Şimdi Ara

Yeni başlayacaklara Scions of Fate rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
0
Favori
21.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet arkadaşlar söz verdiğim gibi sizin için çok güzel ve özel bi guide(rehber) hazırladım tadından yiyemeyeceksiniz,böyle bir rehberi başka bi yerde kolay kolay bulamazsınız.Şimdi lafı uzatmadan(kes traşı da oyuna gir dümbelek dediğinizi hisseder gibi oldum)oyuna dalıyorum pek değerli SoF severler ya da sevmesenizde olur.

Adım 1 - Oyunu nasıl yüklerim?

Oyunumuzu indirmek için http://www.download.com/Scions-of-Fate/3000-7537_4-10627931.html adresine tıklıyorsunuz ve daha sonra Download Now tuşuna basıp bu fantastik dünyaya ilk adımınızı gerçekleştirmek için oyunu indirmeye başlıyorsunuz.(Oyun Boyutu : 487.75 mb)

Adım 2 - Oyunu kurdum ne yapmam gerekli ?

http://www.netgame.com/account/new_account/index.php bu adresten account alıp daha sonra oyuna girmek için gerekli olan 2. adımı atıyorsunuz.

Adım 3 - Oyun açıldı yavrucum bu ne şimdi? Ne yapacam ben? sorunsalı

Evet, Ana menüye girdiniz kullanıcı adınızı,şifrenizi yazdınız ve log in tuşuna bastınız.Şimdi karşınıza earth adı altında 5 server çıkacak(merak etmeyin herhangi birinde açtığınız karakterle diğerine geçiş yapabilirsiniz, bunlar sadece paralel serverlar)daha sonra burdan herhangi birini seçip oyunun karakter yaratma menüsüne yani oyunun asıl şekilleneceği bölüme giriş yapıyorsunuz.

Adım 4 - Nasıl karakter yaratılır?

Evet ilk önce karakterimize bi isim belirleyelim.Hmm örneğin Helluin olsun....daha sonra id check basalım.Olmadı mı? Neden çünkü o benim ismim id check o ismin kullanılıp kullanılmadığını anlamak için gerekli tuş."xxxx will be used" derse kabul edilmiş demektir.Şimdi sıra classlarda.Oyunumuzda 5 sınıf(class) mevcut.Bunlar şöyle sıralanabilir; swordsman,bladesman,spearman,bowman ve healer.(Sınıflar hakkında ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.)Daha sonra saç renginizi,ses tonunuzu seçiyorsunuz ve karakteri yaratıp enter world tuşuna basıyorsunuz ve işte loading ekranı...

Adım 5 - Tek Jade Blade'imi kendim aldım tek başıma kendim kastım girmesinler havaya(Oyuna giriş)

Bu adımda oyuna girişinizle ilgili bilgi vereyim.Oyun açıldıktan sonra önünüzde karakterinizi göreceksiniz.(Hadi be!)Oyun point-click(hedefle-tıkla) mantığıyla oynanan bir oyun.İlk başta hiçbirşeye bulaşmadan ön-sağ veya sol kapıdan çıkarak önünüze gelecek olan SoF dünyasının en güçsüz yaratığı olan bobcatler üstünde biraz çalışma yapın.Çift tıklama veya kısayollara alacağınız "Attack" komutuyla da saldırmak mümkün(Karakter saldırırken durursa ya da saldırmazsa karakteri hafif hareket ettirip yaratığa yeniden çift tıklamak bu sorunu çözecektir.) Bu yaratıkları Level 3 olana kadar kesin ve level 3 olduğunuzda altta yanıp sönen quest ikonunu göreceksiniz tıklayın ve yapılacak şeyi okuyun.

Adım 6 - Questler ve SoF

Questler SoF un ayrılmaz bir parçasıdır.Çünkü sizin para harcamadan(ilk levellarda) daha güçlü silahlar edinmenizi sağlarlar,ilerde de xp ve para gibi konularda yardımları dokunur.şimdi burda lvl 10a kadar olan görevleri ve firs promotion görevinde ne yapmanız gerektiğini açıklayacağım.

Level 3 questi - Cooking Ingredients 1

Holly'nin yanına gidin ve sizden istediği sayıda 10 tane kurbağa bacağını toplayın.Hemen ön kapının biraz ilerisindeki kurbağaları göreceksiniz ne kadar topladığınız görmek için ctrl + e tuşuna basın ordan quest i seçin,itemin üstüne geldiğinizde sayısı gözükecektir.Görev bitince Hollye geri dönün.

