Şimdi Ara

AnTuTu en popüler telefon listesinde Samsung zirvede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AnTuTu en popüler telefon listesinde Samsung zirvede

Akıllı telefon sahiplerinin, performans ölçme anlamında başvurdukları en önemli test platformlarından AnTuTu, yılın ilk yarısında en çok teste tabi tutulan ve en popüler olan modellerin listesini yayımladı. Listede Samsung’un hakimiyeti görülüyor.

Dünya genelinde bakıldığında yüzde 7.8 popülerlik ile Galaxy Note 5 zirvede yer alıyor.  Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri onu takip ederken, ilk yarının ortalarında dahil olan Galaxy S7 de dördüncü sıraya yerleşiyor. Listede 4 Çinli üretici yer alırken, diğer sıra ise LG G3 modeline ait.

AnTuTu, ülkelere göre de popülerlik listeleri yapmış. Bazı ülkelerde yerel telefonlar listede ancak Samsung telefonları büyük yüzdeler sayesinde ana listeyi domine etmeyi başarıyor.

ABD pazarında Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 4 ilk iki sırayı paylaşıyor. Listede toplamda 6 Samsung telefonu var. 3 sıra Nexus modellerine, bir sıra da OnePlus modeline ait. Samsung, Rusya’da da listeye 4 telefon sokmuş ancak lider Xiaomi Redmi Note 3. Daha sonra Asus ZenFone 2 ve Redmi Note 2 modelleri geliyor.

Ayrıca Bkz.Samsung’dan rekor faaliyet karı

Çin’e baktığımızda Xiaomi Redmi Note 3 açık ara lider durumda. Ayrıca toplamda 3 modeli mevcut. Samsung 2 telefon, Meizu 2 telefon, LeEco da 2 telefon ile listede yer alıyor. Tayvan’da Galaxy Note 5 yine lider ancak bu ülkede Sony listeye 3 Xperia telefonu sokmayı başarmış. Güney Kore’de ise liste tamamen Samsung ve LG modellerinden oluşuyor.

Samsung’un rekor kırdığı ülke ise Almanya. Tam 7 telefonu listede yer alırken, kalan sıralar OnePlus ve LG G3 modellerine ait. Hindistan’da ise Samsung sadece bir modele sahip. Lenovo ve Xiaomi listede önemli sıralar elde etmiş.

Akıllı telefon pazarının da lideri olan Samsung’un benchmark testlerinde de lider olması sürpriz değil elbette. Listelerde dikkat çeken husus artık Çinli markaların pek çok dünya ülkesinde boy gösteriyor oluşu. Xiaomi, Lenovo, OnePlus, LeEco gibi markalar global olarak tanınmış durumda. LG, Sony, HTC gibi devler ise bir veya iki ülkede kendisini gösterebilmiş. Ana listede ise sadece LG G3 yer alıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    AnTuTu en popüler telefon listesi

• Note 6 çıktığında ilk 7'de 6 tane Samsung olmuş olacak.

• LG'nin düşünmesi gereken bir tablo. G3'ü biraz adam edip güzel bir optimizasyon ile geliştirip piyasaya G4 ve G5 diye sirayla sunsaydı tablo çok farklı olabilirdi. Ancak hem G4 hem de G5 ile gereksiz maceraya atıldılar.
    Bkz: kasa çerçeve oranları, işlemci seçimi, pil süresi vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek inandırıcı gelmedi. LG'nin kendi anavatanı Kore'de bile G2 - G3 kullananlar dolu, G4 kullanan yok. Oysa G4 ün kamerası, ses çıkışı çok iyi. Ayrıca G3 ile arasında fark 150 lira mı ne...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tr@mmler

Baktık. G3 ile G4 kasa oranı çok farklı değil. Çok fark etmediği sürece KASA ORANI na bakıp telefon seçen insan görmedim.
    Pil süresinde haklısın ama değişen pil var. 3 gün önce G4 aldım. Bugün 29.90 liraya KARGO DAHİL yedek pil aldım. Gün içinde ne yaparsan yap 2 pili birden bitiremezsin. Ayrıca istersen sen de G3 ile G4 kamera farkına bak. Ayrıca G4 , G3 den hızlı.
    G4 de Quantum Display var. Daha iyi ekran.
    Hem de ekran kontrastı daha yüksek, güneş altında daha iyi seçiliyor.

