Şimdi Ara

HYUNDAİ BİLGİ PLATFORMU (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.077
Cevap
1
Favori
88.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • haklısın abi istersen bu servis bakım kampanyasından yararlan bakımda baya fark ettiriyor 330 nerede 192 nerede 330-40 desek polen filtreleri 290 yapar 100 ytl indirim yapılmış oluyor az para değil
  • Selamlar;
    Arkadaşın 2001 model accentinin 120.000 km bakımını 250 ytl ye yaptırdık. Özel serviste. Triger seti değişti , Yağ , yağ filtresi ,hava filtresi , benzin filtresi, Bujiler , Polen filtresi, Fan kayışı , değişti.
    1000 km gezin gelin , ufak bir ayar yapıcam Trigere, demişti ustamız.

Sizin araba dizel. Tam bilemiyorum ama sizin arabada Triger kayışı yok. Triger zinciri var. (Yanlış biliyor olabilirim) Eğer öyle ise Triger seti değişmeyecektir. ve de daha ucuz olması lazım.

İyi günler.

quote:

Orjinalden alıntı: hihtiyar

2004 dizel accent sahibiyim.arabanın 60.000 bakımı geldi.
    dün adıyaman yaşar servise uğradım.60.000 bakımında tüm kayışların bilyaların ve yağların değiştiğini söylediler
    ve 850 ytl fiyat çektiler.indirimden sonra da 640 a düşer dediler. yuhhh dedim ya.
    bu bakımı yakın zamanda yaptıran var mı?
    yaptıran varsa kaça ve hangi serviste yaptırdı.
    bu ne biçim yerli araç yaa
    güya parçası falan da ucuzdu
    battıkkk
    bu gidişle özel servislere takılmaya başlıyacaz

• Doğru söylüyorsun Bahri Servisle gidip bir konuşayım. Kaça yapıyorlarmış. Çünkü Triger setini değiştirmem lazım. Bu indirimden yararlanıp yaptırayım. Ben polen filtresini,yağını,yağ filtresini,Hava filtresini değiştirmeyecem onları yeni değiştirdim.
  • Selamlar;
    Sevgili emekli jandarma , Bu yazılarınızın altına resim koyuyorsunuz , Nasıl yapıyorsunuz bu işi ,kısaca anlatabilirmisiniz.
    Teşekkürler.
  • Bahri abi ucuza kapamışın gerçekten. Benim arabanında 30.000 bakımı geliyor. Bakalım ne kadar tutacak. Mevlüd abi forumdan bi arkadaş 60.000 bakımını 650 YTL ye yaptırmıştı galiba..
  • quote:

Orjinalden alıntı:carenfly

Selamlar;
    Sevgili emekli jandarma , Bu yazılarınızın altına resim koyuyorsunuz , Nasıl yapıyorsunuz bu işi ,kısaca anlatabilirmisiniz.
    Teşekkürler.

carenfly Kardeş Nick altındaki resmi soruyorsan anlatayım, banada legion90 yani Emre anlatmıştı.

1. Foruma giriş yaptıktan sonra, üstte profilim başlığı var oraya giriyorsun.
    2. Sayfanın ortalarında Avatarım diye bir başlık var,O başlığın karşısında "Avatar seçmek için tıkla kutusunu işaretle ve yazının üstüne tıkla.Gelen pencereden kendine bir avatar seç.vewww.imageshack.us sitesinden upload ettiğimiz resmi Profil resim yükle başlığının karşısındaki URL gir kutusunu işaretleyip ordaki boşluğa
    [simage][/simage] imlerinin arasına yapıştırıyoz. Avatarımı profil resim olarak göster kutusunu işaretliyoruz.ve işlem tamamlanıyor. Ayrıca aşağıdaki linkte ayrıntılı olarak açıklamış.

http://resim.donanimhaber.com/m_1692648/tm.htm

Benim bildiğim bu kadar carenfly kardeş. Kendine iyi bak selamlar.

• Emre ben tamamını yaptırmayacam sadece işaretlediklerimi yaptıracam. Oyüzden fazla tutmaz diyorum.

60.000 Km bakımına gelince yapılan işlemler:
    1.Hi-scan cihazı ile kontrol
    2.Motor yağı ve Filtre değişimi
    3.Tüm kayışlar(Altenatör,Devirdaim.H.Direksiyon) Değiştiriliyor.
    X4.Subab ayarı,Avans ayarı,Rölanti ayarı kontrolu
    X5.Benzin Filtresi,Mazot filtresi değişim
    6.Benzin,Motorin boru ve bağlantıları kontrolu
    X7.Triger kayışı seti değişim
    8.Hava filtresi değişim
    X9.Bujiler değişim.
    10.Soğutma sismi ve suyu kontrol edlip suyun değişmesi gerekiyorsa değiştirliyor.
    11.Şanzıman yağı kontrol edilip değiştiriliyor.
    X12.Fren boruları ve tertibatı kontrol edilip değişmesi gereken (Balatalar) değiştiriliyor.
    13.Fren hidroliği değiştiriliyor.
    14.Süspansiyon ve Egzost sistemi kontrol ediliyor.
    X15. Ön takım,Direksiyon kutusu bağlantılar ve civatalar,rotlar.rotiller kontrol ediliyor.
    16.Devriyaj ve kavrama kontrol edilip Baskı balata değişimi gerekli ise değiştiriliyor.
    17.Klima gazı ve polen filtresi
    18.Silecek sistemi bakımı,ve sileceklerin değişimi(Gerekli ise)
    19.Aydınlatma ve Elektrik bakımı Ampul değişimi
    20.Karoser kontrolu.çiziklerin rütuşlanması.

