Şimdi Ara

Tesla bombayı patlattı: Roadster 2 de tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
6.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla bombayı patlattı: Roadster 2 de tanıtıldı

Tesla'nın tasarım stüdyosunun arkasındaki uçak hangarında gerçekleşen Tesla Semi lansmanında büyük bir sürpriz yaşandı. Şirketin sadece elektrikli tır tanıtması bekleniyordu ancak şirket yeni nesil spor otomobili Roadster 2'yi de tanıttı...

Ayrıca Bkz.Tesla'dan elektrikli tır: Tesla Semi ile tanışın!
    Yeni nesil Roadster modelinin örtüsünü kaldıran şirket aracın baz modeliyle ilgili bazı rakamlar paylaştı. Roadster 2, 0'dan 100 kilometre hıza sadece 1.9 saniyede ulaşabiliyor. 200KWh pil paketiyle donatılan otomobilin tek şarjla tam 990 km yol yapabileceğini belirtelim. Musk, sunumunda yeni nesil Roadster'in durup şarj etmek zorunda kalmadan San Francisco'dan Los Angeles'a gidebileceğini söyledi.

Elon Musk şirketin yeni nesil spor otomobilinin ulaşabileceği maksimum hızı söylemese de 400 km/s'nin üzerinde olacağını ifade etti. Şu anki dünya rekorunun İsveç'li süper spor otomobil Koenigsegg Agera RS modelinde olduğunu ekleyelim. Dünyanın “en hızlı seri üretim” otomobili unvanını elinde bulunduran araç 457 km/s hıza ulaşabiliyor.

Aracın biri önde, diğer ikisi arkada olmak üzere toplam üç motoru var. Tesla'nın Baş Tasarımcısı Franz von Holzhausen tarafından sahneye çıkarılan alev kırmızısı renginde muhteşem spor otomobilin 10.000 nm tork üretebilecek kadar güçlü olması da son derece etkileyici.

Tesla Roadster 2'nin toplamda 250 bin dolarlık (972.000 TL) bir fiyat etiketi var. Satın almak isteyenler bu miktarın 50 bin dolarlık kısmını depozito olarak ödeyerek rezervasyon yaptırabiliyorlar. 250 bin doların tümünü hemen ödeyen ilk 1.000 kişi ise spor otomobilin Founders Edition olarak adlandırılan versiyonuna sahip olacak. Dört koltuklu otomobilin 2020 yılında üretime girmesi bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Tesla Roadster 2 Görseleri Galerisi

• 10.000 nm tork nasıl bir sayıdır ya, bir sıfır fazla yazılmıştır dedim, teslanın sitesine baktım orada da 10.000... biz 1.4 benzinli iyi yürüyünce 8 sn civarında gidince hızlı hisseden fındık motor mahkumu milletiz bize varlığı bile fazla bunların.

1.9 sn’de 0’dan 100’e çıkıyor, 1000 km de menzil.

https://twitter.com/davidhodge/status/931391188065705984

Videoda kadının tepkisi durumu anlatıyor zaten.
    Avrupalılar o kadar birikimle üretemedi değil, ÜRETMEDİ! Yıllarca içten yanmalı motoru verimli hale getirmeye uğraşıp milyarlarca AR-GE yatırımı yapıp tüm fabrikanızı buna göre dizayn ederseniz tüm yaptıklarınızı bir çırpıda silip atmak zulüm gelir size de.

Teslanın yaptığı şey insanüstü bir şey değil, çocukların elindeki elektrikli arabanın aynısını verimli hale getirmek ve en önemlisi de gelişmiş yazılım ile harmanlamak. Eski firmaların yaptığı ise sadece ortaya ufak bir ekran koyup alın idare edin yoksa bir sonraki nesile koyacak bir şey kalmaz demek. Aradaki fark otomobil tutkusunda yatıyor. Eski firmaların yönetimi için her yeni arabası bir yatırım, Elon Musk için otomobil bir tutku. Paypalı satıp ilk kazandığı parayla mclaren mp4 alan adamdan bahsediyoruz, eski firmaların kurucularından birinin bile eline geçen ilk parayla milyonluk araç almayacağına iddiaya girerim.

Yani sevgili kardeşim mesele istek meselesi, istek varsa yapılır, he ben zor olduğundan değil istek olmadığından yapılmayacağını düşünüyorum. Çünkü işin içindeki Vestel mesela öyle ahım şahım bir iş yapmamış yazılımda, telefonun parçalarını birleştirip stock android yüklemek bir şey ifade etmiyor. Zaten daha önce de belirttim istek olsa Kıbrıs gibi buyrun arabayı yaptık yrın fabrikanın temelini atıyoruz diye anında ortaya koyuverirlerdi, bakarsanız Kıbrıs’ın arabasının içini bile hiç görmedik ama adamlar fabrikayı kurdu; ilk model s’in hikayesine bakarsanız bazı parçalar mıknatısla tutturulmuştur, bizde göstermelik bile bir şey yok ortada, çünkü o imza atan firmaların hepsinin derdi kar marjını yükseltmek, ar-ge yatırım yapalım diyen firmalar değil haliyle istek değil yatırım var ortada, bence başarı zor görünüyor. Tekrar belirteyim tabi yeteneksizlik değil isteksizlik, çünkü gövde üretimi bu araçlarda oldukça basit, mekanik parça sayısı çok az.
    Aracı kullanmış gibi yorum yapıyorsunuz ? Bilmeden sürmeden bu düzeyde bilgiye nasıl ulaştınız.

