- x
alerji-astımlılar için en iyi süpürge
95 Cevap101356 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

55 Mesaj
11 Şubat 2007; 14:41:04 

arkadaslar astımatik bronsıt olmusum yaptığım arastırmalar bunun en buyük sebebinin ev tozu ve aktlarından kaynaklanıyo olmasıymıs bunun ıcın ozel yastık yorgan kılıflar varmıs onları alıcam ama acılen eve süpürge almalıyım dikkat ettimde eski süpürgeyi çalıstırdığımda benım astım cıldırtıyo şu su temizlemeli süpürge önerilerinizi bekliyorum lütfen arkadaslr kendi aldığınız süpürgeleri sölemeyin gercektende iyiyse yazın ben hastalığım için soluyom artık canıma tak dedi en iyi kalite ama bıraz ucuzda olmalı tabi olmasada yazın...önrilerinizi bekliyorum saygılar...

SONUÇ:
arkadaslar mrb yaklasık bir aydır thomas süpürgemi kullanmaktayım aksatmadan üç günde bir evde hem süpürme hemde halı yıkama yaptım sonuç inanılmaz bendeki alerjik astım inannılmaz azaldı umarım nazar deymez uzun arastırmalar sonucunda en doğru tercih yaptıgımada emın oldum üç bes kurus az oduycem diye sakın evde alerjik asttım veya alerjisi ya da ssadece astımı olanlar varsa ucuz torbalı süpürgeleri alıp kullanarak bu hastalıkları tetiklemeyin bu süpürge bosuna ingiltere alerji kurumu onaylı deyil anlamıs oldum cektiği pisliği suyun renginden anlayabilirsiniz kullanım kılavuzu ve cd sindeki talimatları harfiyen yerine getirirseniz hiç sorun cıkacağını sanmam koku yapma yok toz tormalarıyla uğrasma yok sadece suyu doldur kullan sonra suyu dok içini temizle o kadar
baska alternatif dülşünenler olursa dyson alabilirler ama ben hiç kullanmadım uzun sözün kısası süpürge alıken dikkat etmeleri gereken sulu hepa filtre elerji derneği kurumları tarafından onaylı olsun ayrıca bulunduğunuz ülkedeki teknik serfis imkanlarını da baz alın ben thomas ı almam daki bir diyer etken de tohomasın türkiye genelinde 250 servisinin olması umarım bu konuda sıkıntı cekenlere yardımcı olabilmisimdir
saygılar sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duru911 -- 10 Mart 2007; 13:29:08 >

duru

3599 Mesaj
11 Şubat 2007; 16:36:07 

Rainbow:3500-4000 ytl civarı(Spot yok.)
Delphin:2500 EURO(Spotunu göremedim.)
Aura Cleanmax:1400-1800 Arası(Doğubankta 12taksitle[K.Kartı] 1100 ytlye aldık Peşin 950)
Libelle:1500-1600 arası(Doğubankta peşin 750)

Kalite sıralamasıda bu şekildedir. Fakat Delphinle Aura arasındaki kalite farkını bilmiyorum.

Ayrıca Kirby, Miracle diye makinalarda var fakat bunlarla ilgili bilgim yok.
Dyson DC08T:1100 civarı(Doğubankta daha ucuz ama fiyatından tam emin değiilim)(Sulu sistem değildir.) Sulu sistemlere alternatiftir.
Paranız varsa Rainbow Delphin veya Aura öneririm. Libellenin halı yıkama modülü ayrıca satılıyor. Ve bildiğim kadarıyla parçaları biraz nazik olduğu için önermem.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

74 Mesaj
11 Şubat 2007; 16:54:38 

quote:

Orjinalden alıntı: duru911

arkadaslar astımatik bronsıt olmusum yaptığım arastırmalar bunun en buyük sebebinin ev tozu ve aktlarından kaynaklanıyo olmasıymıs bunun ıcın ozel yastık yorgan kılıflar varmıs onları alıcam ama acılen eve süpürge almalıyım dikkat ettimde eski süpürgeyi çalıstırdığımda benım astım cıldırtıyo şu su temizlemeli süpürge önerilerinizi bekliyorum lütfen arkadaslr kendi aldığınız süpürgeleri sölemeyin gercektende iyiyse yazın ben hastalığım için soluyom artık canıma tak dedi en iyi kalite ama bıraz ucuzda olmalı tabi olmasada yazın...önrilerinizi bekliyorum saygılar...

arkadaşım 3 senedir ev tozuna karşı alerji tedavisi görüyorum forumu takip edersen daha sağlıklı karar verirsin.Bende ihlas sulu süpürge var.Süpürge olarak dyson iyi diye biliyorum.Geçmiş olsun...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Şubat 2007; 18:16:39 

quote:

buradaki yazılara bir bakın farklı bir şey

http://www.dmaak.com/files/index.php?id=26

http://www.electrolux.c...node39.asp?ProdId=34782

55 Mesaj
11 Şubat 2007; 21:03:26 

arkadaslar ilginizden dolayı cok tşk ler ben iki ürün arasında kararsız kaldım bide alternatif üçüncü ürün var ama o daha cok ekonomık olduğu için düşünüyorum ama mesele sağlık olunca varı yoğu koyucaz ortaya linkleri koyuyorum önerilerinizi bekliyorum

http://www.ereyon.com.t...ils.aspx?productId=2493

http://www.pratikev.com...27444&pInstanceId=56877

http://www.birdunya.com...uctId=1166&stockId=1209

not:arkadaslar varsa başka alternatif ürünlerde tavsiyelerinizi bekliyorum

duru

3599 Mesaj
11 Şubat 2007; 22:34:11 

Klasik süpürge istiyorsanız DC08T Allergy iyi bir seçim. Fakat sulu sistem istiyorsanız ilk mesajıma dikkat edin. Thomas parasına göre makine değil deniyor. Bence Thomas ı düşünüyorsanız araştırma yapın.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

