Şimdi Ara

Windows 10 platformunun büyümesi yavaşladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 platformunun büyümesi yavaşladı

Piyasaya çıktığı 29 Temmuz tarihinden itibaren hızla benimsenen Windows 10 işletim sistemi, yavaş yavaş hızını kaybetmeye başladı. Windows 8 işletim sistemine göre aynı dönemdeki pazar payı daha yüksek olmasına rağmen bundan sonraki dönem için durgunluk söz konusu. 

Analizlere göre Windows 10 işletim sisteminin pazar payı yüzde 9 seviyesine yükseldi. Aylık bazdaki artış ise 1.2 puan oldu. Ağustos ayında Windows 10 işletim sisteminin pazar payı 5 puanlık artış gösterirken, Eylül aynda 2.3, Ekim ayında da 1.4 puanlık artış sergilemişti. 

Pazar payına bakıldığında Windows 10 işletim sisteminin 148 milyon civarında kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor. Geride kalan 4 ay süresince kullanıcı ortalaması aylık 35 milyon civarına denk geliyor. Büyümenin yavaşladığı da hesaba katıldığında Windows 10 işletim sisteminin 1 milyar hedefine en erken 2018 ortalarında ulaşabileceği düşünülüyor. İlk iki ay 50 milyon kullanıcı ortalaması aslında herkesi umutlandırmıştı ancak görülüyor ki benimsenme oranları olması gereken seviyelere iniyor. 

Analizde Windows 7 işletim sistemi yüzde 56.11 seviyesinde ve lider durumda. Windows 8/8.1 işletim sistemleri toplamda yüzde 13 civarında bir orana sahip. Windows XP halen yüzde 10.5 seviyesinde ve direnişini sürdürüyor. OS X Yosemite ve El Capitan sürümleri ise toplamda yüzde 5 benimsenme oranını görmüş durumda. 

Yavaşlamaya rağmen Windows 10 işletim sisteminin büyük bir başarıya imza attığı düşünülüyor zira hem Windows 8 hem de Windows 7 işletim sistemlerinin ilk 4 aylık performansından biraz daha iyi durumda. Bilgisayar pazarındaki durgunluktan etkilenmek istemeyen Microsoft, önemli yükseltme kampanyaları yaparak kullanıcı çekmeye çalışıyor. Bununla birlikte Windows 10'a ücretsiz yükseltme hakkına sahip Windows 7 platformu halen büyük bir erime göstermedi. Windows 8 dönemindeki sıkıntıları gören kullanıcıların halen Windows 10 işletim sistemine sıcak bakmadığı açıkça görülüyor.  

• Her gün taciz etmeseydi bu kadar pay alamazdı bile. Neyseki 7'ye döndüm ve çok mutluyum.

• Windows 8 zamanında uygulanan yanlış yöntemler nedeniyle bunlar oldu maalesef. Microsoft direk Modern arayüzü dayatmak yerine Windows 10'daki gibi klasik pencere arayüzü + Modern arayüz karışımı bir arayüzle karşımıza çıkmalıydı.
  • Sistemin karışıklığından bir an önce kurtulmaları lazım. Hem ayarlar var hem de denetim masası var. Gabe Aul bahsetti birlestirileceginden ama ne zaman kim bilir.

Ayrıca her tarafa ayar dolu. Her yerden ayrı bir ayar çıkıyor. Oraya sağ tik buraya sağ tik. O kadar dağınık bir sistem var ki. Olabildiğince hafifletmeleri lazım sistemi.

Geçen aylarda sızan Redstone ekran görüntüleri umut vadedici ama inşaallah başarabilirler bunu.

• Windows 7 den geçişler muhtemelen Redstone geldikten sonra falan olur. Yani ücretsiz yükseltme fırsatı bitmeye yaklaştığında. Ondan sonra da isteyen önceki sürümlerde bilgisayarı bozulana kadar kalır. İsteyen Windows 10 ile sonraki windows güncellemelerine devam eder. Artık Microsoft'un Windows 11 gibi bir şey çıkarıp kullanıcıları bir de ona geçirmeye çalışacağını sanmıyorum. Windows 10 üzerine güncelleme şeklinde verirler yenilikleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Sistemin karışıklığından bir an önce kurtulmaları lazım. Hem ayarlar var hem de denetim masası var. Gabe Aul bahsetti birlestirileceginden ama ne zaman kim bilir.

Ayrıca her tarafa ayar dolu. Her yerden ayrı bir ayar çıkıyor. Oraya sağ tik buraya sağ tik. O kadar dağınık bir sistem var ki. Olabildiğince hafifletmeleri lazım sistemi.

Geçen aylarda sızan Redstone ekran görüntüleri umut vadedici ama inşaallah başarabilirler bunu.

İnsanlar özellikle de bayanlar karmaşıklığı sevmiyor. W7,kullanıyordum. W8, kullanıyorum şimdi. Kafam acayip karıştı. Çok değişmiş. İnsanlar pek çok şeye üşenir. Format atmak veya büyük değişimler de buna dahil. W10 a geçsem mi diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koçari

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Sistemin karışıklığından bir an önce kurtulmaları lazım. Hem ayarlar var hem de denetim masası var. Gabe Aul bahsetti birlestirileceginden ama ne zaman kim bilir.

