Şimdi Ara

1 aralıkta zorunluluk başlıyor, işte iller listesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kış mevsiminde güvenli sürüş için +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda kış lastiğinin kullanılması gerekirken ne yazık ki, ülkemizde kar yağması bekleniyor.
    Kış mevsimi ile birlikte güvenli yolculuklar için tedbirlerin alınma zamanı geldi. Tedbirlerden biri de kış lastiklerinin kullanımı. Tüm bölgelerde soğuk hava dalgasının yayılacağı ve kar yağışının artacağı duyurularının yapıldığı bugünlerde sürücülerin bu konuya azami özen göstermesi gerekiyor. Kış lastiği kullanımında yasal süreç 1 Aralık'ta başlıyor. Bakanlık kararı ile, il bazında valilik kararıyla değişmekle birlikte, 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında bütün ticari araçlara kış lastiği takma zorunluluğu geliyor. Ticari araç sahiplerinin bakanlığın yayınladığı genelgeye uygun donanımla trafiğe çıkmaları gerekiyor. Aksi takdirde 519 TL'lik trafik cezası ödemek zorunda kalacaklar. Aslında kış lastiği yasal zorunluluk gereği değil, güvenli sürüş için mutlaka kullanılmalı. Kış lastiği almak için yasal sürecin başlayacağı günü beklemeyin…

kısaca hususi ruhsatlı araçlarda zorunlu değil,hergün trafiğe çıkıyorsanız hem kendi hemde herkesin güvenliği için kış lastiği kullanılmalı,kar yağdığında kış lastiği olmayan araçlar yüzünden çok kaza oluyor vede trafik.

AFYONKARAHİSAR

AĞRI

AMASYA

ANKARA

ARTVİN

BİLECİK

BİTLİS

BOLU

BURDUR

BURSA

ÇANKIRI

ÇORUM

DENİZLİ

EDİRNE

ELAZIĞ

ERZİNCAN

ERZURUM

ESKİŞEHİR

GÜMÜŞHANE

HAKKARİ

ISPARTA

İSTANBUL

KARS

KASTAMONU

KAYSERİ

KIRKLARELİ

KIRŞEHİR

KOCAELİ

KONYA

KÜTAHYA

MANİSA

MUŞ

NEVŞEHİR

NİĞDE

SAMSUN

SAKARYA

SİVAS

TEKİRDAĞ

TOKAT

TUNCELİ

UŞAK

VAN

YOZGAT

ZONGULDAK

AKSARAY

BAYBURT

KARAMAN

KIRIKKALE

BATMAN

ŞIRNAK

ARDAHAN

IĞDIR

KARABÜK

DÜZCE
    http://www.mebpersonelleri.net/m/?id=17723

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 30 Kasım 2015; 10:42:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben dün taktım. Petlas. İşimizi garantiye alalım. Unuturuz falan.

• Hatunun kisligini taktirdim. Diğer arabalara 15 gün sonra taktiracagim. :)

Arabalar durmadan ankara-ıstanbul yol yapıyor. Istanbul sicak hala. Uzun yolda sicak hava lastiği hızlı eritiyor. :D

• Taktırcam da eriniyorum...
  • 15 gün oldu samsundayim ve takdirdim

• Merhaba.
    2 ay önce TV' de bir uzman İstanbul' da ocak ve şubat aylarında birer defa ve şiddetli olmayan kar yağacağını, İstanbul' da kışın çok soğuk olmayacağını söyledi.

• Alpine leri göreve getirdik bakalım

• Bizim araç caddy ruhsatta kullanım şekli yüklü nakli hususi olarak yazıyor.Bizimkinede zorunlumu ? (Yer:Antalya)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevsimlik lastik kışın etkili olmaz mı istanbul için ?

• 7 derecenin altına düşmediği sürece onlar daha tehlikeli olacak kuru asfaltta

Valla ben de taktırmayacağım çünkü kar kışta arabayı bırakın kendim bile çıkmıyorum . Zorunlu bir şey olursa evde jip var .

Ancak bu şartlar dışında olanlar var ise kesinlikle taktırın bana bir şey olmaz demeyin .
  • şirket üzerine değilse mecburi olmaması lazım ama emin değilim.her ilde valilik karar veriyor,antalyada kış lastiği uygulaması varmı onu öğrenmek lazım.

• blizzak'ları takalı 1 ay oldu
  • 1 Ocak sanki daha doÄŸru tarih.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastik olayı önemli fren mesafeleri bile çok farkettiriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Kış mevsiminde güvenli sürüş için +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda kış lastiğinin kullanılması gerekirken ne yazık ki, ülkemizde kar yağması bekleniyor.
    Kış mevsimi ile birlikte güvenli yolculuklar için tedbirlerin alınma zamanı geldi. Tedbirlerden biri de kış lastiklerinin kullanımı. Tüm bölgelerde soğuk hava dalgasının yayılacağı ve kar yağışının artacağı duyurularının yapıldığı bugünlerde sürücülerin bu konuya azami özen göstermesi gerekiyor. Kış lastiği kullanımında yasal süreç 1 Aralık'ta başlıyor. Bakanlık kararı ile, il bazında valilik kararıyla değişmekle birlikte, 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında bütün ticari araçlara kış lastiği takma zorunluluğu geliyor. Ticari araç sahiplerinin bakanlığın yayınladığı genelgeye uygun donanımla trafiğe çıkmaları gerekiyor. Aksi takdirde 519 TL'lik trafik cezası ödemek zorunda kalacaklar. Aslında kış lastiği yasal zorunluluk gereği değil, güvenli sürüş için mutlaka kullanılmalı. Kış lastiği almak için yasal sürecin başlayacağı günü beklemeyin…

kısaca hususi ruhsatlı araçlarda zorunlu değil,hergün trafiğe çıkıyorsanız hem kendi hemde herkesin güvenliği için kış lastiği kullanılmalı,kar yağdığında kış lastiği olmayan araçlar yüzünden çok kaza oluyor vede trafik.

26 Ekimde Kış Lastiklerimi taktırdım

• antalya listede yok

• Tokat listede hava kararınca 0 derece ve altına düşüyor.
    Ama önlemimi aldım 15 gün oldu taktıralı.

• Bazı iller için bu tarih geçtir. Memleketim Kastamonu'da 2 hafta önce yüksek kesimlere kar yağdı ve artık sabahları birçok yerde kırağı düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Lastikçiler foruma akın etmiş yine.

BAŞLIK YALAN. BİREYSEL ARABALARA BİR ZORUNLULUK YOKTUR.

ruhsatta k.net yazsa da hususi geçiyorsa zorunlu değil diyorsunuz yani

• erol börek kullanıcısına yanıt
    kamyonet yazıyorsa ticaridir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.