Şimdi Ara

Ahlak bekçiliğine kalkıştı, 4 yerinden bıçaklandı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
1
Favori
3.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The dark lord

Sırf birisi uyardı diye 4 kere bıçaklayan adam yine sinirlendiğinde o sevgilisini bıçaklayabilir. Hiç düşündünüz mü bunu?

Kimse kimseyi uyardı diye 4 yerinden bıçaklamaz.Sence adam ''Beyefendi lütfen halk içinde öpüşmeyiniz bu ahlaklı bir davranış değil'' diye mi uyarmıştır yoksa '' Nabıyonuz lan burda namamussuzlar insan içinde yiyişilir mi'' demiştir yoksa bıçaklanmak için
  • Birisi de başörtülüleri koymuş. Ulan başörtülü yapınca doğru diyen mi oldu neyin kafasını yaşıyorsunuz. Ayrıca böyle başörtülü 10 tane varsa başı açık 1000 tane var kucaktan kucağa gezen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

Sırf birisi uyardı diye 4 kere bıçaklayan adam yine sinirlendiğinde o sevgilisini bıçaklayabilir. Hiç düşündünüz mü bunu?

Kimse kimseyi uyardı diye 4 yerinden bıçaklamaz.Sence adam ''Beyefendi lütfen halk içinde öpüşmeyiniz bu ahlaklı bir davranış değil'' diye mi uyarmıştır yoksa '' Nabıyonuz lan burda namamussuzlar insan içinde yiyişilir mi'' demiştir yoksa bıçaklanmak için

Yanında bıçak taşıyan kekoların da ne kadar adam (!) olduğunu herkes biliyor. Bu şerefsizler kızla tartışsa kızı bıçaklar neden bahsediyorsunuz siz.

• quote:

Orijinalden alıntı: delteo

Sokak ortasında gelinlikli 6 yaşında bir kız ve yanında 55 yaşında damatlık giymiş bir adam görseniz ne yaparsınız?

Bir saat oldu forumdaki islamcı kardeşler hala ''cevab veremedi'' modundalar.
  • quote:

quote:

Evet doğru söyleyiş tarzına da bağlı bir şey. Ancak bir kavga çıkınca da bıçaklamak ne kadar doğru bir iştir? Haksız mıyım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Evet doğru söyleyiş tarzına da bağlı bir şey. Ancak bir kavga çıkınca da bıçaklamak ne kadar doğru bir iştir? Haksız mıyım?

Herkes senin dediğin gibi olsaydı ülkede problem çıkmazdı zaten.

• Başörütüsü neden takılıyor kafaya?
    Saçı açık olmak günah olduğu için.

Şimdi %99'u müslüman olan bu ülkede (ben demiyorum reisiniz diyor) başörtülüler diğerlerine iyi örnek olmak zorundamıdır?
    Bence zorundadır.Çünkü muhafazakar yapısı gereği kendini doğru dürüst davranmalı ki diğerlerini eleştrimeye hakkı olsun.

Zaten başörütüler toplumumuzda daha iffettli ,namuslu olarak bilinmez mi?
    Evet öyle bilinir.

Hah işte bu fotoğrafları ondan koydum.Millete laf eden siyasal islamcılar önce kendi yetiştirdikleri nesili muhafazak islam anlyışa göre yetiştirsinler sonra diğerlerini eleştirsinler.İki yüzlülük yapmanın alemi yok.

Yoksa benim başörtülüler ile ilgili sıkıntım veya fantezim yok.İstedikleri yerde sevişsinler,Yiyişsinler.Cumartesi-Pazar bir gülhane parkında gidin zaten bu aktiviteleri bol bol yaptıklarını görürsünüz.

• Sünnet derler hocam başka ne diyecekler bir kişi bile cevap yazmaya cesaret edememiş zaten.

