- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Fiat Uno fren sistemi
10 Cevap4094 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

49 Mesaj
25 Şubat 2007; 17:55:37 

Merhabalar. Fiat Unonun fren sistemi özellikle yüksek hızlarda yetersiz kalıyor. Acaba disk fren taktırmak uygun bir çözüm olabilir mi? balataları yeni değiştirdim ama frenlerden memnun değilim. önerisi olan var mı?

3442 Mesaj
25 Şubat 2007; 20:59:44 

Arkadaşım ilk olarak balatalar yeni değiştiyse 100 km sonra fren havalarını aldır derim.ama sorun sürekliyse-ki bendede uno vardı ve motor modluydu durumunu iyi anlıyorum bir kaç çaren var ama bunlar pahalı sistemler.
Mesela ben benimkine orjinal uno turbonun arka dingil ve disk fren sistemini takmıştım hava kanallı disler ve performans tipi balata kaliper ve yarış tipi fren merkezi ve borularına ek olarak ince yanak geniş taban jant+lastik yapmıştım ancak bu sanayide çalışmıyosan baya pahalıya gelir.Şimdi lastik taban ebatını genişlet desem yakıtyın artakacak ve aktarma organları daha çabuk aşınacak performans tipi balata ve disk tak desem bu seferde düşük hızlarda kızaklama fazlalaşacak ...vs...vs.... eğer para sorunun yoksa sistem önereyim..

49 Mesaj
25 Şubat 2007; 21:09:51 

araba modifiye değil. o yüzden fazla masraf yapmayı düşünmüyorum (1-1,5 sene binip bravo almak niyetindeyim) benim merak ettiğim öne büyük veya hava kanallı disk, belki arkaya disk veya performans amaçlı olmayan ama daha kaliteli kaliperler takılabilir mi? ama anladığım kadarıyla oldukça tuzlu bir operasyon gerekliymiş.
ilginiz için teşekkürler....

3442 Mesaj
25 Şubat 2007; 21:14:00 

quote:

Orjinalden alıntı: silifkeli_fcm

araba modifiye değil. o yüzden fazla masraf yapmayı düşünmüyorum (1-1,5 sene binip bravo almak niyetindeyim) benim merak ettiğim öne büyük veya hava kanallı disk, belki arkaya disk veya performans amaçlı olmayan ama daha kaliteli kaliperler takılabilir mi? ama anladığım kadarıyla oldukça tuzlu bir operasyon gerekliymiş.
ilginiz için teşekkürler....

arkadaşım bu fren sistemi öyle bişeyki. öne ve arkaya daha güçlü kaliperde daha büyük disk kampanada takarsın ama bu sefer nolucak? orjinal merkez hidrolik yetiştiremiycek merkezi değiş. hadi değiştik e bu seferde tutma daha kuvvetli lastikler ince hemen kızaklama lastiği janti değiş. lastik jant değişti. kasaya aktarma organlarına fazla yük bindi hadi bunları ayarla.kısacası zincirleme gider tavsiyeme gelince;

ince yanak geniş taban jant lastik performans tipi disk ve balata idare eder.

49 Mesaj
25 Şubat 2007; 21:33:11 

Saol Fiatci; artısını eksisini masrafı düşünüp tavsiyeni araştıracağım. daha önce de belirttiğim gibi arabayı 1-1,5 sene sonra satmayı düşünüyorum, çok pahalı gelmezse (satarken artı puan olacağını da düşünerek) fren sistemini iyileştiririm. olmadı daha sakin kullanacaz 1-2 yıl

3442 Mesaj
27 Şubat 2007; 22:25:34 

estafurullah yardımcı olabileceğim bi konu varsa buralardayım

46 Mesaj
27 Mart 2007; 20:32:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Fiatci

estafurullah yardımcı olabileceğim bi konu varsa buralardayım

Merhaba Fiatçı arkadaş,belki banada yardımcı olabilirsin 97 uno s im var,yolda giderken ön balatalar ses yapıyor tıngır tıngır diye zannederim balataların arkasındaki yaylar gevşiyor siz hiç böyle bir sorunla karşılaştınızmı ve bana tavsiye edeceğiniz balata markası ne olur.Birde acaba kaliperler'de sorun olabilirmi.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Ben istanbul bostancıdayım iyi bir frenci tavsiye edebilirmisiniz,şimdi den teşekkür ederim.
Diğer arkadaşların bu konuda tavsiyelerini de beklerim.Saygılar

2001 scenic RXT OV Benzinli Fstık yeşili

382 Mesaj
27 Mart 2007; 20:38:54 

arkadaşım vestinhausunu değiştir biraz kaliteli olanla mesela bosch sorun çözümlenmiş olacak

hyundai accent admira buz gri 2005 model 1.6 16v laptop acer 5611 aspire lcd tv toshiba 32c3500p regza sinema system sony str 790 dvd sony spekar trident

2 Mesaj
25 Ağustos 2012; 9:56:41 

Arkadaslar merhaba benim 95 model 70 sx ie unom var.arka balatalar lastigi bellı bır yol gıttıkten sonra hareket ettırmıyorlar..el freni cekık gibi hareket ettırmıyor.hareket ettıgım zaman balatalardan koku gelıyor...usta bakıyor herseyı degısmıs sorun olmaması lazım dıyor ama sorun aynı..herseyını degıstırdım el fren kablosu balataları hava kablosunu sadece fren aynası kaldı acaba oldan olabılırmı..arkadaslar lutfen bana yardımcı olabılırmısnız..

1350 Mesaj
25 Ağustos 2012; 12:12:31 

quote:

Orijinalden alıntı: derfer870

Arkadaslar merhaba benim 95 model 70 sx ie unom var.arka balatalar lastigi bellı bır yol gıttıkten sonra hareket ettırmıyorlar..el freni cekık gibi hareket ettırmıyor.hareket ettıgım zaman balatalardan koku gelıyor...usta bakıyor herseyı degısmıs sorun olmaması lazım dıyor ama sorun aynı..herseyını degıstırdım el fren kablosu balataları hava kablosunu sadece fren aynası kaldı acaba oldan olabılırmı..arkadaslar lutfen bana yardımcı olabılırmısnız..

ustayı değiştir.

4 Mesaj
27 Ağustos 2012; 13:58:51 

Öncelikle geçmiş olsun, bencede sorunun tamamıyla ustanla alakalı ilk onu değiştirmekle başla, oto ustalarının çoğu deneme yanılmayla tamir ediyorlar malesef. her arabadan anlayan herşeyi tamir ederim diyen usta yok denecek kadar azken sanayide dükkan açmış her usta malesef kendini böyle zannediyor. Helede senin konuya biraz uzak olduğunu anlarsa başlar sana yazmaya.

Ustanı değiştirdikten sonra fren merkezine baktır genelde uzun ömürlüdür ama artık ömrü bitmiş olabilir. Bir çok fren hassasiyeti fren merkezinden kaynaklanır doğru prensipte çalışmaması frenleme kalitesini düşürür, heleki bi uno gibi araçlarda daha orjinalinde frenler iyi olmadığını gözönüne alırsak.

Balataları değiştirdiysen ve hala sıkıştırma yapıyorsa ki ustan frenleri ayarlamayı becerdiyese tabi fren merkezine mutalaka baktır.

İkinci olarakta yan sanayi balata takımları daha en başından sorun çıkarıyor. Tavsiyem bu gibi araçlarda parana kıy lancia veya bosh tak ki hem el frenin düzgün çalışır hemde yolda güvende gidersin.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.141