USB Hakkında Herşey
2440 Cevap427675 Görüntüleme22 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     3 [5] 7 8 9 10 11 12      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

14470 Mesaj
23 Ekim 2007; 19:19:08 

quote:

Orjinalden alıntı: volkanswat

yeni bilgisayar aldım ve pc mi bilgisayarcıya yaptırdım yani parcalarını o taktı xp yi o kurdu ve surekli usb aygıtı tanınmadı hatası verior windows bu aygıtı tanıyamadı dior ve işin garibi herhangi bir usb aygıtı takılı degil bilgisayara format atsam gecermi yoksa sorun usb kablolarını baglamamıslarmıdır

Aynı sorunla muzdarip olan bi arkadaş da teknik yardıma konu açmıştı.. Onda da sağ altta baloncuk şeklinde USB aygıt tanınmadı şeklinde, hiç bir USB aygıtı bağlı değilken, uyarı çıkıyordu..

Sorunun kaynağını bilemiyorum.. USB bağlantıları kontrol edilmeli.. Format çözüm müdür?.. olabilir. Gerçekten ilginç bir problem..

Şunu bi dene:
C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejaay -- 23 Ekim 2007; 19:23:58 >

27 Mesaj
23 Ekim 2007; 20:30:31 

windowsun icinde boyle bir gizli dosya yok giz li dosyaları goster dedigimde inf gelmior sanırım eksik xp yukledi bu adamlar

selam

14470 Mesaj
23 Ekim 2007; 20:41:17 

quote:

windowsun icinde boyle bir gizli dosya yok giz li dosyaları goster dedigimde inf gelmior sanırım eksik xp yukledi bu adamlar

Evet...

aradan "Infcache.1" diye arat bakalımbulabiliecek mi?

Ekleme: Al abakalım ilgili dosyayı buraya yükledim.. Buradan indir ve C:\WINDOWS\inf içine at..
http://rapidshare.com/files/64653861/INFCACHE.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejaay -- 23 Ekim 2007; 20:45:48 >

27 Mesaj
23 Ekim 2007; 22:38:47 

yok yok sildim hala verior hata hataya tıklayınca usb root hub (2. baglantı noktası) buna baglı olarak kullanılmayan baglantı noktası ve bilinmeyen aygıt diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanswat -- 23 Ekim 2007; 22:46:34 >

selam

1 Mesaj
25 Ekim 2007; 14:11:54 

arkadaşlar merhaba yardımcı olursanız sevinirim.Bende sony vailo usb bellek var 8 gb.Usb ye veri atıp usbyi çıkarıp taktıktan sonra veri görünmüyordu.ama bellek kapasitesine baktığımda içinin dolu olduğu anlaşılıyordu.Usbyi biçimlendir dedim asıl sorun şimdi başladı usb yi bilgisayar tanıyor ama içini açmıyor.sürücü yerleştirin diyor.Özelliklerden baktığımda kapasite 0 boş alan 0.HAfızasınamı zarar verdim...öğrenci adamım çok lazım oluyor... :-)

4584 Mesaj
25 Ekim 2007; 21:39:45 

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: nofear72

quote:

quote:

arkadaşlar
indirdiğim film ve oyunları zıpten çıkarınca 8-9 gb tutuyo bunları usb external diske atmak isteyince diski temizleyin diye (extr için) uyarı çıkıyo temizliyorum ama
yinede atmıyo bi yerde engel var ama nedir bilin varmı??

teşekkürler ..

Başka zipli dosyları atarken de sorun oluyor mu? yoksa hep aynı dosyaların atarken mi sorun yaşıyorsunuz? Hddnizin doluluk oranı nedir..?

zip değil zıpleri açıp tek parça dosya oluyo avi yada iso 8-9 gb olarak

hardisk boş 80 gb boş yer var ..

bi arkadaşım 3-4 gb üstünde usb atmaz dedi doğrumu bunu değiştirmenin yolu yok mu

3-4gb mi, yok öyle bir sınırlama, istediğiniz büyüklükte dosyayı harici hddnize USB ile aktarmanız mümkün. Büyük ihtimal sorun kopyalamaya çalıştığınız dosyalarda..

bu gün yine başka tek parça dosyada denedim atmadı ama partlarını attım..

yani bi engelleme var galiba..

------------- NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ------------

14470 Mesaj
25 Ekim 2007; 21:57:31 

quote:

yok yok sildim hala verior hata hataya tıklayınca usb root hub (2. baglantı noktası) buna baglı olarak kullanılmayan baglantı noktası ve bilinmeyen aygıt diyor

USB aygıtınızı arkadaki USB girişlerinde denediniz mi? Yani farklı USB yuvaları denediniz mi?

14470 Mesaj
25 Ekim 2007; 22:00:45 

quote:

Dosyanın boyutu nedir? Ona bir benzer (aynı kapasitede) bir dosya kopyalamayı deneyiniz.. Aynı sorun oluşacak mı?