• Konu başlığından açılma sebebi anlaşılıyor. Bu konuya kendilerini avutmak için gelenlere cevap vermeyin. Lafı her turlu çarpıtarak kendilerini haklı çıkaracaklardir. Adam opusmek ile seks arasında nasıl bir bağ var demiş. Bu kadar da kasmayin arkadaş. Haksız olduğunuzu kabul etmek bu kadar zor değil. Seksin ilk adımı dans etmek veya halay çekmek değil. Soruyu soran bile adı gibi biliyor cevabını ama kendini haklı çıkarmak adına cirkeflesmeyi normal görüyor.

Bi başka zeki arkadaş kapalı insanların sokakta opustugu fotoğrafları koyuyor. Yahu kapalilara normal, açıklara yasak mı diyoruz ? Haklı çıkmak için niye bu kadar cirkeflesiyorsunuz ? Her insanın yaptığı davranış kendini bağlar. Bu basit cümleyi kafaniza sokun. Bircok yerde işinize yarar.

Bir diğer zeki arkadaş da sizlerden bahsetmiş. Bunu da haklı gören veya savunan yok. Yine bir cirkeflesme örneği.

Gözüme çarpanlar bunlar. Saçma sapan hareketler sergilemenin anlamı yok. Ben çocuğumun sokakta opusen insanları gormesini istemiyorum. Bu tarz rahat insanlar yüzden öyle bir nesil yetişiyor ki 12-13 yaşından itibaren hamile kalıp kurtaja girenler bile oluyor. Bu durum sokakta opusmeyi savunanların eseri mıdır yoksa karşı çıkanların mi? Karşı cinse her yaşta merak vardır ve hiçbir ebeveyn 12-13 yaşındaki çocuğunun karşı cinsle biseyler yaşamasını istemez. Sizin bu rahat ve geniş düşünceleriniz ise tam tersine bu durumu baltaliyor. "Ben özgürüm , hiç kimse bana karisamaz, istedigimle gezer tozar istediğimi yaparım" kafasıyla merak ettiği şeyleri denemekten kaçınmiyor. Şöyle bir sosyal deneyi de buraya birakayim :

http://m.haberler.com/tv/internette-cocuklari-kandirmanin-ne-kadar-kolay-7609540-videosu/

Bir kesimi rahatsız etmemesi o davranışın özgürce yapılmasi gerektiği anlamına gelmez. Rahatsız olmayan kesim olduğu gibi rahatsız olan kesim de var. Her fırsatta en modern olduğunuzu vurgulamak adına özgürlükten , saygıdan, düşünceli olmaktan vs bahsediyorsunuz. Başka insanların düşüncelerine de saygı duymayı deneyin bi ara. Baska insanların rahatsız olacağı seyleri dusunup ona göre davranılması gerektiğini yorumlayin mesela.

Son olarak, böyle konular açıp milleti germeyin. İlk cumlemde de söylediğim gibi başlık cok sakat. 5 yaşındaki bir çocuğun zekasıyla laf sokmak için yazılmış resmen. Kendinizi bu kadar küçük dusurmeyin. Sokakta opusenlerin linç edilmesini zafer edalariyla anlatan veya burada konusunu açan biriyle bu konunun sahibinin zerre farkı yok. İkisinin de zeka seviyesi , insanlığı aynı. Tabi savunanların da...

Ekleme : Bıçaklanan taraf opusmemeleri için uyaran taraf olsaydı şimdi ne yobazlığı kalırdı ne barbarligi ne cahilliği ne de comarligi. Bu kadar iki yüzlü olmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brktmr -- 31 Mayıs 2016; 13:34:10 >

• İçimin yağları eridi.
    Lanet çomar kendini ne sanıyorsa?

