Şimdi Ara

Samsung resmen oyuncu dizüstü segmentinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung resmen oyuncu dizüstü segmentinde

Bir dönem Windows dizüstü segmentinden tamamen çekileceği iddiaları gündeme gelen Samsung, tam aksine segmente ağırlığını koymaya devam ediyor. Firma CES 2017 fuarında oyuncu dizüstü segmentine resmen adım attığını duyurdu.

Samsung’dan İlk Adım

Segmentte Odyssey markası ile mücadele edecek Samsung’un ilk önemli silahı Odyssey 17 olacak. 17 inçlik bir ekrana sahip olan Odyssey 17 ince işçilik ve premium tasarım çizgileri ile öne çıkıyor. Özel tasarlanmış marka logosu arka aydınlatmaya sahip. Ayrıca cihaz kapalı konumda iken gelen bildirimleri yansıtabiliyor.

Tam RGB klavye ve trackpad ile oyun zevkine ekstra katkı sağlayan Odyssey 17, Full HD ekran çözünürlüğüne sahip. Kaby Lake tabanlı Intel Core i7 işlemcisinden güç alan model GTX 1000 serisi ekran kartlarına ev sahipliği yapacak.

64GB’a kadar DDR4 RAM seçeneğinin yanında 512GB PCIe SSD+1TB HDD ile iki SSD+1HDD veya 2HDD+1SSD gibi farklı konfigürasyonlar da sunuluyor. Samsung’un özel geliştirdiği HexaFlow Vent hava soğutma sistemi ile aşırı ısınmaların önüne geçiliyor. Alt kapak bileşenlere erişim için kolayca açılacak şekilde tasarlanmış.

Ayrıca Bkz.Samsung QLED TV serisi karşınızda
    Samsung Odyssey 17, sektöre ilk adım açısından oldukça güçlü bir profil çiziyor. 3.8Kg ağırlığı ile de sınıfındaki pek çok rakibinden hafif. Yeni bilgisayarın henüz fiyat bilgisi açıklanmadı. 

• Donanım iyi de fiyat ne acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • casper a rakip çıktı
  • Oyuncu dizüst bilgisayarları tipsiz olması gerekli diye bir kural mı var?

• Samsung yapıyorsa ekranı da oled yapsaymış keşke. Oled olunca fiyatı epey artar tabi ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Samsung yapıyorsa ekranı da oled yapsaymış keşke. Oled olunca fiyatı epey artar tabi ki.

Gecikme süreleri nedeniyle oyuncular tarafında pek tercih edilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeYLeR.

Oyuncu dizüst bilgisayarları tipsiz olması gerekli diye bir kural mı var?

bkz razer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Samsung yapıyorsa ekranı da oled yapsaymış keşke. Oled olunca fiyatı epey artar tabi ki.

Gecikme süresi kısa olan oled yok mu yani? Allah Allah bilmiyordum
  • stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    En düşük olanları dahi TN'i geçtim, IPS ile ancak yarışıyor. Onların da fiyatları ortada.
  • 1050 koyarlar, fanları hemen başlar savunmaya.. ;)
  • 1060 ekran kartı
    7700 ve 6700 işlemci
    1tb hdd
    256 ssd veya ssd yi biz koyalım amenna
    rgb aydınlatmalı mekanik klavye (membran mekanik tarzı alçak tuş takımlı)
    16 ram
    17" 1080p ips ekran
    sağlam bi soğutma sistemi
    usb3.1-thunderbolt çıkışı
    oyun için özelleştirilmiş bi wifi

kart okuyucu-bluray-parmak izi okuyucu-karbon fiber kasa şu bu gereksiz şeyleri çıkarırsanız
    bir de fiyatı 900-1000 $-3300-3500 TL seviyesinde tutarsanız kopar gider bu piyasa :D ama tutup da bu özelliklere 1500-2000$ //5-6-7.000 tl derseniz o aşk olmaz kardeş. Yürümez o ilişki. Üst seviye laptop yapıyosunuz alan 3-5-10 kişi hani ekonomik gerçeklerimiz var 2 maaşı biriktirip bi laptop alamıyosam 3. maaşı da biriktirir bi doğan çekerim altıma. :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babacan52 -- 7 Ocak 2017; 14:24:47 >
  • Yemin ederim bu oyuncu 'laptoplari' hem laptoptan alakasiz bicimde hayvansi boyutlarda hemde bildigin bebeler icin asiri renkli ve oyuncagimsi. Fiyatlarindan ve acinasi batarya omrunden bahsetmiyorum bile ....

