Şimdi Ara

sıralı sistemde neden landi renzo (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
7
Favori
169.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coskunismail

Sayın promert
    Eğer deponuz gerçekten 45 litrelik ise şamadıranın ayarlanması gerekiyor. Simit depolarda bu sorun çok fazla gözleniyor. Depo boşken şamandıra sökülüyor ve biraz çevrilerek takılıyor. Garantiniz varsa ücret ödemezsiniz. Zira size tam faal bir lpg sistemi teslim etmemiş oluyorlar. Dolayısıyla da garantiden işlem yapılıyor. Garantiniz yoksa da eğer bir arıza bulunmuyorsa 20 tl ye bile halledebileceğiniz bir şey.
    Saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: promert

Arkadaşlar benim simit depo 45 lik ama 32 litreden başka almıyor güvenlik seviyesi ile benim aracın max 38 litre alması gerkiyor şamandıra ayarı bozuk galiba bunlar nasıl ayarlanıyor ve ücretleri hakkında bilginiz varmı bide lpg ciye boş depo mu gitmek zorundayız

Deponun üzerinde 45 litre yazıyor. Evet garanti var ama garanti belgesi yok mecbur ücretli yaptıracaz fiyat 20 lira isi gayet makul bi ara yolum düşünce bi lpg ciye soruyum cevap için teşekkürler

• Sayın promert
    Tabi benim yazdığım fiyat yaklaşık birşey. Belki sizden para bile almazlar belki de 30-40 tl isteyebilirler. Hazırlıklı olun yani
    Bol tasarruflu günler
    Saygılarımla
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coskunismail

Sayın promert
    Eğer deponuz gerçekten 45 litrelik ise şamadıranın ayarlanması gerekiyor. Simit depolarda bu sorun çok fazla gözleniyor. Depo boşken şamandıra sökülüyor ve biraz çevrilerek takılıyor. Garantiniz varsa ücret ödemezsiniz. Zira size tam faal bir lpg sistemi teslim etmemiş oluyorlar. Dolayısıyla da garantiden işlem yapılıyor. Garantiniz yoksa da eğer bir arıza bulunmuyorsa 20 tl ye bile halledebileceğiniz bir şey.
    Saygılarımla
    quote:

Arkadaşlar benim simit depo 45 lik ama 32 litreden başka almıyor güvenlik seviyesi ile benim aracın max 38 litre alması gerkiyor şamandıra ayarı bozuk galiba bunlar nasıl ayarlanıyor ve ücretleri hakkında bilginiz varmı bide lpg ciye boş depo mu gitmek zorundayız

Deponun üzerinde 45 litre yazıyor. Evet garanti var ama garanti belgesi yok mecbur ücretli yaptıracaz fiyat 20 lira isi gayet makul bi ara yolum düşünce bi lpg ciye soruyum cevap için teşekkürler

• ACİL YARDIM....arkadaşlar volkswagen polo1998 model AEE motor 75 beygir normal vites arabama tavsiyeler üzerine landy renzo lpg taktırdım...ancak takıldığı günden bu yana aracım devamlı dur kalklarda stop ediyor...baktırmadığım tamirci kalmadı...lpg taktırdığım yere gittim bilgisayara taktılar sorun yok dediler.boğaz kelebeğini temizletin adaptasyon yaptırın düzelir dediler...boğaz kelebeğini temizlettim adaptasyon yaptırdım...ama hala aynı sorun devam ediyor...benzine alınca da aynı problemi yapmaya başladı....lpg taktırmadan önce hiç böyle bir problem yoktu...ne yapmam lazım lütfen yardım...arabaya binmekten nefret etmeye başladım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muallim455
    ACİL YARDIM....arkadaşlar volkswagen polo1998 model AEE motor 75 beygir normal vites arabama tavsiyeler üzerine landy renzo lpg taktırdım...ancak takıldığı günden bu yana aracım devamlı dur kalklarda stop ediyor...baktırmadığım tamirci kalmadı...lpg taktırdığım yere gittim bilgisayara taktılar sorun yok dediler.boğaz kelebeğini temizletin adaptasyon yaptırın düzelir dediler...boğaz kelebeğini temizlettim adaptasyon yaptırdım...ama hala aynı sorun devam ediyor...benzine alınca da aynı problemi yapmaya başladı....lpg taktırmadan önce hiç böyle bir problem yoktu...ne yapmam lazım lütfen yardım...arabaya binmekten nefret etmeye başladım...

