Şimdi Ara

OPEL ASTRA K VS GOLF 7 SİZCE HANGİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
12.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genel ortalama olarak sizce hangisi daha başarılı? Neden?

• Astra k ilk tanitildigi zaman karari vermistim astra alacagim diye hatta astra k basligina kac kere yazdim. Babam normalde boyle seyleri gereksiz gorur ama opel turkiye ile iletisime gecip gelecek ilk 150bg lik araclardan birini almak istedigimi soyledim vs vs.

Aracimi alacagim gun geldi catti, once opelin yanindaki vw bayisinde golf u test ettim, sonra astra'ya bindim yarim saat sonra kendime golf aldim. Golfe bindikten sonra astra bana ciddi anlamda kalitesiz bir arac geldi. Aracta esya koyacak goz yoktu bir kere baya sok olmustum.
    kesinlikle aynı şeyi düşünüyoruz. k nın iç tasarım plastikleri rezalet kalitesiz gözüküyo.i30 ön konsol tasarımı bu arabadan daha iyi ve kaliteli duruyo mesela.

astra j bence de iç ve dış olarak daha oturaklı.yenisinin arka farları da hiç beğenmedim.artık yeni arabalar birbirine benzemeye başladı.hep ince basık uzun çizgi şeklinde farlar.

bu arada performansı ve fiyatları göz önüne almadan golf highline diyorum.golf alınacaksa highline alınır bence.
  • Ben de merak ettim acikcasi.Forumda bilen arkadaslar bu kiyaslamadaki tercihini soylerse ben de sahsen sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ww sevenler için golf
    Ww sevmeyenler için astra
    Bu konu uzar gider

• Sırf motoru yeter astranin tasarımını falan saymama gerek bile yok. Golf çok düz bi araba hiç bi albenisi yok.

• Yine VW , Yine GOLF .
    Ve yine kavga çıkacak .
    Çekirdeğimi aldım , izliyorum .

• Opel Astra K tam bir fiyasko benim için. Sadece dış görünüş için konuşuyorum hiç samimi gelmedi. Hele yeni Corsa ondan da beter o nasıl bir tiptir öyle. Golf en azından düz neresinden bakarsan bak ben buradayım böyleyim asil duruşum var modunda. Golf diyorum. Tabi sadece bu karşılaştırma için söylüyorum.

Ama sorsan yeni Passat nasıl diye. Öldürsen almam . O tipiyle anca kodoman arabası olur. Mondeo - İnsignia dururken Passat'ın suratına bakmam.

Aynı şekilde Corsa zaten tercih etmem Polo'yu da bir nebze edebilirim . Ama Fiesta dururken diğerleri nal toplasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lego95 -- 25 Aralık 2015; 2:32:00 >
  • Tabiki de Astra.Şekli yeter.Zaten Golf ditenler de VW fanları olacaktır

• Astra k bence , golfun arayuzu yavastan eskimeye basliyor zaten

• Astra kullanmadım ama okuduklarımla kıyaslayayım

Kalite: ikisi de kaliteli.
    Güvenlik: ikisi de güvenli.
    Konfor: Golf öndedir diye düşünüyorum.
    Donanım: Benzer fiyat aralığında astra daha cömert olması lazım.
    Performans: Benzer fiyat bandında astranın motorları daha iyi görünüyor.
    Yol tutuş: Bu konuda astra hep iddalı bir araç oldu, astra öndedir.
    Tüketim: Opelin yeni motorları nasıl bilmiyorum ama tahminen birbirine yakın olurlar.
    Yalıtım: Golf daha iyidir muhtemelen. Yalıtımı çok başarılı.
    Sürüş zevki: Bu konuda da astra iyidir.

Totalde astra daha önde gibi. Ama tabii fiyat bazlı kıyasladım. Bir arkadaşım geçen hafta 1.4 tsi highline dsg kırmızı renk golf almış 79.500'e. Bu araç liste fiyatından çok uygun. O yüzden önemli olan pazarlıklı fiyatları. Golfe daha iyi indirim yaparlarsa golf öne geçer totalde.

• Astranın konforunu beğenmedim ama dizel otomatik olacaksa mecbur astra alırdım
  • Astra daha taze bir model.İleride bazı sorunlar çıkarabilir yani bir ihtimal.Bana Göre Tasarımda 2 arabada güzel ama Astra gözüme daha hoş geldi benim açıkçası.Golf Dizel+dsg sahibiydim arabadan çok memnundum.Vwnin bana göre alınacak tek arabası Golftür
    Yani olaya şu yönden bakmak lazım birde.1.6 Dizel 136 beygir ve geliştirilmiş tork konvertörlü şanzıman var.Bir tarafta emisyon skandalı ile boğuşan 1.6 Tdı 105 beygirlik ve Dsg belasını yaşıyan biri olarak Dsg gibi bir şanzıman var

Golf Konfor konusunda Bence daha iyidir yeni astrayı sürmedim ama Golf yalıtım ve konfor olarak Astradan biraz daha iyi diyen arkadaşlar var 2 arabayıda sürmüşler yorumları o şekilde olmuştu yinede gidip incelemek lazım.Astrada daha rahat edebilirsiniz kişiye göre değişir.