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

meraktan soruyorum hangi marka oled ekranli laptop cikardida oyuncularda onu tercih etmedi?
  • Daha başlangıçmış bu model biraz daha F/P modeller bekliyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben samsung artık laptop üretmeyecek hatta o bölüm satıldı diye biliyordum :)

• Fiyatı da güzel olursa yeme de yanında yat :D

• Samsung bu pazarida domine etmeye baslayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Yemin ederim bu oyuncu 'laptoplari' hem laptoptan alakasiz bicimde hayvansi boyutlarda hemde bildigin bebeler icin asiri renkli ve oyuncagimsi. Fiyatlarindan ve acinasi batarya omrunden bahsetmiyorum bile ....

Öyle her adında oyun bilgisayarı yazana oyun bilgisayarı gözüyle bakarsanız bir şey diyemem. Piyasada zaten öncü 2 firma var. Razer ve MSI. Razer'ın gayet güzel, hatta sizin tabirinizle "normal laptop"ları mevcut. Asus, Lenovo, Acer vs. bunlar daha yeni yeni giriyorlar ki Samsung'un bu modelindeki kasa 3-5 yıl önceki aletlerde bile yoktu, bildiğin atx anakartın üstüne ekran kartı koyup dışına kasa yapılmış gibi duruyor.

Uzun lafın kısası,
    http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-blade.
    https://www.msi.com/Laptop/gs70-2pe-stealth-pro.html#hero-overview

• Oyuncu bilgisayarları alanında.

ASUS-MSI-DELL ve diğer tarafda oem üretim yapanları bir kenara koyarsak (monster vs gibi) Razer bunların dışında kalıyor. Razer bu sektörde aslında Apple gibi kalıyor. Belirli sayıda ürün ve yüksek fiyatlandırma tabi bunun getirdiği benzersiz güzelliklerde var. Fakat Razer çok kısıtlı bir kesim hitap ediyor.
    -
    Oyuncu bilgisayarları 1000 serisi ile daha çok incelecek olmasına rağmen benim MSI tarafında en çok eleştirdiğim Disk sürücü koymaları. Artık disk sürücü ihtiyacı yok denecek kadar az. O alana ekstra pil destekleseler. Yazılımsal olarak harici gpu zorlu kapatma seçeneği ekleseler. Hem ince hem de güçlü işlemci(düşük tdp) ile yüksek şarj ömrüne sahip oyun dışında da taşınabilir pozisyonda kullanılabilir.
    -
    Açıkcası görüntüsü beni çok ilgilendirmiyor ama Asus ürünlerini çok solgun cansız görüyorum. Msi da klavyeden dolayı çok parlak gözüküyor fakat elektriği kesince tasarımın ne kadar cansız ve sade olduğunu görebilirsiniz.
    -
    RGB klavyeler de komple ışıklandırma çok itici dursa da bölgesel olarak kişiselleştirildiğinde güzel olduğunu düşünüyorum. ( "w, a, s, d" vs...)

• Samsung gibi bir firma bence kendi donanımlarını kullanmalıydı. Core i7 yerine Exynos kullanmalıydı. GTX 10xx yerine de Mali-T880 kullanmalıydı. Watchdogs'u bence Mali-T880 GTX 1080'den daha iyi oynatır. 2K çözünürlükte tık demiyor harika oyun oynatıyor. Core i7 kim Exynos işlemci varken? Core i7 dört çekirdek Exynos sekiz çekirdek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.