Hocma nerde taktirdiniz PM atabilirmisiniz?
    mutlaka ama mutlaka yanlis birsey yapmislardir montajda.
  • ISPARTA SUA OTOGAZ DA MONTAJINI YAPTIRDIM...OPELİN 0 OTOMOBİLLERİNEDE DE MONTAJ YAPIYORLARDI...İŞÇLİK İYİDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...
  • quote:

ISPARTA SUA OTOGAZ DA MONTAJINI YAPTIRDIM...OPELİN 0 OTOMOBİLLERİNEDE DE MONTAJ YAPIYORLARDI...İŞÇLİK İYİDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

uzuldum hocam umarim cozulur sorununuz.
    istanbula gelseydiniz keske.
    ben sebep olmustum , uzuldum simdi.
    keske 3.ayagida ihmal etmeseydiniz.
    gelismeleri hayirli haberlerinizi bekliyoruz.

edit: rolantide titreme var mi? ozellikle pistonlardan biri devre disi gibi bir hisse kapilmaniza sebep olacak kadar bir titreme var mi?
    atesleme bobinleri eskimis ise LPG gecince ortaya cikmis olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 3 Ağustos 2010; 16:49:18 >
  • Merhabalar

Ben 20 gün önce Landirenzo kit taktırdım 1.2 70 HP aracıma..

Daha önceden bilmiyordum iki tip model olduğunu(blue ve omegas)

Bana verilen kitapçıklarda omegas yazısı vardı.Ve takılan enjektörün dış plastiği siyah olarak takıldı.Siyah olanlar anladığım kadarıyla Omegas kit.Daha sonra servisten beni aradılar.Size takılan enjektörün yenisi geldi yeni seriyi takabiliriz isterseniz dediler.(Çok güvendiğim bir servistir.) Bende gittiğimde yeni gelenin 3 silindirli olarak tek parça halinde ve dışı mavi olduğunu gördüm.Sanırım bu enjektör blue kite ait.Dedim olsun eskisi kalsın dedim eğer sorunu yoksa.(Dışı mavi diye içime sinmemişti.Siyah haliyle motorda çok orjinal duruyordu) Biraz açıklama yaptılar.Sonrada tabi lafı değiştirdiler biraz bu yüksek motor gücüne sahip motorlara takılıyor sana gereksiz olur fazla yakar vs diye değiştirmek istediler.(Ben tabi güvenmediğimden değilde içime sinen bişeyi istiyordum açıkçası).Bende o zaman dedim dışı siyah kalsın bari içini değiştirin.Benim ilk takılan mevcut siyah 3 lü hazır enjektörü söküp içine yeni geleni taktılar.Görüntüde dışı siyah omegas, içi ise blue kit'e ait oldu.

Acaba geri kalan sistem Omegas, enjektör blue ise bir sıkıntı olur mu? iyimi yaptım, kötü mü yaptım?

Tabi şu anda ayarda yapıldı süper bir sürüşe sahip oldum.Çekiş benzinden daha iyi bile geliyor bana..Acaba değiştiren enjektörden mi kaynaklı emin olamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mygokhan -- 8 Ağustos 2010; 9:14:24 >

• merhaba ac öncel bey
    yaklaşık 2 ay önce landi renzo dörtyol bayisinde 1.2 opel corsa(2002) aracıma lpg taktırdım. Ancak bir türlü sorunlar bitmedi. İlk önce göstergesinde sorun yaşadık lpg bittiğinde benzine geçmiyordu bu sorun yeni halledildi. DAha sonra lpg ye geçtiğinde motor soğukken araba tekliyordu çok şükür buda halloldu. Sonra lpg ye çok geç geçiyordu lpg kadar benzin yakıyordum buda halloldu(ne kadar sorun yaşadığıma dikkat edin). Ancak bir gün arabayı lpg göstergesi hatası yüzünden lpg kitini taktırddığım yere gittim birşeyler yaptılar hocam halloldu dediler gösterge hallolmadığı gibi artık arabam benzinde iken düzensiz çalışmaya başladı. Lpg servisi sorun lpgyle ilgili değil arabada dediler bende siz ayar yaptıktan sonra oldu dedim tesadüf dediler bende bir servise götürdüm tüpte sorun dediler. Tekrar lpg servisine gittim hocam bi bujileri değiştirelim dediler daha kötü oldu. Hem arıza ışığı yandı hemde benzinde çalışırken araba tekliyor hiç gaz yemiyor ve içinden sanki patlama sesi geliyor. lpg ye geçince düzeliyor. Tekrar araba tamircisine gittiğimde arıza ışığını söndürse bile tekrar yanacağını sorunun tüpte olduğunu söledi. Artık lpg servisine gitmeyi de istemiyorum. Açıkçası oraya gitsem kavga edeceğimi düşündüğüm için gitmiyorum. Acaba bir öneriniz var mı?