• Kernel Panic kullanıcısına yanıt
    Başörtüsü takanlar diğer insanlara ornek olmak zorunda değildir, "ornek olmalıdır" . İkisi arasında dağlar kadar fark var. Her insanın davranışı kendini bağlar. İnançlar, ideolojiler kişilerin davranışlarıyla bagdastirilamaz. İki yüzlü olan başörtüsünü taktiktan sonra kendine yasak olan şeyi yapan bireydir. Bunu genele yaymak da çok ama çok saçma bir şey . Şunu yapmaktan vazgeçin. Gezi parkı olaylarında birkaç provokatör yüzünden bütün eylemcilerin vatan haini ilan edilmesi ne kadar sacmaysa şuan senin yaptığın da o kadar saçma. Bunun gibi sayısız ornek verebilirim.

• 4r4g0n kullanıcısına yanıt
    Cesaretten değil de, ne diyecekler ki zaten? Hayırlı olsun diyecek halleri yok. 6 yaşında kız kendi isteğiyle evlenmiş diyecek kadar da kafayı yemediklerini tahmin ediyorum. Çok çok ''bunun İslam'la ne alakası var'' diyip, verilebilecek binlerce örneğe ''gerçek islam bu değil'' diye kulak tıkayıp, peygamber örneğine de ''o hadislerin hepsi yalan'' diyebilirler. Bunların tümünü yapan birini de zaten ciddiye almamak lazım.

Soruyu hatırlatıyorum: Sokak ortasında gelinlikli 6 yaşında bir kız ve yanında 55 yaşında damatlık giymiş bir adam görseniz ne yaparsınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5CD1888D5 -- 31 Mayıs 2016; 13:37:41 >
  • abi saçma sapan konuşanlar olmuş. avm de öpüşmek nedir ? ya da sokak ortasında ya da toplum içinde ? yalnız kalsınlar istiyorlarsa gang bang yapsınlar. ama toplum içinde yapılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. kız arkadaşımı çok tersledim bu sebepten. en fazla el ele tutuştuk onda bile ben gerildim. sevmiyorum insan içinde böyle şeyleri.

not : önyargılı arkadaşlar için akp li değlim sağcı hoca hacı takımından değilim. saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

abi saçma sapan konuşanlar olmuş. avm de öpüşmek nedir ? ya da sokak ortasında ya da toplum içinde ? yalnız kalsınlar istiyorlarsa gang bang yapsınlar. ama toplum içinde yapılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. kız arkadaşımı çok tersledim bu sebepten. en fazla el ele tutuştuk onda bile ben gerildim. sevmiyorum insan içinde böyle şeyleri.

not : önyargılı arkadaşlar için akp li değlim sağcı hoca hacı takımından değilim. saygılar.

''Ne yapacaksa evinde yapsın'' düşüncesine Sevan Nişanyan'ın vaktiyle verdiği güzel bir cevap var. Kimse okumayacak biliyorum ama yine de paylaşayım. Bu arada bu cevap sana değil, aslında çok daha önce koyacaktım ama işten güçten ancak fırsatım oldu da yazıyı bulabildim. Buyursunlar:

“Başörtülü kızlara Akmerkez’de pis pis bakıyorlar” deseniz size hak verir ve gönüldaşlık ederiz. Ama hemen ardından, Erzurum’da Ramazan ayında elinde gazozla dolaşanlara, Bingöl’de şortla gezenlere, Yozgat’ta sevgilisiyle öpüşenlere, İstanbul’da eşcinsel yürüyüşü düzenleyenlere nasıl bakıyorlar diye sormayı ihmal etmeyiz. Başörtüsü takmakla, Ramazan ayında göstere göstere rakı içmek arasında, ilke ve itikat ve insanlık onuru açısından ne fark olduğunu anlamakta zorluk çekeriz. “Canım sen de git odanda iç rakını, ona karışıyor muyuz?” diyenlere, “sen de başörtünü odanda tak, ona karışıyor muyuz?” cevabı verildiğinde susup hak vermek zorunda kalırız.

