Şimdi Ara

Microsoft'tan donanımcıları sevindirecek Windows 10 güncellemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft'tan donanımcıları sevindirecek Windows 10 güncellemesi 

Windows 10 işletim sistemine güncellemeler üzerinden yeni özellikler kazandırmaya devam eden Microsoft, kullanıcı geri bildirimleri doğrultusunda önemli bir adım atıyor. Insider programına üye kullanıcıların 16226 yapı numaralı Windows 10 önizleme sürümünden deneyebildiği güncellenmiş "Görev Yöneticisi" işlemciye ek olarak artık GPU yani ekran kartının yük durumunu da gösterebilecek, aynı GPU-Z uygulamasında olduğu gibi.

Ekran kartlarının zaman içerisinde daha fazla önem kazanması ve kritik öneme ulaşmasına, Microsoft biraz geç tepki göstermiş olsa da, yeni özellik sayesinde 3D ve video işleme/çözümleme uygulamalarına yönelik GPU yük durumu takibi, GPU bilgisi ve ekran kartı belleğinin kullanım miktarı izlenebilecek. Bu bağlamda gösterilebilen detay zenginliği belki GPU-Z kadar kapsamlı olmayacak ancak temel veriler takip edilebilecek. Kullanıcılar aynı zamanda ekran kartları için sistem kurulu olan sürücü versiyonu ve tarihine ulaşabilecek.

Yeni Windows 10 önizleme sürümünde pek çok yeni özellik ve iyileştirme bulunuyor. Yeni Edge tarayıcı işlevleri, Cortana geliştirmeleri, yepyeni emojiler, sanal klavye özellikleri ve daha pek çok önemli güncelleme, 16226 ile tecrübe edilebiliyor. Eğer tüm detayları görmek ve yeni özelliklerin tamamını incelemek istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.

• güzel haber

ms sonunda kullanıcıları 3. parti uygulamalardan kurtarmaya ufak bir adım attı sanki

blogda yeni bir özellik bugları hataları olabilir denilmiş

bir sonraki güncellemede güzel bir işlev haline gelir sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu koyuyosun barı sıcaklık takibi yapabilen bir sistem yapsaydın o zman mükemmel olurdu .

• çifte bayram, gelsin davullar
  • sıcaklık bilgisi de gösterse keşke

• hayyydaaaa

• Hakkaten çok geç kaldılar. 98 li yıllarda bile vardı çok hoş CPU/GPU gösteren uygulamalar.

• @fx57

Erdi başkan, yıllardır senin haberlerine alışmış bünyelerimize bir güzellik yapsan da bu tip yoruma gerek olmayan, düz şekilde verilebilecek haberleri Ekrem'e verip esas bomba haberleri yorumlarınla sen yapsan olmaz mı?

Memlekette adam gibi donanım haberi verebilen 2-3 kişiden birisin zaten, onu da bize çok görmesen...

Mesela Fermi zamanlarında olduğu gibi şöyle haberleri;
    https://videocardz.com/70465/msi-damn-rx-vega-needs-a-lot-of-power

Senden almak isterdim şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 23 Haziran 2017; 11:37:38 >

• güzel haber microsoft iyi işlere imza atıyor
  • Hiç gelmemesinden iyidir. Bence bunu getirirken daa başka özellikleride düşünmüşlerdir ve daha sonra getireceklerdir.Sıcaklık vs...

• olley be yıllardır bekliyordum :D

• Msi afterburner ile sistem tepsisine(görev çubuğunun sağ kısmına saatin sol kısmına)sürekli yenilenen cpu gpu sıcaklıkları ve yük durumları eklenebiliyor. Üstelik msi anakarta sahip olmak zorunda değilsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzy55ozzy -- 23 Haziran 2017; 13:45:49 >
  • GTX 950 görünce gözlerim yaşardı, 9XX'in en düşük kartında bile SLI vardı.

Şimdi 1060 var SLI desteği yok. ,

Neyse patch güzelmiş.
  • Görev yöneticisini açacaksın, gpu kısmına girip sıcaklık, fan hızı bellek hızı vs şeyleri işaretleyip görev yöneticisini simge durumuna alıp oyuna gireceksin. Oyunda o bilgileri alacaksın, çok mu zor sanki...

• Resimdeki gtx950 nin 8GB belleği var, ne ayak?
  • aida64'den biraz alsa yeter.

• mamad kullanıcısına yanıt
    Vay darbeci msi

• Başlığa aldanarak geldimde hüsrana uğradım.Bende ciddi önemli birşey zannettim.Zaten gpuz afterburner gibi güzel bir program var.Cpuz gibide güzel bir program var.Bizlere performans odaklı hata almayacağımız güncelleştirmelerle gel.
  • Cortana da Türkçe öğrenirse bu iş tamam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    dedicated ve shared toplami vermiş, dedicated 2gb görünüyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.