Şimdi Ara

iPhone SE Apple için düşündüğünüzden daha da kritik bir öneme sahip

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone SE Apple için düşündüğünüzden daha da kritik bir öneme sahip
    iPhone SE, Apple mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluşturabilecek türden bir akıllı telefon değil. Ancak bazı yeni araştırmalar cihazın Apple'ın iPhone serisinin önemli bir parçası olduğunu gösteriyor. Araştırma firması Slice Intelligence'ın analizine göre iPhone SE duyurulmasından bu yana özellikle birkaç yıl içinde yeni bir telefon satın almayan insanlar tarafından büyük bir ilgi görmüş durumda.

Veriler, iPhone SE alıcılarının sadece yüzde 35'inin son iki yıl içinde internet üzerinden bir iPhone satın aldıklarını gösteriyor. Satın alanların yüzde 16'sı daha önce Android kullanıyor olması dikkat çekiyor. iPhone 6S alıcılarının ise yüzde 49'u bir önceki iPhone modelinden yükseltme yapmışlar. Geçiş yapan tüketicilerin yüzde 10'luk kısmı ise Android kullanıcılarından oluşuyordu.

Slice tarafından toplanan veriler, iPhone SE alıcıların yüzde 77'sinin erkek oluğunu ortaya koyuyor. Tüm iPhone tüketicilerinin genelindeki erkek kullanıcı oranı yüzde 69 seviyelerinde. Ayrıca araştırma, iPhone SE alıcıları arasında üniversite derecesine sahip kullanıcı sayısının daha az olduğunu ve düşük gelir düzeyindeki insanların bu cihaza yöneldiğini gösteriyor. iPhone 6 veya iPhone 6S sahiplerinin yüzde 46'sı bir üniversite mezunuyken bu oran iPhone SE alıcılarında yüzde 39 seviyelerinde. Slice, belirli bir sayı vermeden, iPhone SE ilk hafta sonu satışlarının iPhone 6S'e göre yüzde 94 oranında daha düşük olduğunu da söylüyor.

• İlk hafta satışlarının %94 daha az olması gösteriyor ki insanlar 4 inch iphone'a aşıkmış.Hint kuşu büyüklüğünde telefona para vermeyi bekliyormuş.

Yada 5s'e parayı yatırdıkları için paraları kalmamış.

• Veliler karne hediyesi alır anca bu küçüklükde cihazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz aslında büyük ama ekranı küçük maalesef

• Apple'ın küçük ekran isteyen insanlar için küçük ekranlı telefon çıkarması gerçekten çok yazık olmuş.Ekranı çok küçük bir kere. (!)
    O kadar küçük ekranlı telefon mu olurmuş yapacaksın hepsini kocaman bırak kim ne isterse istesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightflame -- 30 Mart 2016; 20:24:36 >
  • "...daha az olduğunu ve düşük gelir düzeyindeki insanların bu cihaza yöneldiğini gösteriyor.."

Türkiye'de nasıl kazık bir fiyattan satıldığı ortada.

• iphone 6s plus sonuna kadar
  • Aslında bir yandan apple nabız yokluyor. Ekranı büyük yapmakla iyi mi ettik kötü mü ettik diye. Satışların alt seviye eğitime hitap etmesi de tamamen ekonomik güç ile ilgili. İyi bir üniversite mezunu olanların işi de iyi,doğal olarak alım gücü de iyi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepsi manyak bunların -- 30 Mart 2016; 14:38:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Tabak istesem Kütahya Porselen'e giderim.

• 4inc telefon kullanmak zorunda olduğumu düşününce bile yüreğim sıkışıyor.

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    O zaman size çay tabağı verelim. Yemek tabağı büyük gelir.

• Birkaç yıl içimde yeni telefon almayıp, yeni çıkan eski telefonu almak...

• 5s saatışına devam etse daha iyidi bence

• quote:

Orijinalden alıntı: nightflame

Apple'ın küçük ekran isteyen insanlar için küçük ekranlı telefon çıkarması gerçekten çok yazık olmuş.Ekranı çok küçük bir kere.
    O kadar küçük ekranlı telefon mu olurmuş yapacaksın hepsini kocaman bırak kim ne isterse istesin.

Trollemek icin mi yazdin bilmiyorum ama

Sizdeki buyuk telefon hastaligini anlayamiyorum.. elimde suan s3 var daha dogrusu ellerimde..yazarken zorlaniyorum.. neden buyuk telefon kullanirsin oyun oynamak ve business vs vs.. ben telefonla bunlarin hicbirini yapmiyoken neden agirlik yaratayim kendime? Sebebi bu kadar basit..

Ben sizin buyuk sevmenizi yadirgamiyorum ama sizin yaptiginiz da cekememezlik gibi gorunuyor.. senin kullandigin kendine benimki bana.. cozemedim kavgayi ve sebebini bi anlatir misin neden bu yorumlar?

• telefon piyasadaki ihtiyaca nokta atışı yaptı o yüzden normal bu kadar satması
  • tasarım şu olaydıda gene 4 inç olaydı,5s kasasına çok benziyor kimsede yadırgamazdı

• Konuda abartılı mesaj kaynıyor, iPhone 7 plus A niyet etmesem fiyat-performans olarak en avantajlısı olan bu cihazı tercih edebilirdim.

• REKLAMLAR.

Bende oturmuş SE Apple için ne kadar önemli acaba diye düşünüyordum... Bak sen şu işe.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.