Şimdi Ara

Askere giderken ne alacaz şimdi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yapıp gelen arkadaşlarım hiçbirşey götürmedik diyorlar. Herşeyi orada veriyorlarmış. Ama ben tereddütte kaldım sonuçta bi daha geri dönüş yok. Biz ne alacağız yanımıza.

• 2 şer tane atlet don çorap veriyorlar tıraş bıçağı şampuan jel havlu terlik spor ayakkabı eşortman veriyorlar yanına hiç yük etme boş yere atlet çorabı kantinden de alırsın zaten 2 tane yetmezse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görünen Köyün Kılavuzu

2 şer tane atlet don çorap veriyorlar tıraş bıçağı şampuan jel havlu terlik spor ayakkabı eşortman veriyorlar yanına hiç yük etme boş yere atlet çorabı kantinden de alırsın zaten 2 tane yetmezse

Yani hiçbirşey goturmeyeyim mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben sırt çantamı aldım çıktım bir sorun olmadı çoğu kişi valizlerle gelmiş pişman oldular sen iç çamaşırı al yanına 2 şer yeter başka bir şeye gerek yok birde sabun şampuanal askeriyenin verdikleri pek kullanılacak cinsten değil
  • Acemiliğim dün bitti diş fırçanı götür verdikleri kötü iç çamaşırı al bence yıkamakla uğraşmam dersen biz çok kalabalıktık kurutmak dertliydi eşofman altı al en azından verdikleri çok büyük yada çok küçük oluyor kumar oynama ayak için mantar önleyici al. Ve ilaç götür yanında mutlaka bence en önemli şey ilaç Boğaz pastili ve viks adlı krem gibi birşey bunu al burun tıkanmasına iyi gelir benim tıkanmaz deme koğuştaki havadan 25 gündür burnum tıkalı selpak götür wc de yoktu bizde

• Götürülmesi gereken temel ihtiyaç malzemeleri belli kardeşim, askere giderken alınacak malzemeler diye arat bir çok sitede listeler bulacaksın. Adet olarak yüklü gitme, ben 10-15'er çift iç çamaşırı, çorap v.s. götürdüm, bir bavul eşya bela oldu başıma. Abartmamak lazımmış... Aslında orada tek ihtiyacın olan şey para, geri kalan herşeyi kantinden tedarik edebilirsin.
  • BiLgiSeaRcheR kullanıcısına yanıt
    Hocam kantindekiler kalitesiz diyorlar nakit geçmiyor diyorlar kantinciler kazikci diyorlar bir sürü şey okudum kaç gündür forumda

• Nakit yada kart işi nereye gideceğine göre değişiyor. Balıkesir bakım okulunda ilk 10 gün genellikle nakit kullandık pek sorun olmadı. Evet kantin işletmecileri biraz sineğin yağını çıkaran cinsten. Nasıl olsa mecburlar kafasında çalışıyorlar. Fiyat-Kalite oranı düşük o kısım doğru ne yazık ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiLgiSeaRcheR

Nakit yada kart işi nereye gideceğine göre değişiyor. Balıkesir bakım okulunda ilk 10 gün genellikle nakit kullandık pek sorun olmadı. Evet kantin işletmecileri biraz sineğin yağını çıkaran cinsten. Nasıl olsa mecburlar kafasında çalışıyorlar. Fiyat-Kalite oranı düşük o kısım doğru ne yazık ki.

Kantini asker işletmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

quote:

Orijinalden alıntı: BiLgiSeaRcheR

Nakit yada kart işi nereye gideceğine göre değişiyor. Balıkesir bakım okulunda ilk 10 gün genellikle nakit kullandık pek sorun olmadı. Evet kantin işletmecileri biraz sineğin yağını çıkaran cinsten. Nasıl olsa mecburlar kafasında çalışıyorlar. Fiyat-Kalite oranı düşük o kısım doğru ne yazık ki.

Kantini asker işletmiyor mu?

sahibi başkası oluyor. İhaleye açılıyor ya.
  • Acemi birliğinde diş fırçasından atletine donuna kadar herşeyi veriyorlar zaten.
    Ama ben çamaşır yıkamayla uğraşmak istemediğim için 10 ar tane atlet kilot götürmüştüm 2 gün giyip atıyodum.

• Traş takımı , 3-4 parça don - atlet ve 5-6 çift çorap götürmen yeterli. Yine askeriyeden sana çorap ve iç çamaşırı vericekler. Onlar dışında diş macunudur , kıyafettir , terlik vs herşeyi oradan vericekler. O sebeple lazım olur deyip birsürü eşya götürme yanında , dönüşte sana bavul fazlalığında başka hiçbirşey olmaz.
  • Ben Denizli'de yaptım 354.dönem olarak askerliği.

İyi ki yanımda eşya götürdüm.

Yani kıyafet, eşya veriliyor ama büyük denk geldi bana. 2 gün sivil olarak uyumuştum koğuşta tertiplerimle.

O kadar sorun olmuştu yani. Yinede yanında fazladan bir şeyler götürmekte fayda var.

Herhangi bir zararı olmaz. Eninde sonunda götürdüklerini kullanırsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.