Şimdi Ara

1 Litre LPG Kaç Km Yol Gider?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
33.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Değerli Arkadaşlar forumdaki birçok arkadaş, arabam km şunu yakıyor bunu yakıyor diyorlar. Gaz fiyatları sürekli değiştiği için bu pek inandırıcı olmuyor. 1 Litre ile şehriçi ve şehirdışı km leri, söylense bence en doğru olanıdır.
    Benim 1988 model LPG li brodveyim var.
    Yazın Şehiricinde 1 Litre Gazla 7,5 Km, Şehirler arasında 10 km'le gidiyor
    Kışın ise Şehiriçi 1 Litre gazla 5,5 km, Şehirler arası 9- 10 km gidiyor.Hatta bunu gaz vanası biraz kısarakta yaptım.
    Sizce bu değerler normal midir, yüksek midir yardımcı olursanız sevinirim.

• kardeş benim 3 ay önce sattığım r19 1.6 aracım şehiriçi (İstanbul) 7-8km, şehirler arası 12-13 km yapıyordu. öyle az yaksın diye de uğraşmıyordum. gerçekten çok memnundum.Birde gazı her zaman aygaz eurolpg alıyordum ve genelde aynı yerden.
  • birde kışın çok fark etmiyordu en fazla 1 er km. markası lavatoydu sanırım.
  • Aracım megane 1 2003 1.6 16v
    sıralı sistem omvl marka lpg kiti

şehir içi 11km
    şehirlerarası 15-16 km
  • quote:

Orjinalden alıntı: reyha

Aracım megane 1 2003 1.6 16v

şehir içi 11km
    şehirlerarası 15-16 km

kardeş emin misin şehir içi 13 kuruşa geliyor eğer böyleyse mükemmel değerler. birde hangi şehirdesin?
  • Arkadaşım değerleri duyan herkes şaşırıyor. Şunu da belirteyim ki biraz daha itinalı kullanımda rakamlar daha da aşağıya inebilir.

Bu rakamlardan önce bahsetmek istediğim şudur. Ben özellikle OMVL marka sıralı sistem taktırdım. bu sistem PRİNS markadan sonra bilinen en kaliteli sistem. Prins 2500 ytl civarında omvl 1800 ytl civarında. prinsi diğer markalardan daha kaliteli kılan enjektör kalitesi. Ama her iki firma da 100.000 km garanti veriyor. Ayrıca Omvl marka bu alanda yakıt sarfiyatı en az olan lpg kiti markası konumunda. Bu alanda uluslararası belgeleri, ödülleri var. (brc, tartarini övenler özellikle daha da araştırsın kaliteyi görsün)

Ayrıca şunu da unutmamak lazım. Gerçi megane 1'i bilen bilir. 1.6 16v motor seçeneğiyle kendi grubunun en az yakan aracı olduğu gibi aynı zamanda kendisinden daha alt segmentteki bazı araçlardan bile daha az yakıyor.

Megane 1 ve OMVL biraraya gelince böyle bir sonuç çıktı.

Ben Sakarya'dayım 3 gün önceye kadar lpg 1,40 ytl idi. zamlı fiyat nedir bilmiyorum. daha almadım.

Karışık kullanımda en sonki depom 40 litre lpg ile 468 kilometredir. (daha önce r19 1.6 karbüratörlü aracımda 300 km yi zor görüyordum. bu litre ile)

Ayrıca sıralı sistem takılı araçlar önce benzin ile çalışır. sonra lpg ye geçer. en son benzin deposunu da doldurdum. tam 1000 km kullanınca hem lpg ortalamamı hem de benzin maliyetini de burada paylaşırım.

Umarım faydalı olabilmişimdir.

quote:

Orjinalden alıntı: extremeclioIII

quote:

