Şimdi Ara

Akıllı telefon sektörü büyümeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akıllı telefon sektörü büyümeye devam ediyor 

TrendForce araştırma şirketi akıllı telefon sektörünün 2015 yılına ait raporunu yayınladı. Rapora göre geçtiğimiz yıl toplam 1 Milyar 293 Milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirildi. Bu rakam bir önceki yıla göre %10.3 seviyesinde artış anlamına gelirken sevkiyatların 539 Milyonluk kısmını (Yaklaşık %40) Çinli üreticiler üstlendi.

En çok satış yapan şirketlerin başında Samsung geliyor. Güney Koreli üretici bir yılda 320 Milyon akıllı telefon satmayı başarsa da satışların geçtiğimiz yıla göre %1.8 oranında düştüğünü görüyoruz. Bununla birlikte Samsung'un global pazardaki payı da %27.8'den %24.8'e geriledi. Rapora göre 2016 yılında bu oranın %22 seviyelerine düşmesi bekleniyor.

İkinci sırada ise ABD'li üretici Apple geliyor. 2015 yılında 227 Milyon iPhone sevkiyatı yapan şirket bu sayede pazar payını %17.5'den %17.7'ye taşımayı başardı. TrendForce'a göre Apple 2016 yılında da benzer satış rakamları yakalayacak ancak pazarın büyümesiyle birlikte şirketin payı %17'nin altına düşecek.

Çin menşeili markalar arasında zirveye oturan Huawei ise global pazarın en büyük 3. oyuncusu oldu. 108 Milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren şirket 2016 yılında bu rakamı 130 milyona çıkarmak istiyor. Huawei'nin pazar payı 2014 yılında %7.9 olarak kaydedilirken bu rakam 2015'de %8.4'e yükselmiş durumda. Şirketin hedefine ulaşması halinde ise 2016 yılında %9.3 seviyelerine çıkması bekleniyor. Raporda bir başka Güney Koreli üretici LG'nin ise 68 Milyon sevkiyatla 6. sırada yer aldığı belirtilmiş.

• Microsoft

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmayan ve suni yaratılan ihtiyaçlar, tüketici zihninde almaya koşullandırıyor ve bir tane daha bir tane daha almaya mecbur kılıyor. Milyonlarca telefonun her yıl kapış kapış alıcı bulması, çok başarılı bir reklam ve stratejinin sonucu. Bilinçli tüketici olarak ben dahil herkesin kendini bir daha sorgulaması gerekir.

• akıllı telefon piyasası 2014 de nirvanaya ulaşmıştır, snapdragon 800 bir telefon için gayet yeterlidir. 2015 yılı kendini tekrar etmekle geçti ve 2016 da böyle geçecek. şu an piyasadaki çoğu telefonu 2013-14 yılındaki çıkan telefonlar tokatlar.

• Ne tesadüf ki pc ve dizüstü pazarında düşüş var mobil ise yükselmeye devam ediyor bu bariz bir şekilde gösteriyor ki insanlar artık sürekli yanında taşıyabileceği akıllı telefonlar ile işlerini görmek istiyor oyuncu bilgisayar ve Laptop lar hariç düşüş devam edecek böyle giderse diğer yandan yandan her ne kadar telefonlar tabletler çok gelişmiş olsada pc nin yeri ayrı be :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Jim Gordon

Microsoft

Microsoft bu pazarda nanay oldu

• 4.7 inçlik iphone 6 o fotoğraftaki en küçük boyutlu telefon olmasına rağmen hala bana ve benim gibilere büyük geliyor.Bence diğer firmalarda ekran büyütme zorlamasından artık vaz geçmesi lazım.4.7inçlik edge yada m7nin güncellenmiş halide güzel olabilir...

• Buda Microsoft'un suçu. Windows 10 ücretsiz olduğu için akıllı telefon satışları arttı (!)
    http://www.donanimhaber.com/hazir-pc/haberleri/PC-satislari-tarihi-dusus-yasiyor.htm

• apple yeni 4"lik modelleri çıkarmak için hazırlanıyor
  • Her yıl milyarlarca telefon satılıyor, milletin elinde var olan milyarlarca telefon nereye gidiyor anlamıyorum

• Bu sene veya gecen sene daha onceki senelerde aldigi akilli telefonu yerine telefon alan cahildir

• Bu sıralamada elde edilen gelirin de önemi var, sadece satılan cihaz sayısı değil. 220.000 apple ürünü, 320.000 Samsung ürününden daha yüksek ederde olsa gerek.

• Cinliler iyi geliyor.Devler iyi bir atak yapmazsa birkaç yıla devlikleri kalmaya bilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Her yıl milyarlarca telefon satılıyor, milletin elinde var olan milyarlarca telefon nereye gidiyor anlamıyorum

Yenisini alıyorlar mesela bizde ki ortalama 8 ayda bir falan avrupada 18 ay geçenlerde sitenin haberin de okumuştum sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: tugares

quote:

Her yıl milyarlarca telefon satılıyor, milletin elinde var olan milyarlarca telefon nereye gidiyor anlamıyorum

Yenisini alıyorlar mesela bizde ki ortalama 8 ayda bir falan avrupada 18 ay geçenlerde sitenin haberin de okumuştum sanırım

İşte onu diyorum hocam herkes sürekli yeni telefon alıyor eski telefonlar ellerinde birikiyor.
    Satsan satılmaz atsan atılmaz
    Gidişat kötü

• Her yıl bir iki geliştirme ile aynı cihazları satabiliyorlar,tebrik etmek düşer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

İşte onu diyorum hocam herkes sürekli yeni telefon alıyor eski telefonlar ellerinde birikiyor.
    Gidişat kötü

Yok ya öyle düşünme 2 3 tane kullananlar var sürekli değiştirenler var yani kısacası sirkülasyon her daim var

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gidişat kötü

Yok ya öyle düşünme 2 3 tane kullananlar var sürekli değiştirenler var yani kısacası sirkülasyon her daim var

Ne sektör ama

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.