270 Mesaj
26 Ekim 2007; 2:58:46 

[font="Times New Roman"][/font]Dejaay ALLAH senden razı olsun yazdıklarını okumakla kalmadım yazıcıdan çıkarttımki takılırsam elimin altında olsun diye çok sağol. Özelliklede harici hdd için diğer bazı konular beni aşar.

1 Mesaj
26 Ekim 2007; 12:11:01 

Degerli arkadaslar yazilanlari dikkatlice inceledim . Sitenizde yazilanlari asagi yukari uyguladim .

BKN. Resim

"Farklı bir PSU (Güç kaynağı) denemeniz gerekebilir." diye bir baska forumda okudum

bu konuda daha aydinlatici bilgiler , mükünse resimli bir anlatim ya da aciklayici bilgiler verebilirseniz memnun olurum.

yavuz yayla

4584 Mesaj
26 Ekim 2007; 16:26:08 

quote:

quote:

Dosyanın boyutu nedir? Ona bir benzer (aynı kapasitede) bir dosya kopyalamayı deneyiniz.. Aynı sorun oluşacak mı?

evet 2 farklı dosya denedim tek parça 8-9 gb gibi olmuyo..

24 Mesaj
26 Ekim 2007; 18:48:36 

Dejaay kardeş, bir sürü aydınlatıcı bilgi vermişsin. Bunun için teşekkürler.
Soruma gelince;

5 yıldır bilgisayar kullanıyorum; ilk kez başıma gelen bir olay:

Bilgisayarımda USB bağlantılı web kameram var; sorunsuz kullanıyorum. USB bağlantılı digital foto kameram var, sorunsuz kullanıyorum. Ama uzun zamandır kullandığım da dahil tüm Flash Belleklerde (Birden fazla marka ve ürün denedim) ve hafıza kart okuyucularda, donanımı taktığım zaman saatin yanında bağlandı işareti cıkıyor. Herhangi bir hata mesajı falan vermiyor. Bilgisayarıma girdiğimde görünmüyor ve bilgisayar donuyor. Ta ki donanımı çekene kadar...
Bu sorunu çözmemde yardımcı olabilirsen minnettar kalırım. Hastanede Stajyer'im ve flash bellekle sunum falan hazırlıyor, taşıyorum. Bu ara elim kolum bağlandı :(

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feas -- 26 Ekim 2007; 18:48:49 >

Anladım birgün bitermiş herşey.Ve bitti...

14470 Mesaj
26 Ekim 2007; 19:00:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Feas

Dejaay kardeş, bir sürü aydınlatıcı bilgi vermişsin. Bunun için teşekkürler.
Soruma gelince;

5 yıldır bilgisayar kullanıyorum; ilk kez başıma gelen bir olay:

Bilgisayarımda USB bağlantılı web kameram var; sorunsuz kullanıyorum. USB bağlantılı digital foto kameram var, sorunsuz kullanıyorum. Ama uzun zamandır kullandığım da dahil tüm Flash Belleklerde (Birden fazla marka ve ürün denedim) ve hafıza kart okuyucularda, donanımı taktığım zaman saatin yanında bağlandı işareti cıkıyor. Herhangi bir hata mesajı falan vermiyor. Bilgisayarıma girdiğimde görünmüyor ve bilgisayar donuyor. Ta ki donanımı çekene kadar...
Bu sorunu çözmemde yardımcı olabilirsen minnettar kalırım. Hastanede Stajyer'im ve flash bellekle sunum falan hazırlıyor, taşıyorum. Bu ara elim kolum bağlandı :(

Şimdiden teşekkürler.

Bu sorunu tek bir bellekde yaşasaydınız, sorunun bellekte olduğunu söylerdim ancak farklı farklı bellekler denemişsiniz ve aynı hatayı alıyorsunuz.. Gerçekten ilginç bir problem..

Şimdi, taktığınız bellekleri bilgisayarınız farklı USB yuvalarında (özellikle arka girişlerde) denediniz mi ?

İkinci olarak, flash bellekleri taktığınız sırada USB girişlerinizde (web kamera, foto kameranı..vs) USB aygıtları takılı mı? Bilgisayarınıza USB aygıtları takılı olmadan, bellekleri takmayı denediniz mi?

Bellekleri taktığınızda disk yönetimini açınız (bilgisayarım kısa yoluna sağ tık/yönet diyin) belleğinizi orada görebiliyor musunuz? Eğer görebiliyorsanız dosya sistemi nedir? Çift tıkladığınızda içine girebiliyor musnuz?

Daha önceden böyle bir sorun var mıydı? Yeni mi oldu?

27 Mesaj
26 Ekim 2007; 19:30:25 

quote:

quote:

evet hepsine denedim arkada 4 tane var ben bu bilgisayarı yeni aldım onceden klavye kablosuzdu usb girisliydi sadece o yuzden guzelim klavyeyi bile verdim sorun klavyede sanıyordum ve onda takmadıgımn yer kalmıyordu ama mesela joysticki fln taktıgımda pes olsun fifa olsun bir sorun yaratmıuyor yani on usb lerde sorun yok klavyedeykende her tarafa takmıstım aynı hatayı veryiordu

selam

1800 Mesaj
26 Ekim 2007; 19:52:37 

süper bir paylaşım olmuş dostum. eline ve emeğine sağlık diyorum.

teşekkürler

Tedavisi olmayan bir hastalığım var , her gördüğüm şeyi insan sanıyorum ..!

