Şimdi Ara

Türkiye fiyatının altına satın alabileceğiniz 7 bilgisayar bileşeni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye fiyatının altına satın alabileceğiniz 7 bilgisayar bileşeni

Son zamanlarda artan Bitcoin madenciliği ve yüksek dolar kurunun bir etkisi olarak ülkemizde satılan bilgisayar bileşeni fiyatlarında ciddi bir artış meydana geldi. Yeni bilgisayar toplamak veya sahip olduğu sistemi geliştirmek isteyen pek çok kullanıcı, yüksek fiyatlardan dolayı endişeli.

Yükselen fiyatlara bir çözüm yöntemi olarak siparişi yurt dışı sitelerden verebilirsiniz. Yabancı alışveriş siteleri arasından ürün sonrası destek ve gönderim hızı bakımından Amazon öne çıkıyor.

Amazon'da satılan ve Türkiye fiyatına göre çok uyguna getirebileceğiniz ürünleri sizler için derledik.

Ryzen 7 1800X

14 nm ZEN çekirdek mimarisi üzerine kurulu Ryzen 7 1800X, sunduğu yüksek performans ve geniş hız aşırtma imkanı sayesinde oyuncuların dikkatini çekmiş durumda.

Core i5-7600K

Elindeki Kaby Lake işlemcileri tüketmeye çalışan Intel, Core i5-7600K'nın fiyatında makul bir indirime gitmiş.

Intel'in i7 7820X işlemcisi ile kafa kafaya tutulan Ryzen 7 1800X rakibine nazaran daha makul fiyat/performans oranına sahip.

Ürüne göz atmak için tıklayın

Be Quiet Pure Rock Slim İşlemci Fanı

Amazon'da en çok satan işlemci fanı olan bu ürün, ülkemizdeki fiyatına göre çok daha uygun bir fiyat etiketine sahip. Be Quiet Pure Rock Slim, sessiz çalışan mimarisi ve hemen hemen tüm işlemci soketlerine uygun yapısı ile öne çıkıyor.

Creative Sound Blaster Z Ses Kartı

Blaster Z, ülkemizde de Amazon'da da çok tercih edilen modellerden birisi. Kutu içerisinden çıkan mikrofonu ve Stüdyo kalitesindeki kulaklıkları destekleyen, 600 Ohm’a kadar çıkabilen empedans değeri ile dikkat çekiyor.

Asus ROG Strix GTX 1070 8 GB

Asus'un ROG Strix tasarımlı GTX 1070 modeli üstün özelliklere sahip. Ürünün inceleme videosunu aşağıdaki bağlantıdan bulabilirsiniz:

Ürüne göz atmak için tıklayın - Bu ürünün Türkiye'ye gönderimi yok gibi gözükebilir. Merak etmeyin, sepete ekleyip adres seçimine gittiğiniz zaman Türkiye'ye gönderiminin olduğunu göreceksiniz.

Samsung U28E590D 28 inç Monitör

Üst seviye monitör arayışında iseniz Samsung U28E590D monitörü, Türkiye fiyatına göre makul seviyelerde. Samsung'un yeni nesil teknolojilerini barındıran bu modeli 4K UHD çözünürlüğünde. LED aydınlatma teknolojisine sahip olan monitör, AMD FreeSync teknolojisini destekliyor.

Edifier R1700BT Bluetooth Hoparlör

Bilgisayarın yanına şık ve kaliteli bir hoparlör konumlandırmak isterseniz Edifier'ın R1280T modelini tavsiye ediyoruz.

Dijital Sinyal İşleme (DSP) ve Dijital Gerçeklik Oluşturma (DRC) teknolojilerine sahip bu hoparlör ile müzik ve sinema deneyiminizi arttırabilirsiniz. Dilerseniz Bluetooth destekli versiyonu da satın alabilirsiniz.

• Bu tarifi verdiler aslında:
    1)ikinci el bir laptop alıyorsunuz bataryası ölü olsa da olur(i7 ya da i5 tercih sebebidir mümkünse 2.nesil ve üstü/ ram için de 4/6/8 GB kâfi)400-500 TL
    2)ikinci el bir masa üstü ekran kartı alıyorsunuz GTX 670 4gb 400 TL misal
    3)ikinci el bir güç kaynağı alıp birleştiriyorsunuz 600 watt 100TL :D
    https://www.donanimhaber.com/tasinabilir-bilgisayarlar/haberleri/Eski-dizustunuzu-sahlandirin-Ekran-karti-takma-rehberi.htm

1000 TL civarına gayet yeterli bir pc oluyor :D
    Normalde zaten bu ekran kartı ve güç kaynağı masaüstünde mecburi ve işlemcisi sırf 400 tL :)
  • Hala pahalı.

• Bir ara evde bilgisayar yapma tarifi de verin. Artık vatandaş alamıyor.

