Şimdi Ara

Lazer yazıcımbir kenar gri tonlamalı kesik çizgili yazıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Brother marka yazıcı kullanıyorum modeli hl-1111 çıktı alırken sol taraf resimdeki gibi soluk çıkıyor kesikli çizgilerin ve soluk çıkan kısmın sebebi hangi parça olabilir yardımcı olabilir misiniz?
     Lazer yazıcımbir kenar gri tonlamalı kesik çizgili yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 secenek var drum veya toner. Nasil anlasir. Druma bakiniz kahverengi rulo asinmis m. Tonerde ise toneri drumdan ayirip tonerde ince uzun tonerli bir rulo var. Orada toner var mi yok mu bakiniz. Muhtemelen tonerdedir sorun. Cozum toner tozu uyumsuz olabilir. Veya toner uzerinde metal bir ince uzun bir parca var. Yan 2 tarftan vidali. Bunlar sökup o parca ( toner bicagi ) ince kuru bir mendille silinebilir.

Bu arada kac cikti aldiniz daha once ayni tozla dolum yaptiniz mi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eger cevap yazatsaniz alinti yapiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

Eger cevap yazatsaniz alinti yapiniz.

Aynen dediğiniz gibi manyetik merdanenin eksik yazılan kısımı toner tozu çekmiyor. Bıçağı iki kez açıp temizledim ama yine sorun çözülmedi. Daha önce de aynı tozla dolum yapmıştım bi sorun çıkmamıştı ikinci dolumda ilk çıktılar düzgün çıktı yaklaşık 100 çıktıdan sonra böyle basmaya başladı.
    Bıçağı çıkarmaya yarayan kenardaki vidaların haricinde 4 tane daha vida var ayar vidasına benziyor. hiç oynamadım onlarla ama acaba onlar çözüme yardımcı olabilir mi? Kafayı yicem günlerdir çok moralim bozuldu. Bu arada ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
     Lazer yazıcımbir kenar gri tonlamalı kesik çizgili yazıyor Lazer yazıcımbir kenar gri tonlamalı kesik çizgili yazıyor

• Hocam tozu ne kadar doldurfunuz acaba. İcinde yeteri kadar toz var mi. Metal bicakta bende 4 tane vidayi kurcalamadim 20 bin ciktidayim sorun yok. Acaba o bicagi temizlerken egip büktunuz mu

• quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

Hocam tozu ne kadar doldurfunuz acaba. İcinde yeteri kadar toz var mi. Metal bicakta bende 4 tane vidayi kurcalamadim 20 bin ciktidayim sorun yok. Acaba o bicagi temizlerken egip büktunuz mu

İnternetten bi dolum videosu izlemiştim orda verilen talimatlra uygun doldurdum. Eksik doldurmadım yani. Bıçağın yamulma ihtimali var. Çok hassas bi bıçaktı fazla özen göstermemiştim.

• Yanlislikla mesaj olarak yazdim. Dolumlarda bicagi kurcalamayin. Nazik birsey zaten.

• Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Eğriliği elimle düzeltmeye çalışıcam umarım sorun çöz0lür. Olmazsa artık mecbur yeni toner alınacak 😕

• Çözdüm sorunu. Manyetik merdaneyi çıkardıktan sonra sünger bir merdane daha var içeride o merdanenin süngeri yırtılmıştı. Düzgün bir şekilde birleştirerek sıvı yapıştırıcı ile yapıştırdım gayet güzel çıktılar alıyorum şimdi

• Hocam benim yazıcı modelim için bu videoyu izledikten sonra sorunu çözdüm sizin toner kartuşu farklıysa çözüm yönteminiz farklı olabilir.https://youtu.be/g4Y-x6ep5P8
    Manyetik merdaneyi çıkardıktan sonra altta bir de sünger merdane bulunuyor manyetik merdaneyi çıkardığımız gibi bir hamleyle sünger merdaneyi de çıkarırsanız sorunun nerde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Yine de yardım gerekirse alıntı yaparak cevap yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• Temizlik şart zaten her dolumda temizlemen gerekiyor normalde. Senin sorununa gelirsek manyetik merdaneye benzeyen bir merdane daha var sünger merdane onu da manyetik merdane gibi çıkarmanız gerekiyor. Daha sonra kendi imkanlarınızla onarmalısınız sünger merdanede girinti veya çıkıntı olmamalı pürüzsüz bir şekilde silindirin etrafı tamamen süngerle kaplı olmalı. Ben bulaşık süngerini kesip yırtılan yerlere ilave yaptım. Bu şekilde bir onarım yaptıktan sonra söktüğünüz parçaları tekrar yerine takıp tozu doldurun muhtemelen sorun çözülmüş olackatır. Veya yeni bir toner kartuşu satın alın daha sağlıklı bir çözüm olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer12534 -- 16 Şubat 2016; 19:42:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.