Bence şu konuda kafamızın net olması lazım. Davanız birtakım şeylere inanmak, o inançların gerektirdiği davranış biçimlerini göstermek, sizin gibi düşünen insanlarla serbestçe bir araya gelmek, görüşlerinizi dinlemek isteyenlere anlatabilmek ve bundan dolayı utanmamak ve korkmamak mı? Yoksa hayalinizdeki ahlak ve toplum modelini herkese, yahut sadece Müslümanlara, ya da kendi kasabanıza, ya da sadece kendi kadınlarınıza ve kızlarınıza dayatmak mı? Eğer ilkiyse haklısınız. İkincisiyse tecavüzkârsınız, karşınızdakinin savunma hakkı doğar. Ve eğer ki “İslam öyle bir din değil, toplumsal düzenden ayrı düşünülemez” derseniz, karşınızdakilerin bundan çıkaracağı tek sonuç islamın tehlikeli bir saldırganlık dini olduğu ve demokrasiyle asla bağdaşmayacağı olur. Kavga çıkar.

Günde beş defa hoparlörle ezan okunmasından başlayalım mı tartışmaya? Sizce ibadet midir, yoksa tecavüz müdür? Kendi iman ve kültür alanlarını mı korumaya çalışıyorlar, yoksa başkasının hanesine girip sopa mı sallıyorlar?

Sabah akşam sopa sallayanların, karşılarında iki çift laf eden birini bulunca, “Ama Sevan Bey, arkadaşlarımızın kalbi kırılacak şimdi, demokratik diyaloğumuz zora girecek” diye mıy mıy etmeye başlamaları sizce nasıl bir anlayışın ürünüdür?''

Edit: Kaynak vermemişim.http://nisanyan1.blogspot.com.tr/2015/07/magdurlara-sayg.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5CD1888D5 -- 31 Mayıs 2016; 14:09:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kernel Panic

Başörütüsü neden takılıyor kafaya?
    Saçı açık olmak günah olduğu için.

Şimdi %99'u müslüman olan bu ülkede (ben demiyorum reisiniz diyor) başörtülüler diğerlerine iyi örnek olmak zorundamıdır?
    Bence zorundadır.Çünkü muhafazakar yapısı gereği kendini doğru dürüst davranmalı ki diğerlerini eleştrimeye hakkı olsun.

Zaten başörütüler toplumumuzda daha iffettli ,namuslu olarak bilinmez mi?
    Evet öyle bilinir.

Hah işte bu fotoğrafları ondan koydum.Millete laf eden siyasal islamcılar önce kendi yetiştirdikleri nesili muhafazak islam anlyışa göre yetiştirsinler sonra diğerlerini eleştirsinler.İki yüzlülük yapmanın alemi yok.

Yoksa benim başörtülüler ile ilgili sıkıntım veya fantezim yok.İstedikleri yerde sevişsinler,Yiyişsinler.Cumartesi-Pazar bir gülhane parkında gidin zaten bu aktiviteleri bol bol yaptıklarını görürsünüz.

İstediğin kadar foto koy, sadece kendini tatmin etmekten öteye gidemezsin.
    İnsani niteliklerin, ahlakın, güzelliklerin baş örtüsüne bağlı olduğunu düşünen sizin gibilerine ayırdığım zamana yazık.
    Denklerinle muhatap ol, istediğin kadar cevap yaz size son yazışım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mansurhusrev

Birisi de başörtülüleri koymuş. Ulan başörtülü yapınca doğru diyen mi oldu neyin kafasını yaşıyorsunuz. Ayrıca böyle başörtülü 10 tane varsa başı açık 1000 tane var kucaktan kucağa gezen.

olayı bitirmişsin ajan

• Toplum içinde masum bir öpücük başka bir şey, ama şehvetle öpüşmek çok başka bir şey. İlki belki çoğu insanı rahatsız etmez ama 2. sinin rahatsız etme ihtimali oldukça fazla. İnsanlar da yazılı olmayan bu toplumsal ahlak kurallarına dikkat etmeliler. Bunun, sinemada yüksek sesle konuşan bir insanı uyarmaktan farkı yok.
    Basortuluye serbest olmayana yasak diyen birini gostersene sen cengaver?