0dan 100e 1.9 saniye çıkan arabaya aile arabası mı denir ? Çocuklar ölür la arabanın ivmelenmesinden.

Model S P100D kısa mesafe yarışlarına ve 0dan-100e 2.4saniyede nasıl çıkyor youtubeden bakın bi.

araba resmen enseye şaplak atıyor koltugın başlığı ile.

İçden yanmalı arabalardaki motor sesi haz verici olsa bile yeter artık çevreye verilen zararlan azalsın.

Herkes Termik Santralleri kötüler çevreyi pisletiyor derler ama kimse içden yanmalı arabaları görmez.

Elektrik güneşten üretilecek, yollarda da elektrikli arabalar olacak.
  • Turk sirketleri gibi bol bol tanitiyor ama üretemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sazankiller -- 17 Kasım 2017; 11:47:13 >
  • 10.000 nm tork nasıl bir sayıdır ya, bir sıfır fazla yazılmıştır dedim, teslanın sitesine baktım orada da 10.000... biz 1.4 benzinli iyi yürüyünce 8 sn civarında gidince hızlı hisseden fındık motor mahkumu milletiz bize varlığı bile fazla bunların.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

10.000 nm tork nasıl bir sayıdır ya, bir sıfır fazla yazılmıştır dedim, teslanın sitesine baktım orada da 10.000... biz 1.4 benzinli iyi yürüyünce 8 sn civarında gidince hızlı hisseden fındık motor mahkumu milletiz bize varlığı bile fazla bunların.

İnanılması güç rakamlar, petrolün sonu yakın, araplar ayvayı yedi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alternatif enerji kaynakları halen bu canavarları besleyecek kapasitede elektrik üretemiyor. Direk araçlarda kullanılmasa bile elektrik üretmek için bir süre daha petrole/doğalgaza yani araplara mahkumuz.
  • 0-100 1.9 saniye nedir ya adamın dalağı ağzına gelir :)
    0-100 yapsan elin ayağın boşalır bi tuhaf olur insan. Roket maşallah.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10000Nm nedir ya oha
    Bence birim hatası var :D

• Yuh o tork değeri ne? Volvo FH 750 bile 3500 Nm tork üretiyor yanlış hatırlamıyorsam?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bende o torku canlı yayınlanan video da görünce inandım. O kadar büyük otomotiv devlerine kafa tutmak. Her gün Tesla bitiyor, sorunlar var diye haber pomplamaya çalışıyorlar. Adamlar durmuyor çalışıyor.
  • 0-96 km 1.9 saniye olacak. Değerler muazzam.
  • Tesla bombayı patlattı: Roadster 2 de tanıtıldı
  • tork iyide o gücü yere olabildiğince kayıpsız aktarmayı nasıl başarmışlar acaba,tesla çok kısa zamanda çok iş yapıyor(tedarik hariç :D )

• Bide fiyatını bilsek. Hybrıt ve elektrık motorlu aracların gelecegınj bıraz da mercedes bmw wolkswagen gıbı turkıye de öncu markalar belırleyecek. Sanırım bı 10 yıl daha mevcut şekilde gıderız sonrasında elektrıklı motor araclar arge calısmaları ve uretımlerl ile daha ıyı yerlere gelebılır

• Formula 1 aracından bile hızlı. Bence tesla an itibariyle dünyanın en bütük otomobil firmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 17 Kasım 2017; 10:28:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fth0088

Bide fiyatını bilsek. Hybrıt ve elektrık motorlu aracların gelecegınj bıraz da mercedes bmw wolkswagen gıbı turkıye de öncu markalar belırleyecek. Sanırım bı 10 yıl daha mevcut şekilde gıderız sonrasında elektrıklı motor araclar arge calısmaları ve uretımlerl ile daha ıyı yerlere gelebılır

200.000$

Bu forumda elektrikli araba pis kaka diyen çok kişi gördüm. Hepsi yakında tükürdüğünü yalayacak.
  • Videoda arabanın hızlanmasını görünce bi an video hızlandırılmış sandım, adamlar aşmış. Dünyayı yeni bir gelecek bekliyor o kesin, Elon Musk da bu geleceğin baş mimarlarından artık. Bide elemanın biri köşe yazısında Elon Musk dünyanın yeni Jet Fadılı mı acaba diye kuşku dolu bir yazı yazmıştı,aynen yaa ayynısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

10.000 nm tork nasıl bir sayıdır ya, bir sıfır fazla yazılmıştır dedim, teslanın sitesine baktım orada da 10.000... biz 1.4 benzinli iyi yürüyünce 8 sn civarında gidince hızlı hisseden fındık motor mahkumu milletiz bize varlığı bile fazla bunların.

Oha o nasıl bir hızlanmadır ? Adamlar yapmış. İçten yanmalı motorları çöp ettiler.

• Avrupalılar halen bakıyorlar. Planları 2020’li yıllara erteledikçe iş işten geçmiş olacak. Halen Model 3,S ve X’e rakip çıkaramadılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

Avrupalılar halen bakıyorlar. Planları 2020’li yıllara erteledikçe iş işten geçmiş olacak. Halen Model 3,S ve X’e rakip çıkaramadılar.

Avrupalılar o kadar birikimle araba üretemedi daha, türkiye ne biliyor da bu kadar sürede fabrika olmadan araba üretecek?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.