55 Mesaj
11 Şubat 2007; 23:48:37 

DOSTUM GOZUNU SEVEYIM THOMAS NEDEN İYİ DEYİL DENIYOMUS KİM DİYOMUS HABU HASTA HALİMLE SABAHTAN BERİ ARASTIRMA YAPIYORUM ZATEN İYİ OLMADIĞINI NASIL OĞRENICEM ARASINDA 300 TL KADAR FİYAT OYNUYO KAFAMI ACAYİM KARISTIRDIN BIRAZ DAHA AYDINLAT LÜTFEN

duru

6689 Mesaj
12 Şubat 2007; 14:01:21 

Aura Türkiyede yapılıyor suya pisligini topluyor. Muteleri temizzleyebiliyor ve parçası bol. İhlas servisleri her yerde adım başı var. Ben evimde 4 yıldır kullanıyorum. Rainbow mahkemeye verdi benim süpürgemin aynısını yaptın diye...Tutturamadı. Ufak tefek bazı yerleri farklı. Rainbow bizim şirkette vardı. Garanti bitti bozuldu. Altunizadeye yerlerine götürdk. Tamirine 1100 u.s. Dolar istediler. tekrar yazıyorum. Süpürge tamirine 1100 Dolar istediler kaldırıp attık. Yaptırmadık. Yerliden şaşmayın. AURA tavsiyemdir...Saygılarımla..

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

27 Mesaj
12 Şubat 2007; 14:23:52 

YAF BENDE Bİ DYSON MARKA SÜPÜRGE ALDIM HALA TEREDDÜTDEYİM İYİMİ ETTİM KÖTÜMÜ ETTİM BİLEMİYORUM 700 MİLYONDA PARA SAYDIM.. TÜRKİYEDE TEK MAKİNA DİYORLAR UMARIM MEMNUN KALIRIM BENİDE BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

HERKEZE İYİ ÇALIŞMALAR
BirBuse

27 Mesaj
12 Şubat 2007; 14:28:54 

ALDIĞIM MAKİNA BU Bİ ZAHMET İYİMİ YAPMIŞIM ? KÖTÜMÜ BANA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM ?

http://www.webdenal.com...=248&topnavCategory=230

55 Mesaj
12 Şubat 2007; 16:16:17 

arkadaslar ilginizden dolayı cok tşk ler lütfen kendi ürünlerimizi ovme alıskanlığından var geçelim öz elestiri yapmayıda bilelim alıp memdeyilsenız de yazın ben son olrak fiyatının uygun olması nedenıyle şu iki üründe kararsız kaldım

http://www.topshop.com....ctview&c=1380&pid=15921

http://www.evlilik.com/...p.asp?pid=28899&cid=943

duru

Uzaklaştırılmış
12 Şubat 2007; 18:33:01 

quote:

Orjinalden alıntı: birbuse

YAF BENDE Bİ DYSON MARKA SÜPÜRGE ALDIM HALA TEREDDÜTDEYİM İYİMİ ETTİM KÖTÜMÜ ETTİM BİLEMİYORUM 700 MİLYONDA PARA SAYDIM.. TÜRKİYEDE TEK MAKİNA DİYORLAR UMARIM MEMNUN KALIRIM BENİDE BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

HERKEZE İYİ ÇALIŞMALAR
BirBuse

sayın arkadaşım eketrik süpürgesinde dyson dünyada en iyidir,yeterki siz size uyan modelini almış olun
iyi akşamlar dilerim

Uzaklaştırılmış
12 Şubat 2007; 18:35:03 

quote:

Orjinalden alıntı: birbuse

ALDIĞIM MAKİNA BU Bİ ZAHMET İYİMİ YAPMIŞIM ? KÖTÜMÜ BANA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM ?

http://www.webdenal.com...=248&topnavCategory=230

arkadaşım ükemmel bir makine almışsınız daha ne düşünüyorsunuz herşeyi fazla kafanıza takmayın hayırlı olsun güle güle kullanın,iyi akşamlar dilerim

12165 Mesaj
12 Şubat 2007; 23:36:17 

Kim ne derse desin ben Dyson süpürgeleri beğenmiyorum.Malzeme kalitesi iyi olabilir ama emiş gücünün düşmediği doğru değil.Zaten havayı siklonik olarak ayırsa da kalan kumaş filtresinde inanılmaz toz birikiyor.Hem kanımca astım hastası bir insan bu süpürgeyi kullanamaz.Çünkü ister istemez tozla temas edersiniz.Bir de tozu kolay kolay temizlenmiyor.Yıkamak da gerekiyor.Islanan hazne yüzünden süpürge bir süre kullanım dışı kalıyor.Ya da kurulamaya çalışıp yine çamura toza bulanıyorsunuz.Ben siklonik süpürgeleri hiçbir zaman tavsiye etmiyorum.Astım hastaları bana kalırsa su filtreli süpürgeleri tercih etmeli.Ya da en kötü hepa filtreli torbalı süpürge alın.En azından süpürge temizleme derdiniz olmaz.Torbayı kilitleyip çöpe atarsınız.

55 Mesaj
13 Şubat 2007; 0:10:28 

dostum şimdi THOMAS almayı düşünmeye basladım bununda bi sürü ozelliği var halıda yıkıyomus bu sulu sistem dimi??

duru

12165 Mesaj
13 Şubat 2007; 0:44:14 

Bence alınabilir.Bendeki 8 yıllık Siemens halı yıkamam makinesinin kasası onunla aynı.(WM60000)Ama bendeki torbalı.Çok sağlam Alman malı bir süpürgedir.Bence rahatlıkla alınabilr.Sorun çıkaracağını sanmıyorum.Bendeki Siemens taşınırken çok kötü bir şekilde düştü.İç plastik aksamı paramparça oldu ama halen süpürge ve ıslak emme kısmı sorunsuz çalışıyor sadece pompa ağız kısmı kırıldı,bu da tüm gövdesinin değişmesini gerektiriyor.

