Şimdi Ara

Digiturk ve dahili uydu bir arada kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nasıl yapabiliriz anlatabilir misiniz philips dahili uydu alıcılı televizyonumuz var geçen gün digiturkte kampanya varmıs superonline kullanıyorduk olur dedik digiturk bagladık eve fakat annem digiturku kullanamıyor kanal sıralayamıyorsun ya ondan dolayı bunun için istediğimiz zaman dahili uydu ile digiturk arasında geçiş yapmak istiyoruz splitter filan kullanın yazıyor nette araştırdımda anlamadım bana ne yapmam gerektiğini anlatır mısınız ?

• Cihazı türksat üstünden mi bağladılar eutelsat üstünden mi? şu anda tv de izlediğine göre tv türksat da zaten tv dt de euetlsat gibi gözüküyor malesef tv nin kumandasından av geçişi dışında kullanamazsınız
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    Tv nin dahilisi turksat hocam digiturku ne üzerinden bagladılar bilmiyorum evde yoktum kuruluma gelmiş teknisyen yapmış ne üzerinden baglı olduguna surdan bakabiliyorsun gibi söylersen bakıp da söyleyebilirim.Hocam zaten istediğim şey de kumandadan geçiş yapmak basıcam tusa digiturkten cıkıcak normal uyduya geçicek vs anlamıyorum pek uydudan bunu yapabiliyor muyuz
  • Elbet de her tv de vardır bu tv nin kumandasında input source yani cihazın girişlerine bağlı olan cihazların "kendi uydu alıcısıda dahil" görüntüleme ve geçiş yapmaya yarar av tuşu diye geçer kumandanızda philipsler de sanrım karenin içine doğru bir ok simgesi vardı sanırım o neyse dt yi eutelsat dan bağlamışlar tv de zaten kendi alıcısı ve türksat sizin tek yapmanız gereken tv nin kumandasından bahsettiğim tuşa basarak tv-dt arası geçiş yapmak olacak hatta girişlere ad verebiliyorsanız hdmı kaça bağlıysa artık dt yi o na digitürk diye ad verirseniz dahiliye de türksat diye ad verebilirsiniz böylece tv yi daha belirgin şekilde kullanabilirsiniz
  • Hala bir yolu var mı bilmiyorum ama size vermezler. Bazı kişilere veriliyor bu irdeto+ modül. Ya çok hatırlı olmanız yada kullanığınız markanın bir anlaşması olması gerekiyor. Bir ara yerli markalar ve lg nin böyle bir hakkı vardı, onlarda sadece tv yi alırken ancak bu seçimi yapabiliyordu, daha sonra alamıyordunuz bir daha. Ayrıca yine kanal sıralaması depiştiremiyorlardı diye hatırlıyorum.

Bu konudaki tek istisna Loewe. Hem diledikleri zaman modül üyeliğine geçebiliyorlar, hem de kanal sıralamasını diledikleri gibi değişirebiliyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.