Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (223. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alparslan hocam çok teşekkür ederim. Valla araba ilk günkü gibi oldu. Tecimeroğluna gittim Murat Bey ve Seyhan bey kendi arabalarıymış gibi ilgilendi. Bir sürü yerden fiyat almıştım. Burası hem daha fazla şey yaptı hem daha uygun fiyat verdi hemen yaptırdım arabayı. Geçen hafta yaptırdım ama hemen yazmak istemedim 1 haftadır test ediyorum saat gibi çalışıyor. Tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyyah0616

Alparslan hocam çok teşekkür ederim. Valla araba ilk günkü gibi oldu. Tecimeroğluna gittim Murat Bey ve Seyhan bey kendi arabalarıymış gibi ilgilendi. Bir sürü yerden fiyat almıştım. Burası hem daha fazla şey yaptı hem daha uygun fiyat verdi hemen yaptırdım arabayı. Geçen hafta yaptırdım ama hemen yazmak istemedim 1 haftadır test ediyorum saat gibi çalışıyor. Tekrar teşekkür ederim.

Güzel Rica ederim.
    Tecimeroğlu iyi servistir, Seyhan Bey de Murat Bey de arabadan çok iyi anlıyor sağolsunlar.
    Ben Maviş'i (Benim Splash GLS-H) başka hiç bir yere götürmem mesela.
  • erhaba 2004 model 100.000 km Alto ile (15.500tl) 2006 model 70.000 swift 4x4 (26.000) arasında karar veremiyorum. İlk arabam olacak. Acemiyim...ilk deneyim için hangisini önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seyyah0616 S kullanıcısına yanıt
    Sorunun ateşleme bobini ve oksijen sensörü kaynaklı olabileceğini düşünüyoryum.

Zaten cihaza bağladıklarından hata kodu hemen beliriyor. Bende de 2006 model 4*4 BRC lpg li araç var, şu an 108000 oldu, 10.000 km oldu yanı lpg taktıralı.

Arıza lambası malesef yanıyor, en son katalitik konvertör yüzünden yaktı ama serviste cihaza bağlayıp hemen söndürdüler, para da almadılar, ama 2-3 ayda bir yine yanacak..

Bundan önce de okjijen sensöründen yakmıştı ve orjinal parça değişimi yaptım ve sorun bitti, oksijen sensörü çok önemli bir parça, hava yakıt ayarını yapan kritik bir parça.

Baktırdıktan sonra yazarsınız buraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temerity

erhaba 2004 model 100.000 km Alto ile (15.500tl) 2006 model 70.000 swift 4x4 (26.000) arasında karar veremiyorum. İlk arabam olacak. Acemiyim...ilk deneyim için hangisini önerirsiniz

Swift.

Tabi araba önemli, sahibinden.com gibi bir siteden bulduysanız linkini paylaşırsanız bakıp yorum yazabiliriz. Splash da güzel bir seçim olur bu arada.
  • temerity T kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz uygunsa swift.

• mmmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-tasyagan -- 17 Haziran 2016; 21:29:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-tasyagan

Arkadaşlar acil yardım Manisa ve İzmir illerinde ikamet ediyorum gecen gün 2009 model swift aldım 150 binde. Aracın şaftını taktırdım arka şaftı kullanmıyorlarmış. Dün arka diferansialden gıcır gucur ses gelmeye başladı. Manisadaki ustam şaftı söktü ve dediki şaftsız ses gelmiyor şimdilik böle bin arac böle daha seri ve güzel. Ama benim içime sinmedi sizce ne yapmalıyım?? manisa veya izmirde bu araçtan anlayan usta varmıdır???

Arka şaftı sökmek, takmak?
    Şafttan kastettiğiniz nedir?

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

• Arkadaşlar Merhaba,

2007 model Swift mt 4x4 sahibiyim.aracım 185 binde.(lpg li)

Benden önceki sahibi 4x4 üne işlem yaptırmış(ne işlem yaptırdığını bilmiyorum) ve 4x2 olarak kullanmaktayım.

