Şimdi Ara

msi x99a godlike gaming sistem toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu anakart ile sistem toplama videosu var mı hiç bir yerde bulamadım yerli yabancı fark etmez bir tane buldum kel herif topluyorda oda kamera uzak ve videoyu hızlandırarak topluyor

• myo_1433 M kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın yaklaşık 1.5 senedir sistemlerden uzağım ancak x99 olması normal bilgisayar toplamadan bir farkı var mı ? ek ayarı vb eğer yoksa sadece düşünce olarak vardır düşünüyorsanız ben su ana kadar anakarta göre kurulan sistem görmedim ( kasa bağlantıları hariç) normal anlatımı güzel videolar izleyebilirsiniz
  • x99 sistemi diğer sistemlere göre uzun aralıklarla güncelleniyor olması ve bana göre diğer sistemlerden daha iyi birde şu var sli yada crossfire yapacak olanlar için en ideal sistem ama maliyetli tabi.Neden sli ve crossfire için uygun derseniz x99 sistemlerin işlemciler (5930k,5960x ve yeni çıkacak broadwell-e) 40 pci express hattı sunmakta.40 pci express hattı sli ve crossfire yaptığınızda tam performans almanız demek (16x 16x gibi).Ama dediği gibi x99 tabanlı sistemler maliyetlidir.
    2.200tl lik anakart ona 5960x yakışır yada yeni çikacak intelin 20çekirdekli işlemcisi ve 4way titan x SLİ 4k triple rog swift monitör 12k oyun of of göz zevki şahane oturup seyretmek bile yeterli olur.
    Parasi işte arabaya eş değer olur tekerlek taksan sürülür o derece yane
  • 5960x e gerek yok 5930k gayet yeterli ikisinde de 40 pci express hattı mevcut oyun için konuşuyorum sli yada crossfire yapmak için ama render,video işleme ve 3dmax gibi uygulamalar için 5960x daha uygun tabi.Yakın zamanda Broadwell-e serisi geliyor onda en güçlü işlemci 5960x 10 çekirdekli ben o değilde 6900k alabilirim hatta en alt model 6800k da iş görür çünkü bu yeni serinin hepsi 40 pci express hattı olacak :).Yeni çıkacak polaris ve pascal ekran kartları serisinde de 4k da 60 fps söz konusu çünkü 4k da fps sorun olan darboğaz sorunu giderilecek.Araba fiyatına sistem toplamaya gerek yok mantıklı ve dengeli bir sitem oluşturursanız her türlü işinizi görür ama x99 sistemleri uzun aralıklarla güncellendikleri için diğer skylake serileri ile karşılaştırıldığında biraz tuzlu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myo_1433 -- 4 Şubat 2016; 19:05:55 >
  • 2699 v3 alin beklemeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğiniz işlemci hakkında hiç bir bilgim yok ayrıca şu an elimde msi godlike gaming olduğunu belirtmiştim nasıl olacak o işlemci bu anakarta ?

• yalnız o işlemci server içinmiş benim server pek işim yok benim ki oyun odaklı olacak.
  • Xeonla oyun oynanmadigini kim soyledi cekirdekse cekirdek gucse guc stabilite ise stabilite x79 anakartta onceki nesil 2670 xeon kullaniyorum 3930k yada sahibim bariz fark goruyorum aralarinda kagit ustunde benzer bencmark puanlari olmasina ragmen

• Anladım peki kaç pci express hattı mevcut bu işlemci de ?
  • Linkte yaziyordu 40 adettir intelde daha ustu yok zaten coklu 3lu 4lu veya daha fazla kartli setuplarda anakartin ustunde harici yongalarla destek saglanir

• Neden x99 sistem toplayanlar bu işlemciyi tercih etmiyorlar genelde 5930k 5960x bunları tercih ediyorlar.Server işlemci olduğu için mi acaba bu işlemciyi tercih etmiyorlar
  • Oyun disinda ticari kullanim icin toplayanlar aliyor zaten oyun icin asiri pahali ve guclu kaldigi icin pek konusu gecmez

• Peki bu işlemcinin fiyatı ne kadar aradım pek bulamadım fiyatını ?
    çünki tedarik etmek zor fiyatlarda degişiyor ayrıca max %2 lik farklar için fazla takılmayın 40 pci express konusuna 5820 ile 5930 un arasındaki verdiginiz fiyat farkına kesinlikle degmez getirisi sandıgız gibi degil

ama diyorsanki ben hem sli yapıp hem pci express ssd kullanıp birde ses kartı takacagım ozaman 5930 düşünülebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resmi faturali garantili alirsaniz 4000$ ustu 2elde yaklasik yari fiyatina bulunabiliyor
    http://www.erenbilgiislem.com/index.php?anaKategori=2&sayfa=20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *666* -- 4 Şubat 2016; 23:56:40 >
  • 2. el bulunup alınırsa çok iyi olur 5960x almak yerine bu işlemcinin 2. elinin bulup almak daha mantıklı zaten işlemci çok nadir bozulan bir bileşen ama yinede oyun için bu işlemciye o kadar para verilmez diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myo_1433 -- 5 Şubat 2016; 0:03:36 >
    Suan 5960x ten daha performansli xeon islemciler forumda satista zaten tabi burda acilan konularin % 80i oyun odakli ve max 980ti icerdigi icin pahali kaliyor bu islemciler

5820k almanızı tavsiye ederim.Özellikle 3dmax tarzı programlar kullanmıyorum tamamen hobi , performans ve oyun amaçlı bir sistem olacaksa anlayamayacağınız derecede fark olucaktır.

Görüşüm yüzlerce kez montajını yapıp test etme fırsatım olduğundan tecrübe ile sabittir.

Godlike gibi bir anakartta 5820k ile 4.2 ghz'de stabil 40-45 derece ile 4k oyunun keyfini sürebilirsiniz.

5820k , Godlike , h100i GTX , 32 gb 3200Mhz memory , Zotac GTX980 ti (Yada Afterburner ve diğer utility'lerden yararlanayım diyorsan MSI) Samsung 256GB 950 PRO M.2 V-NAND SSD (2200 okuma )

Anakartın'dan PCI-e M2 v-nand external kart çıkmakta.Tıpkı z170 Sabertooth mark 1 'de çıktığı gibi 32gb / s farkıyla 2200mb veri okuma hızına çıkabilirsin.Tabi Boot ekranında 1.5 dk'da windows 10 kurmuştum bu sisteme farkını görsemde win içi işleyişte pek fark göremedim.Yinede önemli bir nokta !

Not:Biraz ezbere yazdım imla hatalarım olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH.COM -- 5 Şubat 2016; 0:47:46 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.