Şimdi Ara

iOS sürüm düşürme ve yükseltme için Prometheus geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iOS sürüm düşürme ve yükseltme için Prometheus geliyor

Jailbreak kullanıcıları için harika haberler var. Yakında cihazlarınızı Apple'ın imzalamayı durdurduğu herhangi bir iOS firmware yazılımına düşürebilmeniz veya yükseltebilmeniz mümkün olacak. Prometheus, iPhone'unuzu, iPad'inizi ve iPod touch'ınızı imzasız firmware'e yükseltmenizi veya düşürmenizi sağlayacak.

Tihmstar tarafından duyurulan Prometheus isimli yeni araç, kullanıcıların kendi cihazlarının yazılımlarını zahmetsizce düşürmesine veya yükseltmesine olanak tanıyacak. Ancak bu şimdilik yalnızca 64 bit cihazlar için geçerli. Daha sonra 32 bitlik cihazlar desteklenmeye başlayacak.

Ayrıca Bkz.Hackerler sadece 35 dolarlık küçük bir kutuyla tüm ağ kontrolünü ele geçirilebilir
    Bunun olabilmesi için büyük bir önkoşul var: yükseltme veya düşürme yapacağınız firmware için SHSH kaydı almış olmanız gerekli. Ancak sadece normal kayıt yetmiyor; bunların yeni .shsh2 formatında saklanması lazım. Tihmstar'ın tsschecker adlı yeni aracını (GitHub indirme bağlantısı) kullanarak bunu yapabilirsiniz.

Bir diğer önkoşul da jailbreak'lı bir firmware kullanıyor olmanız. Örneğin şu anda iOS 10.1.1 kullanıyorsunuz diyelim. Yazılımınızı iOS 9.3.3 sürümüne düşürmek isterseniz mevcut iOS 10.1.1 sürümü jailbreak'lı olmalı. Ve elbette, iOS 9.3.3 için oluşturulan SHSH kaydı da .shsh2 biçiminde kaydedilmelidir.

Tihmstar, Prometheus'un yılbaşı gecesinde hazır olacağını ve kullanıma sunulacağını söylüyor. Bu nedenle takvimlerinize not almanızda fayda var. Ayrıca, aşağıdaki videoya göz atarak Prometheus'un nasıl çalışacağını izleyebilirsiniz.

• 9,1'e bi düşüremedik gitti
  • ios 5-6 sürümleri zamanında neredeydi bunlar yaa. Ne talep olurdu var ya

• iOS 6'ya verilen destek bitmese keşke, geri dönsek güzel olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir anlamı yok önceden shsh kaydı almadıkki şimdi nasıl iOS 10 dan iOS 9 a düşürelim

Keşke kayıt olmadan olaydı 😒
  • Başka birisinin paylaştığı shsh kaydı ile olabilir mi?
  • bu Olay cidden kullanilir olursa iphone se alabilirim. almak istiyorm tek engel surum dusurememe. takip edelim bakalim.kayit mayit neyse onlari aliriz yeterki olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Barni Moloztaş kullanıcısına yanıt
    Bi bitmediniz İOS 6 elemanları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim 9.1 1yıldır hiç güncellemiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dost1984

benim 9.1 1yıldır hiç güncellemiyorum :)

iphone 5s im şuan iphone 6 dan hızlı
  • Onceden shsh kaydi almamistik ki...

Bu ancak suanki surumlerden sonra ise yarar. Yani ios 13 cikicakda biz keske ios 10 a dussek diyecegiz ve Prometheus sayesinde surum dusurebilecegiz.

(Onceden shsh kaydi almis olanlar saldirmasin onlari kayiriyorum )
  • Zaten shsh kaydı olsa ios 6 ya kadar gidecektik.

Bi işe yaramaz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Apple buna bir önlem alır

Apple herşeye önlem alır ama ötv nin KDV'sine batana kadar önlem alamayacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipad 2 kullanıyorum

Ve iOS 6 bekliyorum kardeşm

• Başka birinin aldığı shsh kaydı ile geçiş yapılabilir mi acaba?

Iphone 5s te şöyle bir ios 7.1.2 falan yapsak güzel olur bence.
  • ffrisby kullanıcısına yanıt
    Baskasinin aldigi ile olmaz her telefonun ki kendine ozel

• Shsh kayıtlarınızı alın.

https://www.youtube.com/watch?v=XfuBtSmuvfE

Videom burada shsh kayıt alma siteside bu.

https://tsssaver.1conan.com

10.1
    10.1.1
    10.2 shsh kayıtlarını aldım bekliyorum :)
  • o zaman benim 4s de 7.1.2 im var 9.3.5 yı gecip beğenmezsem 7.1.2. dönebilirim anladığım kadarıyla.onaylarsanız sevinirim

• ipad mini 2 retina adlım 1 ay önce 9.3.5 ile geldi, resmen hayal kırıklığına uğradım, bi bitmediniz iOS 6 cılar demiş biri ama iOS 6 ile iPad 4 kullanmıştım, o deneyime dayanarak yıllar sonra yine ipad aldım ama alakası yok, ne batarya ne performans. Aslında sinir bozucu olan şu, cihazı iOS 8.1 yada 7 ye düşürebilsem biliyorum ki canavar gibi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

ipad mini 2 retina adlım 1 ay önce 9.3.5 ile geldi, resmen hayal kırıklığına uğradım, bi bitmediniz iOS 6 cılar demiş biri ama iOS 6 ile iPad 4 kullanmıştım, o deneyime dayanarak yıllar sonra yine ipad aldım ama alakası yok, ne batarya ne performans. Aslında sinir bozucu olan şu, cihazı iOS 8.1 yada 7 ye düşürebilsem biliyorum ki canavar gibi olacak.

Maalesef aynı durumdayım.
    Şu meşhur sorunlu dedikleri ipad 3 ile başlamıştım böyle canavar bir makina yoktu.Ekranı kırıldığı için satmak zorunda kalmıştım.

Daha sonran ipad air aldım ancak yanına bile yaklaşamadı.Orjinal sürümde yükseltilmiş sürümde performans yerlerde sürünüyor.
    Sekmeler arası geçerken sayfalar yenilenmeler, uygulamaya döndüğünde yeniden başlamalar, animasyonların gecikmesi vs. vs.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.