14470 Mesaj
26 Ekim 2007; 19:55:54 

quote:

quote:

quote:

evet hepsine denedim arkada 4 tane var ben bu bilgisayarı yeni aldım onceden klavye kablosuzdu usb girisliydi sadece o yuzden guzelim klavyeyi bile verdim sorun klavyede sanıyordum ve onda takmadıgımn yer kalmıyordu ama mesela joysticki fln taktıgımda pes olsun fifa olsun bir sorun yaratmıuyor yani on usb lerde sorun yok klavyedeykende her tarafa takmıstım aynı hatayı veryiordu

Dostum alıntıyı yanlış yaptın galiba..

Neyse bazı USB klavyeler ve fareler, bazı anakartlarla malesef uyumsuz oluyor.. Bu sorunla ilgili çok konu açıldı.. Sendeki sorunda bunlara benzer.. Oyun çubuğu bilgisayarında çalıştığına göre USB girişlerinde ya da USB yazılımında sorun yok.. Sorun tanınamayan ya da kendini tanıtamayan USB klavyende diye düşünüyorum..

14470 Mesaj
26 Ekim 2007; 19:58:03 

quote:

quote:

quote:

Demek ki, yükleme ya da kopyalama yaptığınız dosyada sorun varmış.. Boşuna harici hddnizin günahını aldınız..

14470 Mesaj
26 Ekim 2007; 20:21:51 

quote:

Orjinalden alıntı: laztrix

Degerli arkadaslar yazilanlari dikkatlice inceledim . Sitenizde yazilanlari asagi yukari uyguladim .

BKN. Resim

"Farklı bir PSU (Güç kaynağı) denemeniz gerekebilir." diye bir baska forumda okudum

bu konuda daha aydinlatici bilgiler , mükünse resimli bir anlatim ya da aciklayici bilgiler verebilirseniz memnun olurum.

Öncelikle işletim sisteminiz nedir? XP mi, diğerleri mi?

Eğer bilgisayarınıza yeni format atmışsanız, anlaşılan eksik dosya yüklenmiş.. Windows'u yeniden yüklemek sorunu çözebilir.

Onun haricinde sarı soru işareti olan USB controllere sağ tıklayın ve sürücüleri güncelleştir diyin.. Önce yazılımı otomatik olarak yüklesin.. Otomatik yüklemeden sonuç çıkmazsa XP cdnizi takın ve yine aynı yere sağ tıklayarak "listeden ya da belirli konumdan yükle" yi seçerek ileri diyin ve gözattan cd nizi gösterin.. ve sürücüyü yüklemesini bekleyin..

Bir de bunun PSU(güç kaynağı) ile ilgisi kuramadım. Neye dayanarak bu öneriyi sunmuşlar anlamadım.. Siz benim yazdıklarımı bi deneyiniz .. OLmazsa yine çözüm yolu ararız..

14470 Mesaj
26 Ekim 2007; 20:25:38 

quote:

Orjinalden alıntı: emekli1961

[font="Times New Roman"][/font]Dejaay ALLAH senden razı olsun yazdıklarını okumakla kalmadım yazıcıdan çıkarttım ki takılırsam elimin altında olsun diye çok sağol. Özelliklede harici hdd için diğer bazı konular beni aşar.

Faydalı oluyorsak ne mutlu bize..

quote:

Orjinalden alıntı: andac_bagtir

süper bir paylaşım olmuş dostum. eline ve emeğine sağlık diyorum.

teşekkürler

Çok sağol, teşekkür ederim..

4584 Mesaj
26 Ekim 2007; 21:46:22 

quote:

quote:

quote:

quote:

Demek ki, yükleme ya da kopyalama yaptığınız dosyada sorun varmış.. Boşuna harici hddnizin günahını aldınız..

tamam anlaşıldı
hardiskte sorun var demedimki 2 dosyada atmıyorsa işletim sisteminde bi engel olabilir external usb de sorun var demek 2dosyayıda atamıyorsam dosyalarda değil başka bi yerde bir şey var .

3 Mesaj
27 Ekim 2007; 14:50:29 

arkadaşlar benim problemim usb aygıtımı bilgisayarın görmemesi.. aygıt yöneticisinde usb ile ilgili hiç bir veri yok.. format atmadan önce düzgün çalışıyordu pc fakat formattan sonra hiç çalışmadı.. şu anda sp2 yüklü bilgisayaraıma ve hiç bir donanımı bilgisayarıma bağlayamıyorum.. ne yapmam gerekiyor.. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

14470 Mesaj
27 Ekim 2007; 18:48:48 

quote:

Orjinalden alıntı: TaCHoHeLL

arkadaşlar benim problemim usb aygıtımı bilgisayarın görmemesi.. aygıt yöneticisinde usb ile ilgili hiç bir veri yok.. format atmadan önce düzgün çalışıyordu pc fakat formattan sonra hiç çalışmadı.. şu anda sp2 yüklü bilgisayaraıma ve hiç bir donanımı bilgisayarıma bağlayamıyorum.. ne yapmam gerekiyor.. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

BIOS dan USB ayarlarınızın açık olup olmadığına baktınız mı?