Uzaklaştırılmış
13 Şubat 2007; 1:04:08 

diger torbasız süpürgeleri bilemem ama dyson olanlar içinde yüksek devir ve çalışma prensipleri geregi yer çekimsiz alan oluşturuyorlar buda asla emi gücünü düşürmüyor

12165 Mesaj
13 Şubat 2007; 1:15:25 

Bilmiyorum valla benim çevremde Dysonları emiş gücü kaybı yüzünden çöpe atmak zorunda kalanlar var.(filtreleri değiştiği halde)

Uzaklaştırılmış
13 Şubat 2007; 1:30:33 

mesele senin benim çevrem meselesi degil herşeyin bu dünyada ustası var bunlardan biride dysondur özelliklerini zaten biliyorsundur size site vermeme gerek yok iyi geceler

79 Mesaj
13 Şubat 2007; 13:10:04 

VALLA ARKADAŞLAR BEN AYLARDIR BAKINIYORUM VE ÇOK İNCE ELEYİP SIK DOKUDUĞUMDAN HALA KARAR VEREMEDİM
BİRİNCİSİ SULU SİSTEM HARİCİ SİSTEM ALMIYACAM ÇÜNKÜ DİĞER TÜM SİSTEMLERİN TEMİZLİĞİDE EMİŞ GÜCÜDE BİR SÜRE SONRA MUTLAKA PROBLEM ÇIKARMAYA BAŞLIYACAK
SULU SİSTEMLER İÇİNDE HALI YIKAMA MAKİNELİ OLSUN İSTEDİM
FAKİRİN DUO SUNU ALMAM EMİŞ GÜCÜ DÜŞÜK VE AKSAMLARI ACAYİP DANDİK
GERİYE KALAN TÜM MAKİNELER İÇİNDE ÜÇ SEÇENEK ÇIKARTABİLDİM KENDİME
1. LİBELLE: 1200 YTL CİVARI (+/- 100) VE BUHAR MAK. HEDİYELİ
BUHAR MAKİNESİNE KANMAYIN 3-5 KULLANIMDAN SONRA KOYACAK YER BULAMAYACAKSINIZ
LİBELLE SÜPER BİR ALET ASLINDA KÜÇÜK VE HALI YIKAMASIDA VAR EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ JET MOTORU OLUŞU ÇEKİM SIRASINDA PİSLİK VE AKARLARI SUYA ÇOK ÇOK HIZLI GÖNDERMESİ VE BÖYLECE DIŞARI TOZ ÇIKIŞININ ASLA OLMAYIŞI BUNUNLA BERABER MOTOR GÜCÜ VE ÇEKİMİNİN ASLA DÜŞMEYECEK OLMASI BİDE İKİ MODELİ VAR BİRİ DIGITAL BUNA DİKKAT EDİN
2. THOMAS: ALET LİBELLE NİN DAHA AZ ÖZELLİKLİ AMA ÖDÜLLÜ BİR ÖRNEĞİ EV KULLANIMI İÇİN İDEAL
RAKAMLAR 800-850 ARASI
3. KARCHER: BEN BUNUN PAZARLAMASI İÇİN Bİ EĞİTİM ALMIŞTIM DAHA ÖNEC KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM AMA 1200 YTL CİVARI VE MAKİNE BİRAZ BÜYÜK

BEN PARAM OLMADIĞI İÇİN THOMASI ALACAM GALİBA AMA 700-750 YTLYE LİBELLE ÇOK İYİ FİYAT
Bİ ARAŞTIRMA DAHA ÇIKTI BANA ANKARADA BİLEN VARMI ACABA LİBELLE UCUZA NERDEN ALINIR
BU ARADA BİDE FANTOM H2O VAR SULU SİSTEM+HALI YIKAMA BENCE SÜPER BANA KALSA KESİN BUNU ALIRDIM 150-200 YTL SAMANPAZARINDA ANKARADA AMA HANIM KIZDI:)

171 Mesaj
13 Şubat 2007; 15:59:42 

quote:

Orjinalden alıntı: lookout

VALLA ARKADAŞLAR BEN AYLARDIR BAKINIYORUM VE ÇOK İNCE ELEYİP SIK DOKUDUĞUMDAN HALA KARAR VEREMEDİM
BİRİNCİSİ SULU SİSTEM HARİCİ SİSTEM ALMIYACAM ÇÜNKÜ DİĞER TÜM SİSTEMLERİN TEMİZLİĞİDE EMİŞ GÜCÜDE BİR SÜRE SONRA MUTLAKA PROBLEM ÇIKARMAYA BAŞLIYACAK
LİBELLE SÜPER BİR ALET ASLINDA KÜÇÜK VE HALI YIKAMASIDA VAR EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ JET MOTORU OLUŞU ÇEKİM SIRASINDA PİSLİK VE AKARLARI SUYA ÇOK ÇOK HIZLI GÖNDERMESİ VE BÖYLECE DIŞARI TOZ ÇIKIŞININ ASLA OLMAYIŞI BUNUNLA BERABER MOTOR GÜCÜ VE ÇEKİMİNİN ASLA DÜŞMEYECEK OLMASI BİDE İKİ MODELİ VAR BİRİ DIGITAL BUNA DİKKAT EDİN
2. THOMAS: ALET LİBELLE NİN DAHA AZ ÖZELLİKLİ AMA ÖDÜLLÜ BİR ÖRNEĞİ EV KULLANIMI İÇİN İDEAL
RAKAMLAR 800-850 ARASI
3. KARCHER: BEN BUNUN PAZARLAMASI İÇİN Bİ EĞİTİM ALMIŞTIM DAHA ÖNEC KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM AMA 1200 YTL CİVARI VE MAKİNE BİRAZ BÜYÜK

