Şimdi Ara

AKIM KORUMALI PRİZ+HDMI KABLO 19.90TL ÜCRETSİZ KARGO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
8
Favori
2.480
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akım koruma prizini A101 den almıştım (tam hatırlamıyorum 13 TL falandı heralde) malzemesi çok kalitesiz fişi takarken elektrik atlaması falan oluyo ve yuvaya tam oturmuyo tavsiye etmem.

http://forum.donanimhaber.com/m_111860690/tm.htm

birde bu konu var aldıktan sonra okumuştum.
  • S link ve akim koruma guldurdun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S-link in hiçbir ürününe güvenip satın almayın. Bunlar bırakın akım korumayı evi yakar. Paraya kıyıp tunçmatik alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainbowtrout

Akım koruma prizini A101 den almıştım (tam hatırlamıyorum 13 TL falandı heralde) malzemesi çok kalitesiz fişi takarken elektrik atlaması falan oluyo ve yuvaya tam oturmuyo tavsiye etmem.

"Akım Koruma" yerine "Kundaklama" prizi desek daha iyi olur. O nasıl bir kablo çapıdır?

Satın alacak arkadaşlara tavsiyem Hama ürünleri nispeten ucuza bulunabiliyor değerlendirilebilir. Para önemli değil diyorsanız APC.

• Ben kipa dan almistim 3-4 adet 10 tl idi benimkiler iyi cikti demekki 4 yildir vs. Kulllaniyorum tv utu firin vs. Hic sorun cikarmadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutyok -- 12 Mayıs 2016; 15:49:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

S-link in hiçbir ürününe güvenip satın almayın. Bunlar bırakın akım korumayı evi yakar. Paraya kıyıp tunçmatik alın.

%100 doğru bir öneri.
    Tunçmatik hem akımı korur. Hem kablo ısınmalarına karşı otomatik stop devresi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

S-link in hiçbir ürününe güvenip satın almayın. Bunlar bırakın akım korumayı evi yakar. Paraya kıyıp tunçmatik alın.

%100 doğru bir öneri.
    Tunçmatik hem akımı korur. Hem kablo ısınmalarına karşı otomatik stop devresi var.

Paraya kiyip tuncmatik aldim 2 sene dayandi .sigorta isigi titreyerek yanip sonuyo elektrik gelmiyo:(

• 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum bu markayı sorun yaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainbowtrout

Akım koruma prizini A101 den almıştım (tam hatırlamıyorum 13 TL falandı heralde) malzemesi çok kalitesiz fişi takarken elektrik atlaması falan oluyo ve yuvaya tam oturmuyo tavsiye etmem.

Katılıyorum, slink'in eskisi vardı, onda fişler tam oturuyordu.
    Ona güvenerek sonradan bundan aldım kipadan.
    Aynen dediğin gibi , fişler tam oturmuyor. Yerinden oynuyor. Ayrıca akım koruma değerleri de düşük. Yani belli bir volta kadar koruyor, sonra korumuyor.

• souledge S kullanıcısına yanıt
    Ayni şekilde paraya kiyip Tuncmatik aldım iki yıl iki ay sonra bozuldu. İçide acilmiyor kafasi farklı vida kullanmışlar. Tamda ihtiyaç vardı s-link olunca guvenemedim genel yorumlarda o yönde. Viko da burnundan kil aldırmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BusteID -- 12 Mayıs 2016; 23:02:20 >
  • Pek güvenmiyorum elektrikciye yaptiriyorum ben

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    2 tane tunçmatik almıştım (birini modeme ,diğerini buzdolabına)
    buzdolapa taktığım 2 ay geçmeden bozuldu ,işin kötüsü faturasını da kaybetmişiz
    buzdolap biraz ağır geldi galiba :)
    gerçi içini açıp baktığımda bir varistor ,birkaç diyot ve direnç vardı galiba

pardon bu çoklu prizmiş benim dediğim tekliydi :)
    gerçi çoklusunu da açtım ,onda ise sadece bir varistor ve sigorta vardı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 12 Mayıs 2016; 23:49:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

2 tane tunçmatik almıştım (birini modeme ,diğerini buzdolabına)
    buzdolapa taktığım 2 ay geçmeden bozuldu ,işin kötüsü faturasını da kaybetmişiz
    buzdolap biraz ağır geldi galiba :)
    gerçi içini açıp baktığımda bir varistor ,birkaç diyot ve direnç vardı galiba

pardon bu çoklu prizmiş benim dediğim tekliydi :)
    gerçi çoklusunu da açtım ,onda ise sadece bir varistor ve sigorta vardı :)

