Şimdi Ara

2.5 milyon Galaxy Note 7 geri çağırılıyor, zarar 1.4 milyar dolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.5 milyon Galaxy Note 7 geri çağırılıyor, zarar 1.4 milyar dolar

Geçtiğimiz hafta yeni gözdesi Galaxy Note 7 modelinin batarya problemi ile sarsılan ve satışları durdurmak zorunda kalan Samsung için kritik günler başladı. Gelen bilgiler aslında modelin ne kadar başarılı satışlar yaptığını da gözler önüne seriyor.

Reuters tarafından verilen bilgilere göre Galaxy Note 7 modeli toplamda 3 milyon adet olarak satış kanallarına dağıtıldı. Satılan rakam ise 2.5 milyon civarında. Zaten Samsung'un ayda 3 milyon üretim talimatı verdiği dile getiriliyordu ve modelin yol sonuna kadar 10 milyon rakamını asması bekleniyordu. Firmanın batarya sorunu nedeniyle 2.5 milyon civarında cihazı geri çağıracağı ifade ediliyor.

Samsung tüm müşterilere cihaz değişimi veya para iadesi yapıyor. Ayrıca cihazın satışı da durduruldu. Bu bakımdan ortaya oldukça büyük bir zarar çıkıyor. Tahminler yaklaşık 1.34 milyar dolar zarar olacağı yönünde.

Ayrıca Bkz.Galaxy Note 7 için Samsung Türkiye’den açıklama

Samsung yılın ilk yarısında 14 milyar dolar civarında faaliyet karı elde etti. Son iki yıldır firmanın ulaştığı en büyük rakam bu olmuştu. İkinci yarı için ise 12-13 milyar dolar beklentisi hakimdi. Problem nedeniyle rakamın 10 milyar dolar civarına ineceği tahmin ediliyor.

Samsung Mobile patronu Koh DJ yaşanan olayı büyük bir hayal kırıklığı olarak tanımlıyor. Her şeyin yolunda gittiği bir dönemde kimse böyle bir problem beklemiyordu. Uzmanlar firmanın ilk kez bu kadar büyük bir problem ile karşılaştığını ifade ediyor. Yine de erken harekete geçen Samsung, şartsız tüm modellerini değiştirme kararı alarak müşterisini de mağdur etmemiş oldu.

Problemin ilk üretim partisinde olduğu tahmin ediliyor. Sonraki partilerde batarya problemi ortadan kalkmış olacaktır. Elbette iPhone 7 serisinin eli kulağındayken yaşanan olumsuzluk firmada moralleri bozmuş durumda. 

• Bu konu bile insanlarımız her alanda bağımlılığına ve fanatizmine güzel bir örnektir. Ders diye anlatılabilir.

Biliyorsunuz her alanda böyle bir sidik yarışı var insanımızda.

Ama o da şöyleydi. Bak buda böyle böyle. Savunma bu mu? Şu da şöyle yapmış o zaman bu mazur görülür. İyi o zaman manyağın biri tecavüz edip öldürürse birilerini, savunmasına başkaları da yapıyor yazsın.

Patlıyor dostum telefon. Malum troller gibi paralı asker misiniz? PATLIYOR. Öbürü de yamuluyor evet onu da diyoruz, yerin dibine sokuyoruz zaten. Patlayan telefon savunuluyor resmen şaka gibi.

Bu kadar mı kapitalizme, yozlaşmaya, emperyalizme empoze oldunuz? İçinizde gerçek duygular, insandan bir kaç kırıntı da mı kalmadı?

Ben anlayamaz oldum artık bu durumu. Volkswagen neden bizde sadece tepki çekmedi sebebi belli. Zira markaya öyle bağlanmış ki insanımız marka adı " o logo " olmadan hayatını devam ettiremeyeceğine bir hava, su gibi olduğuna inandırılmış.

Umarım çocuğunuza oynasın diye verdiğiniz telefon, patlayıp da çocuğunuzda kalıcı hasara hatta hayatına mal olmaz. Zira üzüntüm odur ki siz o anda çocuğunuza suç bulacaksınızdır yine markanıza değil.
  • Sorunlu da olsa Samsung Note 7'i hiçbir telefona değişmem. Note serisi kullanmayanlar bu duyguyu anlayamazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki biraz akılları başına gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

Sorunlu da olsa Samsung Note 7'i hiçbir telefona değişmem. Note serisi kullanmayanlar bu duyguyu anlayamazlar.

ve 3BİN TL 'si olmayanlar.

• Hiçbir firmaya körü körüne bağlı değilim, baştan onu bir belirteyim. Diğer yandan Note 7'yi heyecanla bekleyenlerden birisiy(d)im, çünkü Samsung'un 6 serisi ile başlayan ve Android'in gelişimine paralel giden atağını takdir ediyordum. Ve evet, Apple'ı son iki seride geride bıraktığını düşünüyordum.

Anlamadığım şey şu; batarya problemi çok zor ortaya çıkacak bir sorun olmasa gerek. Yani yazılımın dibinde köşesinde kendini gizlemiş bir aksaklık değil. Bugüne kadar o batarya ile bu aleti yüzlerce kez şarj etmiş olmaları lazımdı.

