- x
Harici Harddiski görmüyor..
113 Cevap119524 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2769 Mesaj
25 Ocak 2007; 9:28:25 

Arkadaşlar ,
Bende 100gb Seagate Harici Harddisk var. Üründen gayet memnunum. Ancak bilgisayara yeni format attım ve de antivrüs olarak Kaspersky'nin Internet Security 6.0 deneme sürümünü kurdum.
Sanırım kendi ayarlar yaptı. Newtwork ayarlarıyla ilgili sanırım.Ve seagate harici harddiski usb'den takınca hiçbir tepki vermiyor alet sanki takılmamış gibi..
Eskiden avast kullanıyodum hiç böyle bir sorun yaşamadım..
kaspersky'yi sildim yeirne tekrar avast kurdum ama nafile.Gene görmüyor aleti..
Sizce sorun nerede?Yardımcı olursanız sevinirim.

8352 Mesaj
25 Ocak 2007; 9:49:07 

usb kablosunda sorun olabilir.Onu değiştirip dene.Ayrıca sadece tek usb ye mi bağladın yoksa kasadaki bütün usb lerde aynı sorunu yapıyor mu?

Emin olmak için disk i başka bilgisayarda da deneyip sonucu yazar mısın

Moulin Rouge!
www.sadans.com

2769 Mesaj
25 Ocak 2007; 10:17:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

usb kablosunda sorun olabilir.Onu değiştirip dene.Ayrıca sadece tek usb ye mi bağladın yoksa kasadaki bütün usb lerde aynı sorunu yapıyor mu?

Emin olmak için disk i başka bilgisayarda da deneyip sonucu yazar mısın

Yok kabloda falan sorun yok. Usb girişinde de sorun yok. Diğer usb girişlerinde de aynı sorunu yapıyo.
Sanırım antivirüs kaynaklı bi sorun. Kaspersky ile ilgili.Bir yerlerden ayarı falan olsa gerek.
Laptopa taktım tanıdı.Kaspersky yüklemeden önce bu bilgisayar da tanıyordu..

8352 Mesaj
25 Ocak 2007; 10:18:52 

Kaspersky nin onu engelleyeceğini sanmıyorum.İstersen kaspersky yi kaldır .Regedit ten de kaspersky ye ait bütün dosyaları silip dene.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

2769 Mesaj
25 Ocak 2007; 11:16:08 

Alet görmüyor.Kafayı yicem.Flash bellek takıyom görüyo. Harici diski takıyom hiç tepki vermiyo bilgisayar..
Sinir oldum.Format atıyom gene..

14642 Mesaj
29 Ocak 2007; 23:17:41 

quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

Alet görmüyor.Kafayı yicem.Flash bellek takıyom görüyo. Harici diski takıyom hiç tepki vermiyo bilgisayar..
Sinir oldum.Format atıyom gene..

harici diski taktığın sırada diskin ışığı yanıyor mu? donanım tanındı simgesi çıkıyor mu? herhangi bir uyarı msjı çıkıyor mu? Harici diski taktığın zaman bilgisayarında işlemler yavaşlıyor ya da bilgisayar takılıyor mu?

61 Mesaj
2 Şubat 2007; 10:31:51 

karspesky yi kaldır usb driveri yeniden tanıt

22 Mesaj
11 Şubat 2007; 18:51:13 

Arkadaşlar Bende de 100 GB lık SAMSUNG Harici Harddisk var.Takıyorum bilgisayara, Yeni donanım yüklendi kullanılmaya hazır diye sol altta bildiğinizi gibi yazılar çıkıyor. Daha sonra Bilgisayarıma girdiğimde Harddisk ile ilgili bir simge göremiyorum. Başlat Çubuğundaki sol alttan donanımı güvenle kaldır simgesine tıkladığımda "Şunu güvenle kaldırın:Usb Yığın Depolama Aygıtı" yazısını görüyorum.Harddiskin ışığı yanıyor ve çalışıyor.Dediğim gibi bilisayar tanıyor gibi harddiski ama bilgisayarıma girdiğimde göremiyorum. Sanırım biryerlerden ayar yapmam gerekiyor. Eğer bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar vasa şimdiden çok teşekkür ederim..

Ek Olarak da Norton Antivirüs kullanıyorum ama virüs programının engellediğini zannetmiyorum, çünkü bilgisayar yeni donanım yüklendi yazısını veriyor . Şimdiden Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalcidar -- 11 Şubat 2007; 18:52:19 >

14642 Mesaj
16 Şubat 2007; 22:12:17 

quote:

Orjinalden alıntı: metalcidar

Arkadaşlar Bende de 100 GB lık SAMSUNG Harici Harddisk var.Takıyorum bilgisayara, Yeni donanım yüklendi kullanılmaya hazır diye sol altta bildiğinizi gibi yazılar çıkıyor. Daha sonra Bilgisayarıma girdiğimde Harddisk ile ilgili bir simge göremiyorum. Başlat Çubuğundaki sol alttan donanımı güvenle kaldır simgesine tıkladığımda "Şunu güvenle kaldırın:Usb Yığın Depolama Aygıtı" yazısını görüyorum.Harddiskin ışığı yanıyor ve çalışıyor.Dediğim gibi bilisayar tanıyor gibi harddiski ama bilgisayarıma girdiğimde göremiyorum. Sanırım biryerlerden ayar yapmam gerekiyor. Eğer bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar vasa şimdiden çok teşekkür ederim..

