Şimdi Ara

Netflix aylık üyelik ücretini yükseltiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix aylık üyelik ücretini yükseltiyor 

ABD'de oldukça popüler bir servis olan Netflix, 2016 yılının ilk günleriyle birlikte Türkiye de dahil olmak üzere 130 ülkede resmi olarak hizmet vermeye başladı. Yerelleştirme çalışmaları henüz yeterli olmasa da hizmetin erişilebilir hale gelmesi bir çok kullanıcı tarafından mutlulukla karşılandı, ancak bu haber mutluluğu bir miktar baltalayabilir.

Hangi bölgeler etkilenecek?

Yeni duyuruya göre şirket önümüzdeki haftadan itibaren fiyat arttırımına gidecek. Şimdilik sadece ABD ve Birleşik Krallık'ta fiyat artışı yapılacak gibi görünüyor, ancak bu değişimden Euro bölgesi de etkilenebilir. Bilindiği gibi ülkemiz üzerinden Netflix üyeliği Euro cinsi ödeme yapılarak satın alınabiliyor. Bu durumda kur ve aylık Euro fiyatlandırmasının artması ülkemizdeki kullanıcılara da olumsuz yansıyacaktır.

Ayrıca Bkz.HTC Sense 8 yeni bir tasarım konsepti ile geliyor

Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak? 

Şirket fiyatlardaki oynamayı paketlerde değişiklik yaparak sağlamış görünüyor. 7.99$ - 8.99$ gibi fiyatlarla sunulan başlangıç paketi kademeli olarak kaldırılacak. 2 yıl fiyat garantisi alan kullanıcıların sözleşmeleri de kısa bir süre sonra sona erecek. Sözleşmesi biten kullanıcılar artık 9.99$'a 2 farklı ekrandan kullanılabilen ve HD yayına sahip paketi satın alabilecekler. 

Fiyat değişikliğinin ABD'de 17 Milyon insanı etkilemesi, bu kullanıcıların çeyreğinin ise yeni fiyatları beğenmeyerek üyeliğini iptal ettirmesi bekleniyor. Bakalım Avrupa fiyatlarında herhangi bir oynama yaşanacak mı? ve şirketin hamlesi nasıl bir tepki doğuracak?

• Hd olmayan paketleri kaldırsınlar bi zahmet. 2016da para verip 480p dizi mi izlenir?

• Ülkemizde AKK olduğu sürece pek bir anlam ifade etmiyor.Zaten alabildiğimiz hızlar da ortada.Fiyatını yarıya düşürseler bile çok fazla insana ulaşamazlar ülkemizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: game07

Hd olmayan paketleri kaldırsınlar bi zahmet. 2016da para verip 480p dizi mi izlenir?

HD için 5mbps download hızı gerekiyor, Ülkemizde AKKden sonraki hız 3mbps o yüzden kaldırmamışlardır.
  • Şu başlıkları adam akıllı atmayı ne zaman öğreneceksiniz? Fiyat değişikliği taa 2 yıl önce duyuruldu o zamanlar 8 dolar ödeyen eski kullanıcıların fiyatı'nın 10 dolara yükseleceği söylendi. Bizim ülkede zaten 10 dolardan başladı servise...Akk felan diye takılan arkadaşların servisi denemediği çok açık 3mbit internet ile yify'nin 1080p dosyalarına taş çıkaran görüntü kalitesi alıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 10 Nisan 2016; 11:20:20 >
  • quote:

Hd olmayan paketleri kaldırsınlar bi zahmet. 2016da para verip 480p dizi mi izlenir?

akn'siz paket satın alabilirsin. Parayı veren orkestrayı çalar.

• Bluray ise bölümler parası olan alır da bluray değil de 720p falansa çok gereksiz olur, her yer dizi sitesinden torrentten geçilmiyo zaten. Ölüyü diriyi hallettik bi de dizi izlemek için her ay para bayılacaz. :)
  • Netflix zaten internet hızına göre bitrate veya çözünürlüğü otomatik olarak ayarlıyor. Sen 1080p HD paketi aldın 3mbps hızla izlersen sana 720p verir mesela.

