Şimdi Ara

Cyanogen yolun sonuna geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir dönem üçüncü büyük ekosistem olma amacıyla yola çıkan ve Google’ı devre dışı bırakacağını iddia eden Cyanogen’in kendisi devre dışı kaldı. Firma ticari faaliyetlerine son vereceğini açıkladı.

Yolun Sonu

Firmanın web sitesi üzerinden yapılan açıklamada 31 Aralık 2016 itibariyle tüm Cyanogen hizmetleri ve destekli gecelik yapıların sona ereceği bildirildi. Kişisel olarak CyanogenMod geliştirmek isteyenler için ise açık kaynak proje ve kaynak kodları erişime açık olarak kalacak.

Şüphesiz bu karar Android dünyası için büyük bir kayıp. Özelleştirilmiş ROM çalışmalarının yaygın bir kitleye ulaşmasını sağlayan Cyanogen, farklı ROM geliştiricilerine de referans olmuştu. Elbette Cyanogen haricinde özelleştirilmiş ROM ile uğraşan topluluklar mevcut ancak hiç biri Cyanogen kadar çok kullanıcıya sahip değil.

Özelleştirilmiş ROM dünyasında kendisini ispat eden Cyanogen, sonrasında ani bir kararla ticari hayata atılmaya karar vermişti. Ne olduysa da bundan sonra oldu.

Ayrıca Bkz.Oyun endüstrisi 100 milyar dolara yürüyor

OnePlus ve Micromaxx gibi üreticilerle işbirliği yapan firma, Cyanogen OS adında resmi bir ROM geliştirdi. CM modlarından ayrı olan bu ROM kendine has avantajlarla geldi ancak üreticilerin kendi arayüzünü kullanmak istemesi nedeniyle Cyanogen müşteri bulmakta zorlandı. Ayrıca aktif kullanıcı sayılarında oynama yaptığı iddiaları da kendisine olan güveni sarstı. Sonrasında işten çıkarma ve daralmalar gündeme gelmişti. Şimdi ise firma kaçınılmaz sondan kurtulamadı.

• Mujdemi isterim.... Haberin asli su : Isim degisikli olacak ... Devam edecek Ekrem kardes...

http://lineageos.org/Yes-this-is-us/

https://www.xda-developers.com/the-death-of-cyangenmod-and-whats-in-store-for-the-future/

Objektif bakis aci noksanligin sorun teskil etmekte ve dh uyelerini gereksiz yere rahatsiz etmektesin Ekrem Bey ...
  • yazık olmuş çeşitlilik her zaman iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: exterminant

yazık olmuş çeşitlilik her zaman iyidir

Haberi yapana baksana
    Ekrem the AppleFan

Kapanmıyor; kepeng tutukluk yapmış kendiliğinden inmiş. Ekrem bey kapandı sanmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber sahte olabilir. Ekrem71 yazmış ama haberde Apple geçmiyor.

• Cyanogen rom inanılmaz hızlıdır bildigin akıyor

Ama malesef hiç bir romları bir hafta dayanamıyor muhakkak biryerden patlak veriyor. Kısaca bu tür romlar günlük romlar onun için kalıcı olamadılar

Ama orjinal costum romlar hiç bitmez

orjinal costum romlar çok çok uzun süre dayanıyor lar çünkü ki orjinal ramdan gereksiz uygulamalar çıkartılıp farklı arayüzler eklenebiliyor aylarca stabil kalıyor
  • Ekrem bey haberi öyle bir yazıyor ki sanırsın cyanogen acına ölüyor.

• Mujdemi isterim.... Haberin asli su : Isim degisikli olacak ... Devam edecek Ekrem kardes...

http://lineageos.org/Yes-this-is-us/

https://www.xda-developers.com/the-death-of-cyangenmod-and-whats-in-store-for-the-future/

Objektif bakis aci noksanligin sorun teskil etmekte ve dh uyelerini gereksiz yere rahatsiz etmektesin Ekrem Bey ...

• R.i.P cynogen

• OEM bir sürüm oluşturamadı !
    dahası bunu yapabilseydi
    herkesten iyi bir bağış toplayabilirdi !