Ek Olarak da Norton Antivirüs kullanıyorum ama virüs programının engellediğini zannetmiyorum, çünkü bilgisayar yeni donanım yüklendi yazısını veriyor . Şimdiden Teşekkürler

Senin bu konuda yapacağın hiçbirşey yok. Eğer aletin garantisi devam ediyorsa servise gönder. Aleti değişim yaparlar.(Bu sorunun cevabı tecrübe ile iştikaldir)

22 Mesaj
16 Şubat 2007; 22:29:15 

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

Senin bu konuda yapacağın hiçbirşey yok. Eğer aletin garantisi devam ediyorsa servise gönder. Aleti değişim yaparlar.(Bu sorunun cevabı tecrübe ile iştikaldir)

Teşekkürler yardım ettiğin için ama sanırım halletim sorunu :) Harddsikin fabrika çıkışında formatlanmadan kullanıcıya gönderilmesinden kaynaklanan bir sorunmuş bu. Bunu nerden mi öğrendim diğer forum sitelerine de baktım ve birçok Samsung Harddiskin bu sorunu bünyesinde barındırdığını gördüm . Şimdi de çatır çatır kullanıyorum 100 gb harddiskimi. Eğer sorunla karşılaşan arkadaşlar olursa "bilgisayarın görmediği harddiske ilk formatı atma konusunda" yardımcı olmaya çalışırım, ee ne de olsa artık kendi harddiskimde tecrübe kazandım zor da olsa ;)

14642 Mesaj
16 Şubat 2007; 22:45:31 

quote:

Orjinalden alıntı: metalcidar

Teşekkürler yardım ettiğin için ama sanırım halletim sorunu :) Harddsikin fabrika çıkışında formatlanmadan kullanıcıya gönderilmesinden kaynaklanan bir sorunmuş bu. Bunu nerden mi öğrendim diğer forum sitelerine de baktım ve birçok Samsung Harddiskin bu sorunu bünyesinde barındırdığını gördüm . Şimdi de çatır çatır kullanıyorum 100 gb harddiskimi. Eğer sorunla karşılaşan arkadaşlar olursa "bilgisayarın görmediği harddiske ilk formatı atma konusunda" yardımcı olmaya çalışırım, ee ne de olsa artık kendi harddiskimde tecrübe kazandım zor da olsa ;)

bilgisayarın,görmediği,tanımadığı bir usb aygıtına nasıl format atılabiliyor. Gerçekten çok ilginç. Benim aleti de ben uzun bir süre kullandım ama bir gün ansızın bilgisayar aleti görmemeye başladı(çok çok şey denedim. çünkü içinde 60 gblik dökümanım vardı ama malesef bişey yapamadım ve servise gönderdim, onlarda bana yenisini gönderdiler) Bu format atma olayını bi anlatır mısın ?;

22 Mesaj
16 Şubat 2007; 22:58:35 

bilgisayarın,görmediği,tanımadığı bir usb aygıtına nasıl format atılabiliyor. Gerçekten çok ilginç. Benim aleti de ben uzun bir süre kullandım ama bir gün ansızın bilgisayar aleti görmemeye başladı(çok çok şey denedim. çünkü içinde 60 gblik dökümanım vardı ama malesef bişey yapamadım ve servise gönderdim, onlarda bana yenisini gönderdiler) Bu format atma olayını bi anlatır mısın ?;

[/quote]

Senin yaşadığın sorun ile benimkisi faklı.Senin yaşadığın sorunu ben de eski harici harddiskim olan Segate 40GB de yaşadım ve 36 GB dökümanımı kaybettim.Garantiye gönderdim ve aynı şekilde bana da yenisini göndermek zorunda kaldılar ama bilgiler gitti tabi :( . Daha sonradan 100 GB Samsung harddisk aldım ve buradaki sorun farklı idi. Bilgisayara takıyorum driverını görüyor yeni donanım yüklendi diyor am bilgisayarımda harddiskin simgesini göremiyor ve işlem yapamıyordum.İşte bu sorunun nedeni harddisin fabrikadan format atılmadan bana gönderilmesinden kaynaklanmış. İlk defa kullanılan formatsız halde gelen harici harddiske format atmak için "Denetim Masası-Yönetimsel Araçlar-Bilgisayar Yönetimine" girip takılı olan hardiskinizi orada görebiliyorsunuz ve oradan hardiski seçi format atmasını istiyoruz ve başlıyor formata yaklaşık 3-5 dk arası sürüyor. Sonra harddiski çıkarıp tekrar taktığımızda bilgisayarıma hardiskin simgesinin geldiğini görebiliyoruz. Ama Unutmayalım bu sadece ilk format içindir , zamanla kullandığımız harddiskler için sağlıklı olmadığını okumuştum biyerlerde. Sadece ilk format için bu adımı uygulamak kesinlikle sorunu kadırıyor ortadan.Yaşayan bilir dimi :)

14642 Mesaj
16 Şubat 2007; 23:09:50 

Bilgi için teşekkürler. Yazdım bir yere...

22 Mesaj
16 Şubat 2007; 23:15:17 

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

Bilgi için teşekkürler. Yazdım bir yere...

Önemli Değil dejaay . Umarı benim yaşadığım sorunu yeni harddisk alan arkadaşlar uzun süre yaşayıp morallerini bozmadan okuyup bu kısmı kavuşurlar yeni formatlanmış harddisklerine

173 Mesaj
22 Şubat 2007; 23:55:18 

ARKADASLAR OLAY ASLINDA ONDAN KAYNAKLANMIYOR...
OLAY SİZİN BİLGİSAYARIN LABEL I NI TANIMAMAASINDAN KAYNAKLANIYOR ...
HATALI FELAN DEGİL TEKNIK ESRVİSTEKİ ARKADASLARDA DA BENCE HIC AMA HIC BİLGİ YOK BENCE ...
NASIL OLDUGUNU ACIKLIYORUM SİMDİ
HERKES ,İİ DİNLESİN..
ARKADASLAR BİLGİSAYARIMA SAGA TIKLAYIP DİSK YONETİMİNE GİRERSENİZ ORDA HAFIZA KARTI NI GOREWCEKLSİNİZ...
ONDAN SONRA SİZİN HARFİNİ SAGA TIKLAYIP LABELINI DEGİŞTİRMENİZ GEREKİYOIR...
BEN BOYL TANIITITIM ..
AYRICA BU GENELLİKLE ARKADASIN DEDİGİ GBİ FLASH MEMORY LER TAKILIYKEN YANINA HARİCİ HDD TAKINCA OLUYOR Kİ ABAN DA OYLE OLDU...
CUNKU BİL KAFASI KARISIYOR...
İLK VERDİGİ LABELİ AYNEN KORUMAK İSTİYOR VE BİR SONRAKİ TAKMANDA DA O LABELI DİGERİ USB MEMORY E VERDİGİNDEN DOLAYI HDD YE AYNISINI VEMİYOR Kİ SAHİT OLDUM VE HARFİ DEGİŞTİRDİM VE DUZELDİ...
AMA BENDE SU ANDA FARKLI SORUN VAR DUZELDİKTEN SONRA MAP LERİMLE CAKISMA OLDU VE MECBUREN BAZI SEYLERİDE DEGİŞTİRMEM GEREKTİ.
SU ANDA TANIYOR AMA SADECE READ ONLY YETKİM VAR SİLME VE YAZMA YAPAMIYORUM...
BASKA BİLGİSAYARA TAKINCA DA HERSEY NORMAL...
AMA BUNUDA COZECEGİM...