3 Mesaj
28 Ekim 2007; 1:29:17 

quote:

quote:

baktım disabled yazıyordu.. enabled yapıyorum fakat restart çekip tekrar açtığımda yine disabled olarak görünüyor..

14470 Mesaj
28 Ekim 2007; 1:37:59 

quote:

quote:

quote:

baktım disabled yazıyordu.. enabled yapıyorum fakat restart çekip tekrar açtığımda yine disabled olarak görünüyor..

enable (açık) yaptıktan sonra BIOS dan save (kayıt) ederek çıkınız. Kaydetmeden çıkarsanız yine disable(kapalı) olur..

3 Mesaj
30 Ekim 2007; 2:33:40 

quote:

quote:

quote:

quote:

enable (açık) yaptıktan sonra BIOS dan save (kayıt) ederek çıkınız. Kaydetmeden çıkarsanız yine disable(kapalı) olur..

save ederek çıkmama rağmen bir değişiklik söz konusu değil. yine kendisi otomatik olarak disabled moduna geçiyor malesef :(

1268 Mesaj
30 Ekim 2007; 17:17:17 

arkadaşlar flash bellek dedim ama Kawaii-FX84 mp3 player ım var, şubat ayında almıştım, 2 gün öncesine kadar düzgün çalışıyordu ancak 2 günden beri hiç görmüyor aleti benim pc, takıyorum hiç bişey olmuyor, başka şeyler(printer,web cam) taktığımda ise saniyesinde görüyo sadece mp4 playerda sorun var, şarj ediyor ancak hard disk açılmıyor, bios dan usbleri kapattıp açtım yine çözülmedi, ne yapmam lazım, kutusuyla gelen şu usb kablolarından kullanıyordum.belki yardımcı olabilir,

4 Mesaj
30 Ekim 2007; 19:35:49 

İyi günler,

Ben yaklaşık bir hafta önce Western Digital Passport 2,5" 160 GB'lık bir USB harici disk satın aldım.

Düne kadar taktığım bilgisayarlarda sorunsuz tanınan ve çalışan cihaz artık okulda, internet kafede hangi bilgisayara, hangi USB girişine takarsam takayım, "Usb aygıtı tanınmadı" mesajıyla Bilinmeyen Aygıt durumuna düşüyor. Acayip saçma bir durum, birdenbire.

İçinde hayati öneme sahip verilerim vardı. Eğer onları kaybedersem yanarım.

Bu sorunu aletin içindeki verileri kaybetmeden nasıl çözebilirim. Yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen yardım etsin, çok zor durumdayım gerçekten. Çevremden servise gönderirsen verileri kaybedersin dediler..

14470 Mesaj
30 Ekim 2007; 20:18:59 

quote:

Orjinalden alıntı: hay.nay@gmail.com

İyi günler,

Ben yaklaşık bir hafta önce Western Digital Passport 2,5" 160 GB'lık bir USB harici disk satın aldım.

Düne kadar taktığım bilgisayarlarda sorunsuz tanınan ve çalışan cihaz artık okulda, internet kafede hangi bilgisayara, hangi USB girişine takarsam takayım, "Usb aygıtı tanınmadı" mesajıyla Bilinmeyen Aygıt durumuna düşüyor. Acayip saçma bir durum, birdenbire.

İçinde hayati öneme sahip verilerim vardı. Eğer onları kaybedersem yanarım.

Bu sorunu aletin içindeki verileri kaybetmeden nasıl çözebilirim. Yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen yardım etsin, çok zor durumdayım gerçekten. Çevremden servise gönderirsen verileri kaybedersin dediler..

Dostum, öncelikle kabloda bir sorun olabilir.. Bulabilirsen WD(kısa kablo)'nin orjinal kablosundan bul ve dene.. Olmazsa başka bir USB aygıtın, USB kablosu ile çalıştırmayı dene..

Şimdi başka bilgisayarlarda da denediğiniz ve aynı sonucu aldığınız için sorun HDD den gibi gözüküyor.. Yazılımsal olarak yapılacak pek birşey yok gibi...

Şu çözümü bir dene:

Denetim masasından Donanım ekleye gir,bağladım de eveti işaretle daha sonra ekrana yüklü donanımların listesi gelecek sen en alttaki yeni donanım ekleyi işaretleyeceksin, işaretledikten sonra "yeni donanımı ben seçeceğim kutucuğunu işaretle" sonra karşına bir liste çıkacak o listeden PMCIA flash bellek aygıtları seçeneğini işaretle ve ileri tıkla.

274 Mesaj
30 Ekim 2007; 22:20:16 

Arkadaşlar 2gb kapasiteli Sandisk Cruzer Flash bellek aldım.
İçerisinde bir takım dosyalar var. Kurulmayı bekleyen programcıklar olsa gerek. Fakat ben onların ne işe yaradığını çözemedim.

