Şimdi Ara

AMD Ryzen 5 geldi Intel Core i5 bitti! 'Ryzen 5 1600x ve 1500x inceleme'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
0
Favori
9.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Intel Core i5 ailesini tarihe gömmeye hazırlanın. AMD Ryzen 5 ailesi tahminlerinizin çok ötesinde bir Fiyat / Performans oranına sahip. AMD Ryzen 5 1600X inceleme videomuzda aynı zamanda AMD Ryzen 5 1500X incelemesini ve test sonuçlarını da bulacaksınız. 

• Amd'nin başarılı olmasını yıllardır çok istedim.Hep yanında oldum.Fakat her defasında beni mahçup etti. Hayal kırıklığına uğrattı. Dolayısıyla artık güvenebilirmiyim bilmiyorum.

• off offf offfff beee işte beklediğim işlemci :)

• Yerimizi alalım izleyelim.
  • 1000 liraya oyunlarda 5-10 fps eksik almak kaydıyla i7 7700k performansı alınıyor gayet başarılı
  • Sonuçlar benim beklediğimden de çok iyi olmuş. Resmen ezmiş inteli ki ben bugüne kadar ekran kartını hep ati/amd ama işlemciyi intel kullandım. Yeni sistem toplamayı düşünüyordum. i5 7600'e göz kestirmiştim ama bu 1600 ciddi aklımı çelebilir. Özellikle oyundan ziyade after effects gibi programlar benim için önemli olduğundan çok çekirdekli olduğundan ezebilir.

İnceleme programların performans karşılaştırması açısından bence biraz yetersiz olmuş. Örneğin intel tarafında i7 7700, 6-8 çekirdekli xeon işlemcilerinden bile daha iyi performans sağlıyor After Effects te. Acaba bu zen5 lerde durum nedir?

• 1500 e gtx1070 nerede var 1500 e gtx1060 var... Bir de eskiye göre daha uyguna kuruluyor dediniz yapmayın allah aşkına eskiden 3 bin deyince neler kuruyorduk şimdi gtx1080 li bir sistem toplamaya kalkarsanız ramler kasa ssd vs eklediğiniz zaman 7-8 den aşağı olmuyor .
  • Bayrak.Jpg

BıçaklıNvidiaKiller.Jpg

Edit : Koymuşlar bile.

AMD CANDIR FX 8120 DEN SELAMLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrT4ngo -- 11 Nisan 2017; 21:33:33 >
  • r5 1600x le r7 1700 arasında kalmıştım ama bu video aklımı çeldi gibi :D

• X serisinin dişe dokunur bir artısı olmadığı halde bütün inceleme sitelerinin ısrarla X leri incelemesi şaşılacak bir şey. Herhalde amd bütün sitelere X işlemciler göndererek beleş reklamın derdinde. Ancak bilinçsiz kullanıcı düşer bu zokaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kontendoo kullanıcısına yanıt
    bana da öyle geldi yoksa 1500x neredeyse 1600x ile benzer performans verirken ben 1600 ün stok soğutucu ile gelkmesiyle daha da f/p olduğunu düşünüyorum
  • Hocam şu ram'lerin ithalatına flan başlayın bişey yapın

Yoksa elinizdekilere talibim
  • Her zaman intel !!! Amd mi pehh !!!!

• Biraz teknik bi soru olacak ama Bilen biri cevap verebilir mi, AMD neden testlerde Tek çekirdek performansi Intelin gerisinde kaliyorda, Çoklu çekirdekte geçiyor.. Tek çekirdekte neden daha düşük kaliyor.. Daha iyi bi işlemciyse neden yani, Niye.. Orda niye geride kaliyor..

Bide 1500-1600 TL'e Nerede GTX 1070 varmiş merak ettim.. 2012'de 2600K'li 8 GB Ram'li HAFX kasali Özel işlemci soğutucu, GTX 560 Ti top ekran kartli, 800 Waat PSU'lu, kisaca tak çaliştir bi sistemi 2800-3000 TL'e toplamiştim.. Bugun sen o paraya Anca ekran karti ve Ram alirsin kalaninada avucunu yalarsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 11 Nisan 2017; 22:3:15 >
  • Intel "AEMEDEYE KARŞIN" İşlemci Çıkardığında Görüşürüz Arkadaşlar.

