor ve bu durumun sistemin çalışma tarzının bir parçası olduğu kullanıcılara anlatılıyor.

iOS 11.2 Nasıl İndirilir?

Güncellemeyi indirmek için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemesi sıralamasını takip edebilirsiniz. Ayrıca, iTunes üzerinden de güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siz de güncellemeyi telefonunuza kurarak düzeltilen hataları ve yeni gelen özellikleri bizimle yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

• Şu pil süresi atmaktan ne zevk alıyorsunuz? Açın kullanın işte. Biri oyun kasar şarjının iki saat sürmediğini söyler, biri akşama kadar kilit ekranını açıp kapatır 100 saat ekran süresi aldığını iddia eder! Bu kadar mı işsizsiniz arkadaş? Kullanın, şarj azaldı mı şarja takın. Nelerle uğraşıyoruz ya!
  • İlk defa kendimi bi betada kurmamak için tutabilmiş biri olarak akşam kurayım bakalım, epey bi düzeltme var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunca yıllık ios hayranlığımız ve sadakatimiz son bulmak üzere... umarım bu defa iyi iş çıkarmışlardır.

• O kadar güncelleme ama nafile sistem bi adam akıllı çalışmıyor nerede o ios 6 performansı

• 11'deki sorunları düzeltene kadar 12 çıkacak. 10 için de böyleydi.

• Tam da beta 6’yı indirip kuracaktım, bu haberi gördüm. DFU ile temiz bir kuralım bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dfu mode ile temiz kurulum yaptım. Arada bir sanki geçiş animasyonları kapanmış gibi davranıyor. Misal home butonuna bastığımda animasyonsuz direk ana ekrana dönüyor. İp7 32gb

• ios ile ilişkim büyük sabırlar sonunda 2018de bitiyor. Eski note kullanıcısı olarak geri dönüyorum. Çünkü androide stabil demediğimiz dönem bitti. Artık ios da stabilite sorunu var

• Ben bıktım. 6s vardı 7plus a geçtim hala kitlenme sorunu var. Açıyorum telefonu bir uygulamaya basıyorum kendi kendine öyle kalıyor hiçbir şey olmuyor. 2 günde bir bu olay oluyor. Umarım düzelmiştir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple Pay Cash (Yalnızca ABD)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok iyi iş çıkarılmış,eski günlere dönüyoruz sanki??

• Nasıl sürüm kuran varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: meego

ios ile ilişkim büyük sabırlar sonunda 2018de bitiyor. Eski note kullanıcısı olarak geri dönüyorum. Çünkü androide stabil demediğimiz dönem bitti. Artık ios da stabilite sorunu var

Aynı durumdayım... Ne zaman acil bir işlem yapmaya çalışsam arka arkaya hatalarla karşılaşıyorum. İp7 32... iphone x ve 8 ler gelince kenarıya atılıyoruz.
  • Gelsin ios 11.2.1 betalar ortalık şenlensin. Steve jobs bu rezilliği görseydi topunu kapıya koyardı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazılım ekibini baştan sona değiştirilmesi lazım. İşini çok iyi bilmesi işini en iyi şekilde yapacağı anlamına gelmez. öyle bir kaide de yok. O yüzden vizyonunuzu paylaşmayan programcılarınızı kovun. Çünkü Apple ve müşterileri deneme tahtası değil.

• Arkadaşlar iOS aleminde yeniyim. Okuduğum topiklerde dfu ile temiz kurulum yaptım tarzında yorumlar okuyorum. Peki ille dfu ilemi yapmak lazım güncellemeleri? Normal bir şekilde ayarlardan güncelle deyip yapsak ne gibi farkı oluyor?

Cevabı illede dfu ile kurulumsa bir link yada video tarzı bir link atarmısınız rehber olsun...

• Bugün ki tarih sorunu ile ilgil bir haber okuyamadım yoksa hala telefonunu açamadın mı kanka

@ekrem71

• Bilmiyorum kim seviyor kim telefonunun ekranina, menulerine hayran hayran bakior ama benim ve cevremdeki bir cok arkadasim icin iOS, iOS 11 sonrasi bitti. Cihazina eski olsun yeni olsun iOS 11 kurupta memnun olan bir kisi yok etrafimda. Eskiden iPhone u satip Android cihaz aldigim icin pisman olurdum, son 3 aydir iOS daki sacma sapan sorunlardan dolayi Android cihazi satip iOS a geri dondugum icin pismanim. iPhone lari farkli kilan bir tasarim, iki stabiliteydi ama tasarim noktasinda da, stabilite noktasinda da cok daha iyi cihazlar var artik.
  • Coptu zaten ve çöp kalmaya devam edeceksin !

• iPhone 8 alalı 1 hafta oldu ve IOS 11 ile sorun yaşamayan bir ben mi varım şimdi...?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.