CruzerLoce2.1
CruzerSync_v3_2_016
CruzerPocketCache

Şimdi ben bunlarla ne yapacağım? Bana ne gibi faydaları olacak? Yardım ederseniz sevinirim.

Sevinmek için sevmedik.

3005 Mesaj
1 Kasım 2007; 10:25:46 

arkadaşlar, yeri burasımı bilmiyorum ama belki yardımcı olacak birileri çıkar...

sorun şu: işyerindeki bilgisayarda virüs çıktı. fotoğraf makinasını usb ile bağlantı yapacağım için makinaya da virüs bulaşmasından korkuyorum. bi taraftan fotoları aktarmam lazım, bi taraftan da çok tırsıyom valla virüs nedeniyle. naapsam acaba... bilgisi ilgisi olan beri gele....

1 Mesaj
2 Kasım 2007; 1:51:43 

merhaba :D

arkadaslar gecen hafta WD pasport aldim 120 gb
aldiktan 1 gun sonra PC ye virus girdi haliyle harici HDD de
daha sonra PC ye format attim sonra bide antivirus programi kurdum HDD yi bagladim. Antivirus programina HDD yi tarattirdim viruslu dosyalari buldum ve sildim tam herseyden kurduldum yeni tazecik external HDD mi tadini cikara cikara kulanacam diye dusunuodum ki bu seferde yeni bi sorun cikti : sanirim ben viruslu ve anti virusun karantinaya aldigi dosyalarin bi kacini silmemem gerekiyormus , cunku bu dosyalar sildikten sonra assagidaki sorunlarla karsilasmaya basladim :

1) WD yi bagladim zaman auto run baslamiyor
2)bigisayarimda WD yi goruyorum ancak uzerine cift tik yaptigim zaman onume kucuk bir pencere aciliyor ve sunlar yaziyor

Windows, C65E393F.exe programini bulamiyor.
Bu program 'Dosya' turundeki dosyalarin acilmasi icin gerekli
pencerenin altinda da TAMAM . IPTAL . GOZAT secenekleri var

yalniz cift tikla acamadigim WD yi adress bolumne f: yazdigim zaman acabiliyorum

WD yi baska bir PC de taktim.. diger PC de de cift tik yaptigimda bu dosyayi acabilmek icin asagidaki programlardan birini secin diye bi pencere geldi adres bolumune f: yazinca diger bilgisayarda acti
hemen hemen ayni sorunu diger PC de de yasadim

3) su anda WD eskiye kiyasla cok daha yavas calisiyor,,, mesela 2-3 gb bir klasoru 15-20 dakikada kopyalamaya basladi

WD den SILDIGIM VIRUSLU VE KARANTINAYA ALINAN DOSYALAR

C65E393F.exe
A00000304.exe
80480B8C.exe
host.exe
473092FA.exe
copy.exe
C0EA5E8C.exe

ne exe leri olduguna dair hic bir fikrim yok

acaba WD ye format atsam bu sorundan kurtulur mu yum?
ne yapmaliyim?lutfen yardim

kulandigim isletim sistemi XP

harici HDD nin modeli WD 1200BEVExternal

eger yardimci olabilirseniz cek sevinirim iyi gunler :D

9 Mesaj
2 Kasım 2007; 9:53:21 

merhaba ben yeni üye oldum.bi sorum olavaktı ama.ben toshiba dan bellek almıştım onu garantiye verdim.aradan 23 gün geçti .şimdi ben toshiba magazasına gitsem bana bellegin sıfırını (yenisini)verirlermi?böyle bi hakkım varmı?cevabınızı bekliyorum

ktusurveyor

14470 Mesaj
2 Kasım 2007; 17:36:47 

quote:

Orjinalden alıntı: SaatciSylar

arkadaşlar flash bellek dedim ama Kawaii-FX84 mp3 player ım var, şubat ayında almıştım, 2 gün öncesine kadar düzgün çalışıyordu ancak 2 günden beri hiç görmüyor aleti benim pc, takıyorum hiç bişey olmuyor, başka şeyler(printer,web cam) taktığımda ise saniyesinde görüyo sadece mp4 playerda sorun var, şarj ediyor ancak hard disk açılmıyor, bios dan usbleri kapattıp açtım yine çözülmedi, ne yapmam lazım, kutusuyla gelen şu usb kablolarından kullanıyordum.belki yardımcı olabilir,

Başka bilgisayarda denediniz mi? Eğer başka bilgisisayarlarda da USB de hata veriyorsa sorunuz mp3 çalarınızda demektir.

Birde yönetde(bilgisayarım kısayoluna sağ tık yönet..) disk yönetimi bölümünde mp3 ünüzü görebiliyor musunuz..?

Sorulara cevap aldıktan sonra, çözüm önerileri sunabilirim..

14470 Mesaj
2 Kasım 2007; 17:49:33 

quote:

Orjinalden alıntı: necator

Arkadaşlar 2gb kapasiteli Sandisk Cruzer Flash bellek aldım.
İçerisinde bir takım dosyalar var. Kurulmayı bekleyen programcıklar olsa gerek. Fakat ben onların ne işe yaradığını çözemedim.