Yani şimdi motor ve şanzıman olarak her türlü Astra Golfü alır götürür.Mis gibi 136 beygir 320 tork+sorunsuz şanzımanı var.Daha zaten taze model tasarımı güzel.Yol Tutuş konusunda çok iyi olduğu söyleniyor yapıldığı testlerde.
    Yani Genel olarak bakıldığı zaman benim görüşüm konfor odaklı biriyseniz yani iç mekan genişliği,malzeme kalitesi,yalıtım önemliyse biraz daha Golf öne çıkabilir

Ama daha güçlü bir motor,daha sorunsuz bir şanzıman,çok tazecik yeni bir model ve bence daha iyi bir tasarım Astrayı öne çıkarabilir.Siz gidin 2 arabayıda bir sürün ondan sonra kararınızı daha net verebilirsiniz.Ben olsam Astrayı alırdım

• Astra J ile K arasında uçurum var bana göre. Eski kasa daha güzel ve çekiciydi, hala da öyle. Şöyle diyebilirim

Astra J > Golf 6
    Golf 7 > Astra K
  • Ben motor ve şanzıman seçeneklerinden dolayı Astra K derdim ama; Golf 7 de eskimesine rağmen sadeliğiyle ve kalitesiyle dikkat çekiyor. Bilmiyorum,belki aracın hafiflemesi hoş olmamıştır. Astra J nin ağır bir havası vardı,daha bir alınası geliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Opel Astra K tam bir fiyasko benim için. Sadece dış görünüş için konuşuyorum hiç samimi gelmedi. Hele yeni Corsa ondan da beter o nasıl bir tiptir öyle. Golf en azından düz neresinden bakarsan bak ben buradayım böyleyim asil duruşum var modunda. Golf diyorum. Tabi sadece bu karşılaştırma için söylüyorum.

Ama sorsan yeni Passat nasıl diye. Öldürsen almam . O tipiyle anca kodoman arabası olur. Mondeo - İnsignia dururken Passat'ın suratına bakmam.

Aynı şekilde Corsa zaten tercih etmem Polo'yu da bir nebze edebilirim . Ama Fiesta dururken diğerleri nal toplasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 25 Aralık 2015; 9:33:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• golfün yenisi gelsin görürsünüz gününüzü oepel ciler...
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Opel de makyajlı Astra ile cevap verir, merak etmeyin

---------

Konu sahibi için diyorum, iki araçla da test sürüşü yapın, aklınza yatanı alın. Tabii Astra K daha yeni teknolojili bir araç, Golf 8 de öyle olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Astra J ile K arasında uçurum var bana göre. Eski kasa daha güzel ve çekiciydi, hala da öyle. Şöyle diyebilirim

Astra J > Golf 6
    Golf 7 > Astra K

kesinlikle aynı şeyi düşünüyoruz. k nın iç tasarım plastikleri rezalet kalitesiz gözüküyo.i30 ön konsol tasarımı bu arabadan daha iyi ve kaliteli duruyo mesela.

astra j bence de iç ve dış olarak daha oturaklı.yenisinin arka farları da hiç beğenmedim.artık yeni arabalar birbirine benzemeye başladı.hep ince basık uzun çizgi şeklinde farlar.

bu arada performansı ve fiyatları göz önüne almadan golf highline diyorum.golf alınacaksa highline alınır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Opel Astra K tam bir fiyasko benim için. Sadece dış görünüş için konuşuyorum hiç samimi gelmedi. Hele yeni Corsa ondan da beter o nasıl bir tiptir öyle. Golf en azından düz neresinden bakarsan bak ben buradayım böyleyim asil duruşum var modunda. Golf diyorum. Tabi sadece bu karşılaştırma için söylüyorum.

Astra bu arka tasarımıyla isterse Volkswagen üretimi olsun yine kurtarmaz. Bu ne abi Hyundai i20 nin arkası bundan daha iyidir.
     OPEL ASTRA K VS GOLF 7 SİZCE HANGİSİ? OPEL ASTRA K VS GOLF 7 SİZCE HANGİSİ?

• astra k yeni olmasının da etkisiyle golf 7 nin karşısında daha elit kalıyor.golfün yeni kasasının gelmesini bekleyelim.ama işin içinde dsg olduğu sürece otomatik şanzıman sözkonusuysa benim için astra tercihtir.manuelde ise yeni golf gelsin o zaman bakarız.
  • Tabii ki Astra.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.