Level 6 questi - Fox Fur Scarves

Lynn la konuşup doğu kapısından çıkın biraz ilerledikten sonra karşınızda tilkileri göreceksiniz(fox) bunlardan düşen 10 tane deriyi toplayıp Lynn a geri dönün.

Level 10 questi - First Promotion Request

(1)Önce Lady Taeyle konuşup Quest bölümünden görevi alın.(2)Şimdi Lynn ın yanına gidip konuşun o da sizi Holly gönderecektir.(3)Hollyle konuşun Holly şimdi sizden bir domuz bacağı isteyecek.(4)Batı kapısından çıkıp biraz ilerleyin çitin olduğu bölgeye geldiğinizde birkaç domuz kesin.(5)Şimdi düşen bacağı Holly e götürün.(6)Daha sonra Lynnle konuşun o da sizi Blacksmith Chan e yollayacak.(7)Chanle konuştuktan sonra merdivenlerden çıkın ve Hue la konuşun.(8)Şimdi Hugm sizden 3 tane kurt bacak kemiği(leg bone) isteyecek yeterli sayıda bacağı toplayın ve towna geri dönün.(9)Hugma aldıklarınızı verin.(10)Şimdi Hue size birşey verecek bu verdiği şeyi Chan e yeniden götürün.(11)Son olarak Lady Tae ye dönün ve Level 10 göreviniz tamamladı artık novice değilsiniz!
    Classlar - Genel Bilgi
    Swordsman - Atikliğiyle oyundaki en iyi hasar veren sınıflardan birdir.Defansı orta seviyededir.Canı Bladesmanden sonra en yüksek olan classtır.+ özellik olarak genelde dodge yararlı olur.(Kullandığı silah - Kılıç)
    Bladesman - Oyunun tartışmasız tankı bladesmanlerdir.Üstün defansı ve canıyla tek başlarına level atlayabilirler.Eksileri fazla hasar verememeleri ve accuracy(hedefi vurma) oranının düşük olmasıdır.
    Spearman - Oyunun en fazla hasar veren sınıfıdır.Ancak ağırlığı ve düşük can-defansı bu artısını biraz geriye atmaktadır.Tek başına level atlamaya kalkarsa çok fazla potion harcar.
    Bowman - Oyunda en fazla seçilen karakterdir.Uzaktan sağlam vuruşlar yaparlar.Ancak canları ve defansları çok düşüktür.Avantajları kendilerinden yüksek levellı yaratıkları kesmeleridir.
    Healer - Oyunun tartışmasız en önemli sınıfıdır.PvP de ve PvE de tüm oyuncuların dostudur(minimum pot kullanımı )Kullanacağı stat dağılımına göre ister healer/buffer istersede mage olarak damage verebilir.

Bölüm 2

Potiondan nasıl tasarruf edilir?

Potiondan tasarruf etmek için kendinizden 2-3 level düşük yaratıkları kesmeniz yararınıza olacaktır.Ancak bu taktiği level 25den sonra uygulamak zor olacaktır çünkü ilerde gelen xp oranı daha az olacağı için daha düşük level kesmek level atlama süresini çok daha fazla zaman alacaktır.

Nasıl para toplarım , tek taşımı alırım , üstüne kral olurum?

Para toplamanın birçok yolu var aslında.İster yaratıklardan düşen gemleri satarsınız istersenizde server server gezer başkalarının ucuza sattığı gemleri daha yüksek fiyatlara server 1'de satabilirisiniz(Not : Mallarınızı genelde server 1de satmaya çalışın yüksek levellılar genelde Server 1 de takılıyor)

Gemler özellikleri nasıl eklenir ve nasıl bronz silah yapılır?

Öncelikle gemlerin ne işe yaradıkları hakkında bilgi verelim

Emerald - Armorlara eklenen + özellikler
    Sapphire - Silahlara eklenen + özellikler
    Citrine - Armorlara eklenen + stat özellikleri ya da extra özellikler(+%30 fazla gold düşmesi gibi)
    Ruby - Silah veya armora +1,+2 ekler(armora eklenen rubyle defensive power artar,silaha eklenen rubyle attack damage artar)

"+" eklenen özelliklerin anlamları

Dodge : Saldırıyı savuşturmanıza yarar,saldıradan damage almadan kurtulma olasılığınızı arttırır
    Accuracy : Hedefleme özelliğinizi arttırır,hedefi kaçırma olasılığınız düşer
    +1 to all abilities(All abilities have been increased) : Puan verdiğiniz tüm statların +1 almasını sağlar
    Health increase (x) - Canınızı arttırır(x oranında)
    Chi increase (x) - Chinizi arttırır(x oranında)
    Skill defence (x) - Skillerle yaptığınız defansif özelliklerin gücünü arttırır(x oranında)
    Skill attack power increase (x) - Skillerinizin vuruş gücünü arttırır(x oranında)
    Extra damage (x) - Silahınızın vurabileceği maximum vuruş gücünü arttırır(x oranında)
    Attack damage (x) - Silahınızın vuruş gücünün arttırır(x oranında)
    Defensive power (x) - Armorınızın savunma gücünün arttırır(x oranında)