CruzerLoce2.1
CruzerSync_v3_2_016
CruzerPocketCache

Şimdi ben bunlarla ne yapacağım? Bana ne gibi faydaları olacak? Yardım ederseniz sevinirim.

Ürünü kullanmadığım için net bir bilgi veremiyeceğim, programlar bazı veri yönetimi ve güvenlik yazılımlarını içeriyor. CruzerLock2.1 şifreleme yazılımı olması lazım.

14470 Mesaj
2 Kasım 2007; 17:52:26 

quote:

Orjinalden alıntı: semb

arkadaşlar, yeri burasımı bilmiyorum ama belki yardımcı olacak birileri çıkar...

sorun şu: işyerindeki bilgisayarda virüs çıktı. fotoğraf makinasını usb ile bağlantı yapacağım için makinaya da virüs bulaşmasından korkuyorum. bi taraftan fotoları aktarmam lazım, bi taraftan da çok tırsıyom valla virüs nedeniyle. naapsam acaba... bilgisi ilgisi olan beri gele....

Öncelikle bilgisayarınızdaki virüsleri temizlemelisiniz.. Temizlemediğiniz takdirde muhtemelen fotoğraf makinanıza da virüs bulaşır..

14470 Mesaj
2 Kasım 2007; 17:58:28 

quote:

Orjinalden alıntı: ermazz

merhaba :D

arkadaslar gecen hafta WD pasport aldim 120 gb
aldiktan 1 gun sonra PC ye virus girdi haliyle harici HDD de
daha sonra PC ye format attim sonra bide antivirus programi kurdum HDD yi bagladim. Antivirus programina HDD yi tarattirdim viruslu dosyalari buldum ve sildim tam herseyden kurduldum yeni tazecik external HDD mi tadini cikara cikara kulanacam diye dusunuodum ki bu seferde yeni bi sorun cikti : sanirim ben viruslu ve anti virusun karantinaya aldigi dosyalarin bi kacini silmemem gerekiyormus , cunku bu dosyalar sildikten sonra assagidaki sorunlarla karsilasmaya basladim :

1) WD yi bagladim zaman auto run baslamiyor
2)bigisayarimda WD yi goruyorum ancak uzerine cift tik yaptigim zaman onume kucuk bir pencere aciliyor ve sunlar yaziyor

Windows, C65E393F.exe programini bulamiyor.
Bu program 'Dosya' turundeki dosyalarin acilmasi icin gerekli
pencerenin altinda da TAMAM . IPTAL . GOZAT secenekleri var

yalniz cift tikla acamadigim WD yi adress bolumne f: yazdigim zaman acabiliyorum

WD yi baska bir PC de taktim.. diger PC de de cift tik yaptigimda bu dosyayi acabilmek icin asagidaki programlardan birini secin diye bi pencere geldi adres bolumune f: yazinca diger bilgisayarda acti
hemen hemen ayni sorunu diger PC de de yasadim

3) su anda WD eskiye kiyasla cok daha yavas calisiyor,,, mesela 2-3 gb bir klasoru 15-20 dakikada kopyalamaya basladi

WD den SILDIGIM VIRUSLU VE KARANTINAYA ALINAN DOSYALAR

C65E393F.exe
A00000304.exe
80480B8C.exe
host.exe
473092FA.exe
copy.exe
C0EA5E8C.exe

ne exe leri olduguna dair hic bir fikrim yok

acaba WD ye format atsam bu sorundan kurtulur mu yum?
ne yapmaliyim?lutfen yardim

kulandigim isletim sistemi XP

harici HDD nin modeli WD 1200BEVExternal

eger yardimci olabilirseniz cek sevinirim iyi gunler :D

Öncelikle hayırlı olsun..

Siz de ilk bellek deneyiminizde virüslerle tanışmışsınız.. Dikkat etmelisiniz, harici hddlere ve parmak belleklere çok kolya virüs bulaşabiliyor.. Bu arada siz de, denemk istediğniz bilgisayarlara da istemeden de olsa virüs bulaştırmışsınız.

Çözüme gelince:
Autorun.vbs çözümü:
http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açın.
Alıntı:@golevez33

Yukardaki dosya işinizi görmedi ise, NOD32 yi güncelledikten sonra virüs taraması yapınız.. Yukardaki dosyayı çalıştırırken de nod32 ile tarama yaparkende harici hddnizi bilgisayara mutlaka bağlayınız..

NOD32TR
http://download1.eset.com/eval/win/v2/nenttrst.exe

14470 Mesaj
2 Kasım 2007; 18:01:48 

quote:

Orjinalden alıntı: ktusurveyor

merhaba ben yeni üye oldum.bi sorum olacaktı ama.ben toshiba dan bellek almıştım onu garantiye verdim.aradan 23 gün geçti .şimdi ben toshiba magazasına gitsem bana bellegin sıfırını (yenisini)verirlermi?böyle bi hakkım varmı?cevabınızı bekliyorum

23 gün mü, yoksa 23 iş günü mü?

