Şimdi Ara

Hepsiburada platformu satılıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ülkemizde elektronik ticaret sektörünün öncülerinden olan ve büyük bir ticaret hacmine sahip olan Hepsiburada platformu, yakın zamanda yeni bir çatı altına girebilir. Doğan Holding ve Abjaar ortaklığı satış alternatifleri üzerinde duruyor.

Büyük birleşme

Platformun yüzde 75 hissesine sahip olan Doğan Holding ve kalanını elinde bulunduran Ortadoğu’nun en büyük yatırımcısı Abjaar, daha önce gündeme gelen iddialara göre ya yani bir ortak ya da komple satış için Goldman Sachs firmasına yetki vermişti.

Hepsiburada için potansiyel alıcılar olduğu ifade ediliyor ancak isimler net değil. Toplam satış bedelinin 1 milyar dolara kadar çıkabileceği belirtiliyor. 2015 yılında Abjaar, 100 milyon dolar karşılığında şirkete ortak olmuştu. Bugüne kadar ülkemizde e-ticaret hacminin ve dolaylı olarak Hepsiburada’nın öneminin artması nedeniyle pazar değerinin 1 milyar dolara ulaştığı düşünülüyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft şantaj yazılımlarına tedbir alıyor

Platformun muhtemel alıcıları arasında Amazon ismi de geçmişti. Amazon yükselme eğilimindeki pazarlara her zaman ilgi duydu. Mart ayında Ortadoğu’nun en büyük e-ticaret sitesi Souq’u satın alan firma için Türkiye’de potansiyel hedefler arasındaydı. Ne var ki Amazon'un ülkemizde çok yakında resmi olarak faaliyete başlayacağı da gündemdeki söylentiler arasında. Bu pencereden bakınca ihtimal biraz daha zayıf bir hal alıyor. İlerleyen günlerde konunun daha net bir vaziyet almasını bekliyoruz.

• Hepsiburadadan birçok alışveriş yaptım ve ürünler iyi olsa da hizmetten genellikle memnun kalmadım. Çok yavaş bir sistemi var en başında. Teslimattan tut, iadesine, oradan da garantisine kadar hepsi çok ağır işliyor. Sürekli bekliyorsun. "Şu kadar saat içinde sipariş verirsen yarın kargoda" yazan ürünleri bile 1 hafta beklediğim oldu. Kaç defa bu hızla ilgili olumsuz yorum yazdım, hiçbiri yayınlanmadı nedense. Artık sadece herhangi bir ürünle ilgili yorumlara bakmak için giriyorum. Alacaksam başka yerden alıyorum. Satış olayı hayırlı olsun. Umarım hizmet kalitesi yükselir
  • Satilmasin..

satin alinsin..

• Satılsa gelen gideni aratmaz eminim...

• son cümle alakasız olmamış mı? esas Amazon'un Türkiye'ye girecek olması hepsiburada veya başka benzeri bir platformu satın alacağının esas göstergesi olduğunu düşünüyorum.

• hb son yıllarda yapdığı saçma sapan müşteri hizmeti ve hb den daha iyi hizmet veren firmalar yüzünden düşüşte. satılma sebebi tamamen bu. amazon gibi bir firma türkiyeye e ticaret sitesi açsa ve avrupadaki müşteri hizmetini ülkemize uygulasa hb dan eser kelmez emin olun.

geçen yıl en fazla şikayet alan firmaydı hb. com açın bakın

• Alıp da gelmesi daha kolay ve yanında kendilerine ait bir ofis daha oluşturabilirler. Öbür türlü ofis sadece Amazon.de'ye hizmet amaçlı da kalabilir :(

• n11'in piyasaya girmesi hızlıal gold HB gibi siteleri iflasa sürükledi

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 13 Ağustos 2021; 2:30:17 >
  • HB zaten yaşayan ölü.

• İnat edip amazon a satmaz bunlar daha ucuza Orta Doğulu firmaya bırakırlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsiburadadan birçok alışveriş yaptım ve ürünler iyi olsa da hizmetten genellikle memnun kalmadım. Çok yavaş bir sistemi var en başında. Teslimattan tut, iadesine, oradan da garantisine kadar hepsi çok ağır işliyor. Sürekli bekliyorsun. "Şu kadar saat içinde sipariş verirsen yarın kargoda" yazan ürünleri bile 1 hafta beklediğim oldu. Kaç defa bu hızla ilgili olumsuz yorum yazdım, hiçbiri yayınlanmadı nedense. Artık sadece herhangi bir ürünle ilgili yorumlara bakmak için giriyorum. Alacaksam başka yerden alıyorum. Satış olayı hayırlı olsun. Umarım hizmet kalitesi yükselir

• Amazon Tr pazarına olur da girerse, edebilecekleri zararı öngörerek mi satmayı düşünüyorlar acaba? Bence bu vb. bir sebepten ötürüdür bu hareket..

• draco1987 D kullanıcısına yanıt
    Hayır diyor ki; Kendi adıyla amazon olarak girecek, almasına gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • satın alıp adını değiştirecek..

adamlar parasını verip satın alacak bir şirketi.. adını Amazon.tr yapacak ve süreçlerini iyileştirecek..

yoksa sıfırdan kurma ile neden uğraşsınlar?

hepsiburada'nın zaten çoğu stratejisi amazon'u takip ediyor.

Bu arada haberde bahsedildiği gibi amazon'un türkiye pazarına gireceği kesin. son 2 senedir Türkiye pazarı için ciddi işe alım yaptılar ve şu an işe alınan üst düzey kişiler Lüksemburg'da 2 senelik eğitim alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draco1987 -- 4 Temmuz 2017; 17:56:21 >
  • Amazon satın alsa keşke

• Bunlar zaten Amazon tr ye gelirse biteceklerini biliyorlar o yüzden souq gibi Amazon a kendini pazarlamaya çalışma oyunları bence hazır operasyonu Amazon'a satacaklarını planlıyorlar çünkü daha 3 4 ay önce kargo şirketleri bize yetişemiyor kendi kargo şirketimizi ödeme yöntemimizi yaptık diye böbürleniyorlardı iyi giden işi altın yumurtlayan tavuğu niye satsınlar ki
    Dipnot:ben hepsiburada dam çok memnunum sadece satıcısı hepsiburada olan ürünleri alın kullansanız bile iadede sıkıntı çıkarmıyorlar sadece müşteri hizmetleri biraz anlayışsız

• İnternetten alışverişe hepsiburada sayesinde alıştık ailecek,güvendik hiç sorum yaşamadım en 100 alışveriş yapmışızdır ailecek.Eğer yabancılara satılırsa zorunda kalmadıkça hepsiburadadan 1 mal bile almam.

• Amazon satın alsa iyi olur en azından siteye bi düzen gelir. Olumsuz yorumlara yer vermiyorlar geç kargo yapıyorlar, aras kargo gibi amatör kargo firması ile çalışıyorlar. Ayrıca amazon satın alırsa ups ile çalışır gibi geliyor bana, adam gibi kargo gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 4 Temmuz 2017; 21:07:08 >
  • Senede bir iki ürün ya alırım ya almam, Kargo sürelerinden hiç memnun değilim ayrıca olumsuz yorumlar yayınlanmıyor kesinlikle.
  • Hıç begenmiyordum zaten satılmasıda umrumda değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.