Gem satış fiyatları

Şimdi size gemleri satabileceğiniz fiyatlar hakkında bilgi vereceğim

Garanti olsun para benim olsun - Bu fiyata bir gemi kesin satabileceğiniz anlamına gelir
    Satarım bu dünyanın anasını - Bu fiyata satma olasılığınızın olduğu ama satamama riskinin de olacağı anlamına gelir
    Deliyim ne yapsam yeridir - Hayalperest olsanızda o gemi satma şansınızın çok küçük olduğu anlamına gelir

Fiyatlar sırasıyladır(Örneğin 1. fiyat +1 dodge "-"nın yanındaki +2 dodge için geçerlidir.)

Dodge (+1)(+2)(+3)...(daha sonrası için bilgiler central valleyden sonra işinize yaracaktır, +4, +5 gibi)

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 5k - 10k - 15k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 10k - 12,5k - 25k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 20k - 25k - 50k

Accuracy (+1)(+2)(+3)...(daha sonrası için bilgiler central valleyden sonra işinize yaracaktır, +4,+5 gibi)

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 5k - 7,5k - 15k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 6k - 10k - 25k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 8k - 15k - 35k

+1 to all abilities

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 30k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 50k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 75k

Health increase(her +5 de fiyatlara 5k ekleyin bu fiyatlar +5 health için geçerlidir)
    Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 4k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 7,5k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 10k

Chi increase(her +5 de fiyatlara 4k ekleyin bu fiyatlar +5 chi için geçerlidir)

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 4k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 5k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 10k

Skill defence 14(altındakiler için 5k düşün)

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 15k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 25k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 50k

Skill attack power increase(%7 için belirlenen fiyatlardır her % de fiyatlar değişir kesin olarak fiyat belirlemek size kalmıştır)

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 25k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 50k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 80k

Extra damage increase(+5 extra damage a göre yapılmıştır,her +1 artışta büyük değişimler olur)

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 20k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 35k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 60k

Attack damage increase(+5 attack damage a göre yapılmıştır,her +1 artışta büyük değişimler olur)

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 70k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 100k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 150k

Ruby satış fiyatı

Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 25k
    Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 30k
    Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 35k

Gem nası eklenir? Sapphire ya da Emerald kullandıktan sonra ruby basabilirmiyim?

Gem basmak için zırh ya da silahınızın inventoryda olması lazım.Onun için üstünüzden çıkarıp inventorye koyunuz.Daha sonra Chanin yanına gidip işlemleriniz gerçekleştiriniz.Ruby bastıktan sonra bi iteme sapphire ya da emerald eklenemez aynı şey sapphire ya da emerald bastıktan sonrada geçerlidir bunlardan sonrada ruby eklenemez(tabiki hiç enchant yapılmamış itemden bahsediyorum,ilk hali için)

Chanle konuştuğunuzda 3. ve 4. sırada enchantment tuşları göreceksiniz üstteki sapphire ve emerald basmaya alttaki ruby basmaya yarar.Silahınızı ya da zırhınızı yerleştirin emerald sapphire veya ruby basacaksanız 3. tuşa basıp taşı yerine yerleştirin ve enchant tuşuna baksın eğer işlem başarılıysa altta "......... successful" yazacaktır.Zaten inventoryinize bakarak itemin üstüne enchant yapılmış mı bakabilirsiniz(altında mavi yazılarla belirtilen bölüm)Ruby basarken dikkat etmeniz gereken diğer bölüm silahın kırılma şansı +sı ilerledikçe kırılma şansı artar.+1de yoktur,+2de azdır,+3e basmaya çalışırken %20-30 civarıdır,+4de %50ye çıkar +5 ve sonrası için ise özel charm kullanmak gereklidir büyük olasılıkla silahınız kırılır bu charmları almazsanız ancak charmların fiyatları 1mdan başlamaktadır.

Bir item nasıl bronz yapılır?

Bir itemi bronz yapmak için üstüne 3 adet gem yüklemeniz gerekmektedir(silahsa sapphire,zırhsa emerald).3 enchantment tan sonra silahın ismi bronz renge dönüşecektir(tabi 4 tanede basabilirsiniz fazlada...)
    Bunun size faydası silahı satarken çok yüksek fiyatlara satmanız olacaktır.