HERKESE KOLAY GELSİN ARKADSALAR SORUNUZ VARSA CEVAPLAYA BİLİRİM...

4 Mesaj
5 Eylül 2007; 2:15:48 

bütün yazdıklarınızı okudum ama yine de sormak istiyorum. benim sorunum diğer arkadaşlarınkine çok benziyo ama yinede bazı farklılıklar var
kısaca bi bilgisayarcıya götürsem içindeki dökümanları kurtarabilirmiyim sizce? yada kendim nasıl cıkartabılırım?
son seçeneği düşünmek bile istemiyorum. hayatım kayar : )
Bu arada başka bilgisayarda da görmüyor. ve usb girişleri sağlam ve harici diskin ışığı yanıyor.

Marka: SAMSUNG MP0402H
1 seneye yakındır kullanıyo olduğum Harici 40 gb lık Harddiskimi çalıştıramıyorum. taktığım zaman kablosuna ekranın sağ alt köşesine " donanımı güvenle kaldır adındaki yeşil ok ikonu" çıkıyor. fakat "bilgisayarım" içine girdiğimde C: mevcut ve açabiliyorken F: yani harici diskimi görmüyo.
bilgisayara takılıyken restart etmek isteyince kapat/yeniden başlat vs seçenekleri çıkmıyor cunku bılgısayar neredeyse donuyor ve cok yavas calısıyor. ama bir şekilde 20 dakikada da olsa kapanıyo ve açılmasıda bi o kadar uzun sürüyo açıldıktan sonra da ekranın ve bileşenlerin yerini alması yani görünmesi de uzunca bi zaman alıyo yani bütün işlemleri 30 saatte yapıyor. en sonunda F/diski görüyo ve ona sağ tıkladıgımda "aç/araştır" vs menüsü çıkmıyor. yani takılıyken restart atınca görüyor fakat açamıyor. diski kablosundan ayırınca sanki görüyormuş gibi "doink "sesini cıkarıyor. ama tekrar taktıgımda bu defa Fdiski görmüyor ama yine aşağıda yeşil ok ikonu çıkıyo. ve yine bilgisayarı donduruyo. takılı değilken ise bilgisayarım eski hızına kavuşuyor.
yardım ederseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moonglow -- 5 Eylül 2007; 2:52:03 >

14642 Mesaj
5 Eylül 2007; 18:48:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Moonglow

bütün yazdıklarınızı okudum ama yine de sormak istiyorum. benim sorunum diğer arkadaşlarınkine çok benziyo ama yinede bazı farklılıklar var
kısaca bi bilgisayarcıya götürsem içindeki dökümanları kurtarabilirmiyim sizce? yada kendim nasıl cıkartabılırım?
son seçeneği düşünmek bile istemiyorum. hayatım kayar : )
Bu arada başka bilgisayarda da görmüyor. ve usb girişleri sağlam ve harici diskin ışığı yanıyor.

Marka: SAMSUNG MP0402H
1 seneye yakındır kullanıyo olduğum Harici 40 gb lık Harddiskimi çalıştıramıyorum. taktığım zaman kablosuna ekranın sağ alt köşesine " donanımı güvenle kaldır adındaki yeşil ok ikonu" çıkıyor. fakat "bilgisayarım" içine girdiğimde C: mevcut ve açabiliyorken F: yani harici diskimi görmüyo.
bilgisayara takılıyken restart etmek isteyince kapat/yeniden başlat vs seçenekleri çıkmıyor cunku bılgısayar neredeyse donuyor ve cok yavas calısıyor. ama bir şekilde 20 dakikada da olsa kapanıyo ve açılmasıda bi o kadar uzun sürüyo açıldıktan sonra da ekranın ve bileşenlerin yerini alması yani görünmesi de uzunca bi zaman alıyo yani bütün işlemleri 30 saatte yapıyor. en sonunda F/diski görüyo ve ona sağ tıkladıgımda "aç/araştır" vs menüsü çıkmıyor. yani takılıyken restart atınca görüyor fakat açamıyor. diski kablosundan ayırınca sanki görüyormuş gibi "doink "sesini cıkarıyor. ama tekrar taktıgımda bu defa Fdiski görmüyor ama yine aşağıda yeşil ok ikonu çıkıyo. ve yine bilgisayarı donduruyo. takılı değilken ise bilgisayarım eski hızına kavuşuyor.
yardım ederseniz sevinirim

Şimdi sizin sorun öenmli bir durum (başıma gelmişti) Muhtemelen diskinizin dosyalama sistemi RAW olmuş. Bunu disk yönetiminden de görebilirsiniz.

İlk başıma geldiğinde 60gb lık arşivimi kaybetmiştim. Servise gönderdim ve bana yeni ürün gönderdiler. İkinci başıma geldiğinde de bilgisayara belleği taktım ve yaklaşık 1 saat bilgisayara takılı durdu. Biliyorsun, senin de başındadır, bilgisayar aşırıderecede yavaşlıyor; o nedenle 1 saat okuması için bekledim ve iyiki beklemişim, diske ulaşabilidim, sonra bi daha arıza çıkarmadı.

Şimdi bunun çözümü için notlarıma baktım şöyle bir not almışım: "raw diskler chkdsk/f komutu ile duzeliyor" ancak içindeki bilgilere ne olur bilemem.. En güzeli belleğinizin içindeki hdd yi çıkarıp başka bir hdd nin içine koyarak verilerinizi kurtarmaktır. Bu tabiki zahmetli bir. Servislerin bunu yapacağını da zannetmiyorum. Tanıdık bir yer bulmalısınız..

4 Mesaj
5 Eylül 2007; 20:57:38 

[/quote]

Şimdi sizin sorun öenmli bir durum (başıma gelmişti) Muhtemelen diskinizin dosyalama sistemi RAW olmuş. Bunu disk yönetiminden de görebilirsiniz.

İlk başıma geldiğinde 60gb lık arşivimi kaybetmiştim. Servise gönderdim ve bana yeni ürün gönderdiler. İkinci başıma geldiğinde de bilgisayara belleği taktım ve yaklaşık 1 saat bilgisayara takılı durdu. Biliyorsun, senin de başındadır, bilgisayar aşırıderecede yavaşlıyor; o nedenle 1 saat okuması için bekledim ve iyiki beklemişim, diske ulaşabilidim, sonra bi daha arıza çıkarmadı.