Not olarak belirtmek gerekirse oradaki tessetturlulerin ortusununde islamda bir onemi yok,ha aciklar ha kapalilar.

• brktmr B kullanıcısına yanıt
    Bıçaklayan kişiye destek çıkılmasının sebebi, o elemanın despotluğa karşı kendini savunmasından dolayıdır. Olaya tersten bakın; birisi sen kardeşinle takılırken yanınıza gelse ve dese ki, "başörtülü olmanızdan rahatsız oluyorum, burada yobaz kültüre yer yoktur, gidin evinizde takılın bu ilkel çuval giysinizle, toplumun içinde dini sözler kullanarak saygısızlık etmeyin", diye, aranızdaki tartışma büyüse ve sana fiziki müdahale yapmaya kalksa tepkin ne olurdu? Ne kadar saçma di mi. Tabii ortalama %88'i müslüman olan bir ülkede yaşadığınızdan kurgu da saçma geliyor fakat Orta Asya ve Uzak Doğu'daki müslümanlar bunları ve daha fazlasını yaşadı. Bireysel özgürlüklere müdahale olunca orada, müslümanlar nasıl da ses çıkarıyordu ama, yerel çapta ufak isyanlar başgösteriyordu. Bu öpüşme olayı da ona denk bir bireysel özgürlüklere müdahale etme durumudur. Rahatsız oluyormuş da, sevmiyormuş da, kötü örnek oluyormuş da, bu sebepler kabul edilemez, bireysel özgürlüklere saygının önemi anlaşılmalıdır.

Çin'de yapay zar üreten bir şirket Dünya geneline ihracaat yapıyor, sattığı ürünlerin %60'ı Ortadoğu'ya gidiyormuş. E orada ulu orta öpüşen çiftler yok. Nasıl yorumlanacak bu durum. Oradaki kızlar sokakta öpüşen çift görmüyorlar, kimse korkudan yapamıyor zaten, e ama yine de seks yaygın, e bu kızlar dışarda görmediyse ve aileleri de bu konuda katılarsa, yine de nasıl yapıyorlar. Siz gelmişsiniz hala sokakta öpüşenleri örnek alıyorlar diyorsunuz. Yok öyle birşey. Her tanık olduğunuz durumu örnek mi alıyorsunuz siz. Sokakta tiner çeken elemanı gören çocuk onu hemen örnek mi alıyor. Yok öyle birşey. Öpüşen çiftleri görmek durumu için de yok öyle birşey. Zaten çocuğunun içinde varsa öyle birşey, yine yapar bir şekilde. İstersen Suudi Arabistan'a gönder, dini okula da yazdır, eşinin ve senin ruhu duymaz yapacağı flört ve/veya seks olayından.

Bu arada, bir önceki yorumumda da belirttiğim gibi, seküler ve kızına bu konularda özgürlük veren aileler için durum daha kontrol altında aslında; babasıyla olmasa bile annesiyle kesinlikle sırdaş olurlar bu konularda. İşte asıl bu durum kontrol altında tutmak için idealdir. Tanımadığınız kişilerin öpüşmesine müdahale etmek yerine kızınızla veya kız kardeşinizle bu konuları konuşup bekaretin önemini anlatabilirsiniz. Böylece kız kendini uzak tutabilir. Dediğim gibi, eğer isterse siz bile engel olamazsınız, ruhunuz duymaz.

Ensar vakfinda tecavuz edenler cezalarini cekiyor zaten,kim kimi savunuyor?
    Ensar vakfinda gosterdiginiz hassasiyetiniz aziz vakfinda neredeydi bakalim...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.