Şimdi Ara

55 000 TL civarı Geniş Sedan veya SUV önerisi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

50/60 000 TL arası geniş, minimum 2010 model, mümkünse dizel ve 80 000 km altı araç olarak ne önerebilirsiniz? Genel olarak, güncel kasa, C/D segment de araçlara bakıyoruz.

Şu an incelediklerimiz :

2010/2011 civarı 2.0 Dizel insignia
    2010/2012 1.6 Dizel C5
    2012 ve sonrası focus (1.6 TDCI)
    2013 ve sonrası Corolla (1.4 D / 1.6)
    2012 civarı skoda Octavia 1.6 TDI
    2012 civarı Jetta 1.6 TDI

Sizce hangisi mantıklı olur? Yada varsa farklı önerilere açığız.

Açıkçası hoşumuza giden C5.

Daha önce sormuştum, kusura bakmayın, o zaman oluşan farklı durumlardan dolayı alamadık.

Edit : Uygun SUV da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theoden_00 -- 26 Nisan 2016; 19:41:45 >

• theoden_00 kullanıcısına yanıt
    insignia c5 hariç diğerleri c sınıfı.d sınıfı alma imkanın varsa tabiki de d
  • By_Android B kullanıcısına yanıt
    hocam ben insignia yı D sanmıştım . Sizce insignia nın ne gibi artıları var C5 e göre? ikiside ciddi anlamda hoşumuza giden araçlar. Mondeo var 2010/12 arası yalnız pek sıcak gelmedi. Genel olarak, 2. el pek tutmuyor sanırım D sınıfı.
  • Arranger. kullanıcısına yanıt
    Hocam S40 için birçok şey dediler, soğuttular açıkçası. S60 olsa düşünmeden alırdıkta, malum biraz pahalı
  • 508 de bakılabilir. Ben mümkünse D segmentinden altına inmezdim. İnsignia, C5, 508, boş Superb kovalayabilirsiniz. Veya Seat Exeo, kral arabadır, A4 ile aynı D segmentinde Vw hariç hiçbir marka tutmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hocam haklısınız bizde D nin altına inmek istemiyoruz aslında. 508 yerine c5/avensis/insignia daha mantıklı, iç ve dış olarak çok çekici deil. Keşke boşta olsa SuperB bulsak :)
  • OctaviA

hocam insigniada d orada anlatmak istediğimi anlatamamışım kusura bakmayın
  • By_Android B kullanıcısına yanıt
    estağfurullah hocam :)
  • Arkadaşlar, acaba bunların arasından alınmayacak yani kronik arıza veya kullanıcıyı üzecek araç diyim, model var mı? Yada tecrübeli hocalarımız bu konuda ne diyor acaba? Hangisi kullanıcı genel olarak üzmez veya diğerlerine göre genel olarak avantajlıdır?
  • 2.0 dizel İnsignia 8 lt civarında gezer.Cosmo donanım birde sunrooflou olur baya insanı tatmin eder. Kronik bir arızası benim bildiğim yok. Abimde 1.6 sı vardı 2009 150 binde 1.5 yıl kullandı sıkıntısız bindi ama bu arada diğer motorlu insigniaları takip ediyorduk

C5 şanzımanından ötürü ilk 3 viteste ayak gazdan çekilmezse sarsıntı yapar. Ama C5 e has süspansiyon sayesinde konforu ülkemiz yollarında iyidir...

D segmentinde Passat hariç araç düşünüyorsanız 2 elde nazlı gitmesini göze alınız. Satılır mı tabikide satılır her malın mutlak alıcısı olur...

SUV/Crossover sınıfı araçta bakabilirsiniz
  • Seçenekler arasında en iyisi İnsignia ancak vergi dezavantajı var.Fazla bir performans beklentiniz yoksa makyajlı Avensis 1.6 e.extra + LPG iyi bir seçenek olabilir.

https://www.sahibinden.com/toyota-avensis-1.6-elegant-extra?a5_min=2012&a4_max=80000&price_min=55000&a5_max=2015&price_max=61000
  • Focus 3 20.000 km de dizel trendx 2012+ bulabilirsin.mazotu koklar konforu tatminkar

Neden dizel? Yılda 20.000 km yi geçiyor musunuz?