Bölüm 3

Ve rehberimizin son bölümü olan stat dağılımı!

Önemli not : Level 35e kadar level başına 1 puan,lvl 35ten sonra ise 2 stat point kazanacaksınız

Bladesman için stat önerim

İlk başta str az olduğundan dolayı
    (ilk 20 puanı verin)
    Daha sonra damage yine yeterli olmadığından
    (20 puan verin)
    Bundan sonra ise ister critical
    istersenizde rage(2x damage)süresini arttırın

Daha sonrası ise zevkinize kalmış

Swordsman için stat önerim

Hızlı kasmak için öncelikle
    (İlk 20 puanı verin)(Damage arttırır)
    Daha sonrasında
    dodge arttığından daha az damage yiyeceksiniz(saldırılardan kaçma şansınız artacak)(20puan verin)
    Daha sonra
    alınan damage ı büyük oranda düşüreceğinden buna verin

Daha sonrası size kalmış

Spearman için stat önerim

İlerde babalara gelmemek için speara defans gerekli o yüzden
    (İlk 20 puanı verin)
    Daha sonra extra damage için kritik atağa verin
    (20 puan verin)
    Ondan sonra ise hpsi az olduğundan
    (20 puan verin)

Daha sonrası size kalmış

Bowman için stat önerim

İlk başta atağı arttırmak için
    (İlk 20 puanı verin)
    Daha sonrasında daha uzaktan vuramk için
    (20 puan verin)
    Ondan sonra ise ister sırasıyla
    (kritik vuruş) sonra ise hpnizi arttırın
    (20şer puan)

Daha sonrası size kalmış

Healer için önerim

İlk önce
    (ilk 20 puanı verin)(ginsengden tasarruf)
    Healın büyüklüğünü arttırmak için
    (20 puan)
    Oto mana doldurmak için

Mage gibi damage vermek istiyorsanız önce

ve sonra
    verin daha sonrasında yeniden

Daha sonrası size kalmış

Ve Herşeyiyle rehber hazır!
    (Tüm yazılar Elluin tarafından hazırlanmıştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elluin -- 18 Şubat 2007; 20:18:56 >

• cok gzl oLmus eLine sağLıKkk
  • Tşk! Ama biraz eksik kalmış statlar, skiller falan biraz açıklarsan daha iyi olur bence.
  • quote:

Healer - Oyunun tartışmasız en önemli sınıfıdır.PvP de ve PvE de tüm oyuncuların dostudur(minimum pot kullanımı )Kullanacağı stat dağılımına göre ister healer/buffer istersede mage olarak damage verebilir.

Minimum pot kullanımı yazısına inanmam. Çünkü heal basarken canavarlar healerlara da dalıyo. Hemen heal veremedikleri için ve defansları düşük olduğu için can potuna yükleniyorlar. Bir de sürekli heal nastıkları için chileri çabuk bitiyor ve sürekli chi potu basıyorlar. Yani spearlardan sonra en çok pot kullanan 2. karakter diyebiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mg.efsanesi

quote:

Minimum pot kullanımı yazısına inanmam. Çünkü heal basarken canavarlar healerlara da dalıyo. Hemen heal veremedikleri için ve defansları düşük olduğu için can potuna yükleniyorlar. Bir de sürekli heal nastıkları için chileri çabuk bitiyor ve sürekli chi potu basıyorlar. Yani spearlardan sonra en çok pot kullanan 2. karakter diyebiliriz.

burda asıl anlatmak istediğim zaten diğer sınıflar için az pot kullanımıydı .Merak etme bugün akşama 2. bölüm olan stat dağılımı,nası para kasılır,pottan nası tasarruf edilir ve gemler hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabileceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elluin -- 16 Şubat 2007; 16:13:11 >

• çalışmalarının devamını dileriz
  • teşşekkürler
  • Kardes eline saglık ta oyunun setup u calısmıyo ( setup dosyasına çift tıklıyorum çalıştır ikonuna tıklıyorum ama tık yok malesef bende bir sorun olabilirmi acaba ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: lazmusty

Kardes eline saglık ta oyunun setup u calısmıyo ( setup dosyasına çift tıklıyorum çalıştır ikonuna tıklıyorum ama tık yok malesef bende bir sorun olabilirmi acaba ??