Açıkcası Performansından ve yakıtından çok memnumun(şehir içi 19-20 krş (agresif kullanımda), şehir dışı full klimalı 17 krş yakıyor).

Merak ettiğim şey aslında şu: 4x4 nasıl iptal ediliyor? Bununla alakalı servisine kadar sordum ama tatmin edici cevap alamadım.

En son sanayide bir usta: arka diferansiyelinde civata söküyorsun ve 4x2 oluyor demişti.

4x4 ünü tekrar aktif ettirebilmem için civataları tekrar yerine taktırmak işe yarar mı?

Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Teşekkürler..
  • arac bendede 4x4 idi 4x2 olması için arkada şaftı çıkarıyolar bendede çıkardılar gayet memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-tasyagan -- 17 Haziran 2016; 21:27:56 >
  • Yukarda görülen resimdeki saft i çıkardılar doğru mu ?
    Arka diferansiyelde işlem yapılmış olmasin?ayrica o aradaki parça olmadan nasıl araba yuruyor?

Bilmedigmiden soruyorum yanlış anlama :)
  • Üstad söyle bir duyum aldım. Saft in içinde 8 tane Civata varmis. Bunu açıp içini bosaltiyorlarmis. Ne kadar doğru bilmiyorum
  • Evet arka şaftı çıkardılar diferansiyele güç gitmiyor yük binmiyor bu sayede araç önden çekişli hale geliyor.
  • bende şaftın resimleri var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-tasyagan -- 17 Haziran 2016; 21:28:30 >
  • Arabanın bu kadar kritik öneme sahip parçalarıyla oynamayın arkadaşlar ya. O araçla yeri geliyor 120 kilometre/saat hıza çıkıyorsunuz.
    Hiç mi korkmuyorsunuz? Sanayide kıytırık bir adamın eline verip cıvata söktürüp taktırtmak hiç mi rahatsız etmiyor.
    Üstelik görüyorum ki bu konuda derinlemesine bilgi sahibi olan hiç kimse de yok.
    Ne cesaret! İnanılmazsınız!
  • arkadaşlar merhaba,

2007 model suzuki swift 4x4 sahibiyim. geçen gün aracı cıkarttığımda , aracı cıkardığım yere baktım yağ birikintisi gördüm. tam motorun altına denk geliyor. yağını kontrol ettirmeye gittiğimde motor yağında bir sıkıntı yok dendi , şanzuman yağını da yeni değiştirmiştim. onda da sıkıntı yok , usta diferansiyelde sızıntı var gibi görünüyor ama yağ eksiltmesi yok dedi. çok canımı sıktı açıkçası bugün yine bir ustaya göstereceğim bostancı oto sanayide, suzuki servisine,

daha önce buna benzer birşey yaşayan oldu mu? yardımlarınızı rica ederim.
  • Yağ sızıntısı değilde belki kilma suyudur o . Aşayı dogru akerken yağlanmıs gibi olabilir.
  • Merhabalar arkadaşlar,
    Tüm olumsuzluklara karşın suzuki vitara almayı düşünüyorum. Genel olarak Suzuki markası hakkında bilgi verebilir misiniz? Japon deyince aklıma Toyota, Honda, Mazda geliyor. Suzuki bu markaların arasında iyi bir yer edinmiş midir? Bilgilendirirseniz sevinirim.
    İyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lafmacun -- 25 Nisan 2016; 9:11:18 >
  • 2009 4X4 Swift kullanıyorum. 54.000 km. de. kazasız, değişensiz, boyasız...
    görsel olarak çizikleri var elbette ama lokal boya bile yok araçta... ön tamponda 2 ufak çatlak var.
    sizce malum sitede ne kadar fiyat biçmeliyim? fikrinizi almak istiyorum...

• Benim arkadaşım benim suzukiyi çok beğendi oda almak istiyor iletişim bırakırsanız konusmak isteriz aracınız hakkında
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.