Şimdi bunun çözümü için notlarıma baktım şöyle bir not almışım: "raw diskler chkdsk/f komutu ile duzeliyor" ancak içindeki bilgilere ne olur bilemem.. En güzeli belleğinizin içindeki hdd yi çıkarıp başka bir hdd nin içine koyarak verilerinizi kurtarmaktır. Bu tabiki zahmetli bir. Servislerin bunu yapacağını da zannetmiyorum. Tanıdık bir yer bulmalısınız..

[/quote]

deneyimlerinizden edindiğiniz bilgilerin faydalı olabileceğine dair hiç şüphem yok fakat aklımda bir kaç soru işareti oluştu.
aslında yazdıklarınızı uygulama fırsatım olmadı çünkü bugün, diski bu işte uzman olarak bilinen bi bilgisayarcıya götürdüm. umarım bi sonuç elde ederim.

ilk sorum: 1 saat takılı kaldıktan sonra okudu demişsiniz. o süreçte ilk taktığınız anda F: yada X: ikonu -yani sanırım label deniyor buna- çıkmamıştıda 1 saat sonunda mı belirdi? yoksa ilk anda belirmişti de siz tıkladınız bunu 1 saat sonra mı açtı?
çünkü bende eğer pc açıkken takınca hiç sürücüyü görmüyo (tabi uzunca bi süre beklememiştim belki beklersem sizde oluşan sonucu bende görebilirim)
ama takılıyken pc yi açınca uzunca bi süreden sonra pc açıldıgında F: ye tıkladıgımda kum saati işareti uzunca bi süre duruyo ve "zamanaşımı" adı altında bir uyarı verip işlem iptal oluyo.

ikinci sorum: orada yaptıkları ilk müdahale benim diski kendi kasasından cıkartıp baska bir harici kasanın içine taktı ve denedi fakat sonucta bir değişiklik olmadı. buna bağlı olarak diğer yöntemleri deniyecekler ama kendisine şayet gözünden kaçırırsa ""raw diskler chkdsk/f komutu ile duzeliyor"" uyarınızı hatırlatırım. yalnız asıl öğrenmek istediğim bu komutu nereye yazıcam acaba?
yani chkdsk/f komutunu nereye girceğimi biraz daha ayrıntılı şekilde anlatırsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moonglow -- 5 Eylül 2007; 20:58:54 >

14642 Mesaj
5 Eylül 2007; 21:21:23 

quote:

Orjinalden alıntı: Moonglow

deneyimlerinizden edindiğiniz bilgilerin faydalı olabileceğine dair hiç şüphem yok fakat aklımda bir kaç soru işareti oluştu.
aslında yazdıklarınızı uygulama fırsatım olmadı çünkü bugün, diski bu işte uzman olarak bilinen bi bilgisayarcıya götürdüm. umarım bi sonuç elde ederim.

ilk sorum: 1 saat takılı kaldıktan sonra okudu demişsiniz. o süreçte ilk taktığınız anda F: yada X: ikonu -yani sanırım label deniyor buna- çıkmamıştıda 1 saat sonunda mı belirdi? yoksa ilk anda belirmişti de siz tıkladınız bunu 1 saat sonra mı açtı?
çünkü bende eğer pc açıkken takınca hiç sürücüyü görmüyo (tabi uzunca bi süre beklememiştim belki beklersem sizde oluşan sonucu bende görebilirim)
ama takılıyken pc yi açınca uzunca bi süreden sonra pc açıldıgında F: ye tıkladıgımda kum saati işareti uzunca bi süre duruyo ve "zamanaşımı" adı altında bir uyarı verip işlem iptal oluyo.

ikinci sorum: orada yaptıkları ilk müdahale benim diski kendi kasasından cıkartıp baska bir harici kasanın içine taktı ve denedi fakat sonucta bir değişiklik olmadı. buna bağlı olarak diğer yöntemleri deniyecekler ama kendisine şayet gözünden kaçırırsa ""raw diskler chkdsk/f komutu ile duzeliyor"" uyarınızı hatırlatırım. yalnız asıl öğrenmek istediğim bu komutu nereye yazıcam acaba?
yani chkdsk/f komutunu nereye girceğimi biraz daha ayrıntılı şekilde anlatırsanız çok sevinirim.

ilk sorunuzun cevabı: Bu tabi raslantısal da olabilir, böyle bir çözüm yolu var demiyorum.. Ben sadece aygıtı bilgisayara taktım, zaten taktığınızda okuma ışığının sürekli yandığını göreceksiniz, taktıktan sonra hiç bişey yapmmadım. Yani gidip de bilgisayarımda kısayoluna tıklamadım, zaten tıklandığında uzun bi süre bekler ve "semafor zaman aşımı süresi aşıldı, erişilemez" bi uyarı gelir. Siz bunu bi deneyin. Diski takın ve deneyin. EĞER bilgisayarcınız sorunu çözemezse...

İkinci olarak chkdsk/f komutunu DOS ekranına yazıyorsunz.. DOS ekranına ulaşmak için çalışıtr'a CMD yazıyorsunuz..

4 Mesaj
5 Eylül 2007; 23:53:13 

Aynen semafor zaman aşımı süresi uyarısı geliyo banada.
yarın denerim bi baktım olmuyo bide kod girerim artık şansımıza ne olursa
çok teşekkür ederim yardımların için.

14 Mesaj
28 Eylül 2007; 21:53:39 

elimde external bi disk var 120 gb lık bide 20 gb lık mp3 .. usblerim bi ra nedensiz göçtü.. yapılcacak herşeyi yaptım ve nasıl oldu bilmiyorum ama bi şekilde usbler çalışır oldu.. flash bellekleri görüyor ama başka yerde çalışan harici diskle mp3 görmüyor.. görmüyor derken.. sanki hiçbişey takılmamış gibi. ama elektirik var cihazlara gelio

problemin gelişnesini burda yazdım..

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#17975707

"bir japon bisikletinin montajı için gereken ilk şey sakin kafadır."

