Şimdi Ara

Punto kaza hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bugün bir talihsiz kaza başıma geldi. Bu araç 7-8 takla attım. Araç tamamen kullanılamaz hale geldi. Fakat araçta buna rağmen hava yastıklarım açılmadı. Fotoğramlarım ektedir. Araç ile daha önce bir köpeğe çarpma sonucu 2 hava yastığı açılmıştı. Olay sonrası aracın onarımı yetkili serviste yapılmıştır. Bu denli hafif kazada hava yastığı açıldı fakat 7-8 taklalı kazada hava yastıkalrı açılmamıştır. Bununla ilgili yapılabilecek uygulamalar nedir? Aracımın kaskosu var. Bu durumda süreç nasıl ilerleyecektir. Aracın daha önceden 9000 Tl lik hasar kaydı mevcuttur. Bu durumda kaskodan ne kadar meblağ alabilirim. Bu durumda perte çıkmama durumu olmama ihtimail yoktur sanırım.Hava yastıklarının açılmaması ile ilgili Fiatı dava edebilirmiyim
     Punto kaza hakkında Punto kaza hakkında Punto kaza hakkında Punto kaza hakkında

• Sensöre denk gelmemişse açılmaması normal. Öndeki sensörlere gelmemiş zaten; konu pek tartışmaya bile açık değil bence. Geçmiş olsun, araç pert büyük ihtimalle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Sensöre denk gelmemişse açılmaması normal. Öndeki sensörlere gelmemiş zaten; konu pek tartışmaya bile açık değil bence. Geçmiş olsun, araç pert büyük ihtimalle.
    Gecmis olsun oncelikle.Perde ve yan hava yastigi varsa acilmasi lazimdi onden hasar yok cunku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzdrk

Gecmis olsun oncelikle.Perde ve yan hava yastigi varsa acilmasi lazimdi onden hasar yok cunku.

Alıntıları Göster
    büyük geçmiş olsun.

kaza nasıl oldu acaba?

ön hava yastıkları bu kazada açılmaz. sensörlere gelen bir darbe olmamış. yan hava yastığı varsa ve açılmamışsa sorgulanmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker1041

büyük geçmiş olsun.

kaza nasıl oldu acaba?

ön hava yastıkları bu kazada açılmaz. sensörlere gelen bir darbe olmamış. yan hava yastığı varsa ve açılmamışsa sorgulanmalı.

Alıntıları Göster
    cvp larınız için tşkr ederim kaza şü şekilde gercekleşti yokuş aşağı inerken kavşaktan araç burnunu cıkarması sonucu ben firene bastım arabanın arkası savurmaya başladı toparlayamadım orta refüj deki kaldırım taşına vurdum ordan araba ucarak karşu yolun ortasına düşerek taklalar atmaya başladı taki üçüncü bağlantı yoluna gecene kadar yani 3 adet yola savruldum yaralanmadan kendi cabamla kemeri cözdum araç ters duruyordu kapıyı tekmeleyerek actım ve dışarı atım kendimi başımda toplananlara 112 arayın araçtan uzaklaşın tüp var dedim ve kendimi yere bıraktım 1 dakka gecmeden ambulans geldi film sahnesi gibiydi

• quote:

Orijinalden alıntı: halil11415586

cvp larınız için tşkr ederim kaza şü şekilde gercekleşti yokuş aşağı inerken kavşaktan araç burnunu cıkarması sonucu ben firene bastım arabanın arkası savurmaya başladı toparlayamadım orta refüj deki kaldırım taşına vurdum ordan araba ucarak karşu yolun ortasına düşerek taklalar atmaya başladı taki üçüncü bağlantı yoluna gecene kadar yani 3 adet yola savruldum yaralanmadan kendi cabamla kemeri cözdum araç ters duruyordu kapıyı tekmeleyerek actım ve dışarı atım kendimi başımda toplananlara 112 arayın araçtan uzaklaşın tüp var dedim ve kendimi yere bıraktım 1 dakka gecmeden ambulans geldi film sahnesi gibiydi

Alıntıları Göster
    Hocam her şeyden önce geçmiş olsun. Aracınızda perde ve yan hava yastıkları yoksa bu kazada açılmaması normal. Sizde bir hasar var mı? Araçtan kendi çabanızla çıkabilmiş olmanız sanki arabanın görevini tam yaptığını düşündürdü bana. Araç pert olur ona hiç bir şüphe yok. Ancak aracın sert bir frende dengesini kaybetmesi benim dikkatimi çekti. Zemin mi kötüydü, vites boşta mı iniyordunuz ya da araç mı dengesiz frenledi, ilginç. Geçmiş olsun tekrardan.

Bu arada ekleme; kemer sizi kurtarmış resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 17 Şubat 2016; 11:47:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Hocam her şeyden önce geçmiş olsun. Aracınızda perde ve yan hava yastıkları yoksa bu kazada açılmaması normal. Sizde bir hasar var mı? Araçtan kendi çabanızla çıkabilmiş olmanız sanki arabanın görevini tam yaptığını düşündürdü bana. Araç pert olur ona hiç bir şüphe yok. Ancak aracın sert bir frende dengesini kaybetmesi benim dikkatimi çekti. Zemin mi kötüydü, vites boşta mı iniyordunuz ya da araç mı dengesiz frenledi, ilginç. Geçmiş olsun tekrardan.