Apple gibi küresel kapitalist bir kabadayı bu fırsatı kaçırmazdı, kaçırmadı da... Bu olayı para karşılığı yahut tehditle belli kesimlere şişirmeleri konusunda talimat verdiğine adım gibi eminim. Gerçi Samsung da kabul edip geri çağırıyor, ama bu kadar abartı?.. Biraz soru işareti.

Ha piyasaya bakıyorum, yeni çıkacak iphone 7 dahil bu kalitede telefon yok. Biraz daha ucuz olabilirdi, o ayrı mesele.

• quote:

Sorunlu da olsa Samsung Note 7'i hiçbir telefona değişmem. Note serisi kullanmayanlar bu duyguyu anlayamazlar.

Topla bu tarafa yolla Samsung. Sorunlu bile olsa bayılanlar var. Allah insanı marka bağımlısı, kapitalizm hayranı yapmasın.
  • Degisim yapildigi surece sorun yok

• Böyle şeyler olabilir, geçen sene LG Watch Urbane 2nd Edition da geri çağırıldı , arabalar geri çağırılıyor. Bu geri giden telefonları çöpe atacaklarını mı zannediyorsunuz, bataryaları değişecek ve tekrar paketlenip satışa çıkacak

• quote:

Duyguyu telefon yaşatıyor
    Millet telefona ne kadar baglanmis
    Ayrica yasanan fiyaskodur, 2 milyonda 35 çok ciddi bir rakam ki geri toplanmasaydi artacakti muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 4 Eylül 2016; 12:00:39 >
  • Şimdide değişim taleplerine yetişmek daha hızlı üretim yapacaklar bu seferde başka sorunlar çıkacak diye düşünüyorum... En iyisi iade almak. Zaten ekran ve reset atma sorunu halihazırda vardı... Daha da kötüsü iade olan bi ton cihaz var yenilerinin içinde bunların parçalarımı kullanırlar kesin :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtrud -- 4 Eylül 2016; 12:41:35 >
  • Bir ürün hangi sektörde olursa olsun onca ar-ge ye rağmen sorunlu çıkabilir.

Olay sorunlu ürünün arkasında duran firmada biter.Hepsini toplatmak para iadesi vs firmanın yapması gereken en iyi çözümdü onu da yapmışlar.

Mercedes bmw den tutunda gıda firmaları bile ürünlerini geri topladılar.Toplamaya da devam edecekler.Üretim de hata çıkması olağandır.Firma büyükse hatasını anlar telafiye gider.Saçmalayacaksa zaten fanatikleri olduğu için hiç bir şey farketmez...

• Açıkçası kimsenin canına zarar gelmemesine sevindim. Ayrıca sorun da giderildikten sonra fiyatları düşerse alınabilir.
  • satışa geri gelmesi 1 ay sürer bidaha 3500 den satılmaz zaten iphone falan çıkar o zamana 3 binden alınır

• quote:

https://youtu.be/H3hskbuFtVI

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzüntü verici bir olay gerçekten. Büyük beklentiler vardı, üzüldüm. Umarım en kısa zamanda, her şey yoluna girer.

• Hala patlayan telefonla, yamulan - boyası dökülen telefonu bir tutan var. O kadar marka fanatiğisiniz ki telefon için ölmeyi göze almışsınız.

• Acele işe iPhone karışır, samsung kendisi için küçük bir meblağ olsada zarar etti ve rakipleri yeni cihazlarını tanıtacağı için ilgi ve değer olarak da düşecek cihaz,zaten donanım olarak yeni bir şey sunmuyordu şimdi yalnızca notecilere hitap ediyor.Can sıkıcı noktalardan biride pil konusundan ziyade cihazda donma ve reset problemlerinin akıbetinin ne olacağı halen soru işaretleri var özetle yazık oldu note 7 ye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu konu bile insanlarımız her alanda bağımlılığına ve fanatizmine güzel bir örnektir. Ders diye anlatılabilir.

Biliyorsunuz her alanda böyle bir sidik yarışı var insanımızda.

Ama o da şöyleydi. Bak buda böyle böyle. Savunma bu mu? Şu da şöyle yapmış o zaman bu mazur görülür. İyi o zaman manyağın biri tecavüz edip öldürürse birilerini, savunmasına başkaları da yapıyor yazsın.

Patlıyor dostum telefon. Malum troller gibi paralı asker misiniz? PATLIYOR. Öbürü de yamuluyor evet onu da diyoruz, yerin dibine sokuyoruz zaten. Patlayan telefon savunuluyor resmen şaka gibi.

Bu kadar mı kapitalizme, yozlaşmaya, emperyalizme empoze oldunuz? İçinizde gerçek duygular, insandan bir kaç kırıntı da mı kalmadı?

Ben anlayamaz oldum artık bu durumu. Volkswagen neden bizde sadece tepki çekmedi sebebi belli. Zira markaya öyle bağlanmış ki insanımız marka adı " o logo " olmadan hayatını devam ettiremeyeceğine bir hava, su gibi olduğuna inandırılmış.

Umarım çocuğunuza oynasın diye verdiğiniz telefon, patlayıp da çocuğunuzda kalıcı hasara hatta hayatına mal olmaz. Zira üzüntüm odur ki siz o anda çocuğunuza suç bulacaksınızdır yine markanıza değil.

• Marka fanlığı sizi iyice uyutmuş. Sorunlu olsa da hiç bir şeye değişmem diyor. Elinde patlasa veya çocuğunun elinde patlasa yine de gidip alır mısın merak ediyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.