196 Mesaj
1 Temmuz 2008; 2:20:25 

Bende 3 gün önce maxtor 120 gb lık harici hdd aldım. bilgisayarıma takıyorum beep beep sesi geliyor sürekli herhangi bir tanıma belirtisi yok. şuan size bu yazıyı yazarken taktım bu sefer de ses vermedi ama yine görmüyor ışık sürekli yanıyor... bilgisayarda bi sorun vardır şüphesiyle format attım hiç bir fayda etmedi... Bugün teknosaya götürdüm adamlar hangi bilgisayarda denedilerse hepsinde oldu. Bide bir tavsiyede bulundular " Service Pack 3" yükle... onu da şimdi indiriyorum... bi faydası olacağını hiç sanmıyorum. evdeki laptopda denedim çalıştı diğer arkadaşın masaüstünde denedim onda da çalışmadı... hadi biri bir fikir versin çıldıracam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divanidestan -- 1 Temmuz 2008; 2:39:52 >

67 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
feaRneveR
15 Kasım 2008; 17:23:59 

quote:

harici diski taktığın sırada diskin ışığı yanıyor mu? donanım tanındı simgesi çıkıyor mu? herhangi bir uyarı msjı çıkıyor mu? Harici diski taktığın zaman bilgisayarında işlemler yavaşlıyor ya da bilgisayar takılıyor mu?

bana aynısı oldu ne yapmam lazım? Bendeki Toshiba Codegen 160 GB tasınabilir HDD. Güvenle çıkış yapmadan çıkarmıştım HDD yi sonra açılmadı bir daha. İçindeki verileri de kurtarmam lazım. Lütfen Yardım.

Net Üzerinde Oynayabileceğiniz En Kaliteli FUTBOL MENEJERLİĞİ Oyunu İçin Tıkla :)

Daha fazla bilgi için Tıkla

67 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
feaRneveR
15 Kasım 2008; 17:34:04 

şimdi biraz bekledim. açıldı. bilgisayar bayağı yavaş. disketi biçimlendir diyor ve hdd yi 16.71 gb olarak görüyor. içindekileri nasıl kurtarırım. kardeşlerim bir yardım. hayatım bu hdd nin icinde.

Net Üzerinde Oynayabileceğiniz En Kaliteli FUTBOL MENEJERLİĞİ Oyunu İçin Tıkla :)

14642 Mesaj
15 Kasım 2008; 20:01:42 

quote:

Orjinalden alıntı: feaRneveR

şimdi biraz bekledim. açıldı. bilgisayar bayağı yavaş. disketi biçimlendir diyor ve hdd yi 16.71 gb olarak görüyor. içindekileri nasıl kurtarırım. kardeşlerim bir yardım. hayatım bu hdd nin icinde.

Bilgisayar görüyorsa içindeki verileri veri kurtarma programlarıyla kurtarabilirsiniz.
http://forum.donanimhab..._1/key_//tm.htm#7492114
http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#23280095

67 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
feaRneveR
15 Kasım 2008; 20:04:13 

saolasın valla şimdi easy recovery ile taratıyorum 4.30 saat sürecek bakalım

72 Mesaj
19 Şubat 2009; 22:34:39 

Selam Arkadaşlar Benim harici hdd ile ilgili bir sorunum var umarım yardımcı olursunuz.

Arkadaşlar benim 60 gb samsung harici vardı yere düştü bozuldu garantiye gönderdim yeni 80 gb harici hdd yolladılar.Buraya kadar herşey tamam.

Eve geldim,bilgisayarıma hdd mi taktım.Fakat bilgisayarım hdd yi görmedi.Yani sağ alt köşede donanımı güvenle kaldır yazan bir ikon çıktı,bas
tı. "Usb yığın depolama aygıtı" "Durdur" "özellikler" Falan yazıyodu bişeye basmadım.Bilgisayarıma girdim bilgisayar görmedi.

usb girişlerim çalışıo.hdd ışığı yanıyo daha yeni grantiden geldi.

!!!YARDIM EDİN!!!

PlayStation®Portable

DH PSP TOPLULUĞU
PSP Slim&Lite Black | v.5.00 m33-6 | 4 Gb Memory Stick

67 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
feaRneveR
20 Şubat 2009; 13:18:59 

dostum seninki çok basit Xp yada Vista mı kullanıyorsun bilmiyorum ama Denetim Masasında "Yönetimsel Araçlar" dan "Bilgisayar Yönetimi" ne Gir. Orada "Disk Yönetimi" olacak. Orada senin HDD'yi raw yani diri olarak gösterecek. Orada Biçimleyip bölüm oluştur dersen HDD gördürmüş olursun.

72 Mesaj
20 Şubat 2009; 23:35:22 

DOSTUM GALİBA ODA OLMADI Bİ BAKIYIM BİOS AYARLARINDA GÖRÜYOMU EĞER GÖRÜYOSA HALLEDERİM

PlayStation®Portable

DH PSP TOPLULUĞU
PSP Slim&Lite Black | v.5.00 m33-6 | 4 Gb Memory Stick

14642 Mesaj
22 Şubat 2009; 16:13:36 

quote:

Orjinalden alıntı: asercanbasak

Merhaba arkadaşlar;
Benim maxtor basics 1tb harici harddiskim var. dün flash belleğe dosya attım sonra pc yi kapattım. akşam hard diskten kullanmam gereken dosyalar vardı. bilgisayarı açtım harddiski taktım ama pc harddiski görmedi. evde başka bilgisayarda vardı onda da denedim olmadı görmedi bi türlü
harddiskin adaptorunu takıyorum harddisk çalışıyor sesi geliyor daha sonra usb kablosunu takıyorum harddiskin ışığı da yanıyor fakat bi türlü bilgisayarımda göremiyorum harddiski.. disk yönetiminde de harddiski göremiyorum.. harddiskin de %97 si doluydu off
bunun bi çözümü var mı program vs ile yapılabilir mi? kendi başıma bişey yapmaya da korkuyorum içindeki verileri tamamen kaybederim diye..
arkadaşlar lütfen bana bi çözüm bulun..

Maalesef şu aşamada yapacak birşeyiniz görünmüyor gibi..

Bilgisayara harici hddnizi taktığınız zaman okuma ışığı yanıp sönüyor mu ?
Harici hddnizi taktığınızda bi süre bekleyin yarım saat- 1 saat falan. Bilgisayar tanımaya çalışsın..