bu dosya baska bı program tarafından fln diomu(bende oyle dıoda) neyse ıkıdebı setup dosyasına tıqla bi ara acıLır o bende oyLe oLuo da
  • makineyi bi yeniden başlat istersen
  • 12 lwl-10 Mad Bull ve 1 Wolf Pack Leader kes.
    14 lwl-Kesebildiğin kadar ayı kes. Her çıkarttığın kağıda 100 gold.
    15 lwl-10 Three ... fox ve 1 Lumberjack Taskmaster kes.
    17 lwl-Lumberjack keserek 10 Firewood çıkar.(Banker Don)
    Şu an bu görevler aklımda bu görevleri daha ayrıntılı bir şekilde eklersen iyi olur yeni başlayanlar için.
  • 15 firewood cikarcan
  • lwl 12 questi-Banker Don's Hobby
    Bu görev Banker Don ile Blacksmith Chan arasında geçiyor. İlk başta görevi Blacksmith'den alıyon. Daha sonra Banker Don'a gidiyon. Senden 10 tane Mad Bull's Horn ve 1 tane Wolf Pack Leader's Claw istiyo. Gidiyon Mad Bull(Boğa) keserek 10 tane Mad Bull's Horn çıkartıyon. Daha sonra oyunun sitesindeki haritadan bakarak Wolf Pack Leaderin yerini öğrenip oraya gidiyon ve 5-6 dk. bekliyon ve çıktıktan sonra da öldürüyon. Daha sonra Don'a götürüyon çıkanları. O sana 1 tane Turquoise veriyo. Onu Chan'a götürürsen 12klık silahtan bir düşük olan silahı veriyo.
    lwl 14 questi-Medicinal Ingredients
    Görevi Physican Hugh'dan alıyon. Daha sonra Bear veya Black Bearlardan kesebildiğin kadar kesiyon sonra Hugh'a götürüyon kaç tane Bear's Paw ya da Bear's Gall çıkardıysan her çıkardığına 100 gold veriyo. Az ama 14 lwldeyken gerçekten para sıkıntısı çekildiği için yine de fena sayılmaz.
    Lwl 15 questi-Craftsman's Pride 1
    Görevi kimden aldığını tam bilmiyom. Sitesinde LimYoung demiş. Bu görevde Three Tailed Fox keserek 10 tane Three Tailed Fox's Fur çıkartıyon. Bir de Lumberjacklerin bossu olan Lumberjack Taskmaster'ı kesiyon. Bu görevden ne verdiğini bilmiyom. Çünkü Lumberjack Taskmaster'ın çıktığı yerin etrafı çok kalabalık. Hemen öldürüyolar.
    Lwl 17 questi-Firewood
    Bu görevi Banker Don'dan alıyon. Gidip Lumberjack kesiyon ve 15 tane Firewood çıkartıyon. Daha sonra Don'a götürüyon Firewoodları.
    -----------------------------------------------------------------
    Elluin bunları da eklersen yazısına bence güzel olur. Bazı eksikliklerim var. Onları düzeltip eklersen iyi olur. Bu arada devamını da yazcam.(Biraz yardımcı olayım.) Sen sadece abilityleri, gemleri, silah basmayı, para kasılmayı vb. açıklarsan güzel olur. Mümkünse resimli olsun. Yeni açanlar daha iyi anlar.

• quote:

Bunu en baştaki yazına eklesen daha iyi olmaz mıydı??? Düzenle diyerek ekleseydin daha iyi olurdu bence.

sen iste yeter
  • cok guzel bi anlatim olmus ellerine saglik :D
  • helal kutlu
  • Para kasmak için ille de bişeyler satmak zorunda mıyız? Yani çok fazla para çıkan bir canavar yok mu?
  • quote:

Para kasmak için ille de bişeyler satmak zorunda mıyız? Yani çok fazla para çıkan bir canavar yok mu?

para yaratıktanda kasılır ama gem kadar hızlı para toplayamazsın.Yaratıktan para kasmak için partiyle kasman gerekir tek kasarsan kazandığın tüm para potiona gider o bakımdan gem satmak daha yararlı ve kolay ama guildi açınca yaratık keserekde para kasacaz merak etme
  • tam güzel yerinde kalmış ben oyunun indiriyorum statları neye wereceğimi ve ney olacağım hakkında hiç bir bilgim yok???
  • quote:

Orjinalden alıntı: erpachotoe

tam güzel yerinde kalmış ben oyunun indiriyorum statları neye wereceğimi ve ney olacağım hakkında hiç bir bilgim yok???

sen hangi class seçeceğini söyle ben statlar konusunda bilgi veririm stat olayı biraz zaman alacağı için henüz yapamadım msn angrodelluin@hotmail.com
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.