• her yerde olan diziler için ücret arttırıyorlarmış
  • AKK diye ağlayanlar gelmiş yine.

Kotayı aştığımda bile bana 1080p görüntüyü verebiliyor Netflix. Sadece bitrate'i düşüyor. Her diziyi kontrol etmiyorum 1080p veriyor mu diye. Sonuçta görüntü sorunsuz ve net görüntü alıyorum hem tv'de hem tablette.

Ayrıca diziler her sitede var diyenler dalga geçiyorlar herhalde. O diziler parayla satılıyor arkadaşlar!

Hbo zaten paralı kanal. Bbc ise dizilerini bir-iki hafta yayınlandıktan sonra direkt satıyor. Yani bizim yerli kanallar gibi sitesinden ücretsiz dağıtmıyorlar içeriklerini.

Ve siz parayla satılan içeriği bir nevi çalıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

HD acamayacak bir ortamda dizi izledigini düsün 56k ile :D Neden kaldirsinlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 10 Nisan 2016; 14:39:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boris234

AKK diye ağlayanlar gelmiş yine. Kotayı aştığımda bile bana 1080p görüntüyü verebiliyor Netflix. Sadece bitratei düşüyor. Her diziyi kontrol etmiyorum 1080p veriyor mu diye. Sonuçta görüntü sorunsuz ve net görüntü alıyorum hem tvde hem tablette. Ayrıca diziler her sitede var diyenler dalga geçiyorlar herhalde. O diziler parayla satılıyor arkadaşlar! Hbo zaten paralı kanal. Bbc ise dizilerini bir-iki hafta yayınlandıktan sonra direkt satıyor. Yani bizim yerli kanallar gibi sitesinden ücretsiz dağıtmıyorlar içeriklerini. Ve siz parayla satılan içeriği bir nevi çalıyorsunuz.

Polis gelmiş arkadaşlar dağılın

• boris234 B kullanıcısına yanıt
    Sadece HBO, BBC mi dizi yayınlıyor? NBC, FOX, ABC, CBS gibi kanallar bizim kanallar gibi ücretsiz yayınlıyor dizilerini

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çamur gibi 1080P İzlemek iyi miş.

Düşük bitret çamur görüntü bir de onca para bayıldıktan sonra
  • Çok da tın.

Zaten kullanmıyoruz. İsterse aylık 500TL yapsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torrent varken.Meh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juvixted

Torrent varken.Meh.

+1
    dizi yıldızlarının extacy parasını ben niye vereyimki, zaten reklamlardan alıyorlardır paralarını
  • Lionel Fusco kullanıcısına yanıt
    O dediğin kanallarda sitelerinde bir süre ücretsiz yayınlandıktan sonra kaldırırlar bölümü.(Fox öyle olmayabilir. Onu bilmiyorum.) Genelde videoların altlarında yazar ne zaman videoyu kaldıracaklarını. Ve genelde iki ayda kaldırırlar bölümü.

Daha sonra o içerikleri Netflix, Hulu, Amazon veya bölüm olarak satın alma(itunes, Windows mağaza vs.) sitelerine satarlar.

Güncel seyredeceksek sorun olmaz. Ama ben ve birçok arkadaş güncel ücretsiz kanalların sitesinden takip etmez dizileri. Buda bir gerçek.

Ayrıca popüler olan ve çok izlenen diziler Hbo, Starz, Netflix yapımı yani ücretli kanalların dizileri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boris234 B kullanıcısına yanıt
    Benim izledğim dizilerin hiçbiri Netflix, HBO gibi kanallardan değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • icerigi kıs fiyati yukselt akla bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 11 Nisan 2016; 7:26:07 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.