5 Mesaj
24 Şubat 2009; 21:23:37 

Bendede WD Mybook essential edition 500gb harddisk var bi anda bilgisayar gormemeye başladı. Takıp cıkardım donanım kullanıma hazır diyor ama bilgisayar yonetiminde gorunmuyor. Asagıdaki donanımı kaldır derken WD olarak yazıyor ama windowsta gorunmuyor. Baska bilgisayara takıpta denedim olmadı.

3 Mesaj
6 Mart 2009; 13:35:47 

Arkadaşlar merhaba. benim sorunum sizinkilere çok benziyor ama burada çözümünü bulamadım.

eski notebookumu satarken wd400ue model 40GB hdd mi söktüm daha sonra usb dönüştürücü aldım ve içine yerleştirdim.

yeni bilgisayarıma taktığımda donanım algılanıyor, aygıt yöneticisinde marka model yazmıyor ama yığın depolama aygıtını görüyor.
yönetimden => depolama => Disk yönetimine girdiğim de de diski hiç göremiyorum. (yanlız usb yi çıkartırken bişeyler gelip gidiyor)
ve tabi saatin yanında güvenle kaldır simgesi var.

içindeki bilgiler mühim değil yer yola açığım

0

0

Ekteki dosya (2)

beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır.

749 Mesaj
8 Mart 2009; 0:31:14 

quote:

Orjinalden alıntı: scopeye

Bendede WD Mybook essential edition 500gb harddisk var bi anda bilgisayar gormemeye başladı. Takıp cıkardım donanım kullanıma hazır diyor ama bilgisayar yonetiminde gorunmuyor. Asagıdaki donanımı kaldır derken WD olarak yazıyor ama windowsta gorunmuyor. Baska bilgisayara takıpta denedim olmadı.

Benim de aynı diskten var ve bozuldu. Ayrıntısıda burada: http://www.incele.info/index.php?option=com_content&view=article&id=117:plaka-degisimi-verileri-kurtarabilir-mi&catid=42&Itemid=81

Bu diskin bozuk olanlarına ihtiyacım. Bu disk ten bir tane yeni aldım, fakat öncelikle bozuk olanları üzerinde çalışma yapmam gerekiyor. Daha sonra bozulan diskim ile yeni satın aldığım diskin parçalarını değiştirerek içindeki verileri kurtarmayı planlıyorum.

Elinde Western Digital 500GB Mybook Essential bozuk disk olanlar var ise özelden benimle iletişime geçsin. Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

Asus N53SN-SZ129V, Corsair Force GT 120GB, Corsair Force 3 120GB, 16 GB Kingston RAM, Full Hd Ekran, Gigabith Ethernet, 150Mbit Wireless Adaptör, Sata 3, Geforce GT 550 2GB, Usb 3.0, 4 adet USB, HDMI, BlueRay Combo sürücü,DELL U2713H 2560X1440 WQHD

Demirdöküm NITRON Kullanıcılarını buraya bekliyorum -->> NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler)

174 Mesaj
3 Ağustos 2009; 9:37:42 

arkadaşlar benimde bir sorunum var 1 tb wd hdd var sorunum sadece bir bilgisayarda hdd görmüyor ne yaptısam olmadı. ama sadece benimkini görmüyor bunun sebebi pc mi acaba sanırım arkadaşlar boşuna format attılar

GörayK.

170 Mesaj
22 Ağustos 2009; 14:41:38 

arkadşalar bende de wd 250 gb harddisk var. virüs falan bulaşmştı baya bi, format atmak istedim. sağ tıklayıp biçimlendir yaptım fakat biçimlendirme sırasında hata verdi, bitiremedi formatı. tekrar tekrar denedim olmadı. en sonunda mecburen çıkarttım pc den. fakat bir daha da görmedi pc. iki bilgisayayda da takıyorum görmüolar. ama aletin ışığı yanıyor, takınca doink sesi çıkıor, köşede yeşil ok çıkıor, içinde usb yığın depolama aygıtı olarak gözüküor. ama bilgisayarımda yok. disk yönetiminde de yok. chkdsk de yaptm. buradaki çözümler yetmedi yani..başka ne yapabilirim ? teknosadan almştm 1, 1.5 sene kdr önce sanrm, ama garanti kağıdı duruor mu bilmiorm.
ayrıca seagate 1tb harddisk aldm yeni, ona aktarım yapayım dedim de oldu bunların hepsi, onu da söyleyeyim belki etkisi vardır ? iki harddisk aynı anda takılıydı. bir de biçimlendirme yaparken diskin ismini değiştirdim, ama sordu da mecbur değiştirdim, onun da bi etkisi var mıdr bilmem ? normalde wd passport tu galiba, ben de wd yazdım bu sefer..
yardımlarınızı bekliorm, şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toxteth -- 22 Ağustos 2009; 14:41:38 >

1724 Mesaj
22 Ağustos 2009; 14:51:21 

Farklı bir sorunda benden. Alıntı şeklinde bu başlıkta da derdime deva arıyayım:

Akasa Noir 2.5 SATA Disk Kutusu ile
Samsung SAMSUNG 160GB 2,5'' 5400RPM SATA HM160HI satın aldım.

Kullanıma hazır hale geldiği belirtiyor ama Bilgisayarımda ve Disk Yönetiminde gözükmüyor. Ayrıca Disk Sürücüleri kısmında Samsung HM160HI USB Device şeklinde gözüküyor ve içeriğinde "Bu aygıt düzgün çalışıyor." ibaresi mevcut.

Paylaşımlarınızı bekliyorum.

Edit: Belki gerekir bazı detaylar vereyim: XP nin farklı sürümlerini barındıran birçok bilgisayarda deneme şansım oldu sonuç aynı. HDD Kutusunun ışığı taktıktan sonra sürekli yanıyor. İki üründe sıfır ilk kullanım.

53 Mesaj
31 Ağustos 2009; 16:02:36 

arkadaşlar cok tesekkur ederim. ben sorunu hallettim.

Her marka testleri yapılmış ikinci el veya sıfır 3G Mobil Modem alım satımı için lütfen iletişim kurun.
tekno-med

2730 Mesaj
31 Ağustos 2009; 16:07:24 

quote:

Orijinalden alıntı: medikalci

arkadaşlar cok tesekkur ederim. ben sorunu hallettim.

Sorarkenki hassasiyetini gösterip nasıl olduğunu söylesen de belki birinin daha işi görülse.. ya da tam uymasa da aklına bir fikir getirse.. ??