BEN PARAM OLMADIĞI İÇİN THOMASI ALACAM GALİBA AMA 700-750 YTLYE LİBELLE ÇOK İYİ FİYAT
Bİ ARAŞTIRMA DAHA ÇIKTI BANA ANKARADA BİLEN VARMI ACABA LİBELLE UCUZA NERDEN ALINIR
BU ARADA BİDE FANTOM H2O VAR SULU SİSTEM+HALI YIKAMA BENCE SÜPER BANA KALSA KESİN BUNU ALIRDIM 150-200 YTL SAMANPAZARINDA ANKARADA AMA HANIM KIZDI:)

Bu Karcher ile başka bir topic vardı. Özellikleri ve fiyatı konusunda 1-2 soru sordum ama cevap veren çıkmamıştı. Makine mühendisi bir arkadaş şiddetle tavsiye ettiğini bildiriyordu. Siz detayları biliyorsanız bilgi verebilirmisiniz?

.......................................

171 Mesaj
13 Şubat 2007; 16:44:54 

quote:

RAKAMLAR 800-850 ARASI

Bir de bu libelle'yi İzmir'de nerede bulabilirim. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

55 Mesaj
13 Şubat 2007; 16:56:38 

quote:

RAKAMLAR 800-850 ARASI

:)) dostum sen üç senedır düşünüyosun helal olsun da ben üç gündür bunu arastırıyorum basım ilk günden dönmeye basladı dandık mandık alıyımda kurtulıyım diyom artık thomas a baska aynı fıyata alternatifleri yok anlaslan aksama internetten siparisi vermeyi düşünüyom...

duru

55 Mesaj
13 Şubat 2007; 17:48:40 

http://www.ozelsiniz.co...me=Thomas&arakategori=0
arkadaslar su siteye bakarmısınız Thomas manyak indirimli promosyon da diyo ama sitenin güvenliği konusunda bıraz endiseliyim taksitli almayı düşünüyorum nasıl emin olabilirim...
kdv dahil fiyatı 828,04 YTL
not:bu süpürgenın daha düşük modelleri bile diyer sitelerde daha pahalı

duru

12165 Mesaj
13 Şubat 2007; 18:53:52 

Bence Thomas alın.Dediğim gibi Alman malı.Güvenilir bence.Ama siteyi bilemiyorum.

79 Mesaj
14 Şubat 2007; 8:21:37 

Arkadaşlar libellenin bi sitesi var izmirden bi telefon numarası veriyo orayı arayabilirsiniz
ama biraz araştırmanız lazım ben unuttum çok zaman oldu çünkü
thomas için özelsiniz.com gerçekten çok uygun fiyat veriyo ordan yunus emre diye bir arkadaşla temas halindeyim numarasını veririm kayserideymiş yerleri ve ups ile kapıdan ödeyebiliyorsunuz
karsher için makine mühendisi olan arkadaşla mailleşmiştik
kendisi çok beğenmişti ben buhar makinesini biliyorum
o zmnlar bu teknolojinin üstüne kurulmuş bi süpürge üzerinde çalışıyor ama büyüklüğünden yakınıyorlardı
belliki hala küçültememişler halı yıkamaları çok büyük ve kaba
yanlızca suya çeken süpürge modelide büyük aslında ve açıkcası 500-550 karchere verene kadar 800 thomasa verir halı yıkamada alırım diye düşünüyorum
libelle karcher ve thomas için benim iletişim kurduğum telefonları siteye koymaya çalışacağım biraz uğraşmam lazım

55 Mesaj
14 Şubat 2007; 11:27:23 

dostum bu usp de kapıdan kıredı kartıyla ödeme yapabiliyozmu ben taxsitli alıcamda...

duru

79 Mesaj
15 Şubat 2007; 13:07:10 

ARKADAŞLAR BANA GELEN MAİLİ AYNEN YOLLUYORUM THOMAS İÇİN

Estafurullah arkadaş,

Biz bu ürünün yetkili satıcısıyız. Size göndereceğimiz thomas tiwinin üzerinde yetkili servisinin numarası yazayor. o numarayı arıyorsunuz sonra onlar ürünü ücretsiz bir şekilde tanıtıyorlar ve garanti tarihini başlatıyorlar.

İşyeri numaramızı arayabilirsiniz.İsmim yunus emre

0352 2322791

İyi Günler

79 Mesaj
15 Şubat 2007; 13:10:49 

BUDA KARCHER İÇİN
ARKADAŞLAR ÜRÜN ALAN YORUM VE FOTOĞRAF YOLLASINDA
FORUMU DAHA ETKİN KULLANALIM
BİDE ÜRÜNLERİN MALZEMESİNE DİKKAT EDİN
THOMASIN KAPAĞI PEK HOŞUMA GİTMEDİDE
Karcher Servis Ticaret A.Ş.
9 Eylül Mah. 307 sok. No:6 Gaziemir İZMİR
Telefon : 0 232 2520708
Faks :0 232 2522536

55 Mesaj
15 Şubat 2007; 15:09:26 

arkadaslar THOMAS süpergiyi ümranıyede bi milyar on taxsite aldım süpürge beklentileriminde üstünde cıktı umarım uzun omurlu olur kullandıkca ve sağlığıma faydaları üstündeki etkilerini umarım zamanla sizlerle paylasırım
saygılar...

duru

12165 Mesaj
15 Şubat 2007; 20:39:48 

quote:

arkadaslar THOMAS süpergiyi ümranıyede bi milyar on taxsite aldım süpürge beklentileriminde üstünde cıktı umarım uzun omurlu olur kullandıkca ve sağlığıma faydaları üstündeki etkilerini umarım zamanla sizlerle paylasırım
saygılar...