Bunu şunun için soruyorum.. Servise giden ürününüz 30 iş günü içinde (cumartesi -pazar ve tatil günleri hariç) elinize ulaşmazsa para iadesi ya da yeni bir ürün talebinde bulunabilirsniz.. Herhangi bir girişmde bulunmadan önce teknik servisinizi ararsanız daha iyi olur..

2958 Mesaj
3 Kasım 2007; 22:42:03 

Arkadaşım muhtemelen konu geçmiştir ama bir türlü ben bu soruna çözüm bulamadım.
ASUS p4v8x-x serisi anakartım var üzerinde via 8237 sb chipseti var ve bir türlü sp2 için usb 2.0 driver ı bulamadım.
Bir arkadaş driverguide dan indirdiğini söylemiş ama o da indirtmiyor para istiyor yardımcı olursan sevinirim.

O sene bu sene...

14470 Mesaj
3 Kasım 2007; 22:51:22 

quote:

Orjinalden alıntı: ardicli2000

Arkadaşım muhtemelen konu geçmiştir ama bir türlü ben bu soruna çözüm bulamadım.
ASUS p4v8x-x serisi anakartım var üzerinde via 8237 sb chipseti var ve bir türlü sp2 için usb 2.0 driver ı bulamadım.
Bir arkadaş driverguide dan indirdiğini söylemiş ama o da indirtmiyor para istiyor yardımcı olursan sevinirim.

Aslında Xp için servis paketi 2 yi indirdiğiniz otomatik olarak yüklenir.. Ayrıca bir USB2.0 yazılımı yok.. Arkdaşınızın driverguide den hangi sürücüyü indirdi bilemiyorum..

Aslında biraz sorununuzdan bahsetseniz iyi olur.. usb kökleriniz 1.1 mi 2.0 mı?

17 Mesaj
5 Kasım 2007; 0:35:36 

bnım sorunum mp3 u bılgısayara taktıgımda tanımıyor aygıt bulunamadı dıyor yazılım ıstıyor ama aynı mp3 u dıger bılgısayarlar tanıyor yazılım falan da ıstemıyor ayrıca benım bılgısayarımda usb de sorun yok yanı dıger usblı aletler calışıyor ama mp3 calıştıramıyorum ne yapmam lazım

14470 Mesaj
5 Kasım 2007; 0:41:05 

quote:

Orjinalden alıntı: halil.ibrahim.88

bnım sorunum mp3 u bılgısayara taktıgımda tanımıyor aygıt bulunamadı dıyor yazılım ıstıyor ama aynı mp3 u dıger bılgısayarlar tanıyor yazılım falan da ıstemıyor ayrıca benım bılgısayarımda usb de sorun yok yanı dıger usblı aletler calışıyor ama mp3 calıştıramıyorum ne yapmam lazım

Bilgisayarınızda XP servis pack2 yüklü değil mi?

Bilgisayarınızdaki diğer USB girişlerini de denediniz mi? Hepsinde aynı uyarıyı mı alıyorsunuz?

Donanım ekleden aygıtınızı tanıtmayı denediniz mi?

Önceden bilgisayarınız mp3 ünüzü tanıyor muydu?

17 Mesaj
5 Kasım 2007; 0:52:25 

oncelıkler ılgınız ıcın tesekkurler ılk defa kullanıyorum mp3u donanım ekleden denedım olmadı yazılımın cd sını ısıtyor ama dıger bılgısayarlda cd ıstemıyor dıger usb gırıslerınded e aynı uyarıyı verıyor galiba xp service pack yuklu olmayabılır ama nerden yukleyebılırım cunku servıce pack 2 ne ıse yara onu bıle bılmıyorum

14470 Mesaj
5 Kasım 2007; 1:03:01 

quote:

oncelıkler ılgınız ıcın tesekkurler ılk defa kullanıyorum mp3u donanım ekleden denedım olmadı yazılımın cd sını ısıtyor ama dıger bılgısayarlda cd ıstemıyor dıger usb gırıslerınded e aynı uyarıyı verıyor galiba xp service pack yuklu olmayabılır ama nerden yukleyebılırım cunku servıce pack 2 ne ıse yara onu bıle bılmıyorum

İşletim sisteminizn ne olduğunu şu yöntemle öğrenebilirsiniz..

Bilgisayarım kısayoluna sağ tıklayın ve sistem altında yazılanları buraya yazın..

17 Mesaj
5 Kasım 2007; 1:08:48 

microsoft xp home edıtıon versıyon 2002 service pack2 dıyor yanı servıce pack var pekı ne yapam gerekır su an

14470 Mesaj
5 Kasım 2007; 1:17:47 

quote:

microsoft xp home edıtıon versıyon 2002 service pack2 dıyor yanı servıce pack var pekı ne yapam gerekır su an

MP3 ünüzün cdsi yok değil mi? Sürücüsünü yükleyebilirdiniz..