Verdiğiniz para az değil. Sırf dizel diye aynı modelin sıfırını alacağınız araçların 2. ellerini almayın.
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi opel iyi sadece yakıt ve vergi olayı korkutuyor açıkçası. C5 alırsak 1.6 e-HDI ve manuel almayı düşünüyoruz, sanırım otomatik olup da sorun çıkarmayan araç yok. SUV olarakta biz birşey bulamadık bu özelliklerde, varsa önerilere açığız (Qashqai var onunda içi çok kötü - yenilere de bütçe yetmiyor).
  • NafirKeyh kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız, bu aracı ben babam için arıyorum, bu konuda biraz eski kafalı açıkçası. kendim için olsa sıkıntı yok. yıllık ortalama 16000 km var. az değil aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theoden_00

Hocam dediğiniz gibi opel iyi sadece yakıt ve vergi olayı korkutuyor açıkçası. C5 alırsak 1.6 e-HDI ve manuel almayı düşünüyoruz, sanırım otomatik olup da sorun çıkarmayan araç yok. SUV olarakta biz birşey bulamadık bu özelliklerde, varsa önerilere açığız (Qashqai var onunda içi çok kötü - yenilere de bütçe yetmiyor).

C5 uygun olur.

İx35 Spo bakabilirsiniz 1.6+Lpg şeklinde baya güzel olur

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi inceliyoruz, teknik verilere göre yakıt hesabı vs yapıyoruz. ama teknik veriler malum ne kadar doğru. Şu an 1.6 ASX hoşumuza gitti açıkçası, sizce nasıldır? C5 hala ilk sırada bizim için :) . sadece kronik vs arıza araştırması yapıyoruz.
    Üşenmeden size küçük bir hesap yapıcam.

Bu hesapta Dizel araçların bakım masraflarının yüksekliği ve motor büyüklüğünden kaynaklı vergi masrafı dahil edilmemiştir. Dilerseniz Onu Da Eklerim. :D. Ama siz dilemeyin.
    Ayrıca araçların sehir içi hesaplarını yapmıyorum çünkü;

Astra 1.3 Dizel aracım şehir içi (20 km/h saat ortalama hız) 8.4lt -10.6lt arası yaktı. 3 yıl kullandım. En az 50 kere denedim.
    Şuanki aracım 1.2 TSI 100 hp Octavia şehir içi (20 km/h saat ortalama hız) 8.4-9 lt arası hep. Daha 500 km kullandım. Rodaj sonrası belki daha da düşer.
    Bu sebeple şehir içi hesaplamıyorum çünkü dizel aleyhine çıkacak sonuç.

Kısa mesafede ısınmadığı için çok yakıyor dizel. Hele ki 10 km gidilmiyorsa, hepten yakar. Benim iş yerim 3 km uzakta, her sıfırladığımda 9 lt aşağısını göremiyordum. Hatta kışın 12lt de oluyordu.

Dizeli pahalı al, pahalı sat diyen arkadaşlara sesleniyorum. Lütfen malum siteden 100.000 km+ ve sonrasındaki dizel araçların fiyatlarına baksınlar. İnsanımızdaki 100.000 km sonrası dizel alınmaz ön yargısı arabaların fiyatlarının canına okuyor. Dizeli pahalı satmak diye bir şey yok.

______________________________________________________________________________________________________________________________________
    Eski aracım 1.3 90hp Astra Dizel

Uzun yol ortalama 100km/H =4.8 lt yaktı hep.

Şuanki Aracım 1.2 110hp Octavia

Uzun yol ortalama 100km/H =5.4 lt yakıyor.

Bahsi geçen yıllık kullanım 16.000 km

23.04.2016 Pompa Fiyatları

Dizel 3.60 TL Bezin: 4.33 TL

Dizel hesabı: 4.8 X 3.60 = 17,28 TL

16.000 km = 2.764.8 TL yakıt masrafı

Benzin hesabı: 5.3 X 4.33 = 22,949 TL

16.000 km = 3.671,84 TL yakıt masrafı

Yıllık Dizel - Benzin Masraf Farkı= 907.04 TL

Kendi Aracım İçin Konuşucam.

Dizel 1.6 TDI 110 HP Optimal Octavia = 79.000 TL
    Benzin 1.2 TSI 110 HP Optimal Octavia = 65.400 TL
    -

13.600 TL FARK

13.600 / 907.04 = 14.99 Yıl yapar. 15 diyelim.

15 x 16.000 km = 240.000 KM sonra hayırlısıyla amortilerseniz.

Size seçimlerinizde kolaylıklar diliyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.