Hayırlı olsun.O süpürgenin sorun çıkaracağını zannetmiyorum,çünkü aynı kasa halı yıkama bende 8 yıldır sorunsuz,Alman malı.En iyilerden birini aldınız.Umarım sağlık sorunlarınızın en yakın zamanda çaresi olur.

55 Mesaj
20 Şubat 2007; 17:12:12 

eyvallah dostum cok sağol umarım bu baslık bu konuda bilgisi olmayanlara yardımcı olur cünkü cok önemli astım lıların couğu oturdukları evdeki toz ve akatlar yüzünden kırıze giriyolar ama haberleri yok...

duru

171 Mesaj
21 Şubat 2007; 17:39:44 

quote:

eyvallah dostum cok sağol umarım bu baslık bu konuda bilgisi olmayanlara yardımcı olur cünkü cok önemli astım lıların couğu oturdukları evdeki toz ve akatlar yüzünden kırıze giriyolar ama haberleri yok...

Kullanım tecrübelerinizi de aktarırsanız seviniriz. Emiş gücü, temizlik kafası halı döven cinsten mi vs gibi.

25 Mesaj
26 Şubat 2007; 19:31:36 

arkadaşlar merhaba.
ben oğlum toza(mite) karşı alerjisi olduğu için evdeki süpürgemi aura cleanmax(1500 ytl)ile değiştirdim.alalı 2 yıldan fazla bir zaman oldu maşaallah daha tık demedi.ne periyodik bakım yapıldı nede başka bişey çok hor kullanmamıza rağmen.sadece toz filtresini değiştirdim yedeği kutusunda vardı o kadar.özellikle halı ve yaylı yatakları temizlemesi için elektrikli gırgırı var.uzun lafın kısası faydası var zararı yok.tabe biraz pahalı forumda geçen markalara göre..saygılarımla.

134 Mesaj
26 Şubat 2007; 19:45:51 

aura cleanmax su filtreli değil sanırım toz torbasımı vsr yoksa bir haznedemi birikiyor

12165 Mesaj
26 Şubat 2007; 20:10:52 

quote:

Orjinalden alıntı: celen1

aura cleanmax su filtreli değil sanırım toz torbasımı vsr yoksa bir haznedemi birikiyor
Su fitreli süpürgedir.Attaki hazneyi suyla dolduruyorsunuz,su toza çarpıp ayrışıyor ve temiz hava dışarı çıkıyor

55 Mesaj
10 Mart 2007; 13:24:17 

arkadaslar mrb yaklasık bir aydır thomas süpürgemi kullanmaktayım aksatmadan üç günde bir evde hem süpürme hemde halı yıkama yaptım sonuç inanılmaz bendeki alerjik astım inannılmaz azaldı umarım nazar deymez uzun arastırmalar sonucunda en doğru tercih yaptıgımada emın oldum üç bes kurus az oduycem diye sakın evde alerjik asttım veya alerjisi ya da ssadece astımı olanlar varsa ucuz torbalı süpürgeleri alıp kullanarak bu hastalıkları tetiklemeyin bu süpürge bosuna ingiltere alerji kurumu onaylı deyil anlamıs oldum cektiği pisliği suyun renginden anlayabilirsiniz kullanım kılavuzu ve cd sindeki talimatları harfiyen yerine getirirseniz hiç sorun cıkacağını sanmam koku yapma yok toz tormalarıyla uğrasma yok sadece suyu doldur kullan sonra suyu dok içini temizle o kadar
baska alternatif dülşünenler olursa dyson alabilirler ama ben hiç kullanmadım uzun sözün kısası süpürge alıken dikkat etmeleri gereken sulu hepa filtre elerji derneği kurumları tarafından onaylı olsun ayrıca bulunduğunuz ülkedeki teknik serfis imkanlarını da baz alın ben thomas ı almam daki bir diyer etken de tohomasın türkiye genelinde 250 servisinin olması umarım bu konuda sıkıntı cekenlere yardımcı olabilmisimdir
saygılar sevgiler...

duru

69 Mesaj
24 Mart 2007; 19:57:34 

Merhaba arkadaşlar,

Thomas twin temizlik robotunu satmaktayız.

havale ile : 871,04 YTL

kredi kartı ile: 897,98 YTL bonus kredi kartına peşin fiyatına 2 + 6 toplam 8 taksit

Aynı zamanda kapıda ödeme kolaylığı tek çekim yada nakit olarak da bu ürünü alabilirisiniz.

Almak isteyen arkadaşları bekliyoruz.

http://www.ozelsiniz.co...t.asp?git=9&urun=117942

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12165 Mesaj
24 Mart 2007; 20:43:30 

1 müşteriyi kaçırdın kardeş eheheheh

Uzaklaştırılmış
24 Mart 2007; 21:03:03 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

evet artık bir dahaki sefere

69 Mesaj
25 Mart 2007; 2:07:17 

quote:

Ne için kaçırdık?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12165 Mesaj
25 Mart 2007; 10:07:14 

duru911 arkadaş ta Thomas aldı da sizden değil onu dedim

69 Mesaj
26 Mart 2007; 23:17:20 

quote:

duru911 arkadaş ta Thomas aldı da sizden değil onu dedim

tamam arkadaş

Bir daha ki sefere bekleriz.

İyi Günler.

4046 Mesaj
4 Nisan 2007; 10:36:37 

quote:

Orjinalden alıntı: ÖZELSİNİZ

Merhaba arkadaşlar,

Thomas twin temizlik robotunu satmaktayız.

havale ile : 871,04 YTL

kredi kartı ile: 897,98 YTL bonus kredi kartına peşin fiyatına 2 + 6 toplam 8 taksit

Aynı zamanda kapıda ödeme kolaylığı tek çekim yada nakit olarak da bu ürünü alabilirisiniz.