Hocam ben bunlardan almıştım .
    http://shop.tuncmatik.com/tuncmatik-powersurge-3-surge-protection-plug-525-joule-black-57
    Bir adet 3 lü 2 adet 2 li prizleri buzdolabı, çamaşır makinesi ve televizyonda kullanıyorum alalı 1 yıl olmadı ama bana gayet sağlam geldiler tabi siz daha iyi anlıyorsunuz . Tekli çoklu farketmez sonuçta model aynı sadece fiyat farkediyor. Belki bunlarda pek iyi degildir ama s link uzak durulması gereken bir firma :D

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    sizin gösterdiğiniz çoklu ,bende de bunların 5 lisi var ,onu açıp bakmıştım ,hatta uzatma kablosunun ucuna taktım (tv.bilgisayar vs. için)
    işte bunların içini açtığımda şok oldum ,içinde sadece varistor ve sigorta var ,artık ne derece koruyordur bilemem :)
    benim yanan tekli ise şu
    http://shop.tuncmatik.com/surgepro-1-surge-protection-plug-306-joule-rohs-27
    bunun içinde daha çok elektronik parça var
    lakin tekli olan 306 joule belki onun etkisi olmuştur

birgün bir şimşek çaktı ve elektrikler anında gitti ,tabi bizim koruma rolesi olduğu için apartman girişindeki atıyor
    roleyi devreye almaya çalışıyoruz ,yok olmuyor bir türlü
    artık prize takılı ne kadar cihaz varsa hepsini söktüm ve tek tek taktım ,bu akım koruma prizini takar takmaz role yine attı (bu akım koruma prizinde sigorta da olmadığı için bozuk olduğunu anlamak da zor)
    sorunlu cihazı böylece bulmuş olduk ,yoksa gece vakti elektriksiz kalacaktık

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

sizin gösterdiğiniz çoklu ,bende de bunların 5 lisi var ,onu açıp bakmıştım ,hatta uzatma kablosunun ucuna taktım (tv.bilgisayar vs. için)
    işte bunların içini açtığımda şok oldum ,içinde sadece varistor ve sigorta var ,artık ne derece koruyordur bilemem :)
    benim yanan tekli ise şu
    http://shop.tuncmatik.com/surgepro-1-surge-protection-plug-306-joule-rohs-27
    bunun içinde daha çok elektronik parça var
    lakin tekli olan 306 joule belki onun etkisi olmuştur

birgün bir şimşek çaktı ve elektrikler anında gitti ,tabi bizim koruma rolesi olduğu için apartman girişindeki atıyor
    roleyi devreye almaya çalışıyoruz ,yok olmuyor bir türlü
    artık prize takılı ne kadar cihaz varsa hepsini söktüm ve tek tek taktım ,bu akım koruma prizini takar takmaz role yine attı (bu akım koruma prizinde sigorta da olmadığı için bozuk olduğunu anlamak da zor)
    sorunlu cihazı böylece bulmuş olduk ,yoksa gece vakti elektriksiz kalacaktık

Anladım hocam . Her iki ihtimalde olabilir tabi önemli olan aletlere bir şey olmaması :) . Bu 500 joule lükleri böyle aşırı yüklenmelere karşı çıkarmış olabilirler. Elektronik aletleri böyle şeylerle korumakta her zaman fayda var yinede. Geçmiş olsun en azından sorunsuz atlatmışsınız.

• Bu kablo ark yapmıştı prizde, prizin içi kötü bir haldeydi.Sonra tunçmatik aldım hiçbir sorun kalmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • APC, Belkin, Philips

Bu üç markayı tavsiye ediyorum akım korumalı prizde. Diğer markalara güvenim yok. Tunçmatik de nispeten daha ucuza kaçmak isteyenler için kabul edilebilir marka.

Binlerce lira ödediğiniz ürünleri korumak için 80-100TL'de ödeyemiyorsanız bu pintilikle o ürünleri kaybetmeye mahkumsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoWLoadinG -- 13 Mayıs 2016; 2:17:50 >
  • En iyisi sigorta girişine zaman rolesi ve kontaktor koymak akım koruma primlerinin ise yaradığını sanmıyorum.

• Hafta sonu koçtaştada aynı fiyattan satıyorlardı 2 tane aldım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.