Renault Clio Grand Tour 1.5 tdi Night&Day - Carraro Sportive 224 - Olympus E520 - Maverick Strada OnRoad RC Car
PS4-PSN: fatihtopcu82

447 Mesaj
31 Ağustos 2009; 16:25:20 

iyi günler burası yerimidir bilmem ama bir sorunum var . mp3 playeri pc ye taktığımda biçimlendir uyarısı veriyor. içinde önemli bilgiler var biçimlendir me yapmadan içindekilere ulaşablirmiyim nasıl ulaşablirim yardımcı olur musunuz?
teşekkürler

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's

79 Mesaj
12 Eylül 2009; 11:43:25 

arkadaşlar merhaba,
benim xs 1tb harici diskim var içinde samsung harddsik var, geçen gün hatırladığım kadarıyla aniden usb kablosunu direk çekerek diski kapattım,normalde donanımı güvenle kaldır derdim ama boşluğuma geldi işte,sonra pc yi kapadım,ertesi gün usb taktım diski düğmeden çalıştırdım normal çalıştı disk, altta da donanım işareti geldi, fakat bilgisayarımı tıkladığımda harddiski göstermez oldu, alttaki küçük simgeye tıkladığımda usb yığın depolama aygıtı ve altında da samsungu harddiski gösteriyor, fakat bilgisayarımda göstermiyor işte,
sonra bilgisayarıma sağ tıkladım yönet dedim baktım disk yönetiminde gözüküyor, ama başlatılmamış yazıyor. Bende başlat dedim baktım çevirim içi oldu, ama yan kutuda ayrılmamış diyor, sürücüye harf ata dedğimde bir harf atayıp yeni basit birim olarak ekledğimde disk formatı raw olarak çıkıyor,böyle olduğunda disk bilgisayarım menüsünde gözüküyor fakat erişebilmek için önce biçimlendirmeniz gerekir deniyor, muhtemelen formatladığımda düzelecek ama yaklaşık 600gb veri de gidecek, bunu acaba nasıl düzeltirim yada bu verilerin bir kısmını hiç olmazsa nasıl kopyalarım bilen varmı???

10 Mesaj
3 Kasım 2009; 1:13:10 

bnm de 10 dakka önce gitti harddiskim
ilk önce yukarıda bi arkadaşın dediği gibi sabah a kdr beklicem sonra takcam belki görür.
seagete 500 gb harddisk bilgisayara takıyorum ışığı yanıp sönüo girmek istediğimde biçimlendirilsin diyor verileri nasıl kurtarabilirim veya biçimlendir desem içi boşalıp disk düzelirmiki

551 Mesaj
18 Kasım 2009; 15:52:18 

arkadaşlar malesef benim 1 tb lık WD elements da artık pc yi görmüyor. dün normal filim dizi izledim kapadım, sabah hiç bir şey yok ne ses ne seda, arkasındaki mavi ışığıu vardı o da yanmıyor. acaba diyorum ki adaptörde bir sorun olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanto -- 19 Kasım 2009; 2:14:59 >

Benim ne ırk, ne sınıf, ne de din önyargım var. Tek umursadığım, kişinin insan olması ve bu benim için yeterli….

14642 Mesaj
18 Kasım 2009; 17:53:05 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanto

arkadaşlar malesef benim 1 tb lık WD essential da artık pc yi görmüyor. dün normal filim dizi izledim kapadım, sabah hiç bir şey yok ne ses ne seda, arkasındaki mavi ışığıu vardı o da yanmıyor. acaba diyorum ki adaptörde bir sorun olabilir mi?

Prizde sorun olabilir, adaptörde sorun olabilir. Bi deneme yapsanız iyi olur..

551 Mesaj
18 Kasım 2009; 23:02:19 

pirizde monitör kasa ve ses takılı onlarda sorun yok yani fiş olamaz, adaptör sorunu olabilir mi?, elimde yedek adaptör yok

Benim ne ırk, ne sınıf, ne de din önyargım var. Tek umursadığım, kişinin insan olması ve bu benim için yeterli….

14642 Mesaj
19 Kasım 2009; 16:28:03 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanto

pirizde monitör kasa ve ses takılı onlarda sorun yok yani fiş olamaz, adaptör sorunu olabilir mi?, elimde yedek adaptör yok

Olabilir.. Denemeden de birşey diyemeyiz..

1233 Mesaj
28 Kasım 2009; 0:30:41 

Merhaba arkadaşlar,

benimde WD 320 GB HDD war 2.5"...

Bugün babam HDD nin üzerine bastı ve ondan sonra naptıysam ne denediysem çalışmadı...

Olay şöyle gerçekleşiyor.

HDD yi takıyorum, ciuuuv ciuvvv ciuvvv sesleri geliyor. Daha sonra sesler duruyor. Bilgisayar hdd yi görüyor. Yeni donanım tanındı diyor yeni bilgisayarda. Kullanıma hazır diyor... Fakat, hdd yi göremiyorum bilgisayarda. Yani Bilgisayarıma girdiğimde iconu görünmüyor. Dolayısıyla içine de giremiyorum. HDD nin ışığı yanıyor...

Daha sonra sağ altta donanım kaldırma iconuna tıkladığımda donanımı kaldırabilyorum, tekrar takıyorum yine aynı şey...

Ne yapmalıyım arkadaşlar, nasıl bir çözümü olabilir...

1st RULE of The FIGHT CLUB is; You do not talk about FIGHT CLUB.