Bilgisayarım kısayoluna sağ tıklayın/özellikler/donanım sekmesi/aygıt yöneticisi/ evrensel seri yoldnetleyicisi ne tıklayın ve ana denetleyicilere sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştir diyiniz.. Bu işlem bi fayda getirmediyse şunu deneyin:

denetim masasından Donanım ekleye gir,bağladım de eveti işaretle daha sonra ekrana yüklü donanımların listesi gelecek sen en alttaki yeni donanım ekleyi işaretleyeceksin, işaretledikten sonra "yeni donanımı ben seçeceğim kutucuğunu işaretle" sonra karşına bir liste çıkacak o listeden PMCIA flash bellek aygıtları seçeneğini işaretle ve ileri tıkla.

Yine olmazsa şunu deneyiniz:
C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bir de daha önceden MP3 ünüz çalışıyordu da sonradan mı çalışmamaya başladı. Eğer öyle ise sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz..

2472 Mesaj
6 Kasım 2007; 18:34:32 

Arkadaşlar bugün Lacie 500 gb. harici hdd siparişi vermiştim geldi.
Dosya sistemi FAT32 olarak ayarlı kitapçığında FAT32 idealdir denmiş.
Daha önce de Maxtor 500 almıştım o NTFS formatlı idi.
Sizce FAT32 mi dursun NTFS mi yapıyım ?
4gb olayından başka eksiği var mı FAT32 sisteminin.
Benim için verilerin sağlam durması önemli içinde zaten divx film ve diziler olacaktır.
Bir de Playstation2 ye bağladığımda FAT32 olduğu için hemen görüyor NTFS olunca görmüyor bu yüzden benim gönlümde FAT32 olmasından yana Divx filmleri rahatlıkla seyredebilirim bu sayede PS2 de.
Siz ne dersiniz bu konuda ?

14470 Mesaj
6 Kasım 2007; 21:07:03 

quote:

Orjinalden alıntı: NetX

Benim için verilerin sağlam durması önemli içinde zaten divx film ve diziler olacaktır.
Bir de Playstation2 ye bağladığımda FAT32 olduğu için hemen görüyor NTFS olunca görmüyor bu yüzden benim gönlümde FAT32 olmasından yana Divx filmleri rahatlıkla seyredebilirim bu sayede PS2 de.

DivX falan kullanıyorsanız fat32 sizin için uygun olur ancak şöyle de yapabilirsiniz.. 200gb ını fat32, 300gb ını da NTFS yapabilirsiniz.. NTFS daha güvenli ve hızlıdır.. Veri kurtarma olasılığınız daha yüksektir..

2472 Mesaj
7 Kasım 2007; 1:10:54 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: NetX

DivX falan kullanıyorsanız fat32 sizin için uygun olur ancak şöyle de yapabilirsiniz.. 200gb ını fat32, 300gb ını da NTFS yapabilirsiniz.. NTFS daha güvenli ve hızlıdır.. Veri kurtarma olasılığınız daha yüksektir..

Genelde Divx arşivi saklıyorum harici disklerde.
Diğer türlü önemli verileri dahili disklerde tutuyorum.
FAT32 ile ilerde durup dururken veri kaybı ve sorun yaşamayacaksam şimdilik böyle dursun diyorum.
İnşallah sorunsuz kullanırım
Teşekkür ederim yardımınız için

3485 Mesaj
8 Kasım 2007; 0:03:52 

Dejaay im yetiş bi kingston disk var on tane program denedim olmadı içindeki resimler iş için çok önemli fakat ne dosyaları kurtarabildim nede formatlayabildim.Sürekli yazma korumalı diyip duruyor.
Kingston 512 mb lık bir disk varmı bildiğin başka bir program.

Adobe Certified Instructor

14470 Mesaj
8 Kasım 2007; 0:09:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

Dejaay im yetiş bi kingston disk var on tane program denedim olmadı içindeki resimler iş için çok önemli fakat ne dosyaları kurtarabildim nede formatlayabildim.Sürekli yazma korumalı diyip duruyor.
Kingston 512 mb lık bir disk varmı bildiğin başka bir program.

Dostum maalesef "yazma korumalı"nın ilacı yok.. Şu ana kadar o sorun çözülemedi.. Tamamen donanımsal bir sorun.. Yanlız bazı belleklerini üzerinde, aynı disketlerdeki gibi, koruma düğmesi oluyor. Ancak kingstonda var mı bilmiyorum.. Ona bi bak..

İlk sayfadaki HP nin programı ve CompuApps SwissKnife V3 de işe yaramadıysa, maalesef başka programım yok.. Piyasadaki en iyi programlar onlar..

3485 Mesaj
8 Kasım 2007; 0:17:30 

Eyvah eyvah desene o zaman yandık.Baya önemli resimler idi beni dinlemediler dvd ye falan çekselerdi usb diske attılar keşke orda olsaydım ocz me atardım ama.
Yok bu saf kingstonun hiçbir düğmesi yok maalesef.
İnşallah bir gün bir çözüm buluruz dostum çok sağol acil yazdığın cevabın için.Çok teşekkürler

Adobe Certified Instructor