• Şimdi reklamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Refli link görmekten reflü olduk be kardeşim.

• o samsung monitorden bende var. vatandan aldım 4 sefer servise gitti ölü piksel yüzünden. Bukadar berbat bir servis olamaz. Tüketici olarak sıfırı ile değişim yapılması gerekirken her seferinde ekranı değişti.

Aman aman diyeyim samsungdan uzak durun. Asus 180hz monitor almıştım tam ortasında ölüpiksel çıktı direk para iadesi verdiler. Samsung süründürdü resmen.

Samsung 4 sefer sonunda paneli değişti bu seferde diğer panellerden daha kaliteli bir panel takdılar. Ne ışık sızması ne kararma var panelde. Diyorum ki bunlar avrupaya iyi panelelri hurdaları bize satıyorlar.

Monitor de ölü piksel çıkmayacağını bileyim amazondan alırım. Ölüpiksel çıkıp yollayıp yenisi ni alan varmı amazondan.

• iyi de o fiyatlara gümrük vergisi ve kargo ücreti eklenince. aynı fiyata denk geliyor.
    bakınız ryzen 1800x 439 euro demiş.
    439+10 euro kargo + %18 gümrük vergisi
    440 Euro nun %18 i 80 euro yapıyor. yani 439+10+80=530euro ediyor.tl ye çevirince 530x4.42=2342tl ediyor.
    bakınız hepsiiburada da aynı işlemci 2220tl yani daha ucuza geliyor Türkiyeden almak hemde garantili.

• Ben en kafii garantiyi veren kim ise ondan almanızı tavsiye ediyorum. Çünkü böyle ürünleri almak kıyafet almaya benzemez. Böyle ürünlerde hatalı üretim oranı çok yüksektir. Bu yüzden dükkandan satan köklü satıcıların garanti tekliflerini çok iyi öğrenin. Liderimizin dediği gibi dimyata pirince giderken elinizdeki bulgurdan olmayın, önleminizi alın, her gördüğünüz ucuz mala aniden atlamayın.

• Bence Gümrük vergisini hesaba katmamışsın kardeş

• gereksiz bir konu olmuş, referans linki verebilmek için konu açılmış gibi geldi bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • almanya vergisine göre yüzde 2 daha düşer fiyatlar son ekrana gelirseniz ürünün son fiyatını görebilirsiniz.
  • Ayrica yukarida edifier 1280 resmi var.detaylar vs 1700bt için.yanlış olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zanzi7575 -- 1 Kasım 2017; 15:43:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitörün Türkiye'ye gönderimi yok.

Üzgünüz, bu ürün seçtiğiniz adrese gönderilemiyor. Daha fazla bilgi al. Teslimat adresini değiştirebilir ya da ürünü siparişinizden silebilirsiniz.
  • işlemciye daha dün 756 liradan satan yerli site gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

iyi de o fiyatlara gümrük vergisi ve kargo ücreti eklenince. aynı fiyata denk geliyor.
    440 Euro nun %18 i 80 euro yapıyor. yani 439+10+80=530euro ediyor.tl ye çevirince 530x4.42=2342tl ediyor.
    bakınız hepsiiburada da aynı işlemci 2220tl yani daha ucuza geliyor Türkiyeden almak hemde garantili.

merhaba,

zannediyorum amazon.de (Almanya) olduğu için gümrük vergisi olmuyor. bu ürünün fiyatı ödeme ekranında 449,95 euro yapıyor. Türkiye fiyatına bakmadım.
  • Edifier R1280T için tr satış yapan bir yer gösterebilir misiniz?
  • Amazon'dan sponsorlu haber yapmanıza hiç karşı değilim, ancak sanki amazon.de üzerinden satın alınan ürünlerde hiç gümrük vergisi yokmuş gibi, hatta ve hatta "çok daha uyguna" gibi iddialı ve yanlış bilgi vererek haber adı altında bizlere sunmanız hiç yakışık bir durum olmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: duvar sürüngeni

quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

iyi de o fiyatlara gümrük vergisi ve kargo ücreti eklenince. aynı fiyata denk geliyor.

merhaba,

zannediyorum amazon.de (Almanya) olduğu için gümrük vergisi olmuyor. bu ürünün fiyatı ödeme ekranında 449,95 euro yapıyor. Türkiye fiyatına bakmadım.

AB ülkelerinden gelen kargolar için yüzde 18, diğer ülkelerden gelen kargolar için ise yüzde 20 oranında Gümrük vergisi uygulanıyor. hatta bizim hükümet artık yurt dışı kaynaklı alış veriş sitelerinden de gümrük vergisine ek olarak bir de gelir vergisi almanın yolunu planlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 1 Kasım 2017; 16:39:34 >

• habere fiyat yazmamak ta işin ayrı çakallığı. O refli linke tıklanacak illa.

• zati bu paralara alına biliyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.