Almak isteyen arkadaşları bekliyoruz.

http://www.ozelsiniz.co...t.asp?git=9&urun=117942

Arkadaşlar bu fiyat bir çamaşır makinası fiyatından daha fazla bir fiyat. Böyle bir iş için bu kadar para ödemek bana pek mantıklı gelmiyor. Halı yıkama dışında aynı işi 200 YTL lik King Ecovac ile de yapabilirsiniz. Halı yıkamak sizin için çok önemliyse ve paranızda çok ise diyecek bir şey yok tabii ki. Alan arkadaşlarımın güle güle kullanması dileklerimle..

1075 Mesaj
16 Mayıs 2007; 15:20:18 

zaten benim anlayamadığım nokta bu. çamaşır makinesi örneğini veren arkadaşa katılıyorum. bu tip tanıtımını yapanlar su kabının üztüne çıkıp tepiniyor. motoru ve plastik kısımları uçak yapımında kullanılan materyaldenmiş. hiç uçak muadili bi ürün kullanmayı düşünmemiştim. düşünseniz e, ariston aqualtis reklamlarını hatırlayan muhakkak vardır. ben o reklama hayran kalıp gidip makineyi inceledim. gerçekten harika bir aygıt. üstelik reklamı da dahice. içinde bi sürü teknoloji ürünü elektronik kısım var. çelik kazan var rulman var. elektrik süpürgelerininkinden çok daha güçlü bir motor var. en kötü makine 20 yıl tık demeden gider. her seferinde aynı hizmeti vermeyi garanti eder. fiyatı mı lcd göstergesi basit olan ve 6 litrelik olanı 850 ytl. civarı.

buradan ortaya çıkan sonuç nedir.; alerji, astım, akar kokar, yatağımızdaki toz, halımızdaki toz. normal süpürgelerin toz kaçırması gibi doğruluğuna inandığım ve insanları çaresiz duruma düşüren bu gerçeği , "sağlığınız için, çocuğunuz için" söylemlerini kullanarak duyguları da sömürüp rant sağlamak.

hiçbir süpürge, ne malzemesinden, ne malı, ne özellikli ne bilmemneli olursa olsun. 1000 ytl olmamalı. çok özel durumlar olupta olmak zorunda oluyosa o süpürgeyi yapmayın arkadaşım. insanların sağlığını bugüne kadar siz mi korudunuz. lcd monitör de benim göz sağlığımı koruyo; çok önemli di mi ama 400 ytl.

piyasada bu makinelerin 2000 ytl civarına dayanan fiyatlıları da var. çok düşünüyorum alıcam lakin yıllık vergisi kaç paradır diye çekiniyorum. ödeyemeyiz animallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 16 Mayıs 2007; 15:24:22 >

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

32 Mesaj
16 Mayıs 2007; 20:06:26 

Arkadaşlar can sıkıntısıyla forumları okurken, size misafir olmaya karar verdim.Bende size bir öneri getirmek istiyorum.Önce bazı konular hakkında bilgi verme gereği duydum.
İyi bir süpürgenin en önemli özelliği vakum yoluyla ortamdan aldığı tozu içinde tutabilme kapasitesidir.Bunun içinde filtreleme sistemlerinin kaliteli olması gerekir.Herkesin konuştuğu HEPA( High Efficient Particle Arreseted) süpürme =temizlik= hijyen için bir süpürgede olmazsa olmazdır.Bir filtrenin HEPA olarak adlandırılması için %99,9 oranında 0,3 mikrona kadar olan partikülleri ortamdan arındırması gerekir.Herkes çok bilmesede, satıcılar bunu müşterilerine çok söylemesede HEPA KENDİ İÇİNDE KATEGORİLERE AYRILIR.
-HEPA 10
-HEPA 11
-HEPA 12
-HEPA 13
-HEPA 14
Daha üst kategorisinede ULPA ADI VERİLİR.
Bu numaralandırılmış HEPA nın anlamı nedir ?
Şöyle açıklayabiliriz, normal mikrofiltre kullanılan bir süpürgeye giren 100,000 adet partikülün yaklaşık 50,000 tanesi ,daha tehlikeli ve havada asılı kalacak küçüklükte makineden dışarı çıkar.
-Bu süpürgede HEPA 10 kullanılıyor ise maksimum 15,000 adet
-HEPA 11 kullanılıyor ise 5000 adet
-HEPA 12 kullanılıyor ise 500 adet
-HEPA 13 KULLANILIYORSA 50 ADET (Merkezi İNGİLTERE de bulunan BRITISH ALLERGY FOUNDATİON GÖRE KABUL EDİLEBİLİR ORANDIR)
-HEPA 14 kullanılıyor ise sadece 5 adet partikül dışarı çıkma şansına sahiptir.(Hava temizleme cihazı gibi kısaca)
Süpürgenin içine milyarlarca,trilyonlarca toz partikülünün girdiğini varsayarsak oranlar çok daha iyi göze çarpar.
Alerjik rahatsızlığı olan hastalar için toz torbasız süpürge modelleri çok rantbl olmadığını düşünüyorum.
Çünkü tozun toplandığı hazneyi boşaltırken (yıkamayı bile düşünse) veya içinde bulunan ek filtreyi temizlerken bir şekilde tozla muhatap olacaktır.
Su filtreli modeller çözüm olabilir.Onlardaki fiyatlarda maşallah-gerçek çözüm gibi gözüken iyi modellerde- uçuk rakamlarda.Bu süpürgelerdede Hepa FİLTREDEN kesinlikle bahsedilir. Çünkü gerçek temizliğin işareti sadece HEPA filtredir.Gerisi hikaye.

http://www.missionaller....display&category_id=10

-KISACA;
Bu araştırmaları iyi yapmanızı söylerken, NİLFİSK C230 MODELİ , Alerji derneği onaylı bir süpürgeyi 399 ytl ye temin edebilirsiniz.