İnsanlar özellikle de bayanlar karmaşıklığı sevmiyor. W7,kullanıyordum. W8, kullanıyorum şimdi. Kafam acayip karıştı. Çok değişmiş. İnsanlar pek çok şeye üşenir. Format atmak veya büyük değişimler de buna dahil. W10 a geçsem mi diye düşünüyorum.

Cinsiyetçi düşünmeye gerek yoktu bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• koçari K kullanıcısına yanıt
    Kadın erkek bilgisayar kullanımı elbet farklı ama sadece kadınlar için değil herkes için birşeyleri değiştirmeleri lazım. Öncelikle aynı Redstone olduğu gibi basit bir arayüz. İstediğim şeye hemen ulaşabilme şansı.

Ayarlar vs tek bir pencere altında toplanmalı. Her yerden Settings çıkmamalı. Yapmaları gereken çok şey var. İnşaallah başarılı olurlar. Gabe Aul umut verici konuşuyor bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 11 diye bişey olmayacak zaten. Windows 10 ile birlikte Windows as a Service modeline geçtiler. Service Pack elveda dendi. Büyük ve uzun süren güncellemeler ve paketler yerine daha sık çıkan ufak güncelleştirmeler olacak. Misal Fall Update.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xp %10 payının %9 kurumsal şirketler ve kamu kuruluşlarıdır bunların pcleri bozulmadığı sürece win10 na geçmezler
    win7 kullananların %20 de yine kamu ve kurumsaldır bunlarda kullandıkları programları win7 uyumlu oldukları için geçmek istemiyorlardır
    yine dx12 oyunlar çıkmadığı sürece oyun oynayan kesimde win10 geçmezler
    yine pcsi eski ve bilgisayarını anca win7 çalıştıranlarda geçmez driverı cart curt
    yine en çok geçiş win7 olcağı kesin
    win8 /8.1 kullanıcılarıda neden geçmediklerini bende bilmiyorum yine win8/8.1 kullanan kurumsalda şirketde azdır
  • xp %10 payının %9 kurumsal şirketler ve kamu kuruluşlarıdır bunların pcleri bozulmadığı sürece win10 na geçmezler
    win7 kullananların %20 de yine kamu ve kurumsaldır bunlarda kullandıkları programları win7 uyumlu oldukları için geçmek istemiyorlardır
    yine dx12 oyunlar çıkmadığı sürece oyun oynayan kesimde win10 geçmezler
    yine pcsi eski ve bilgisayarını anca win7 çalıştıranlarda geçmez driverı cart curt
    yine en çok geçiş win7 olcağı kesin
    win8 /8.1 kullanıcılarıda neden geçmediklerini bende bilmiyorum yine win8/8.1 kullanan kurumsalda şirketde azdır

• İyi hoş da ben hala yeni fotoğraf görüntüleyicisine alışamadım. Eskisini verin bana
  • Windows7deki genel tema ile macos,android,ios'taki genel tema hemen hemen aynı gibi.Bu işletim sistemleri win7ye benzer çıkarken microsoft neden win8de birden kareli temaya yöneldi hala anlamıyorum.w8.1dede w10dada aynı tema var.Mağara gibi karanlık.Keşke microsoft zamanında dokunmatiğe yönelik işletim sistemini ayırsaydı,sonuçta son kullanıcı görünümüne,kullanımına ve kolaylıklara bakıyor.Klavye fare için hala en iyisi win7

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

İyi hoş da ben hala yeni fotoğraf görüntüleyicisine alışamadım. Eskisini verin bana

Buyurhttp://10.enpedi.com/2015/08/windows-10-windows-fotograf.html
  • Windows 10 update'inde yapılacak güncelleştirmeleri ben yönetemediğim sürece 7'i bırakıp geçmem. Bir Linux/Unix kullanıcısı olarak her şeye hakim olmayı istediğim için win7 dahi bazen sinirimi bozabiliyor. Windows10'da ise işletim sistemine neredeyse hiç karışamıyoruz kendisi çalıp oynuyor. Ben yönetmek istiyorum arkadaş hangi update'leri yapacağını!
    Win7'de sorunsuz çalışan bir sistemim varken ancak ve ancak bazı uygulamalar çalışmamaya başladığında geçerim win10'a.
    Bazen şeytan dürtüyo geç diye ama arasıra sanal'da kullanıp bir kaç aptalca hatasını görünce sövüp kapatıyorum.

TAM BİTMEDEN kesinliklikle geçilmez bence. En az 6 ay daha sistemin oturmasını beklemek lazım. Öyle zırt pırt güncellemeye karşıyım ben.

• Windows 98 ile Orta okul yıllarım.(ilk çıktığım)
    Windows XP ile lise sonlarım.(Ciddi düşünmüştüm)
    Windows Vista ile Üniversite yıllarım geçti. (En eğlenceli yıllarım-kısa sürdü :)
    Windows 7 ile evlendim.
    Windows 8 ile şaşırdım.
    Windows 8.1 ile bitirdim.
    Windows 10 ile çay içtim.
    Şimdi İyi ki evlenmişim diyorum :)

• artık doygunluga ulaştılar....

• Çocuğunda Mac OS X olacak herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 6 Aralık 2015; 1:22:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlar artık tablet ve telefonlar varken pclerini açmıyorlar o yüzdendir.

• çıktığından beri 7 den kopamayanlardanım ama ücretsiz geçiş süresi dolana kadar 7 de kalmaya direnicem

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.