• Elbeda cyano
  • Kullandığım hiçbir cyanogen romundan memnun kalmadım. Nasıl oluyordu çok stabil, performansı çok iyi deniliyor anlam veremiyordum zaten.

• Artık cidden saçma sapan haberler yapmaya başladın. Dh'nin eski haber kalitesi kalmadı, uzun zamandır sadece forumu takip ediyorum bu gibi lüzumsuz haber ve editörlerden dolayı

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Her konuda şu editörün açığını bulmaya çalışmayı bırakın. Daha attığın linkleri okumamışsın gelmiş burada editöre saydırıyorsun.
    Cyanogen tamamen kapanıyor, LineageOS ise Cyanogen'in devamı felan değil, sadece rom faaliyetlerinin devam ettirmek isteyen ve gönüllülerden oluşan bir grup. Bu grup o kadar sunucu masraflarını ve diğer tüm maaliyetlerini sadece bağışlardan karşılamayı düşünüyor ve arkasında destek olmadan nereye kadar gideceği belli değil.
    Kısaca Cyanogen öldü.
  • Cyanogen mod kitkat itibari ile işlevini kaybetti zaten. jelly bean ve öncesi sürümlerin eksiklerini kapatıyordu. Mesela basit bir örnekle kamera flaşının el feneri olarak kullanılması ya da yukarıdan indirilen bildirim penceresine kısayol tuşlarının eklenmesi gibi... Fakat bunu saf android bile kitkat ile kullanıcılara sununca cyanogen yüklemek için gerekçe kalmadı. Mesela şuan ben g2 stok lollipop 5.0.2 kullanıyorum. Cyanogen 7.1 yükleme şansım var ama yüklemiyorum çünkü getirisi yok bana. Hatta götürüsü var fm radyo ve kumanda uygulamasını kullanamayacağım.
  • 14.1'e snapshot çıkartsalardı iyi olurdu. Lineage ile yola devam, tabi eski telefonları desteklemeye devam ederse.
  • Kaç yıllık telefona çoğu amiral gemiden önce nougat getirmişlerdi. 8 de gelir diye düşünyordum yazık oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lars Mikael Akerfeldt -- 25 Aralık 2016; 15:18:55 >
  • ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    s3 gibi hatali romlarla terk edilmis telefonlar icin can damariydi cm.Ozellikten cok stok romlara gore hizli calismasi guncellik sunmasi guzeldi. umarim yeni isimle destege devam ederler
    ekleme: sprit fm i duymadiniz sanirim. cm tabanli romlarda fm radyoyu bu uygulama ile kullanirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 25 Aralık 2016; 16:40:15 >
  • Android in gelişmesi ve donanımlatın hızlanmasıyla her geçen gün ihtiyaç zaten azalıyordu. Gayrı resmi destek sunulan twlefonlatın çoğunda da bir şeyler hep eksik oluyordu. Artık bugün 5.0.1 sürümüyle gelen twlefon bile her türlü ihtiyacı rahatlıkla karşılıyor. Bir xustom rom a gerek yok..

• bir ara google, cyanogen'i çok cidddi bir rakama satın almak istiyordu. keşke satsalardı, gurur yaptılar bak ne oldu şimdi.

samsung s2 yi 5 yıl kullanmamı cyanogen'e borçluyum. güncelleme desteği kesilmiş telefonların kurtarıcısıydı. ios'a geçince bir daha cyanogenmod kullanamayacağım diye üzülmüştüm. bu habere bir nevi sevindim diyebilirim, madem ben kullanamayacağım hiç kimse kullanmasın hesabı. seni unutmayacağız cyanogen...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emektar Xperia M cihazimi CyanogenMod ile ayakta tutuyordum. Su anda Nougat kullaniyorum yavas yavas gelisiyor keske kapanmasaydi sayelerinde Lollipop dan beridir guncel surumleri kullandim. Aslinda bu firsata da donusturulebilir. Yerli bi firma bunyesine katsa gayet guzel seyler cikabilir. Vestel felan satin alip cihazlarina rom gelistirebilir vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1907 -- 25 Aralık 2016; 18:43:46 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.