• r5 serisine neden rgb led koymazlar ki ? Mevcut duruma göre 1600x ile 1500x arasında oyun performansı olarak bir fark görünmüyor. Ben bu durumda 1400'ü çok merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay AMD Çoşmuş yine.
    Forumun işlemci bölümünde bazı arkadaşlar hayal kırıklığı yaşamaya devam etsinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 11 Nisan 2017; 22:35:54 >
  • Testler ortaya çıktı intel fanboyları karalama konuları açmaya başladı ...

Ryzen 5 serisi çok net bir şekilde Ryzen 7 serisinde daha iyi geldi ,özetle i5 işlemcilere göre geride kaldığı oyunlarda ortalama %7 daha az performans ve daha iyi performans verdiği oyunlarda var kafa kafaya diyebiliriz fakat render vb işlemlerde i5 in 2 katına yakın performans veriyor ve nispeten daha ucuz... daha optimizasyonu yapılmamış oyunlarda %7 daha fazla fps alacağım diye 2 aya ölü bir soket olacak işlemciye para vermem... Başlık güzel Ryzen 5 geldi İntel Core i5 bitti!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Biraz teknik bi soru olacak ama Bilen biri cevap verebilir mi, AMD neden testlerde Tek çekirdek performansi Intelin gerisinde kaliyorda, Çoklu çekirdekte geçiyor.. Tek çekirdekte neden daha düşük kaliyor.. Daha iyi bi işlemciyse neden yani, Niye.. Orda niye geride kaliyor..

Bide 1500-1600 TL'e Nerede GTX 1070 varmiş merak ettim.. 2012'de 2600K'li 8 GB Ram'li HAFX kasali Özel işlemci soğutucu, GTX 560 Ti top ekran kartli, 800 Waat PSU'lu, kisaca tak çaliştir bi sistemi 2800-3000 TL'e toplamiştim.. Bugun sen o paraya Anca ekran karti ve Ram alirsin kalaninada avucunu yalarsin..

* Çünkü asıl özelliği çok çekirdekli olması. Tekte o kadar güçlü değil. Zaten bu devirde tek çekirdekli çalışan programların kendi kabahati. En basit uygulama geliştirme platformları bile çok çekirdek destekli uygulama yazmayı destekliyor.

* Test edilen oyunlar bugüne kadar piyasada 4 çekirdekten fazla desteklemeyi gerektirecek oyun cpu ları olmadığı için o kadar optimize değildir çok büyük ihtimalle. Bunu çok çekirdek destekleyen yazılımlardaki test sonuçlarından anlayabiliriz. 1600 ler i7 leri sollamış. Zaten mevcut oyunlarda da inteli yakalamış amd. Hele bu işlemciler piyasada yer ettikten sonra çıkacak olan oyunlarda bence çok rahat fark bile açabilir.

* 2012'de dolar ortalama 1.8 seviyesindeydi, şimdi 3.74 seviyesinde. Yani siz bugünün parasıyla yaklaşık 5800TL harcamışsınız 2012'de. 5800TL'ye de gayet iyi sistem toplanır bugünde. Hele zaten kasa, power, hdd sağlamsa onları yeniden alma ihtiyacı da olmayacağından çok rahat süper sistem toplanır. Ha hdd'nin yanına bide güzel 500gb 850evo çakılır.

* Yani sistemler pahalılaşmıyor, ne yazık ki her şey iyiye gidiyor denilen ülkemiz fakirleşiyor. Direk hesap ortada. 2012 de 2800TL sisteme ayırabilipte bugün 5800TL sisteme ayırmayı çok görüyorsanız, bütçenizi aşıyorsa o zaman fakirleştik anlamına geliyor. Çünkü aynı para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 11 Nisan 2017; 22:17:50 >

• Geldi beklenen. İzleyelim bakalım. :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.