G4 varken, 150 lira düşük para olsun diye daha kötü fotoğraf makinesi, daha yavaş işlemcili, KASA ÇATLAMASI sorunu olan cihaz seçilmez. Ekran kasa oranında da elde tutuş açısından G3 1.5 mm daha dar ama G4 ün kenarları çok ince diye elde daha rahat tutuluyor.

• Androidciler ikide bir ölçüm yapıp ohh iyi ya iphone kadar puan aldık ehehehee diyip tatmin oluyorlar o yüzden :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Baktık. G3 ile G4 kasa oranı çok farklı değil. Çok fark etmediği sürece KASA ORANI na bakıp telefon seçen insan görmedim.
    Pil süresinde haklısın ama değişen pil var. 3 gün önce G4 aldım. Bugün 29.90 liraya KARGO DAHİL yedek pil aldım. Gün içinde ne yaparsan yap 2 pili birden bitiremezsin. Ayrıca istersen sen de G3 ile G4 kamera farkına bak. Ayrıca G4 , G3 den hızlı.

G4 varken, 150 lira düşük para olsun diye daha kötü fotoğraf makinesi, daha yavaş işlemcili, KASA ÇATLAMASI sorunu olan cihaz seçilmez. Ekran kasa oranında da elde tutuş açısından G3 1.5 mm daha dar ama G4 ün kenarları çok ince diye elde daha rahat tutuluyor.

Yalnız G4'ünde anakart yakma sorunu var. En azından G3 kasası çatlasa bile kullanılabiliyordu. G4 ise direk çöpe. Paralel ithalat alanlar hep tüketici heyetine verdi firmaları.

• s2 nerede :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu listede 4 kullanim yili sonra çöp olmayan samsung modeli varmı ?

• Iphone alan adamin teste ihtiyaci mi varmis?

Android alanin yuregi hop ediyor cihazim kasacak edecek diye. Iphone alanin kafasi zaten rahat agzina kadar doldur kasma yok etme yok.

Android amiral gemisi al doldur hemen lag baslar sonra ee kardesim o kadar doldurmussun bi wipe yap duzelir derler...

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Iphone alan adamin teste ihtiyaci mi varmis?

Android alanin yuregi hop ediyor cihazim kasacak edecek diye. Iphone alanin kafasi zaten rahat agzina kadar doldur kasma yok etme yok.

Android amiral gemisi al doldur hemen lag baslar sonra ee kardesim o kadar doldurmussun bi wipe yap duzelir derler...

Bunları yemiyor insanlar artık :) iphone kasmıyor tabi canım. İşin ilginç tarafı iphone un kasması için dolu olmasına da gerek yok :) Apple'ın saçma bir güncellemesi yeterli olabiliyor.

• nerdeyse her pazar da samsung almış helal olsun ne diyelim...

• darkdiva D kullanıcısına yanıt
    Hangi guncellemeymis o cok merak ettim dogrusu.

Ios 8 ile kasan 6 plus i dahi 9.3.2 ile adam ettiler.

Yoksa senin bahsettigin sey su tek cekirdekli iPhone 4 ler zamani falan mi ??

• quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

Androidciler ikide bir ölçüm yapıp ohh iyi ya iphone kadar puan aldık ehehehee diyip tatmin oluyorlar o yüzden :)))

Tabi canım günlük kullanımda performans farkı olmayan iPhone 6 ile 6S'in arasındaki 50 binlik Antutu farkı normal zaten.
  • quote:

quote:

Hocam g4 lerde arkadaslarinda bahsettigi gibi bootloop sikayeti cok fazla...cihaz calisirken birden kapanip logoda kaliyormus falan,resetlemekte cozum olmuyor...ana kartta parcalar lehimden kurtuluyormus...millet paso servise yolluyor...lg sorunu kabul etti....internette 1200 tl civari satilanlar buyuk ihtimal bootloop sorunu cikaracak turden eski ana kartli...delta servis vs Allahlik deniyor.en ufak kusurla gonderilen telefonlarda(carpma izi olan vs) musteri hatasi deniyormus...tamir ettiklerinde de aynı sorun tekrarlanıyormuş ... cihaz özellik olarak şahane olsada çoğu sorun çıkartıyor deniyor....sorunu olmayanıda vardır tabi şans diyelim yinede!!...almişsınız artık...güle güle kullanın inşallah bir problem çıkarmaz
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113937740&p=1&anchorToGo=113937740#113937740

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 9 Temmuz 2016; 2:45:31 >

• G4 bildiğin çöp millet bootloop sorunundan ağlarken G4 önermeyin millete ayıptır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLACK CODE

quote:

quote:

Hocam g4 lerde arkadaslarinda bahsettigi gibi bootloop sikayeti cok fazla...cihaz calisirken birden kapanip logoda kaliyormus falan,resetlemekte cozum olmuyor...ana kartta parcalar lehimden kurtuluyormus...millet paso servise yolluyor...lg sorunu kabul etti....internette 1200 tl civari satilanlar buyuk ihtimal bootloop sorunu cikaracak turden eski ana kartli...delta servis vs Allahlik deniyor.en ufak kusurla gonderilen telefonlarda(carpma izi olan vs) musteri hatasi deniyormus...tamir ettiklerinde de aynı sorun tekrarlanıyormuş ... cihaz özellik olarak şahane olsada çoğu sorun çıkartıyor deniyor....sorunu olmayanıda vardır tabi şans diyelim yinede!!...almişsınız artık...güle güle kullanın inşallah bir problem çıkarmaz
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113937740&p=1&anchorToGo=113937740#113937740

Daha önce LG Türkiye yerine başka servisler tarafından garanti verilen cihazlarda yaşanan sıkıntıları bildiğimden dolayı;
    ürünü HepsiBurada'dan, Satıcı olarak da, HepsiBurada satıcısından aldım. Yani evet, spot ürün ama satıcı Hepsiburada.
    Önceden tablet almıştım. Sorun çıkmıştı. Tablet 2 çekirdekli ve 1 GB Ramli idi. 1.5 yıl kullandıktan sonra Hepsiburada
    para iadesi yaptı ve hiç itiraz etmedi. İade ettikleri parayla 2 yerine 4 çekirdekli, 1 GB yerine 2GB RAM'li bir cihaz aldık.
    Üzerine de bir sürü para kalmıştı. Hepsiburada çok volümlü çalışan ve hiçbir satıcının ya da distribütörün kaybetmeyi göze
    alamayacağı bir firma olduğundan dolayı, firmalara olan yaptırımı da çok güçlü.

LG G4 Anakart yakıyor, G3 çatlıyor, G2 ekran yanığı oluyor, Samsung Çöp , almayalım. Ne alalım ki o zaman

Al onu vur ona...

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Hangi guncellemeymis o cok merak ettim dogrusu.

Ios 8 ile kasan 6 plus i dahi 9.3.2 ile adam ettiler.

Yoksa senin bahsettigin sey su tek cekirdekli iPhone 4 ler zamani falan mi ??

Böyle körü körüne bağlı olan insanlarla tartışmaya girmemek lazım ama iPhone 6S'ten bahsediyorum. 9.3.2 ile adam ettilerse 9.3.2'ye gelene kadar neler çektirdiler insanlara, ondan da bahsetseydiniz :D
  • darkdiva D kullanıcısına yanıt
    Sonunda toparlandi mi evet?

Peki guncelleme verilirip icine edilip birakilan 2 yasinda yada daha onu bile tamamlamamis amiral gemilerine ne olacak?

Neler cekmismis ya sorma 9.3.2 den onceki surumlerde bi lag vardi bi lag vardi telefon kilit ekraninda kaliyordu degil mi?

• o liste başındaki note 4 ler note 5 lerin sebebi bluestacks gibi android emulatörlerinin, uygulamalara note 4 note 5 şeklinde göstermesinden kaynaklanıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.