Şimdi Ara

İngilizcem Pek İyi Değil Geliştirmek İçin Dizi Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Sorum başlıktaki gibi. İngilizcem A1-A2 arasında. Hızlı konuşulanları anlayamıyorum. O yüzden tane tane, günlük konuşmalardan oluşan bir dizi önerisine ihtiyacım var. İngilizce alt yazılı izleyeceğim. Lost'a baktım fakat bazı sahnelerde 4-5 defa geri sardım yine anlayamadım . Çok hızlı konuşuluyor genelde. Önerilerinizi bekliyorum. Çok teşekkürler :)

• Friends
  • Friends

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avatar son hava bükücü en temiz İngilizce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nickimde ki elemanın oynadığı efsane diziyi izleyebilirsin.
  • Merlin
    Breaking Bad

• peki bu onerdikleriniz arasinda hangisinin ingilizcesi en anlasilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

"Biyeeaççç" mı anlaşılır? Ana karakterin ağzından çıkan her 10 kelimeden 5'i "This is not meth" iken İngilizcesini geliştirmesini nasıl umarsın yo!

Bir sitede altyazıyı aşağıdan seçmek gerekiyormuş bilmiyordum tabi klasik altyazı otomatik sandım açtım izliyorum. İngilizcem orta seviye pre-intermediate gibi. Açtım farkında olmadan 5 dk falan izledim BrBa in bölümünü. Cümleler çok ağırlaşmaya başlayınca farkettim altyazı olmadığını. O kadar iyidir yani BrBa. Tüm karakterlerde harika bir ses tonu var. Ağır ağır işleye işleye müthiş öğretir. Baya saçmalamışsın espri yapmaya mı çalıştın anlamadım ama this is not meth bir adet efsane repliktir. Mantığını anlayamadım?

• Bi araştırmada görmüştüm(2013 yılında) Lost dizisi içerisinde günlük hayattan en çok kelime barındıran diziymiş tabii ben bunu diziyi bitirdikten sonra okumuştum ve harbiden ya dediğimi hatırlıyorum çok farklı kelimeleri Lost'tan öğrenmiştim kesinlikle izlenmeli.
  • Dizi izleme Rpg veya Adventure oyna.

• Emple kullanıcısına yanıt
    dedigim gibi aksanini anlayamadim cok hizli konuşuluyor gibi geldi ingilizce seviyemin dusuk olmasindan dolayi sanirim.

• Breaking Bad

• Breaking Bad, Prison Break, Friends
  • Burada önerebileceğim diziler zaten yazıldığı için farklı bir şey önericem sana hocam. Youtube da ingilizce öğrenenler için özel diziler çekiyorlar, onları izleyebilirsin.
  • N-Baranov. kullanıcısına yanıt
    aynen hocam su an extr@ diye bir dizi izliyorum. konusmalar anlayabilecegim duzeyde ve dedigin gibi ingilizce ogrenenenler icin cekilmis. bana daha uygun bu tip diziler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vitriyol -- 23 Temmuz 2016; 17:15:42 >
  • O seviyede dizi izleyemessin işkenceye dönüşür en azından bir süre daha kendini başka şeyler yaparak geliştirmeye bak aşama aşama git sıkılırsın yoksa

Dizi olarak extra izle ondan sonra lost izle diğerleri ağır gelir sana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rus aktörlerin ön planda olduğu dizilere bak istersen malum ingilizceyi en anlaşılır onlar konuşuyor
  • Friends izleyebilirsin anlaşılır konuşuyorlar. Güzel de bir dizi baymaz seni kelimeleri anlayayım derken işkence gibi gelmez sitcom olduğu için.
  • İngiliz dizileri de izleyebilirsin aksana ilgin varsa,Coupling önerebilirim sağlam dizidir ve aşırı güldürür.
  • Teşekkürler herkese yardımları için . bu arada ingilizcemi yurt dışında yüksek lisans doktora yapıp orada çalışmak için geliştirmek istiyorum. başka türlü bir amacım yok yani
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.