Yanına X koyduğum 6 Madde işi yaptıracağım

• Emre hayırdır imza hanesini değiştirmişsin.Hyundai yok.
  • Yaw abi bi klübe üye olduk sistem kabul etmedi deneme aşamasındayım. 2 sini birden koyucam. Kusura bakmazsın dimi. Bu arada senin yaptıracağın bakımlar en önemlileri zaten Mevlüd Abi olmazsa olmazlar. Bende zannetmem o kadar tutacağını..
  • Yine de nerden bakarsan bak 400,00 Ytl civarında tutar sanıyorum. Birde bu kampanyadan yaralanabilirsem çok iyi olur.

Bende merak sardım bu fotoşop işine bizim arkadaş var ondan proğramı alıp bilgisayara yükledim boş zamanlarda ondan ders alıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emekli Jandarma

Yine de nerden bakarsan bak 400,00 Ytl civarında tutar sanıyorum. Birde bu kampanyadan yaralanabilirsem çok iyi olur.

Bende merak sardım bu fotoşop işine bizim arkadaş var ondan proğramı alıp bilgisayara yükledim boş zamanlarda ondan ders alıyorum.

Abi bağımlılık yapıyor yaw. Bende internetten öğrendiğim kadarıyla yapmaya çalışıyorum ama çok iyi üstadlar var. Bi sorunun olursa yardımcı olurum abi herzaman.
  • bugün burdaki iki özel servisle konuştum.60.000 bakımı için
    birisi orjinal parça değil de kore malı parça kullanıyormuş
    triger setini de değiştirecek 200-250 ytl arası tutar dedi.
    bu vatandaş yetkili servis kapanınca kendisine özel servis açtı.

başka bi özel servis te 250-300 arası tutar dedi.
    durumu iyi olan parçaları değiştirmeyince masraf daha da düşer dedi
    bi tarafta 450-500 civarı yetkili servis
    diğer tarafta da 200-250 civarında özel servis

ne yapacağımı şaşırdım açıkçası
  • quote:

Orjinalden alıntı: legion90

Bahri abi ucuza kapamışın gerçekten. Benim arabanında 30.000 bakımı geliyor. Bakalım ne kadar tutacak. Mevlüd abi forumdan bi arkadaş 60.000 bakımını 650 YTL ye yaptırmıştı galiba..

günaydınlar herkese
    walla haklısın emrecim ucuza geldi 20.000 bakımı da biraz pahalı dediler ama baya fark ettiriyor istersen 30.000 km çok yoksa bakım yaptır fırsattan yararlan derim birde fark ettinizmi kampanya felan filan diye 100 ytl eksik ödüyoruz benim lafım burada servis çalışanlarına değil direk hyundaiye madem bu bakım 192 ytl kampanyadan yapılıyor niye kampanya öncesi benden 290 ytl istiyor bu bakım 192 ytl de yapılabiliyorsa ben şunu anlıyorum yetkili servisler mecburen kazık oluyor yazık yani neyse 5 yıl olsun bakalım servis bana iyi bir öneri sunarsa ben yetkili servisle devam ederim sunmazsa sanırım özelden yaptırırım

• quote:

Orjinalden alıntı: Emekli Jandarma

Yine de nerden bakarsan bak 400,00 Ytl civarında tutar sanıyorum. Birde bu kampanyadan yaralanabilirsem çok iyi olur.

fotoshop zevkli bir programdır abi kullanmayı biraz daha ögren neler neler yapılıyor fark edeceksin
    bu arada abi 400 ytl çok değilmi tutarmı ki o kadar bence tutmaz gibi geliyor bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: hihtiyar

bugün burdaki iki özel servisle konuştum.60.000 bakımı için
    birisi orjinal parça değil de kore malı parça kullanıyormuş
    triger setini de değiştirecek 200-250 ytl arası tutar dedi.
    bu vatandaş yetkili servis kapanınca kendisine özel servis açtı.