Orjinalden alıntı: reyha

Aracım megane 1 2003 1.6 16v

şehir içi 11km
    şehirlerarası 15-16 km

kardeş emin misin şehir içi 13 kuruşa geliyor eğer böyleyse mükemmel değerler. birde hangi şehirdesin?
  • Evet arkadaşlar kullanım değerlerinizi bekliyoruz
  • 99 megane 1.6e rte brc marka düz lpg sistemi var. Şehirler arası hiç benzinde kullanmadan 650 km de 65 ytl,
    şehiriçi ortalama 12.5-13.5 kuruş arasında.Şehiriçi trafik yoğun değil.Arabayı aldıktan 1 hafta sonra lpg taktırdım, benzine o kadar dayanabildik . Arabayı binmek için alıyorsak kesinlikle lpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rontx -- 14 Mart 2007; 0:05:07 >
  • pozantı konya arası 220km,100 km sabit hız,22 YTL yaktı,tartarini sıralı sistem,araç imzamdaki araç... şimdiye kadar en az bu yolda yaktı,kışlıkları çıkardıktan sonra havalar da ısınırsa biraz daha düşer tahminimce. beyler 4000 devire fazla yaklaşmayın ekonomi yapmak istiyorsanız,4000devirden sonra kam milinin açısı değişiyor,bir nevi çift karbüratör olayı uzun yolda 3000-3500 arası tercihiniz olsun,tabi ekonomi yapmak istiyorsanız hepinize hesaplı günler
  • Hadi arkadaşlar lpg-tüketim üzerine ilk defa bu kadar net bir topik açıldı.
    Lütfen değerlerimizi yazalım...
  • 1 lt ile 12 km şehir içi gidebiliyorm ama şehirler arası da fark etmiyor Ankara trafiğini bilen bilir trafik ışıkları en aza indi yani dur-kalk olayı çok az hatta şehirler arası biraz hızlı gittiğimden bazen şehirler arası daha çok yakabiliyor Ankara'da 2500-3000 devir arası 5. vitesle gidiyorum
  • bilgehan1977

Arkadaşım bu topiği sen açmışsın. Topiğinle ilgilenmiyorsun

Senin ilgin insanları buraya toplayacak ve bu topiği şahlandıracak...

Hadi ilk defa lpg üzerine böyle net kriteri olan bir topik açıldı.

Lütfen değerlerimizi yazalım
  • megane 2 aracıma zavolli marka lpg taktırdım.yol bilgisayarı uzun yolda 8-8,5 litre gösteriyor.birde merak ettiğim benzin göstergesi lpgde gittiğim halde düşüyor. ve 20-30 ytllik benzin alıyorum kırmızıdan yarım depoya çıkıyor.depoda benzin var ama uyarı veriyor.yardımcı olacak veya başına benzeri olay gelen varmı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kunteper03

megane 2 aracıma zavolli marka lpg taktırdım.yol bilgisayarı uzun yolda 8-8,5 litre gösteriyor.birde merak ettiğim benzin göstergesi lpgde gittiğim halde düşüyor. ve 20-30 ytllik benzin alıyorum kırmızıdan yarım depoya çıkıyor.depoda benzin var ama uyarı veriyor.yardımcı olacak veya başına benzeri olay gelen varmı.

aynı olay benim de başıma geliyor ama benzin ışığı yanıp en sona dayandıktan sonra motoru stop ettirip yeniden çalıştırdığımda benzin göstergesi normal olarak içindeki benzin miktarını göstermeye başlıyor.tartarini servisinde bu sorunu halledebileceklerini söylediler ama böyle de sorun yok,vaktim de yok uğrayacak.
  • Reyha Kardeş Forumu takip ediyorum.Yalnız şunu belirteyim.Sizlerden edindiğim intibaya görede şehiriçi yakıt tüketimi gerçek durumu belirtmiyor çünkü arkadaşların dediği gibi trafik lambası var, trafik yoğunluğu var en gerçekçi değer, şehirler arasında 1 Lt LPG ile ne kadar gittiğidir.
    Reyha kardeşin dediği gibi, yakıt tüketim oranlarını yazsanız daha iyi olur.
  • @bilgehan1977 açıklaman için teşekkür ediyorum

Arkadaşlar konuyla alakalı mı bilmiyorum ama başka bir topikte son 1000 kmlik yolumu yakıt açısından değerlendirmiştim.

Bunu sizinle paylaşmak isterim.

http://forum.donanimhaber.com/m_13033518/mpage_1/key_//tm.htm#13130236
  • Aracım scenic dynamiq 1.6 16v zavoli markalı lpg taktırdım şehir içinde 9.5 şehirler arası 10-11 km yapıyorum arada 600-800km de 20 ytl lik benzin koyuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: kunteper03

megane 2 aracıma zavolli marka lpg taktırdım.yol bilgisayarı uzun yolda 8-8,5 litre gösteriyor.birde merak ettiğim benzin göstergesi lpgde gittiğim halde düşüyor. ve 20-30 ytllik benzin alıyorum kırmızıdan yarım depoya çıkıyor.depoda benzin var ama uyarı veriyor.yardımcı olacak veya başına benzeri olay gelen varmı.

zavallı megane arkadaşlar yazık bu arabalara. yapmayın böyle. lpg
  • 1999 scenic 2.0 8v şehir içi 7,5 km şehirlerarası tam yük klima açık 11 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamay_aytam -- 31 Mart 2007; 12:31:26 >
  • 94 model 1,6 Raınbow LOVATO LPG 1 km le sehirdısı 12,5 km gidiorum daha bugun hesapladım yakıtı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.