3 Mesaj
13 Aralık 2009; 15:38:09 

Selam arkadaslar benzer sorunuda ben yasiyorum. Yaklasik 2 sene önce almis oldugum Harici Hdd sorunsuz calisirken simdi Bilgisayar harici hdd yi görmüyor.Baska bilgisayarlarda da denedim ama malesef sonuc alamadim. Ayni problemi daha öncede yasamistim ve aldigim yere götürdügümde nasil yapti bilmiyorum ama format atti ve sorun giderildi. icindekiler Güvenlik kamera kayitlari ama silinsede olur. cihaz samsung HD501LJ 500 Gb harici sata. Nasil formatlayacagim hakkinda bi fikriniz varsa ve benle bunu paylasirsaniz sevinirim. forumda yazilan diger cözüm önerilerini denedim ama ya yapamadim yada olmadi. isletim sistemim Vista. Yardimlariniz icin simdiden tesekkür ediyorum

1 Mesaj
14 Aralık 2009; 21:41:51 

Merhaba arkadaşlar
Benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. 1 hafta önce önce samsung story 1.5 tb aldım. Tüm bilgilerimi ve arşivimi sorunsuzca yükledim ve kullandım. Donanımı güvenle kaldırı kullanarak kaldırıyordum ancak bu akşam durdurulamıyor uyarısı gelince beklemeden kapattım. Şu anda bilgisayarım görmüyor, herşey normal aslında aygıt düzenli çalışıyor ancak aynen bir arkadaşın dediği gibi diski tıkladığımda bilgisayar donuyor ve açmıyor. Disk biçimlendirme uyarısı veriyor. Yönet te görebiliyorum. (F:) Bölüm Temel Sağlam yazıyor ancak C ve D de NTFS varken onda yok. Labelini değiştirdim fakat değişen bir şey olmadı. Açıkçası çok da anlamadığım için biraz yardıma ihtiyacım var. Sorun NTFS midir ya da NTFS nedir? :) şimdiden teşekkürler

12 Mesaj
26 Aralık 2009; 23:45:42 

Merhaba arkadaşlar ben windows server 2003 kullanıyorum xp yüklü iken harici harddiskimi sorunsuzca çalıştırıyordum ancak 2003 de çalışmadı.sorunu bir şekilde hallettim sizinle paylaşmak istedim sanırım xp de aynı çözüm yolu olacaktır.Bilgisayarım-yönet-disk yönetiminden harici harddiski görüyorsa sorun yok.Muhtemelen sürücü harfi ve dosya sistemi görünmüyordur.Sabit diskin bölümlerinde ise harf görünüyordur.(yerel disk c-d-e...) burdan sürücü harfi ata dedim oldu.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydalı olabileceğini düşündüm paylaşmak istedim.Dosya sistemi fat 32 olarak görüyor.Bu xp de aynıydı.ama bir sorum olacak arkadaşlar bilgisayarım bu meredi harici olarak görmüyor yerel disk olarak görüyor.Herneyse.. umarım gereksiz bir mesaj olmamıştır.Herkese iyi akşamlar.

3 Mesaj
22 Mart 2010; 22:24:27 

Slm Arkadaslar,
Bende Toshiba 500 Gb USB 2.0 tasinabilir hard disk var. yalniz laptopa taktigim zaman bir kez isigi yaniyor ondan sonra da hic gormuyor, disk yonetimine baktim, ordada gormuyor. ayriyetten pc ye taktikten 15-20 dk kadar sonra harddiskin girisinde hissedilir derece isinma var.
bir sorum daha olucak, bu tasinabilir harddisk lerde yanma gibi bir durum varmi ?
lutfen arkadaslar yardimlariniz bekliyorum, simdiden cok cok tesekkur ederim...[font="Times New Roman"][font="Tahoma"]

291 Mesaj
25 Mart 2010; 16:36:29 

500gb lık wd yi tanıttım ama 465gb görüyor bölümlemedim ve ntfs olarak gösterdim. sonuçta harici olarak usb den bağlı olduğu halde kaybolan 35gb ı nasıl gösterebilirim. bunun bilinen bir yolu varmı.

14642 Mesaj
25 Mart 2010; 19:51:16 

quote:

Orijinalden alıntı: avril270

Slm Arkadaslar,
Bende Toshiba 500 Gb USB 2.0 tasinabilir hard disk var. yalniz laptopa taktigim zaman bir kez isigi yaniyor ondan sonra da hic gormuyor, disk yonetimine baktim, ordada gormuyor. ayriyetten pc ye taktikten 15-20 dk kadar sonra harddiskin girisinde hissedilir derece isinma var.
bir sorum daha olucak, bu tasinabilir harddisk lerde yanma gibi bir durum varmi ?
lutfen arkadaslar yardimlariniz bekliyorum, simdiden cok cok tesekkur ederim...[font="Times New Roman"][font="Tahoma"]

Evet devrelerde yanma gibi bir durum olabilir. O nedenle içindeki bilgiler önemli ise diski disk kutusndan çıkarıp direk bilgisayara bağlamayı deneyiniz..

14642 Mesaj
25 Mart 2010; 19:53:33 

quote:

Orijinalden alıntı: mydonnoz

500gb lık wd yi tanıttım ama 465gb görüyor bölümlemedim ve ntfs olarak gösterdim. sonuçta harici olarak usb den bağlı olduğu halde kaybolan 35gb ı nasıl gösterebilirim. bunun bilinen bir yolu varmı.

Size konuyla ilgili açıklama.. (500 gb ın 465gb görünmesi ile ilgili)

Şimdi şöyle bişey var.. Sizin flash belleğiniz 16gb. Ancak kapasitesi de gerçekten 16gb değildir. Bu belleğe en fazla 14gb lık bir veri atabilirsiniz.

Olmaz böyle şey, benim belleğin 16gb lık kapasitesi vardı diyorsanız şöyle bi açıklma yapalım:
Sabit disk üreticileri cihazların kapasitesini tamamen fiziksel değerleri kullanarak hesaplıyorlar. Buna göre, bir Gigabyte 1.000.000.000 Byte yani kısaca 1.0003 Byte’a denk geliyor. Ancak Microsoft gibi bir yazılım üreticisi için bir Gigabyte 1.073.741.824 Byte yani kısaca 1.0243 Byte anlamına gelir.
Yani, bir sabit diskin veya DVD medyanın aslında ne kadar saklama kapasitesine sahip olduğunu tespit etmek için kapasiteyi gösteren Gigabyte değerini, 1.0003 : 1.0243 = 0,9313 olduğu için yaklaşık olarak 0,93 ile çarpmalısınız. Şimdi sizin flash belleğiniz 16gb. 16 GB’lık kapasiteyi 0,93 ile çarpacak olursak Windows’un disk yöneticisinin gösterdiği kapasite değerini elde etmiş oluruz.
16gb*0,93=14.88 gb olrak çıkar ki bu da disk yöneticisinin gösterdiği değerdir..
Bu her zaman böyledir. 200GB lık bir disk hiç bi zaman 200gb olrak gözükmez. Diğer hesaplamalar içinde fotoya göz atınız:

0

291 Mesaj
25 Mart 2010; 21:07:18 

açıklaman için teşekkür ederim. yapacak birşey yok.

1 Mesaj