Bu arada ekleme; kemer sizi kurtarmış resmen.

Alıntıları Göster
    indiğim yol cok dik bir yol ve ilk frene dokunmamda arabanın arka kısmı sağa doğru attı sonradan toparlayamadım lastikler lastik basınçları olsun gayet iyiydi araçın süsbansiyonlarıylada oynamadım kemer hayatımı kurtardı yoksa şu anda farklı durumda olurdum peki birmota fotorafları yoladım % 99 pert aracını denildi benim aracın 10 binliralık hasar kaydı vardı önceden bu şuanda verecekleri pert bedelini etkilermi????

• Araçta 2 Airbag mi var 4 mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Araçta 2 Airbag mi var 4 mü?
    Perte çıkan aracın kasko bedeli ne ise onun ödenmesi gerek önceki hasar kayıtlarının burada belirleyici olmaması lazım. Sonuçta kasko yaptırdığınızda aracınızın önceki hasar kaydı da sigorta şirketi tarafından bilinmektedir.
  • quote:

indiğim yol cok dik bir yol ve ilk frene dokunmamda arabanın arka kısmı sağa doğru attı sonradan toparlayamadım lastikler lastik basınçları olsun gayet iyiydi araçın süsbansiyonlarıylada oynamadım kemer hayatımı kurtardı yoksa şu anda farklı durumda olurdum peki birmota fotorafları yoladım % 99 pert aracını denildi benim aracın 10 binliralık hasar kaydı vardı önceden bu şuanda verecekleri pert bedelini etkilermi????

Hocam aracınızda 8 bin liralık parça hasar gördü ve 8 bin liralık yeni parça takılmış. Sonra da yeniden hasar görmüş. Etkilenmemesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

Hocam aracınızda 8 bin liralık parça hasar gördü ve 8 bin liralık yeni parça takılmış. Sonra da yeniden hasar görmüş. Etkilenmemesi lazım.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun yan airbag varsa açılması lazımdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Geçmiş olsun yan airbag varsa açılması lazımdı.

Alıntıları Göster
    Araçta perde hava yastıkları yok herhalde ancak; hocam biraz dikkatsiz misiniz ya da hızlı sürüyorsunuz galiba. Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar... Bu durumu gerçekleştirmeyin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Araçta perde hava yastıkları yok herhalde ancak; hocam biraz dikkatsiz misiniz ya da hızlı sürüyorsunuz galiba. Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar... Bu durumu gerçekleştirmeyin lütfen.

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun araçta büyük ihtimalle pert.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun hocam, arkadaşlar söylemiş zaten, araç ön kısmından darbe almamış, o yüzden hava yastıklarının açılmaması normal, açılsa da bi faydası olur muydu bilinmez. Emniyet kemeri zaten taklalarda ciddi anlamda hayat kurtarıyor.

Hızınız ne civardaydı, zemin ıslak mıydı? Normal şartlarda en sert frenlemede bile arabanın arkasının atması mantıklı değil. Viraj esnasında falan mı sert fren yaptınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 17 Şubat 2016; 20:42:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Geçmiş olsun hocam, arkadaşlar söylemiş zaten, araç ön kısmından darbe almamış, o yüzden hava yastıklarının açılmaması normal, açılsa da bi faydası olur muydu bilinmez. Emniyet kemeri zaten taklalarda ciddi anlamda hayat kurtarıyor.

Hızınız ne civardaydı, zemin ıslak mıydı? Normal şartlarda en sert frenlemede bile arabanın arkasının atması mantıklı değil. Viraj esnasında falan mı sert fren yaptınız ?

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun.Size birşey olmaması sevindirici.Yalnız birşey dikkatimi çekti;araç 7-8 takla atmasına rağmen kasası bayağı sağlam kalmış.

• cok gecmis olsun Allah korumus arac pert ve bedeli aracin kasko degeri belirleyecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

cok gecmis olsun Allah korumus arac pert ve bedeli aracin kasko degeri belirleyecektir
    geçmiş olsun, aşırı hızdan kaynaklı sanırım
  • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    yer kuruydu kavşaktan dikkatsiz bir sürücü aracıyla cıktı anlık frene bastım araç savurdu kendini
  • halil11415586 H kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar polis tutanagunda takla sayısı 12 olarak belirtilmiş allahıma şükürler olsun o araçtan sağ cıktım cok kötü bir duygu allah kimseye yaşatmasın hızım aşırı değildi yokuş aşşağı olması arabayı saurmaya yetti
  • quote:

arkadaşlar polis tutanagunda takla sayısı 12 olarak belirtilmiş allahıma şükürler olsun o araçtan sağ cıktım cok kötü bir duygu allah kimseye yaşatmasın hızım aşırı değildi yokuş aşşağı olması arabayı saurmaya yetti
    Hocam geçmiş olsun. Anlattıklarınızdan Punto'nun kasasının bence sağlam olduğunu gösteriyor. Bunun en büyük ispatı kazadan sonra araçtan çıkıp, bir yerinize bir şey olmaması. Ama arcın savurması beni şaşırttı. Hızınızı hatırlıyor musunuz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.