HEPA 14 kullanılan modellerde süpürgelerde var.Bu süpürgeler 5 yıl garantili. 1000 ytl-2000 usd arası alacağınız bir süpürgeden beklediğiniz verimi 400- 600 arası bir fiyata-hatta daha iyisini- temin edebilirsiniz

www.nilfisk-advance.com.tr bu adresten diğer modelleri inceleme şansına sahipsiniz

12165 Mesaj
16 Mayıs 2007; 21:27:26 

Söylediklerinize katılıyorum,zaten bu konuda benzer fikrimi daha önce de belirtmiştim.(torbasız süpürgelerle ilgili)Peki Bosch/Siemens'in sattığı hepa filtrenin hangi sınıf olduğunu biliyor musunuz?Ben kendi Profilo süpürgeme bu filtreden taktım da.

12165 Mesaj
16 Mayıs 2007; 21:30:26 

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

zaten benim anlayamadığım nokta bu. çamaşır makinesi örneğini veren arkadaşa katılıyorum. bu tip tanıtımını yapanlar su kabının üztüne çıkıp tepiniyor. motoru ve plastik kısımları uçak yapımında kullanılan materyaldenmiş. hiç uçak muadili bi ürün kullanmayı düşünmemiştim. düşünseniz e, ariston aqualtis reklamlarını hatırlayan muhakkak vardır. ben o reklama hayran kalıp gidip makineyi inceledim. gerçekten harika bir aygıt. üstelik reklamı da dahice. içinde bi sürü teknoloji ürünü elektronik kısım var. çelik kazan var rulman var. elektrik süpürgelerininkinden çok daha güçlü bir motor var. en kötü makine 20 yıl tık demeden gider. her seferinde aynı hizmeti vermeyi garanti eder. fiyatı mı lcd göstergesi basit olan ve 6 litrelik olanı 850 ytl. civarı.

Kesinlikle katılmıyorum.Tek kelimeyle rezalet bir makine.Dikkatle incelerseniz siz de farkedebilirsiniz.Aynı fiyata çok daha iyileri var.Başınızı yakmayın.

430 Mesaj
16 Mayıs 2007; 22:18:13 

İyi günler

Samsung modellerine bakarken hepa 13 filitreli SC8571
var
http://www.basarionline...p?p=show&pid=89&k_id=17

belki ilgilenirsiniz

The YolGeZeR
Sony DSLT-A77V -Carl Zeiss 135mm F1.8-- Carl Zeiss Dt 16-80- Sigma 8-16 DC --Tamron 70-300 Dı Usd-- Minolta Af 50MM F1.7-- Tamron 90mm Macro -- Minolta Flash 5600Hs(D) -- Metz 15 Ms-1
Satılık:
Sigma 70-300 Apo Macro Dg
Notebook:Asus G60J T7200 8GB Pc:Amd 2500+@3200
Audio: Ev: Iriver H10 + Marantz Cdp 7300 + Grado Sr225 +Ultrasound Hifi 500
Portatif: Iriver H10 +Ldm+ +Sen. Cx300
www.ahmethudayioglu.com.tr

1075 Mesaj
16 Mayıs 2007; 23:15:48 

öneri için teşekkürler! ancak bilinçli olarak almamak için katılmadığınız yönleri öğrenebilir miyim. neden rezalet merak ettim.

quote:

Kesinlikle katılmıyorum.Tek kelimeyle rezalet bir makine.Dikkatle incelerseniz siz de farkedebilirsiniz.Aynı fiyata çok daha iyileri var.Başınızı yakmayın.

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

32 Mesaj
17 Mayıs 2007; 9:09:22 

Tekrar gözden geçirebilirsiniz.

http://www.nilfisk-adva...lergy/Introduction.aspx

1075 Mesaj
17 Mayıs 2007; 10:09:24 

linki inceledim. bu süpürge torbalı. ve yaygın bi marka olmadığından küçük şehirlerde oturanlar torba bulma sorunu yaşayabilirler.

bir de şu dikkatimi çekti, alerji onayı var ama kılavuzundaki ÖNEMLİ UYARILAR kısmının birinci maddesinde "bu makine sağlığınıza zararlı tozların çekilmesi için uygun değildir" uyarısı verilmiş. bu ne perhiz , bu ne kebap.

mbbilici

12165 Mesaj
17 Mayıs 2007; 10:25:46 

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

öneri için teşekkürler! ancak bilinçli olarak almamak için katılmadığınız yönleri öğrenebilir miyim. neden rezalet merak ettim.

Afedersiniz biraz sert açıklama yapmışım ama gerçekten fiyatını haketmeyen makineler.Arçelik bile daha iyidir.
Ariston makinelerin genel eksileri:
-Süper sessiz demelerine rağmen emsallerine göre çok daha gürültülü olması
-Çok fazla elektronik kart arızası vermesi.Çevremde gördğüm çoğu tanıdığımda bu sorun var.Makine programlarını şaşırıyor,beyin aruzası veriyor. sikayetvar.com da da görebilirsiniz.
-Kazanları ayarlı değil,zamanla düşme yapıyor.
-Sıkma programları gereksiz ölçüde uzun,programı çok uzatıyor.Bir tanıdığımda yıkama 3,5 saat sürüyordu!Program süresi normal olsa bile ara sıkmaların payı çok fazla.
-Emsallerine göre fiyatları çok fazla

Aqualtis'in eksileri
-Tamburu geniş değil
-Deterjan çekmecesi tasarımı hatalı yapılmış,direkt saca bakıyor,paslanma olasılığı yüksek.Ayrıca kapak altında kalması hoş görünse bile aslında bir handikap.

