Şimdi Ara

Bitcoin'in değeri 9000$'ı aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bitcoin'in değeri 9000 width=ı aştı" width="720" height="" /> 

2017'nin bitmesine artık bir aya yakın kısa bir süre kaldı ve bu yılın en çok şaşırtan şeylerinden birinin Bitcoin olduğunu söylemek mümkün. Yılın ilk günü 997$ değerine sahip olan popüler kripto para birimi geçtiğimiz ay 5000$ değerini aşarak adından söz ettirmişti. Bitcoin'deki bu inanılmaz yükselişin ne kadar süreceği merak edilirken bu haftanın ilk gününde sizlerle Bitcoin'in 8000$ değerinin de üstüne çıktığını paylaşmıştık. Dün yine yukarı yönde ivmelenen Bitcoin 24 saat içinde yüzde 10 civarında değer kazandı ve değerini 9000$'ın da üstüne çıkarmayı başardı.

Beklenmeyen Yükseliş 

24 saat önce Coinmarketcap verilerine göre 8300$ değerinde olan Bitcoin, gün içinde sürekli yukarıya yönde değer değişimi yaşarken bugün saat 06.00 itibariyle 9000$ değerini aştı. 9073$ değerine ulaşarak yeni rekor değerini belirleyen Bitcoin'deki bu yükseliş aslında beklenmiyordu zira Şükran Günü nedeniyle ABD'deki bankalar ve borsalar(büyük bir kısmı) perşembe gününden beri kapalı. İnsanların bu süreç içinde kripto paralara yönelik çok fazla işlem yapmayacağı hatta Bitcoin'in değer kaybedeceği düşünülüyordu ancak beklenen olmadı.

Bitcoin'in sabit arzına karşılık her geçen gün artan talebin yanı sıra kurumsal yatırımcılara yönelik adımların da bu hızlı yükselişte etkili olduğu düşünülüyor. CME Group, MAN Group gibi finans devlerinin Bitcoin'i yatırım aracı olarak değerlendirmesi beklenirken geçtiğimiz günlerde JP Morgan Chase de Bitcoin vadeli işlemlere olanak sağlayabileceğini açıkladı. Hatırlayacağınız üzere JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon'ın yaklaşık 2 ay önce Bitcoin'i ''dolandırıcılık'' olarak değerlendirmişti. Görünen o ki Bitcoin'de meydana gelen değer artışı pek çok kişinin Bitcoin'e olan bakışını değiştirdiği gibi Dimon'ı da etkilemeyi başarmış.

Tabi 2017'nin sonuna doğru yaklaşılırken artık Bitcoin'in bu yılı nasıl kapatacağına yönelik tahminler de paylaşılmaya başlandı. ABD'li ünlü analiz ve serbest fon yöneticisi Mike Novogratz, Bitcoin'in bu yılın sonuna kadar 10.000$ değerine ulaşacağını düşünürken yatırım danışmanlığı şirketi Fundstrat'ın kurucusu Thomas Lee ise Bitcoin'deki yükselişin devam edeceğini ve 2018 ortalarına kadar 11.500$ değerine ulaşacağını tahmin ediyor.

• Dün risk budur deyip bitcoin ve eth yatırımcısı oldum. Ya herro ya merro

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heğ patlayacak diyenler nerde :D

• Az az da olsa yatırım yapmak lazım

• Yaw bu tür haberleri gördükçe yıllar önce bitcoin alsaymışız zengindik be falan diye düşünüyorum da,herkes düşünüyordur, ama o bitcoini de hackleyip alırlardı heralde o kadar süre durmazdı aynısı Etherium için de geçerli çalınma tehlikesi var yani.

• AMO BOTCOIN PATLOYOCOK..
  • birilerinin kazanması için birilerinin kaybetmesi lazım (borsada denge kuralı)

• Patlayacak bekleyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 dolarken watsapptaki arkadaş grubuma sormuştum alayımmı diye. Alma demişlerdi. Çok çelişkide kalmıştım. Elimdeki para ile yaklaşık 10-11 tane alabiliyordum ozaman. O para cepte eridi bitti. Bitcoini gördükçe içim yanıyor :(
    Edit: O Arkadaşlarıma selam olsun. Hala konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YüzüğüKayıpFrodo -- 26 Kasım 2017; 15:40:33 >
  • El yakıyor hem risk hem de değer yönünden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yatırım kısmı tamam da çok para yaa. Arabayı satsam ancak bir adet bitcoin alabiliyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: turker03

yatırım kısmı tamam da çok para yaa. Arabayı satsam ancak bir adet bitcoin alabiliyorum :D

Bir tane almak zorunda değilsin. Bitcoin 8 rakama kadar bölünüyor.

0.99999999 gibi

• ya şaka bi yana biz geç kaldık diye diye tireni iyice kaçırıyoruz sanırım hala geç değil bu nedir arkadaş

demekki gerçekten devletlerde kabul edecek geleceğin para birimi olacak gibi kabul görme potansiyeli gün geçtikçe artıyor valla bende bulaşıyorum bi ucundan tutalım coluga çocuğa miras kalır

• evet 9000 dolar gibi bir ücret vermenize gerek yok kat kat 1 coin 0.10 bölünüyor ki fazla az olabilir alınabilir

• Beyler sakin olun bu balon patlayacak , bunlar şişirme fiyatlar :)
  • Bitcoin'i olmayanlar patlayacak diye kendini avutuyor işte :D Bitcoin'i olan da çatır çatır para kazanıyor :D

• Yakında sadece ultra zenginler işlem yapabilecek...bu nedir yav!...Artış bu tempoyla devam ederse pırlantayla yarışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 26 Kasım 2017; 18:9:41 >
  • Mesut bey şimdi diyecek evi arabayı satsak yatırsak şukadar kazanırdık diye. En sonunda satacak galiba :D

• Artık her bin barajını geçtiğinde değilde 10b 25b gibi baraj haberleri yapmak daha mantıklı olacak gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8200'e almıştım, 9k'ya satmış olduk.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.