• Sayın Ac Öncel ,

1) 2010 model Renault Fluence 1.6 16 V lpg takılmaya uygun mudur?
    2) Landi Renzo Omegas mı Zavoli mi?
    3) İzmir'de bu işi en hakkıyla yapacak, usta-servis önerisi bana memnuniyet verecektir. Aracımın 3 yıllık motor garantisini bozacağım, sorun yaşamak istemem.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddy78 -- 19 Eylül 2010; 15:47:01 >
  • LANDİRENZO OMEGAS PLUS ÇIKMIŞ BU KİTLE OMEGAS ARASINDA NE FARK VAR TEŞEKKÜRLER..
  • Sn. AC ÖNCEL, üzerinde landi renzo kit takılı bir 2006 model focus almak üzereyim. Bu kitin ford focusla uyumu nedir ? sorun çıkarıtmı ? iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.SYMBOL
    Sn. AC ÖNCEL, üzerinde landi renzo kit takılı bir 2006 model focus almak üzereyim. Bu kitin ford focusla uyumu nedir ? sorun çıkarıtmı ? iyi günler.

landinin distributoru olgun LPG calisani Landili focus kullaniyor...
    Maltepe Ahmet bey.Firma sahibi yada ortagi sanirim kendisi.
  • 2009 model peugeot 308 1.6 vti 120 hp aracıma landi renzo taktırmayı düsünüyorum. Cok arastırma yaptım bir cok markanın yetkili bayisiyle görüstüm en son landi renzoda karar kıldım fakat hala ya sorun yaratırsa diye süphelerim var. vti motor olmasından kaynaklanacak bir sorun yasarmıyım montajda cünkü bazı markaların yetkilileri bu tip 308lerde dönüsümün mümkün olmadıgını söylüyor opan motor numarasından sorgulatıp uygundur dedi landi renzonun yetkili bayisi bektas oto ise hic sorgulama yapmadan dönüsümün mümkün oldugunu söyledi bende güvenilir olduklarını düsünüyorum saolsunlar cok ilgilendiler cünkü simdiye kadar konustugum cogu yer takarız ne olucak diyip fazla bilgi vermedi eger bu tarz dönüsüm yaptırmıs olanlar varsa aranızda bilgi verirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.SYMBOL

Sn. AC ÖNCEL, üzerinde landi renzo kit takılı bir 2006 model focus almak üzereyim. Bu kitin ford focusla uyumu nedir ? sorun çıkarıtmı ? iyi günler.

benim arkadasım kulllanıyor focus ve landi renzo kit var üzerinde bu güne kadar şikayetini duymadım
  • selam arkadaşlar..
    2001 model (2000 motor) peugeot 406 SV BVA 138 HP aracıma Landi Renzo takdırmak istiyorum.
    Bu araca LPG takdırmakta sıkıntı varmıdır..Varsa nelerdir..
    Gönül rahatlığıyla takdırabilirsin derseniz.. hangi markayı tavsiye edersiniz..
    ayrıca 138 beygir olmasından ve 2000 motor olmasından dolayı..takdıracağım kit de özellikle dikkat etmek gereken hususlar ve ince ayrıntılar varsa bilgilendirriseniz sevinirim.
  • quote:

ACİL YARDIM....arkadaşlar volkswagen polo1998 model AEE motor 75 beygir normal vites arabama tavsiyeler üzerine landy renzo lpg taktırdım...ancak takıldığı günden bu yana aracım devamlı dur kalklarda stop ediyor...baktırmadığım tamirci kalmadı...lpg taktırdığım yere gittim bilgisayara taktılar sorun yok dediler.boğaz kelebeğini temizletin adaptasyon yaptırın düzelir dediler...boğaz kelebeğini temizlettim adaptasyon yaptırdım...ama hala aynı sorun devam ediyor...benzine alınca da aynı problemi yapmaya başladı....lpg taktırmadan önce hiç böyle bir problem yoktu...ne yapmam lazım lütfen yardım...arabaya binmekten nefret etmeye başladım...

ilginç bir şekilde polo classic 97 model 1,6 8 valf 100 hp aracıma landi renzo marka sıralı kiti taktırmaya karar vermiştimki burayı incelemek istedim... ankarada koçop (efendioğlu) otomotivle görüştüğümde bana sunu söylemişlerdi " eğer aracınız AEE serisi değil ise landi renzo bizim için çokçok iyi bir marka.. ancak aracınız AEE serisi ise hiçbir şekilde lpg takmıyoruz sizede taktırmanızı önermiyoruz... stop sorunu oluşuyor ve çözülemiyor.."

sizin adınıza gercekten üzüldüm benim aracım AEE serisi değil ancak siz keske hiç taktırmasaydınız

• merhabalar

aracım 2005 model chevrolet kalos 1.4sx otomatik vites

1 sene evvel landi renzo bursa neskar servisde aracıma takdırdım. (yetkili opel - chevrolet servisidir)
    aslında brc- zavolli vs de güzel markalardı

yıllardır benzinli araç kullanırım ve ilk kez lpg'li araç da lpg taktırdım. hep derlerdi sorun oldu, gaz takan usta servise, servis gaz takan yere
    yönlendiriyor. sürekli ayar yapılıyor vs durumları oluyordu
    eğer sorun çıkar ise hem aracın yetkili servisi hemde lpg monte edilen nokta aynı olmasını bu yüzden tercih ettim.

şu an 12-13bin km oldu. geçen servise sorduğumda (anahtar ile ilgili uğramıştım)
    gaz ayarı vs için 15000 km veya yıl dolunca gelebileceğimi söylediler.

montajdan bugüne kadar ne ayarlatmak ne başka bir işlem için servise hiç gitmedim.
    üründen çok memnun kaldım.
    aracın markası chevrolet - üzerindeki motor gm ecotec-II
    tüm chevrolet ve opel kullanıcılarına tavsiye ederim.

yakıt tüketimim benzinde (otomatik vites) şehir içi 10 litre civarındaydı tüptede 10 litre civarında tüketimi var)

• arkadaşım yaşadığın sıkıntıyı benim bir arkadaşım ya
    aşamıştı herşeyi denedi olmadı enson boğaz kelebeğini temizletti yine olmadı kelebeği değiştirdi sorun kalmadı. usta boğaz kelebeğinin temizlenmesi diye bir şey in olmadığını değiştirmenin kesin çözüm oldugunu söylemişti bilgilerinize
  • iyi günler 2006 model Renault Scenic 2 1.6 16v Benzinli otomatik vitesli araç sahibiyim Benzinde şehir içi 10 - 11 lt arası yakıyor 100 kmde. Son gelen zamlarla artık işinden çıkamaz oldum. Landi renzo tavsiye edermisiniz? Yada başka markayı ? Aslında benim endişem aracımın heryeri elektronik olmasından dolayı ilerde sıkıntı arıza çıkartması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konex

iyi günler 2006 model Renault Scenic 2 1.6 16v Benzinli otomatik vitesli araç sahibiyim Benzinde şehir içi 10 - 11 lt arası yakıyor 100 kmde. Son gelen zamlarla artık işinden çıkamaz oldum. Landi renzo tavsiye edermisiniz? Yada başka markayı ? Aslında benim endişem aracımın heryeri elektronik olmasından dolayı ilerde sıkıntı arıza çıkartması.

Sayın Konex
    Renault marka araçlarda bazı markalarda problem çıkıyor diye biliyorum. O yüzden iyice araştırma yapmadan sakın yaldızlı sözlere kanıp LPG taktırmayın. En sorunsuz markayı iyice araştırın.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.