başka bi özel servis te 250-300 arası tutar dedi.
    durumu iyi olan parçaları değiştirmeyince masraf daha da düşer dedi
    bi tarafta 450-500 civarı yetkili servis
    diğer tarafta da 200-250 civarında özel servis

ne yapacağımı şaşırdım açıkçası

ya warya şunu anladım ben şimdiden 60.000 bakımı için kenara para ayırayım şimdiden euro altın felan alayım komik geliyor ama servis zamanları öyle bir zamana geliyorki bazen para olmayınca yaptıramıyorsun 10.000 bakımı yaptırırken karar vermiştim ama uygulayamadım ama şimdi yapayım her ay yada 2 ayda bir çeyrek altın alıp koyayım yada ero alayım atayım bari 60.000 bakımını az hasarla atlatırız öyle görünüyoki 1.000 ytl bulacak

• ya size birşey soracam
    dün servise götürdüm bakımı yapıldı arabanın akşam eve giderken şunları fark ettim
    1-) araba çekişten düştü yani servis öncesinde baya seriydi şimdi çekişi yok gibi araba fırlamıyor ok gibi olan araba hantallaştı klimayı açtım araba da gazı kesiyorum sonra tekrar gaz veriyorum araba hafif silkeliyor ben konulan yagdan olabilir diye düşünüyorum yaz için kullanım yagından konulmuş yagın alışması durumumu var acaba
    2-) birde yakıt degerleri arttı servis öncesi 4 lerde seyreden araba 5.5, 6, 7 oldu

mevlüd abi bunlar neden olabilir sence servisi aradım götürecem gerçi ama şimdiden neyle karşılacam bilmek isterim yorumun nedir abi
  • Abi bence aracın şuan tüm sorunu yağ. Zamanla düzelir gibime geliyor. Aracın motor sistemi farklı bi yağla tanıştığı için alışma süreci olacaktır. Bilemiyorum ne kadar doğrudur en düzgün cevabı Mevlüd Abi verir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: westbam

quote:

Orjinalden alıntı: legion90

Bahri abi ucuza kapamışın gerçekten. Benim arabanında 30.000 bakımı geliyor. Bakalım ne kadar tutacak. Mevlüd abi forumdan bi arkadaş 60.000 bakımını 650 YTL ye yaptırmıştı galiba..

günaydınlar herkese
    walla haklısın emrecim ucuza geldi 20.000 bakımı da biraz pahalı dediler ama baya fark ettiriyor istersen 30.000 km çok yoksa bakım yaptır fırsattan yararlan derim birde fark ettinizmi kampanya felan filan diye 100 ytl eksik ödüyoruz benim lafım burada servis çalışanlarına değil direk hyundaiye madem bu bakım 192 ytl kampanyadan yapılıyor niye kampanya öncesi benden 290 ytl istiyor bu bakım 192 ytl de yapılabiliyorsa ben şunu anlıyorum yetkili servisler mecburen kazık oluyor yazık yani neyse 5 yıl olsun bakalım servis bana iyi bir öneri sunarsa ben yetkili servisle devam ederim sunmazsa sanırım özelden yaptırırım

Bahri abi arabam 27.000 km de acaba bende gidip kampanyadan yararlansam mı? Bide ayın 15 inde Aydın a gidicem. Acaba bakım yaptırmadan araç beni götürür getirir mi?

• emrecim bence yararlan kampanyadan birdahi sene aynı zamanda yine kampanya olur biraz zamanda oynama yapmış olursun ama servisi ucuza getirirsin hemde yaz bakımınıda bu arada çıkarırsın bu tabi benim düşüncem birdaha sanırım kışa dogru kampanya yaparlar dersenki ben kışa kadar anca 3000 km tamamlarım diye problem olmaz kış bakımını bekle gerçi benim servis bakımını 2.300 km de geçmişti ama kışın bir kampanya olurmu olursa ne zaman ve ne şartlarda olur oda bilinmez ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: westbam

ya size birşey soracam
    dün servise götürdüm bakımı yapıldı arabanın akşam eve giderken şunları fark ettim
    1-) araba çekişten düştü yani servis öncesinde baya seriydi şimdi çekişi yok gibi araba fırlamıyor ok gibi olan araba hantallaştı klimayı açtım araba da gazı kesiyorum sonra tekrar gaz veriyorum araba hafif silkeliyor ben konulan yagdan olabilir diye düşünüyorum yaz için kullanım yagından konulmuş yagın alışması durumumu var acaba
    2-) birde yakıt degerleri arttı servis öncesi 4 lerde seyreden araba 5.5, 6, 7 oldu

mevlüd abi bunlar neden olabilir sence servisi aradım götürecem gerçi ama şimdiden neyle karşılacam bilmek isterim yorumun nedir abi

Bugun ben de serviste yıllık bakımını yaptırdım.180 ytl tuttu.Faturaya baktım.Rimula FX 10W-30 motor yagı olarak geciyor.
    Ya sanki bana da arabanın cekişi düştü gibi geldi.Bu nasıl bir yag böyle?Sonucta anlaşmalı yetkili servise gidiyoruz.
    Westbam ,sen eger tekrar servise gideceksen,buradan bize de sonuç hk.bilgi verirsin zaten.Hoşcakalın

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.