Ve genel olarak malzeme kalitesi düşük makineler.
Bir de açıkçası fiyatı uygun bulmuşsunuz genelde Aqualtis 800devirli 6 kg makine 999YTL'ye satılmakta.

Kısacası Bosch,Siemens,Electrolux gibi aynı sınıfta çok daha kaliteli ve üstün performansta ürün varken önermiyorum

1075 Mesaj
17 Mayıs 2007; 10:30:49 

yok ... ben almayı düşünmemiştim de bilgi edinelim diye öğrenmek istedim. aqualtisi savunduğumdan da değil ama belirttiğin kötü yönler önemli. iyi oldu malumat almak. evdeki makine 8 senelik ve en az bir 8 sene daha gider zaaten. iki senede bir bakımını yapıyorum. bu gidişle daha da uzun ömürlü olabilir.

mbbilici

12165 Mesaj
17 Mayıs 2007; 12:17:59 

32 Mesaj
17 Mayıs 2007; 13:52:33 

Genel web sayfasınınıda incelediyseniz, endüstriyel ürünlerinin olduğunu göreceksiniz.Endüstriyel alanda çok çeşitli temizlik alanları vardır, gemi temizliğinden kömür madeni temizliğine kadar çok geniş bir yelpazedir bu.Burada -ZARARLI MADDELERDEN- kasıt asbest gibi insan sağlığına direkt etkili kimyasallardan bahsediliyor.Bazı mikrodalga ürünlerinin kullanma kılavuzunda da kedinizi kurutmak için uygun değildir diye ibare vardır:))Endüstriyel grupta olan ürünlerde asbesti dahi temizleyecek süpürgelere sahiptir.Buda ürünün kalitesini gösterir.
İthalatçı firmalar veya ana firmalar ürün ithal etmeden önce servis teşkilatını kurmak zorundadır.Torba ihtiyaçlarınızı bu servisler yoluyla çözebilirsiniz.Ürünü aldığınız yerden veya ana firmayla iletişime geçerek yaşadığınız çevrede servis olup olmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz.
Bir ek daha; hangi süpürgeyi kullanırsanız kullanın orijinal toz torbası kullanmaya gayret gösterin.

171 Mesaj
17 Mayıs 2007; 16:55:10 

Arkadaşlar başka bir forumda daha yazmıştım ama cevap alamadım. Belki burada kullanan birilerini bulursak bilgi verebilirler. Ben Karcher marka hem buhar püskürtebilen hemde su filtreli bir süpürgesini test etme imkanı buldum. Teknik olarak bu marketlerde falan yerleri temizleyen makinaların eve uyarlanmış hali gibi. Gerçekten 120 derece buhar püskürtüyor ve laminat parkeden, cama, taş zeminlere ve krom ürünlere kadar her türlü yüzeyde kullanılabiliyor ve iyi temizliyor. Evimde seramik zemin fazla olduğu için tercih etmek istiyorum ama fiyatı 1500 YTL imiş. Evde yerler elektrik süpürgesi ile süpürüldükten sonra deterjanlı su ile paspas yapılıyor ve yinede siyah su çıkıyor ve paspas esnasında biz yerleri bu su ile silmeye devam ediyoruz. Bu cihaz ile 2 işlevi aynı anda deterjansız gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda buhar mikropları öldürüyor diyorlar. Küçük bir bölümde siyahlaşmış derzleri bu buhar sayesinde orjinal beyaz rengine döndürdük. Çok şaşırdım. Kullanan arkadaş varsa ve bilgisini paylaşırsa memnun olurum veya yorumlayabilecek teknik arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler. İncelemek isteyen arkadaşlar için adresi ise şöyle.
http://www.karcher.com....k_makinesi/14393000.htm

12165 Mesaj
17 Mayıs 2007; 19:53:32 

quote:

Orjinalden alıntı: trial

Arkadaşlar başka bir forumda daha yazmıştım ama cevap alamadım. Belki burada kullanan birilerini bulursak bilgi verebilirler. Ben Karcher marka hem buhar püskürtebilen hemde su filtreli bir süpürgesini test etme imkanı buldum. Teknik olarak bu marketlerde falan yerleri temizleyen makinaların eve uyarlanmış hali gibi. Gerçekten 120 derece buhar püskürtüyor ve laminat parkeden, cama, taş zeminlere ve krom ürünlere kadar her türlü yüzeyde kullanılabiliyor ve iyi temizliyor. Evimde seramik zemin fazla olduğu için tercih etmek istiyorum ama fiyatı 1500 YTL imiş. Evde yerler elektrik süpürgesi ile süpürüldükten sonra deterjanlı su ile paspas yapılıyor ve yinede siyah su çıkıyor ve paspas esnasında biz yerleri bu su ile silmeye devam ediyoruz. Bu cihaz ile 2 işlevi aynı anda deterjansız gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda buhar mikropları öldürüyor diyorlar. Küçük bir bölümde siyahlaşmış derzleri bu buhar sayesinde orjinal beyaz rengine döndürdük. Çok şaşırdım. Kullanan arkadaş varsa ve bilgisini paylaşırsa memnun olurum veya yorumlayabilecek teknik arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler. İncelemek isteyen arkadaşlar için adresi ise şöyle.
http://www.karcher.com....k_makinesi/14393000.htm

Gerçekten hoş bir ürün.Terk eksisi motor güvü olsa gerek(1200w)Onun dışında aksesuarları ve diğer özellikleri neticesinde iyi bir cihaza benziyor.Derzleri bile açtığına göre performansı da iyiymiş
Eski ürünleri de kabaydı,bu şekilde evde kullanılacak hale getirmeleri de iyi olmuş

171 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:10:29 

quote: